SPB testi

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 29. Avg. 2022 13:05

Sedaj, ko sem imel malo pavze s sexom, sem se vseeno odločil, da bi se šel testirat.

Sem mislil, da so tile testi lahko dostopni, pa sem se uštel. Mah ta država, to zdravstvo in socialni L. Mesec, ki nam - srednjemu sloju jemlje denar, daje pa (pre)bogatim pticam in tistim ki so na sociali :mad: :evil:

https://kajisces.si/mesta/

Zavod RS za tansfuzijsko medicino sem celo uspel priklicati. Ampak HIV-a verjetno nimam. Mi je rekla, da testirajo samo na tisto, kar se prenaša po krvi.

Baje, da je pravi naslov "Klinika za infekcijske bolezni in vročinska stanja UKC (Infekcijska klinika) Ambulanta za svetovanje in anonimno testiranje na okužbo s hiv, hepatitis B in C Naslov: Japljeva 2, 1000 Ljubljana", ampak imajo zaseden telefon. Nekaj poskusov sem že probal. Poleg tega glede na napisano, kaj testirajo - niti ne zgleda obetavno.

Nekaj bojda lahko uredim tudi tule: Dermatovenerološka klinika UKC Ljubljana
Ambulanta za spolno prenosljive bolezni
Zaloška cesta 2
Informacije: 01 522 37 44
Prav tako zaseden telefon.

Opcija bi morda bila tole:
https://www.synlab.si/spolne-bolezni.html

Pač, genitalni herpes in klamidijo si plačam, za ostalo pa grem na transfuzijo, kjer vsaj dvigujejo telefon (in imajo več terminov testiranja), ampak tisto je tudi samoplačniško - je pa ceneje kot na Synlab-u.

Ali pa če v lekarni kar kupim test na klamidijo - je samo 30 EUR. A je dost zanesljiv?


Pač, malo sem se zamislil. :? Klamidija je taka večinoma asimptomatska, ki bi se jo splačalo (občasno) preveriti :?

Genitalnega herpesa verjetno nimam.


Kaj bi še moral preveriti in kje? :)
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 30. Avg. 2022 19:38

Gonorejo in sifilis. Ne vem, kje, sorry.
Za sifilis (in hepatitise) me je ginekologinja poslala ob zacetku nosecnosti, ampak niti ne vem vec, ali v Slo ali Bangladesu. Ampak ti itak nimas ginekologinje :D Good luck :nixweiss:
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Avg. 2022 6:12

Sifilis je na seznamu (mogoče nisi imela časa/volje odpirati linkov), sicer ima precej nizko inkubacijsko dobo.

Mogoče bi se moral na teste naročiti oz. se pozanimati pri osebnem zdravniku. Po možnosti tako, da mi da napotnico in potem ne zahteva izvidov nazaj... čeprav negativni izvidi v kartonu mi nenazadnje ne škodijo, če so pozitivni, pa še bolj morajo biti tam :)

Bolj je problem, da bolj slabo poznam svojega osebnega zdravnika... :)
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Sep. 2022 20:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 31. Avg. 2022 8:50

mmm napisal/-a:(mogoče nisi imela časa/volje odpirati linkov)


Mislim, da je sedaj pa ze jasno, da se mi linkov ne da brat :lach:
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 31. Avg. 2022 9:29

Kakšen pa je razlog, da bi te nekdo namerno želel okužit?
mayaeb
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 806
Na forumu od: 26. 8. 2020

Neprebrana objavaNapisal/-a mayaeb » 31. Avg. 2022 9:33

Tako da po mojem nimam nič (bi prej imel od bivše kot od teh).


omg.

Zdej ker sem paranoičen, sumim (tudi - je ena izmed opcij) da so me z onim drugim zdravstvenim zapletom (ki ni vezan na seks), nekje namerno okužili.


Res si paranoičen.
Ne živi v preteklosti, ne sanjaj o prihodnosti, osredotoči se na sedanji trenutek.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Avg. 2022 9:38

Firestorm napisal/-a:Kakšen pa je razlog, da bi te nekdo namerno želel okužit?

Mal banalen oz. nesorazmeren, ampak bom terapevtki o tem :twisted:

Nevem al mam “sovraznika” al sem jaz paranoicen. Sicer grozil mi ni noben, tak da verjetno bo res terapevt pravi naslov :razz: :twisted:


No dejmo se vrnit k SPB testiranjem. :)

Cimhitreje/ceneje bi rad cimvec potestiral - ce je (se) kak predlog


A teste ki jih lahko dobim v lekarni kar kupim in opravim ?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 31. Avg. 2022 16:13

Zdej ker sem paranoičen, sumim (tudi - je ena izmed opcij) da so me z onim drugim zdravstvenim zapletom (ki ni vezan na seks), nekje namerno okužili.


Res si paranoičen.[/quote]
:)
Včasih je paranoja tolažba za to, da ne zmoreš prenesti stvari in zapletov.

Mogoče se danes, ko toliko čudnih pišem, šele zavedam kako psihično sranje me časa v naslednjih dneh / tednih.

Že prvega zdravila uradne medicine nisem hotel jemati, ker vem da so antibiotiki in homeopatija... da to dvoje ne gre najbolj skup. Ampak shit, s homeopatom naju je skrbelo, ko tisto zdravilo, ki bi ga moral jemati 5 dni, jemljem že 14 dni in še vedno ni bolje. Človk se je tudi čist zgubil :? :)

Tolk sem pameten ali razsoden vendarle, da sem ocenil, da mi očitno tega tokrat homeopat ne bo uspel pozdraviti. Še hayley je mislila, da je ta zaplet tokrat pri meni kar psihični, čista zmešnjava je ratala... glede vsega.

Zdravniki itak delajo po svoje, homeopatije jim nisem omenjal, samo da ne želim antibiotikov oz. jih želim čimmanj. Ampak ko ni šlo na bolje sem pač jim rekel, da naj mi dajo nekaj dovolj močnega. Tako da na koncu sem kar na močnih zadevah pristal + visokih potencah drugega homeopatskega zdravila, da mi tale medicina ne zruši vsega kar sem delal s homeopatom.

Ne eno ne drugo mi ni všeč. Všeč mi je, da sem končno bolje glede tega zdravstvenega zapleta, vse ostalo pa ne :)

Najlažje bi bilo, če bi lahko koga obtožil, da je kriv. Ampak koga?! :) Analize sumljivih stikov in okoliščin sam nisem zmožen narediti - bi rabil zasebnega detektiva za kaj takega ;D

Lahko se mi je samo fajn zrušil imunski sistem. Posledica psihičnih težav junija. Recimo.

Lahko je pa ta bolezen pač bila tako močna. Pri vseh ni, pri meni pa... kaj pa vem :? :)


Lahko sem pač s homeopatijo kaj zakvačkal. Sej me je že imelo, da bi šel k spovedi, če mi medicina ne bi mogla pomagati :twisted: Mislim, lahko me je tudi narobe zdravil.

Sam kaj pa vem. Ene psihične simptome je res tako lepo uredil (in sedaj traja že nekaj let), da ga zaenkrat imam še kar rad. Včasih se pač kaj sesuje, bom pa probal ugotoviti kaj sem/smo delali tako zelo narobe, da je do tega prišlo sedaj tako izrazito.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 01. Sep. 2022 8:20

Pač ja, stestiraj se kolikor želiš. Vseeno pa je kar nespoštljivo do bivše, da na forumu komentiraš, da bi prej dobil spb od nje kot od random prostitutk, ki počnejo zadeve z x osebami. Kaj jim pomaga (če se) redno testiranje, ko si pa lahko ti tisti vmesni člen ki te okuži, ko bolezen recimo še ni vidna na zunaj.
The world is as you are.
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 03. Sep. 2022 12:26

@emanuela

Ja, res sem (bil) nespoštljiv do bivše. :( Tokrat res ni bilo potrebe, da jo izpostavljam.

* Glavno opravičujem se za vso propagando seksu. Pojdite domov in imejte radi svoje žene/može/partnerje/otroke. Drugje ni rešitve. :(
Zadnjič spremenil mmm, dne 04. Sep. 2022 20:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Sep. 2022 12:56

Dobro kaj, nisem nikoli ti rekla dobesedno, da nisi lep, pač pa vizualno res nisi najbolj moj stil.
Kaj mora bit vsakemu vsak všeč na videz?
Saj tudi tebi na videz ni vsaka ženska všeč, se tukaj si komentiral, da ti nekatere niso.

Sam hotela sem ponekod povedati, da tudi ljudje, ki jih ti smatraš za lepe, niso vsi taki iz neba padli, se posebi, ko si par let čez 20 in dalje, delajo za svoj videz in vnašajo v to čas in energijo/ trud. In denar v nekaterih primerih..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Ash.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 525
Na forumu od: 31. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Ash. » 29. Sep. 2022 11:17

Zakaj pa ne naredit testa za domačo uporabo, ki testira vse najpogostejše spolno prenosljive bolezni? Res da moraš potem vzorec poslat v laboratorij, ampak ubiješ vsaj več muh na en mah, stane pa koli 100 EUR. Ne vem pa, kateri so ponudniki kaj v SLO.

Glede genitalnega herpesa je pa tako: Večina ljudi, ki so prišli v kontakt z genitalnim herpesom, sploh nima nikoli simptomov (90% celo), ima pa protitelesa proti herpesu. Navadno ljudi testirajo le, če imajo simptome na spolovilu. Tako da krvni test za herpes ti ne bo povedal kaj dosti, lahko te samo napsihira za brezveze. Dejansko okoli 80% ljudi ima herpes, večina od tega je pač HSV1 in ne HSV2; lahko imaš pa tudi HSV1 na spolovilu, ampak teh primerov je manj. :) Se sliši grdo, ampak herpes je bolj stigma, ki jo je ustvarila družba, kot pa res neka SPB, ki bi ji medicina posvečala full pozornosti - za zdravnike je samo še en nadležen virus, ki ga pač večina ljudi stakne tekom življenja in tudi pri večini nima vpliva na kvaliteto življenja (v nasprotju npr. s tveganji, ki jih povzroča neodkrita klamidija, HPV pri ženskah itd.). No saj na netu vse piše, kaj in kako, zakaj ljudi brez simptomov herpesa ne testirajo oz. zakaj ni smiselno. :)
But if thought corrupts language, language can also corrupt thought. (George Orwell)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Nov. 2022 20:13

Zdaj sem se pa jaz šla prvič v življenju testirat.

Za HIV, hep B, C in sifilis.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 03. Dec. 2022 10:44

Jah sem se malo zamislil, ko me je še (skoraj) hayley prehitela :twisted:

Jaz se sifilisa nisem, sicer pa podobno kot hayley + še klamidijo + genitalni herpes, sem poslušal Ash. Sem pa šel na Synlab, ker lahko oddam vzorec pred šihtom, je malo dražje, se potem čaka rezultate, ker pošljejo v svoj laboratorij v Nemčiji...

Zdej bi mi bilo lahko bilo žal, da sem se sploh šel testirat, ampak OK, dobro je vedeti, kje je še točka nič. :)

Očitno so "profesionalke" tu okoli kar v redu (pa bivša je očitno tud kar pridna (bila)), pa kondom verjetno tud kar pomaga, pa nekaj sreče še imam :)

Zdajle ko sem v točki 0 razmišljam ali je sploh še vredno tvegati, bomo videli koliko me bo to držalo nazaj :oops: Po drugi strani se mi pa trojčki z lezbo "luštajo", samo tega naokoli sploh ni kaj veliko :roll: Ne vem, če sem samo jaz tolk perverzen :?: :oops: :)
mmm
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1676
Na forumu od: 5. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a mmm » 03. Avg. 2023 21:23

Še 1x sem šel na kri, tokrat na ZTM. Vrste ni, prideš kadarkoli hočeš, opraviš hitro.

Mal me je skrbelo, ker če se greš testirat za HIV, je obvezen posvet z zdravnikom, a prvič itak je (lahko) anonimno, drugič pa, klasičen vprašalnik:
-zame torej heteroseksualni odnosi z različnimi partnerji (strokovno povedano), noben ni rizičen, ker sem uporabljal kondom vedno
-potem razlika homoseksualni heteroseksualni odnos (če tukaj mislim, da sem še dober, je vprašanje časa, kdaj se bom znašel v kaki mmf varianti ali pa mmff)
-potem vbrizgavanje drog - no tako daleč valda naum nikoli :mad: :evil:

Skratka, za hepatitise, sifilise, HIV-e jaz nisem niti najmanj rizičen. Po razgovoru se mi je skor že zdelo, da lahk kar domov odidem.

Pol je itak zdravnica še rekla, da tisto kar imam, se njej zdijo glivice ne pa SPB. Glivice lahk fašem kjerkoli. Sam tam je pa falila, pa nočem je šimfati, ker pač tko čist apatično, nenazadnje profesionalno, je delovala. Ni padala na moje "entuziastične" fore, ravno ji je bilo.

-----

No tisto kar imam je pa en shame vse skup. Zvem, da večina tole samih preboli v dveh tednih. Jaz pa antibiotik, potrditveni test, zdaj pa čakam... :?

Upam, da je šlo.

Glavno, po eni strani je kondom kao safe, po drugi strani pa so tele SPB tipa klamidije, gonoreje, trihomoniaze... ki so lažje prenosljive kot one resne, ki se gledajo čez kri.

Tak da ne vem. Skrbi me, da je moja imunost v kurcu :mad: :evil: No, ampak to ni več za sem.

Mogoč pa moram nehati :( Pa ravno zabavno je začelo postajat. :twisted:


----

Torej za celovito testiranje je treba:

1) testirati kri - to imamo v redu urejeno. ZTM in anonimno brezplačno testiranje vsak teden. Sicer stalo me je 60 EUR, tak da ni nek bav bav.
Sicer je test za HIV zanesljiv po 1 mesecu, za hepatitise/sifilise 2 oz. 3-je... ne vem čist točno. Tak da nima se smisla vsak teden hodit testirat. Definiraš rizični spolni odnos in se pač greš
po pravem poteku časa testirat.

2) Testirati bris, ki se vzame iz penisa (palčka se porine v odprtino, tko če se nazorno izrazim), pri ženskah pač podobno predvidevam... s tem da pri tipih je ta odprtina res majhna in zaboli :) - to se po mojem dela v okviru napotnice in dermatonevrološke klinike, samo se verjetno čaka. Jaz sem šel samoplačniško in pol v kakih 5 dneh od odvzema imam rezultat(e).

3) Za herpes simplex ne vem. Jaz sem ga testiral (privat laboratorij, to pred časom ko sem se prvič testiral) iz krvi, ampak za klamidijo pravijo da ta test ni zanesljiv.

4) Pa glede HPV se nisem pozanimal :? :( Nisem tko dober, sistematičen kakor bi želel biti :)

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]