Sprememba spola

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 16. Avg. 2008 14:51

Različna terminologija je velikokrat problem. Zadeve bi morali definirati že takoj na začetku. :D
Poleg tega vsak gradi razumevanje na svojih izkušnjah in na informacijah, ki jih je absorbiral, te pa se od posameznika do posameznika razlikujejo. Potem je tukaj še "užitkarstvo", ki mu zanalašč kdaj dopustimo, da nas zaslepi. Na primer, pa čeprav je sedaj vse to morda slišati bolj čiribačiribum. :)

Primer: Vemo, da ni ravno najbolj fer, da delamo partnerja ljubosumnega. Pa to kdaj zanalašč storimo - to pa zato, ker se mi ob tem dobro počutimo, ker dobimo potrditev, da nas ima rad, saj je vendar ljubosumen (cilj dosežen). Zakaj to storimo je zopet nekaj drugega. ... No, in morda s tem, ko delamo partnerja ljubosumnega, morda celo mislimo, da utrjujemo vezo. ( S čimer pa se ob določenem vidiku strinjam.)
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Avg. 2008 15:03

Ne vem sicer točno, na kaj se navezuje tvoj post, ampak če te prav razumem ...

Mislim, da je bolj verjetno, da "užitkarstvo" zaslepi tiste, ki propagirajo potrjevanje ljubezni skozi seks s 13letnico in starko in potem mogoče še z vsemi ostalimi, kot pa tiste, ki propagirajo monogamno ljubezen, ne?

Ampak precej smo se oddaljili od teme.
Moje pojmovanje ljubezni:
- ljubim lahko veliko ljudi, pravzaprav večino; tako da jih skušam razumeti in sprejemati njihova dejanja in jih spoštovati in jim ne želim slabega
- seksualno lahko ljubim le enega hkrati in to izključno osebo moškega spola
- če bi bil moj tip nekoč v preteklosti ženska, me to načeloma ne bi motilo, ne morem pa vedeti, ker nisem v tej situaciji
- če bi mi to prikrival, bi bil večji problem prikrivanje kot pa sprememba spola. Spet verjetno - ker ne morem vedeti.
- če bi se moj tip zdaj želel operirati v žensko, ne bi mogla več biti z njim v monogamni zvezi. Sploh v nikakršni seksualni. Seveda spet - verjetno.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 16. Avg. 2008 15:18

"Mislim, da je bolj verjetno, da "užitkarstvo" zaslepi tiste, ki propagirajo potrjevanje ljubezni skozi seks s 13letnico in starko in potem mogoče še z vsemi ostalimi, kot pa tiste, ki propagirajo monogamno ljubezen, ne?"

Ravno tu je poanta, da to za njih ni užitkarstvo, ampak premagovanje predsodkov. Ne vem, kakšen užitek bi lahko bil moškemu (z normalnim dojemanjem) seksati z 80 letno zgubano in brezzobo starko? Užitkarstvo v monogamni zvezi nisem mislila na ta način, preko seksa - v opisanem primeru. Je pa res, da smo že zelo OT. Lahko pa odpremo novo temo in se o tem pogovarjamo tam.

Ps. Hehe, moje pojmovanje ljubezni pa je harem z najmanj 24 moškimi ter še kakšno žensko za bolj nežne dneve, sicer izgrajeno na način, da bi bili vsi odvisni od mene in bi se mi klanjali ne glede na to, kaj storim. :) Hecam se, da me ne bo kdo vzel resno.

Ps2: "Ljubezen" se pojmuje na drugačne načine od kulture do kulture, celo od človeka do človeka.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Avg. 2008 15:45

Tysia napisal/-a:Ps2: "Ljubezen" se pojmuje na drugačne načine od kulture do kulture, celo od človeka do človeka.

Vsekakor.
Mene samo prime tipkat, če začutim, da hoče nekdo dokazovati, kako so druge kulture bolj poduhovljene, bolj kajvemkajše, ...
... saj mogoče to ni bil tvoj namen.

Najbolj bistveno pa je, da sta skupaj dva (ali več) človeka vseh možnih kombinacij spolov in nespolov, ki imata (imajo) čimbolj podobne definicije ljubezni.
Ali je tudi to že vpliv kulture - verjetno bi kdo rekel, da je bolje preseči svoje kulturne in duhovne omejitve in se prisiliti v zvezo s spolom, ki te ne privlači, zato da dosežeš globljo duhovno povezanost z univerzumom?

Po mojih definicijah je to bulšit kvazi newage nakladanje.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 16. Avg. 2008 16:22

Kr.ena, ker si me že razkrinkala, mislim, da je tukaj pravo mesto, da priznam. Sem vodja skupine Začutimo življenje skozi nesebično ljubezen in predajanja spolnim užitkom. Res je, zahodna kultura je zelo revna, kar se tiče duhovnega življenja in zato mislim, da je tantra rešitev za vse, samo prepustiti bi se ji morali. Če se želiš pridružiti, nudim tebi in tudi freaky zastonj seanso čutenja duhovne povezanosti z univerzumom – to pa zato, ker vaju je Usoda pripeljala pred moje obličje.

No, da me ne bo kdo vzel (pre)resno. :D Vsaka kultura ima v sebi vse, kar rabi, prav tako vsak človek. ;)


"Najbolj bistveno pa je, da sta skupaj dva (ali več) človeka vseh možnih kombinacij spolov in nespolov, ki imata (imajo) čimbolj podobne definicije ljubezni."

Tukaj pa imava podobno definicijo. ;)

Ps. Za tantrika sem tudi sama preveč egoistična in prav tako za ljubezen, ki ni monogamna.
Uporabniški avatar
kiny
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 904
Na forumu od: 4. 8. 2007
Kraj: over the rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a kiny » 16. Avg. 2008 16:45

Moj tip mi je razlagou da je njegov bivši sosed spremenu spol.
Pač najprej je bil fant, sam mi je moj tip reku da se je skos samo s puncam družil, pa pač ženske igrače(barbike, punčke..) No pol si je pa sploh spremenil. In foka tut ni to tok presenetl, ker je bil že od nekdaj bl tak punčkast.
In k sm js njo vidla, sploh nebi rekla da je bla kdaj tip.
Js takih ljudi ne obsojam. Pač če se počutjo ujeti v tako rečeno "napačnem telesu" nej si spremenijo spol in naj živijo tako da bodo čimbolj sreči.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Avg. 2008 18:14

Tysia napisal/-a:Ps. Za tantrika sem tudi sama preveč egoistična in prav tako za ljubezen, ki ni monogamna.

Ker smatram izraz "egoistična" kot negativen, sebe ne bi označila tako.
Spet izjava, ki postavlja tantrike v nadrejen položaj ...

V prvem odstavku si se zafrkavala, ampak če bi taka skupina obstajala (no, saj gotovo obstaja), ni v njej nič več in nič manj egoistov kot med ostalo populacijo.
Poznam primere, ki zaradi iskanja duhovnosti in nesebične ljubezni do človeštva zanemarijo lastne otroke. Egoizem je zelo relativen.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Tysia
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 748
Na forumu od: 11. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tysia » 16. Avg. 2008 18:41

Povsem se strinjam s tem, da je egoizem zelo relativen. In ker imava verjetno tudi tukaj ta pojem nekoliko drugače definiran, se z mojega stališča ne morem strinjati, da moja izjava v ps ju postavlja tantrike v nadrejeni položaj.

Meni je zdravi egoizem povsem pozitivna zadeva. Zaradi zdravega egoizma si mislim, da ti še živiš. Zaradi zdravega egoizma se veliko ljudi gre altruizem. Zakaj? Ker so tako egoistični, da se s tem, ko naredijo nekaj dobrega za soljudi/živali/naravo, počutijo dobro.

Nekaj dokaj drugega pa je "bolan" egoizem.

Ps. Tudi s tem se strinjam, ko si napisala, da v taki skupini, kot sem jo za primer navedla skozi hec jaz, ni nič manj egoistov, kot v običajni populaciji.
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 16. Avg. 2008 20:02

Ne vem, če je med ljubeznijo in spolno privlačnostjo taka razlika. Če se v nekoga zaljubimo, nas tudi spolno privlači. Pogosto se zaljubimo v osebo, ki je po zunanjosti pravo nasprotje tipa človeka, ki nas običajno privlači. Ko se zaljubimo v osebo kot osebo, nam začne bit všeč tudi njegovo telo in vse na njemu. Pri spolu je seveda drugače, ker odraščamo v okolju, ki nas uči, da sta moški in ženska edini možen par.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Avg. 2008 20:05

Noelia napisal/-a:Ne vem, če je med ljubeznijo in spolno privlačnostjo taka razlika. Če se v nekoga zaljubimo, nas tudi spolno privlači. Pogosto se zaljubimo v osebo, ki je po zunanjosti pravo nasprotje tipa človeka, ki nas običajno privlači. Ko se zaljubimo v osebo kot osebo, nam začne bit všeč tudi njegovo telo in vse na njemu. Pri spolu je seveda drugače, ker odraščamo v okolju, ki nas uči, da sta moški in ženska edini možen par.

Hočeš reči, da so homoseksualci oziroma biseksualci tisti, ki si drznejo iti preko začrtanih okvirov družbe?
Ostali smo pa ujeti v pričakovanja okolice?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 16. Avg. 2008 20:13

Noelia napisal/-a:Ne vem, če je med ljubeznijo in spolno privlačnostjo taka razlika.

To je povsem odvisno od posameznika. Seveda gre v neki zvezi tako za ljubezen kot za privlačnost, kar pa še ne pomeni, da ena brez druge ne more obstajati.

Noelia napisal/-a:Ko se zaljubimo v osebo kot osebo, nam začne bit všeč tudi njegovo telo in vse na njemu.

To (mogoče) deluje samo v eno stran. Če nam je nekdo spolno privlačen, ni nujno, da se bomo vanj tudi zaljubili.
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
Noelia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 240
Na forumu od: 26. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Noelia » 16. Avg. 2008 20:47

Mislim, da nisem povedala kakšne novosti. To se stalno dogaja, za ljubezen je pač potrebno kaj več kot lepo telo. Seveda obstajata tudi eno brez drugega- v ljubezni do partnerja morata pač biti prisotni obe, sicer gre samo za privlačnost ali za prijateljstvo.
kr.ena napisal/-a:
Ostali smo pa ujeti v pričakovanja okolice?

Hja, v bistvu je to moje mnenje, morda se motim, ker si ga nisem ustvarila na podlagi kakšnih znanstvenih raziskav. Nekateri strokovnjaki menijo, da smo ljudje po naravi bi. Kar se mi zdi logično, saj imamo kar živali nimajo- ljubezen. Čudno se mi zdi, da je omejena na spol. Mislim, da ima okolje pri tem velik vpliv.
Uporabniški avatar
freaky
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 871
Na forumu od: 27. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a freaky » 16. Avg. 2008 20:56

Noelia napisal/-a:To se stalno dogaja, za ljubezen je pač potrebno kaj več kot lepo telo. Seveda obstajata tudi eno brez drugega- v ljubezni do partnerja morata pač biti prisotni obe, sicer gre samo za privlačnost ali za prijateljstvo.

Seveda je pomembno za zvezo, ljubezen veliko več kot le lepo telo. Je pa privlačnost pomemben del zveze, vsaj če hočeš imeti s to osebo tudi spolne odnose. Zato bi jaz tudi težko ostala v zvezi z moškim, ki bi se spremenil v žensko. Seveda samo predvidevam, ker nisem v tej situaciji. Se pa poznam in vem, da me to ne rajca.
How many years can some people exist before they're allowed to be free?
The answer, my friend, is blowin' in the wind.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Avg. 2008 21:15

Noelia napisal/-a:Hja, v bistvu je to moje mnenje, morda se motim, ker si ga nisem ustvarila na podlagi kakšnih znanstvenih raziskav. Nekateri strokovnjaki menijo, da smo ljudje po naravi bi. Kar se mi zdi logično, saj imamo kar živali nimajo- ljubezen. Čudno se mi zdi, da je omejena na spol. Mislim, da ima okolje pri tem velik vpliv.

Zanimivo mnenje.
Čeprav tole o živalih ne drži nujno. Prav danes sem brala o papigah skobčevkah - nekatere po smrti partnerja ne sprejmejo druge papige, nekatere čez čas sprejmejo, ampak mogoče ne prve, ki jo kupiš in ji daš v kletko za družbo. Očitno jim ni vsaka samica (ali samec) privlačna.
Pravzaprav so živali, tako kot prej omenjani tantriki, druga kultura. Ki je ne moremo čisto dojeti, ker ni naša.

Sama ljubezni ne pojmujem samo seksualno. Obstaja eros, agape ... ne da se mi zdaj guglat ... nekaj se spomnim iz srednješolske filozofije.
In moje mnenje je, da je homoseksualnost v veliki meri prirojena. Nekatere znanstvene raziskave to dokazujejo, druge trdijo nasprotno; trenutno je pač tako, da si lahko vsak ustvari mnenje, komu bolj verjame ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
xxwoman
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 357
Na forumu od: 9. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a xxwoman » 17. Avg. 2008 10:47

To o bisekcualcih je kar zanimivo... Saj res ne vem, zakaj naj bi nas privlačile samo osebe nasprotnega spola. Res me zanima, koliko lahko hormoni vplivajo na to... in koliko vzgoja. Zase vem, da me čisto enako privlačijo moški in ženske, ampak partnerstvo pa si predstavljam z moškim, ker vem, da bo manj težav, da bom z njim lahko nekoč imela otroke, da ima nekaj med nogami, kar pomaga pri seksu :D , da bom imela v njegovem objemu nekakšen občutek varnosti... :) Če pa gledam samo čisto privlačnost - brez razmišljanja, pa ne morem reč, da me kateri od spolov bolj privlači in se lahko enako zaljubim tako v moškega kot v žensko.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov