varni dnevi

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 20. Mar. 2008 21:08

naj bi bili neplodni dnevi (če imaš menstro vsakih 28 dni) prvih 5 dni po mestruaciji in 20-28 dan tj. cca teden pred menstruacijo samo to jaz ne bi prakticirala...
Uporabniški avatar
Shannon
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 473
Na forumu od: 15. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Shannon » 20. Mar. 2008 22:33

Sugar_baby napisal/-a:
tantra napisal/-a:ma ne vem če ji plodnost upada. če je soditi po njeni izredno veliki želji za seksom potem ne vem kaj bi rekel. mislim da je ženska posebej vzburjena ko ima plodne dneve. mogoče se motim.


amm sej možno da je to pr vsaki ženski posebej ampak mene najbl daje direkt pred menstro :D se mi zdi da takrat me najbl hormoni dajejo :D


Jp, bo nekaj na tem. Največ žensk hormoni najbolj dajejo med ovulacijo, t.j. v sredini ciklusa, kakih 14 dni po menstri. Meni recimo takrat enih 5 dni res samo f** hodi po glavi. Kar je seveda logično, saj je takrat ženska najbolj plodna, zato je narava poskrbela, da je takrat najbolj voljna. Lahko bi rekli, da se ženske takrat gonimo :D

Ni pa to pravilo. Ene imajo to fazo pred menstro, ene med, ene direkt po ...
thaly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a thaly » 22. Mar. 2008 16:36

ovulacija traja okoli 24 ur in se zgodi nekje 12-16 dni pred začetkom naslednje menstruacije (odvisno od tega koliko dni traja menstrualni mesečni ciklus ženske). Naprimer če traja ciklus 28 dni, bo ovulacija nastopila 14. dan po prvem dnevu menstruacije. Jajčece se lahko oplodi samo če ga spermiji dosežejo v času ovulacije. Veliko nezaželenih zanositev se zgodi zato ker ljudje ne vejo, da spermiji v ženskem telesu lahko preživijo 3-5 dni kjer čakajo na svojo priložnost :) Tako da se plodni dnevi smatrajo nekje 3 dni pred ovulacijo in dva dni po njej, vsega skupaj 5 dni v mesečnem ciklusu.

Najbolj varni dnevi pa so gotovo tik pred mestro in tik po njej.

Nekaj me zanima,
koliko let sta vidva seksala po tej metodi varnih dni? Ko si zaplodu ta dva otroka, si spustil vanjo ?
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 24. Mar. 2008 9:31

@tantra

Zakaj pa ji ne predlagaš uporabo špirale? Bi bilo vse skupaj precej bolj brezskrbno.
tantra
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 47
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a tantra » 09. Apr. 2008 23:54

thaly napisal/-a:ovulacija traja okoli 24 ur in se zgodi nekje 12-16 dni pred začetkom naslednje menstruacije (odvisno od tega koliko dni traja menstrualni mesečni ciklus ženske). Naprimer če traja ciklus 28 dni, bo ovulacija nastopila 14. dan po prvem dnevu menstruacije. Jajčece se lahko oplodi samo če ga spermiji dosežejo v času ovulacije. Veliko nezaželenih zanositev se zgodi zato ker ljudje ne vejo, da spermiji v ženskem telesu lahko preživijo 3-5 dni kjer čakajo na svojo priložnost :) Tako da se plodni dnevi smatrajo nekje 3 dni pred ovulacijo in dva dni po njej, vsega skupaj 5 dni v mesečnem ciklusu.

Najbolj varni dnevi pa so gotovo tik pred mestro in tik po njej.

Nekaj me zanima,
koliko let sta vidva seksala po tej metodi varnih dni? Ko si zaplodu ta dva otroka, si spustil vanjo ?


vglavnem sem ga šprical ven. v njo sem kdaj pa kdaj spustil po tej metodi varnih dni. nisva redno to prakticirala . nekaj let je jemala tabletke sam to ji ne dene dobro.
he he kako bi pa zaplodil otroka če ne bi spustil vanjo. če hočeš kaj nardit je treba seksat večkrat da ujameš tisti dan ko ti opisuješ.
da jaz če sem spuščal v njo je bilo nekaj dni pred menstruacijo in nekaj po njej. samo to res le nekaj dni. več pa nisva upala. včasih sva čakala menstruacijo kot žejen vodo. malo panike je bilo.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 10. Apr. 2008 7:03

thaly napisal/-a:ovulacija traja okoli 24 ur in se zgodi nekje 12-16 dni pred začetkom naslednje menstruacije (odvisno od tega koliko dni traja menstrualni mesečni ciklus ženske). Naprimer če traja ciklus 28 dni, bo ovulacija nastopila 14. dan po prvem dnevu menstruacije. Jajčece se lahko oplodi samo če ga spermiji dosežejo v času ovulacije. Veliko nezaželenih zanositev se zgodi zato ker ljudje ne vejo, da spermiji v ženskem telesu lahko preživijo 3-5 dni kjer čakajo na svojo priložnost :) Tako da se plodni dnevi smatrajo nekje 3 dni pred ovulacijo in dva dni po njej, vsega skupaj 5 dni v mesečnem ciklusu.

Najbolj varni dnevi pa so gotovo tik pred mestro in tik po njej.

Tu si v bistvu vse napisala. :ja:

Samo nekaj je, menda ni pravilo, da je ovulacija pri vseh ženskah ravno na sredini ciklusa. Pri nekaterih je lahko že nekaj dni pred M, pri nekaterih pa nekaj dni pred M. Ampak se mi zdi, da če znaš opazovati svoje telo, tako veš, kdaj imaš plodne dni. :)
Uporabniški avatar
Dagi
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 754
Na forumu od: 1. 8. 2006
Kraj: ...

Neprebrana objavaNapisal/-a Dagi » 10. Apr. 2008 8:09

Da nekdo v tem stoletju, pa pri vsej literaturi ki obstaja, pa zaščiti in vseemu sploh prakticira varne dneve se zdi men totalno neodgovorno in prov bedno če lahko tko rečem... Pol pa nove teme ali sem noseča in podobno... Ampak to je samo moje mnenje...
Always look on the bright side of life!
Uporabniški avatar
lolika69
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 343
Na forumu od: 24. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolika69 » 10. Apr. 2008 8:22

V tistih dneh ko nastopi ovulacija se ti telesna temperatura malo dvigne.

Sam jz os3ebno sm proti takim metodam, ker mi niso dovolj zanesljive. Bi bla v večjem strahu in mn sproščena.
THE ONLY ROOL ISDON''T BE BORING.DRESSCUTEWHEREVER YOU GO.LIFE IS TO SHORT TOBLENDIN.
Uporabniški avatar
metuljčica*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1570
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a metuljčica* » 10. Apr. 2008 11:44

^ ampak to ni zanesljivo, ker ne veš za par dni vnaprej, kdaj se ti bo temperatura dvignila. Spermiji pa tako lahko preživijo v telesu nekaj dni in lahko pride do ''naknadne'' oploditve.
anakonda
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a anakonda » 13. Apr. 2008 11:06

Dandanes je že veliko metod kontracepcije posebej za ženske, ki so že rodile.
1. lahko tebi naredijo vazektomijo (mislim da se tako reče), kar ni trajna zadeva, mislim pa da ni nek zakompliciran poseg.
2. mirena - to je nekaj novega, kar ženski vstavijo v maternico. Menda ima veliko pozitivnih učinkov na sluznico maternice pa tudi kontracepcijsko sredstvo je
3.ovulacijski testi - ženska naredi tesst vsak mesec ko približno pričakuje ovulacijo (če ima reden in točen ciklus tvoja s tem ne bi smela imeti problemov)
4. naravne metode - preverjanje temperature in opazovanje sluzi

Več možnosti je, najbolje da se pogovorita in posvetujeta z ginekologom. Prej pa pobrskaj po netu.
Če imata tako fajn spolnost, je brez veze da se morata ukvarjat s takšnimi vprašanji.

Tako da SREČNO :wink:
@smrketka@
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 347
Na forumu od: 13. 10. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a @smrketka@ » 13. Apr. 2008 17:03

drgač čist tko no, varnih dni ni. so bolj varni dnevi in manj varni dnevi, ampk čisto varnih dni pa ni. tko da do sedaj sta imela srečo, ampk s tem se ni za zezat

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov