Barvanje tekstila

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

januška
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 31. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a januška » 23. Mar. 2005 23:05

v Mercatorju maš polno teh barv za prebarvatižbombaž misli da se kar da prebarvat vsaj iz mojih izkušenj
probaj, preberi navodila in boš videla
metuljčica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 148
Na forumu od: 11. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica » 14. Apr. 2005 8:33

A se s temi barvami da barvati tudi ročno ali samo v pralnem stroju? Rada bi si prebarvala jeans jakno. Kaj mi svetujete?
Svet je okrogel zato, da ga obkroža prijateljstvo
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 14. Apr. 2005 9:16

meni je moja mama pobarvala kavbojke...tak da mislim da bi se dala tut jakna :) je pa prislo ful dobro...sam sem mela bela sive vsepovsod pa so pol pac svetlo modri prisli ven...
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 13. Mar. 2006 9:51

bom kr sm dala da ne bom še enkrat odpirala podobne teme...namreč zanima me ali in kje se dobijo barve za barvanje usnja... ali kaj takega sploh obstaja??
The secret of success is consistency of purpose.
limoncaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 25. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a limoncaa » 13. Mar. 2006 16:21

Kupi si barvo in naredi sama, lahko izbiraš barvo tudi za občutljiva oblačila.
Uporabniški avatar
sQo``
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 310
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Under your bed

Neprebrana objavaNapisal/-a sQo`` » 13. Mar. 2006 17:48

hm.. na sintetične oblekce se pa njabrž ne prime, ane?
mommy says i'm a special person no matter what the other kids say!
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 14. Mar. 2006 10:32

ampak mene zanimajo barve za usnje... kje se to dobi???
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 14. Mar. 2006 10:53

usnje pa dvomim, da si boš lahko sama barvala...ker to pa so bolj zapleteni kemični postopki...najbolje, da kakšnega usnjarja vprašaš..

drugače pa se te barve za tekstil dobijo v vsaki malo bolje založeni trgovini...jaz sem si kupila v intersparu...barvala sem strojno...že 3X...ampak je stroj potem precej umazan...in ga je treba dati na najdaljši program in najvišjo temperaturo...da gre to ven....barvala pa sem hlače, pa dve majčki....nikoli ni prišlo čisto črno...ampak taka zbledela črna...verjetno bi morala dati malo več barve...
drugače pa pazite, da se vam ne posipa kje...ker se takoj zažere...tudi v roke....
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
SETA II
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 15. 12. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SETA II » 16. Apr. 2006 13:19

sammy napisal/-a:V DM-ju kupiš barvo, pa kilo soli, vse skupaj daš v pralni stroj, pa prižgeš.


Evo, jst sm zadnjič v CityParku kupla Marabujevo čno barvo, s katero nameravam pobarvat ene tanke bombažne hlače.

Zdej tle berem priložena navodila...

1. Weigh the garments and determine the amounts of dye.

2. Soften fabric for about 10 mins in cold water.

3. Put fashionColor and fixing agent directly from the pack into the machine drum.

4. Shake 1 kg salt over the dystuff and fixing agent so that both are covered.

5. Lay the wet textiles onto the salt.

6. Select the 60° washing programme, without the pre-wash, and start. Do not use the short or economy programe. Select the highest possible temperature permitted for blended fibre fabrics, minimum 40 deg C.

7. Allow the set programme to continue to the end. Leave the dyved material in the machine and wash on the highest permited temperature with a fine great powder suitable for colored. No dye residues will remain in the machine if you follow the directions.


Zdej pa ne vem, a je dobr dat hlače, ki so v bistvu mešanica bombaža in lana, na 60° C farbat?!!!(plus pol še enkrat tist na konc s praškom) :? Ker men se zdi, da se lan drugač pere na roke al pa max. na 30 stopnij. Kar pa jst ne morm pr farbanju narest, ker je na začetku programa splahovanje in bo pol seveda vso sol iz bobna odplaknl. :evil:
Mal me je strah tole delat :oops: A lahko kera kej komentira prosim? :gruebel:
"Bogovi nas spoštujejo, kadar delamo, ljubijo pa nas, ko plešemo."
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 16. Apr. 2006 13:26

Jst sm 1x barvala tako svetlo modo mikico, ker se mi je mal zafarbala. No in jst to pofarbam na tak kao naj bi blo svetlo moder spet...sam vn je pršl pa čist temn modr že skor črn in nimam pojma zakaj, če je bla pa barva svetlo modra :eek:
Pa še ful rada sem mela tisto mikico in pol sem jo lahko sam še v koš za smeti vrgla :motz:
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 18. Apr. 2006 9:29

ma ja, škoda denarja za barve... ker je vse sam še slabš... jst mam v glavnem sam slabe izkušnje z barvanjem ker je vedno kakšna zdrizasta barva ven pršla al je blo pa vse flekast :?
The secret of success is consistency of purpose.
_tejcha
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 20. 9. 2007
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _tejcha » 18. Feb. 2008 18:46

Živjo!
Mene pa zanima če se da kako prebarvati oblačilo...imam rjavo-zeleno tako bombažno oblekco in bi jo rada prebarvala na črno. Sem prašala v čistilnici pa so rekli da tega ne delajo več, tko da me zanima če mate kakšne izkušnje kako to prebarvat? S kakšnimi barvami za tekstil to?

Hvala za odgovore! :)
*kristyna*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 226
Na forumu od: 7. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristyna* » 18. Feb. 2008 18:52

jaz sem enkrat fasala na hlače črnilo od tiskalnika. pa ne gre in ne gre ven. enkrat sem jo pa po postelnini nekej pokaplala pa tudi ni šla ven. ta barva zdrži 100%.

kar sem pa slišala o barvah za tekstil pa menda vse kar hitro zbledijo.
(smo enkrat v šoli v naravi risali po majcah ampak meni se barva ni tolko sprala. čeprav črna se mi zdi da je začela postajat bolj siva. nevem pa katere barve so bile. ko so se posušile sem mogla majco še polikat.)
Love me or leave me. Hey! Where''s everybody going??
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 18. Feb. 2008 18:54

Jz sm kupila črno barvo v Dmu.. za 1kg je ena škatlica..rabiš pa tud kilo soli..in daš v praln stroj vseskup..kr drž barva no, ampak se mi zdi, da postaja mičkn rjava..
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 18. Feb. 2008 18:55

Glede na to, da barvaš s svetlejše na temnejšo, ne bi smel bit večjih problemou.

Js sm (s pomočjo mami, heh) parkrat barvala navadne majčke, pa morm rečt, da je dobr ispadl, use enakomerno in barva je še zmer taka, kt je bla takrat. Je pa treba upoštevat navodila, k jih dobiš zravn.

Barve sm pa kupla u Prometeju (če si iz Lj), vem pa, da jih prodajajo tut u večjih trgovinah (Špar), sam za kvaliteto tistih ne garantiram.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron