Cenejši nakupi oblačil v tujini?

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

ValeRossi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 28. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ValeRossi » 05. Apr. 2012 7:51

pozdrav punce, kot pripadnik moškega spola imam eno vprašanje za vas....

Ravnokar sem ugotovil, da imam precej izropano omaro in rabim precej novih oblačil in po obisku trgovin sem ugotovil, da so cene precej visoke oz. da kupim vse kar rabim bankrotiram...
Zanima me, a ti bosna in Lenti nakupovanje in podobno še obratuje? A se da S.oliver, Icepeak, Mustang in podobne znamke kupit kje ceneje, ker 50+ euro za majico, 100+ eur za jakno itd. se mi zdi velik preveč ?! Mogoče Turčija ponuja te firme poceni.... ?

p.s. Ne mi zdaj Mano ponujat, tisto poznam, tudi za tržnice vem, vendar je treba bit malo bolj urejen.... :lol:

lp
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 05. Apr. 2012 8:13

urejen si drugače lahko tudi brez znamk, pa ni treba, da so cunje ravno iz Mane. Kupi neko normalno "znamko"
Don't worry, be happy!!
Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 05. Apr. 2012 8:20

Ma dobiš tudi pri nas normalne cene, samo moraš malo bolj pogledati po policah, pa spet ni nujno da moraš met S. Oliver al pa Esprit da zgledaš ok. V BTCju imaš v Hali 12 kar nekaj dobrih stvari, pa tudi cene niso tko zlo visoke. No pa tudi drugje dobiš stvari kar ugodno. Drugače pa se ti splača do Vidma zapeljat, tam se tudi vedno kaj dobi ugodno, imajo kar nekaj teh nakupovalnih centrov.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Apr. 2012 8:21

Prvič slišim sicer za te cenejše variante nakupovanja (po možnosti so še kakšni neoriginali ali kosi z napako vmes?).. Pa če greš v tujino, te skupaj s potovanjem itak še dražje pride (razen če si že itak namenjen tja, seveda) :D

Probaj kakšno Zaro, baje je moški oddelek dobro založen, Džeki se je enkrat navduševal, da je ugodno in da hkrati zgleda koz maneken :)
*Žuža*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Žuža* » 05. Apr. 2012 14:52

Kar se tiče nakupovanja v npr. Bosni - sem bila sama zelo skeptična in sem pričakovala cenene "Huso Boss" ponaredke. Dokler nisem bila enkrat na eni, po domače povedano, tržnici v Bosni in prvič kupila par športnih zadev. Kvaliteta je res neprimerno boljša kot vsi Hervisi, Intersporti in podobno pri nas - se pozna da uporabljajo turški bombaž in so oblačila lepa po kar nekaj pranjih. Kar se tiče pa "ponarejenosti" - itak da so, ampak se ne opazi (večinoma, zdej vsake cote tud ni za kupit :D )Ampak glede na to, da tudi v Hervisu zaslediš Adidasov ponaredek...
Cene bom pa rekla da so normalne. Ker TBFH, katera trenerka pa je vredna 80 eur?! Tako da, jaz kupujem športne zadeve samo še "dol"! :D
Life may not be the party we hoped for, but while we're here we should dance.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 05. Apr. 2012 15:09

^^ Aha, ok, za take zadeve sem pa tudi jaz že slišala :) Sem mislila, da dejansko misli te naštete firme ceneje, v stilu outletov al nekakšnih cenejših variant v primerjavi z ostalo Evropo :nixweiss:
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 06. Apr. 2012 11:48

Odvisno je tudi od tvoje postave. Če si močnejše postave potem je težko dobiti oblačila kjerkoli v tujini, kjer naj bi bilo ceneje. Za močnejše je cenovno primeren C&A, ki je tudi pri nas.
Če te je manj skupaj pa mogoče Two way.

Za Bosno je včasih veljalo (pred nekaj leti) in se je poznala razlika v ceni, sedaj pa temu ni ravno več tako, je pa verjetno tudi odvisno od mesta kamor greš.

Za punce vem da je ceneje v Trstu, za fante pa ni kaj veliko izbire.
ValeRossi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 28. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ValeRossi » 08. Apr. 2012 16:45

Mislim točno to, kar je napisala žuža. Preprosto dati za eno trenerko 80 eur, je preveč, sploh ker vem, da se da dobiti ceneje.
Kje v Bosni si pa do sedaj kupovala ? Kam se splača it, da je velika izbira ?
*Žuža*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Žuža* » 08. Apr. 2012 19:29

Jaz sem bila v bistvu samo v Gradiški (ker mi je pač tam spotoma ;) ), so pa ti "centri" v vsakem malo večjem mestu. Vem da se precej hodi v Arizono, ki je precej večja. Imajo celo organizirane izlete, Alpetour recimo, kar se ti definitivno splača. Je pa tako, zelo "kavbojsko" vse skupaj...moraš malo pozabit na naše fensi šoping centre. :D Cene pa tako - majice so tam od 5 do nekih 15 eur, komplet trenerka recimo 20-30 eur, kar se moških čevljev tiče nisem na tekočem... :D
Life may not be the party we hoped for, but while we're here we should dance.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 09. Apr. 2012 8:42

Mah ta bosna... Sem bila na Arizoni kupla par stvari in nikoli oblekla. Teniske so lahko npr.30€ sam to zame ni poceni. Raje dam še 30 in jih nosim pet let. Trenirke so pa itak tako, da se ponaredek vidi že od daleč... Ne vem no... meni ni cilj, da mi piše na ponarejenih hlačah hugo boss, pa če je ponaredek še tako dober. Raj kupim v H&M. Pa tudi da boš rekel, da je ne vem kako poceni, ni res. Cena hlač, kavbojk, se vrti od 20€ naprej... tako kot v Zari naprimer...
Pa prej sem omenla teniske..oz obutek nasploh... mislim, da mora biti kvaliteten, ne glede na ceno...kar pa dvomim, da boš na katerikoli tžnici našel
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 09. Apr. 2012 8:55

ValeRossi napisal/-a:pozdrav punce, kot pripadnik moškega spola imam eno vprašanje za vas....

Ravnokar sem ugotovil, da imam precej izropano omaro in rabim precej novih oblačil in po obisku trgovin sem ugotovil, da so cene precej visoke oz. da kupim vse kar rabim bankrotiram...
Zanima me, a ti bosna in Lenti nakupovanje in podobno še obratuje? A se da S.oliver, Icepeak, Mustang in podobne znamke kupit kje ceneje, ker 50+ euro za majico, 100+ eur za jakno itd. se mi zdi velik preveč ?! Mogoče Turčija ponuja te firme poceni.... ?

p.s. Ne mi zdaj Mano ponujat, tisto poznam, tudi za tržnice vem, vendar je treba bit malo bolj urejen.... :lol:

lp


Jaz kupujem kvalitetno robo in sem zato pripravljen plačat, to robo pa nosim po več sezon skupaj. Po izgledu oblačil sta mi všeč firmi Gant ter Navigare. In to kombinacijo furam že vrsto let. Kupujem v Zagrebu.

Če si nakupiš oblačil v času razprodaj, dobiš 30-40% popusta, če kupiš v eni trgovini za več kot 100€, lahko na meji uveljavljaš vračilo DDV-ja, tako da te na koncu kos oblačila ne stane 100€ ampak 50-60€. In lahko ga nosiš 3-5 sezon.

to je moja kalkulacija, ne verjamem, da letno za oblačila in obutev potrošim več kot 500€.
Kos oblačila teh dveh znamk stane +-100€.

drugič, odrekel sem se polo majicam. zaradi materiala. polo majica zdrži 1-2 sezoni. prešaltal sem na srajce s kratkimi rokavi. in smo spet na 3-5 sezon. t-shirte nosim pa samo pod trenirko.

poleg tega imaš blizu Slovenije outlete, v Italiji je v Palmanovi, na Hrvaškem je pa najbližji in največji blizu Krapine http://www.roses-fashion-outlet.com/home-3/
to spet pomeni outlet cene, pri razprodajah popusti na outlet cene, vračilo DDV-ja....

Da se lepe in kvalitetne stvari dobiti za majhen denar...
Džeki
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1975
Na forumu od: 7. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Džeki » 09. Apr. 2012 10:18

dot napisal/-a:
Probaj kakšno Zaro, baje je moški oddelek dobro založen, Džeki se je enkrat navduševal, da je ugodno in da hkrati zgleda koz maneken :)


Ja, samo ne vse, ker pol zgledaš ko reklama za Zaro. :D

kakšne jakne so fajn, mornarski puloverji..

Poleg tega mi včasih paše bit malo bolj "ulično" bad boy style oblečen, takšnih oblačil pa Zara nima.

Pa čevlji od Zare so zanič, čevlje je treba kupit drugje.
*Žuža*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 11. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a *Žuža* » 09. Apr. 2012 12:13

spice girl napisal/-a:... Ne vem no... meni ni cilj, da mi piše na ponarejenih hlačah hugo boss, pa če je ponaredek še tako dober. Raj kupim v H&M.l


Tudi meni ni to poanta :D Pa v bistvu sem bila sama presenečena, ker ni toliko teh dolce&gabbana, hugo boss fejkov...so pa trenerke, športne majice ipd. večinoma znamk adidas, nike, puma... Gre se bolj za to, da je kvaliteta meni res ful boljša kot večina podobnih stvari, ki jih kupiš v Sloveniji. Če upoštevaš še ceno, pa res niam kaj premišljevat. Kar se čevljev tiče, pa tud sama nisem bila nekaj navdušena...pač ogromno je visokih pet, za katere je pa vsaj meni pomembno da so res kvalitetne (ker sicer umreš v njih :D )
Life may not be the party we hoped for, but while we're here we should dance.

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov