Barvanje tekstila

Novosti, trendi...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 04. Jun. 2009 12:59

Zdaj varakina je eden boljših načinov kako obelit zadeve, sploh če so se razbarvale pri pranju. Je pa res, da poškoduje blago, ker je tako močna. Zdaj za kakšno krhko blago tega ne bi uporabljala. Za kakšne gatke mogoče neb bil problem. Sam ni pa 100% da se ti bo čist obelilo, sploh trakce in robove na hlačkah je težko spravit na prvotno barvo.
Maš pa tukaj še Vanish, ki pa ni tolk močan, ampak malo pa že.
Je pa varianta namakanje v varekini, pranje z njo ter potem še večkrat pranje z navadnimi sredstvi, kuhanje belih oblačil. Pa bomo nazaj bela, bolj kot ne.
To iz lastnih izkušenj, se spomnem k sm jz mela vse bele gate svetlo roza, k punčka :)

Drugač pa so včasih kavbojke zavezal v vozle, pa jih potopil v varekino. Pa so pol taki k se zdj prodajajo :) Koliko pa uniči jeans pa ne vem, malo že.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
chiqqa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1764
Na forumu od: 9. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chiqqa » 04. Jun. 2009 13:09

^u ja varikina. Sej robovi pa trakci so še vedno prvotne barve, le ostal del blaga je jeans moder in mi je grdo :D Je pa res da se mi zdi da so se ž s tem ko so ratale modre mau uničle, da je tkanina bolj razžrta, tako da možno da tega postopka beljenja ne bi prenesle. Bom pa probala, raj to kot pa da mam modre gate hehe roza je še ql, taka nežna :D
Uporabniški avatar
Larchiiie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 27. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Larchiiie » 04. Jun. 2009 14:45

Men je mami lani bele hlače na črno prebarvala, da sm jih lahk še ponosila kr tiste bele sm sam 2x oblekla :P No in so se ful lepo prebarvale. Sam zdj jih že dolg ne nosim več, smo pa kuple barvo v trgovini pač za ''umetnike'' kjer prodajajo tud barve za slikanje pa to in majo prou barve za jeans pa use. Mene zanima, če kdo ve kakšen način kako pobarvat napako u tkanini, če se sploh da. Ker sm si namreč prejšni mesec u EDCju kupla eno super lepo, majčko za 25eurov in sm jo enkrat oprala in je na rokavu mal rumenga pršlo, od napake od tkanine. Smo pobarvale z tekstilno pa se še vedno vid, če ve katera prosiim. :D
Uporabniški avatar
KittyCat
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 9. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyCat » 05. Jun. 2009 13:08

aham... kok pa morem potem dat varikine, če hočem sam eno majčko razbarvat? se to meš z vodo? koliko časa pustim namočeno?? ali raje dam kar v stroj?

nč ne vem :?
Uporabniški avatar
KittyCat
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 174
Na forumu od: 9. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyCat » 04. Jul. 2009 19:46

mogoče katira ve kako dolgo putim temne kavbojke v varekini, da se začnejo delat vzorčki? po 2h urah se namreč ni zgodilo skoraj nič :?
shtrukeljchek
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 317
Na forumu od: 2. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a shtrukeljchek » 05. Jul. 2009 9:37

V mercatorju hipermarketu imajo še tiste najboljše barve za perilo. Jst sm sicer kupila črno barvo ker sem dala osvežit cunje, sam sem zraven vrgla še en bel puloverček in je pršu ven temno modre barve...

Sam ti rajš kupi modro barvo. maš pa tut v mullerju dost teh artiklov. Ni panike sploh če sama prebarvaš..
If you love something, set it free. If it comes back, it was, and always will be yours. If it never returns, it was never yours to begin with

Vrni se na Moda

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov