Testiranje na bolezni/"Dopustne" bolezni partnerja

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Lejka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 7. 2. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejka » 05. Sep. 2006 8:45

Moj fant ni zahteval nobenga testiranja, na testiranju tut še nism bla kr zaenkrat še ni bilo potrebe po tem.

Če bi mi fant to predlagal bi šla. Mal bi se mi sicer čudn zdel, ker bi se mi zdel na nek način dvomi o moji preteklosti. Ampak bi vseen šla, mogoč ma kake slabe izkušnje.

Nobenmu od mojih fantov tega še nism predlagla ker je biu en še nedolžen, en pa je meu z bivšo punco spolne odonose s kondomom.

Iz takšnih razlogov se avanturam vedno odpovem: še nikol nism spala s kom samo za eno noč. Zdi se mi, da lahko preveč izgubiš in da ena noč super sexa tega vsekakor ni vredna. Tut če bi s kondomom še vedn lahko gre kaj narobe.

Šla bi v zvezo s fantom, čeprav je v njegovi družini kakšna dedna bolezen. Ko pa bi se odločila za otroke, bi se vsekakor pozanimala, kolikšna je verjetnost, da se bolezen deduje, ali se jo da opaziti že na ultrazvoku, kako bo prizadela življenje otroka...
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 06. Jan. 2010 20:33

sama se nisem testirala, se bom pa šla definitivno, prav kmalu.
Zadnjič spremenil čuftika, dne 07. Jan. 2010 12:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 06. Jan. 2010 22:44

^^ a njemu pa ni padlo na pamet, da bi ti to povedal preden sta začela sexat in bi se šla oba testirat???
če ti je povedal, si pa ena navadna trapa.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
matjazd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 567
Na forumu od: 14. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matjazd » 07. Jan. 2010 21:34

claire napisal/-a:^^ a njemu pa ni padlo na pamet, da bi ti to povedal preden sta začela sexat in bi se šla oba testirat???
če ti je povedal, si pa ena navadna trapa.


Zakaj ti vedno prva začneš žalit? Vsak lahko odgovori na vprašanje, ti pa začneš pljuvat po folku?



Jaz se testiral nisem še nikoli. Vedno sem imel punce, ki sem jim zaupal. Sicer 100% ne moreš bit, da je vse vredu. Od nobene nisem zahteval testiranja, prav tako ga nobena ni zahtevala od mene. V avanture se ne spuščam. Šel bi v zvezo s punco katere v družini imajo dedno bolezen. Za otroka pa bi se odločal glede na to za kakšno bolezen gre, kako hudo in kolikšna je verjetnost dedovanja.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 12. Jan. 2010 20:57

matjazd napisal/-a:
claire napisal/-a:^^ a njemu pa ni padlo na pamet, da bi ti to povedal preden sta začela sexat in bi se šla oba testirat???
če ti je povedal, si pa ena navadna trapa.


Zakaj ti vedno prva začneš žalit? Vsak lahko odgovori na vprašanje, ti pa začneš pljuvat po folku?



Jaz se testiral nisem še nikoli. Vedno sem imel punce, ki sem jim zaupal. Sicer 100% ne moreš bit, da je vse vredu. Od nobene nisem zahteval testiranja, prav tako ga nobena ni zahtevala od mene. V avanture se ne spuščam. Šel bi v zvezo s punco katere v družini imajo dedno bolezen. Za otroka pa bi se odločal glede na to za kakšno bolezen gre, kako hudo in kolikšna je verjetnost dedovanja.


claire-ne veš zakaj se je šlo, kaka je blo, a sva uporabljala zaščito al ne, nič ne veš, pa me že obsojaš... Odgovori na tvoja vprašanja so moja intima in ne bi javno o tem, povem ti pa lahko da sem nedolžnost zgubila pozneje kot večina punc tle gor in gre za mojega prvega fanta, ti me pa napadaš neki tle...umiri se ženska!

drugač pa se bom šla testirat, za ziher,prebrala sem da marsikaj lahko menda tut v savni in toplicah fašeš, tko da ziher je ziher, stane me nič ne, si pa vsaj pol miren koveš da nimaš nič :)
mifa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 3. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mifa » 26. Mar. 2010 15:07

Testirala se nisem še niokli, se gram pa v kratkem.
Glede spb je potrebno biti zlo previden, ker se lahko z njimi okužiš tudi kako drugače kot samo pri spolnem odnosu. Sicer je zlo majhna vrjetnost, še vedno pa obstaja.
Sama imam genitalni herpes in ni me sram priznati, kajti to ima več ljudi kot se zavedamo.

Trenutna izkušnja me je naučila, da je dobro, da preden se spustiš v spolnost z novim partnerjem, oba opravita teste za spb.


Sama imam kar nekaj različnih spolnih partnerjev za sabo (ONS, fukfrendi, resni fant), moj fant pa je bil še nedolžen.
Nikoli nisem pomislila, da je možnost, da imam tudi sama spb, saj nisem nikoli kazala znakov. Ampak nektere bolezni so lahko v latentni fazi tudi več let.
Pred časom pa se mi je zgodilo, da je bolezen izbruhnila in sva jo dobila oba.
Niti opisati ne morem kako žal mi je bilo za vse tipe, s katerimi sem bila v preteklosti zgolj iz zabave ali ker sem pregloboko pogledala v kozarec in mi je bilo vseeno.
Čeprav je čiso možno, da je prišlo do prenosa virusa prek javnih wcjev ipd., mi mori, da se v preteklosti nisem vedno zaščitila.

Zdaj na to gledam čisto drugače.
Predvsm ne vem če bom še kdaj pristala na ONS.

Seveda pa varna spolnost je na prvem mestu.
Uporabniški avatar
amark31
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 366
Na forumu od: 28. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a amark31 » 26. Mar. 2010 22:00

Jaz se z redno partnerko, s katero seksam brez kondoma vedno testiram... spb ne hvala...
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 27. Mar. 2010 2:38

mifa napisal/-a:Čeprav je čiso možno, da je prišlo do prenosa virusa prek javnih wcjev ipd.,

To je v primerjavi s prenosom preko seksa zelo malo verjetno.


mifa napisal/-a:mi mori, da se v preteklosti nisem vedno zaščitila.

Ali veš, kateri herpes imaš?

80% ljudi enkrat v življenju dobi herpes 1. Zelo pogosto se navaden oralni herpes prenese na genitalni predel z oralnim seksom, in to že v najstniških letih. Izbruhne mogoče enkrat in potem ne več.

Če imaš herpes 2, je verjetnost izbruhov pogostejša, ampak še vedno 2/3 nosilcev sploh nima simptomov, pri preostalih pa so simptomi s časom vse blažji in redkejši.

Ne se sekirat, ker nisi nič posebnega. :)
Uporabniški avatar
Kika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1131
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kika » 27. Mar. 2010 17:33

za kere bolezni se pa hodte testirat? (ker kot vsi vemo, jih obstaja malo morje in testi za njih se razlikujejo...)
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 27. Mar. 2010 23:37

Kika napisal/-a:za kere bolezni se pa hodte testirat? (ker kot vsi vemo, jih obstaja malo morje in testi za njih se razlikujejo...)

Nujno in redno: HIV, gonoreja, klamidija.

Manj nujno: sifilis (redek), hepatitis (če nisi cepljen).

Brezveze: herpes (test nezanesljiv, in verjetno ga itak imaš).

Zaradi HPV pa redno k ginekologu na PAP test.
mifa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 14
Na forumu od: 3. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a mifa » 29. Mar. 2010 0:23

To res ni nič posebnega, ampak vseeno je drugače če se to zgodi tebi ali nekomu od bližnjih kot da slišiš za nekoga ki ga ne poznaš ali samo slišiš o tej bolezni.
Imam herpes tipa 2, torej genitalnega.
S tem sem se sprijaznila in zdj kovem da ga imam tudi vem kako ukrepati da se prepreči možnost ponovnega izbruha.

In čeprav se to ni nič takega, vseeno ni prijetno. Posebej če je tako kot v mojem primeru, ko sem imela res hudo primarno okužbo.

So pa znaki, ki se pojavijo ob izbruhu poleg izpuščajev zelo podobni angini.
In ni prijetno da imaš poleg znakov na spolovilih še 39 vročine in otečene mandlje.
Sploh če ne moreš imeti oblečenega nič drugega kot trenirku in te vse boli da te še spodnje hlače motijo.

Tko da se mi zdi, da je vseeno potrebno razmisliti o varni spolnosti, vsaj če se gre za sex za eno noč ali pa avanture.
Alwaleed
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1075
Na forumu od: 6. 1. 2005
Kraj: Teksas, ZDA

Neprebrana objavaNapisal/-a Alwaleed » 29. Mar. 2010 1:01

mifa napisal/-a:So pa znaki, ki se pojavijo ob izbruhu poleg izpuščajev zelo podobni angini.
In ni prijetno da imaš poleg znakov na spolovilih še 39 vročine in otečene mandlje.

Sočustvujem s tabo; sam tega še nisem doživel in seveda upam, da mi tudi ne bo treba.

Ampak to vse skupaj ni dosti hujše, kakor ena gripa.

Pa zaradi tega ne govorimo o "varni poti v službo" ali o tem, da je treba imeti "čim manj sodelavcev", da bo manj možnosti okužbe.
Uporabniški avatar
Ajda Sitar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajda Sitar » 29. Mar. 2010 11:14

Sama še nikoli nisem bila na testu. Mislim, da zaenkrat niti ni potrebe. Me pa zanima neki. Ali je bris pred 20im letom plačljiv ali ga naredijo le v nujnih primerih?
Uporabniški avatar
Ajda Sitar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 27. 3. 2010
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a Ajda Sitar » 29. Mar. 2010 11:14

Sama še nikoli nisem bila na testu. Mislim, da zaenkrat niti ni potrebe. Me pa zanima neki. Ali je bris pred 20im letom plačljiv ali ga naredijo le v nujnih primerih?
Uporabniški avatar
Kika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1131
Na forumu od: 13. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kika » 29. Mar. 2010 11:21

no, saj to me moti. večina govori o testiranju na način, kot da obstaja en 'test' in pol kar veš, da si zdrav. ne, če se hočes vsako leto temeljito prepričati v svoje zdravje, je to kar precejšen projekt, ki konec koncev niti ni poceni.

hiv je zastonj, klamidija 50-170 eur, gonoreja niti ne vem. poleg tega je treba plačat tut izreden bris pogosteje kot na 3 leta, če je ženska drugače zdrava.

tko da Alwaleed, res pohvalno, da to jemlješ tako odgovorno. mislim pa, da vsaj pol folka na tem forumu sploh ve, kateri testi vse obstajajo, kaj šele, da bi jih opravili :)

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov