Obsedenost s kvantiteto seksa

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 24. Jul. 2015 17:26

Opažam že v drugih temah to, da če je premalo sexa in če to ženska izpostavi to "problem" oz. izziv, se žensko takoj obtoži da je ona kriva za pomanjkanje sexa (ali je predebela, grda, neurejena, karkoli).

Obstajajo tipi, ki pač imajo nižji libido od svoje punce. Tudi jz sem takega tipa že srečala, pa nisem ne grda, ne neurejena, ne debela, ravno nasprotno. Nekaterim tipom je dovolj 1x na teden, omenjeni primerek mi je celo iskreno povedal da on pač nima grozno velike potrebe (že pri samozadovoljevanju, ki ni povezano z žensko).

Moje mnenje je da veliko poženščenih tipov (to zelo dobro skrivajo in se razkrijejo na trenutek, lahko so kosmati in prav mačoti) ima pač nižji libido, zato ker ima preveč ženskih hormonov. V svojem bistvu so daleč od alfa samcev in jih pogosto menjavanje partnerk črpa še to malo moške energije, ki jo imajo. Vendar mislim da so "pravi" moški, ko in če bodo imeli veliko partnerk.

Vsekakor se mi ne zdi smiselno se prepirat in spuščat na osebni nivo. Videz in urejenost ženske (žal) pogosto nima nobene povezave s libidom moškega.
Zadnjič spremenil čuftika, dne 24. Jul. 2015 21:45, skupaj popravljeno 1 krat.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 24. Jul. 2015 18:35

čuftika; s prvim delom zapisa se totalno strinjam. :ja: V bistvu sem jaz precej dajala pobude za različne reči, bila sproščena, vedno za nove predloge ipd. Perilo ipd. mojemu ni všeč, mejkap se mu zdi nepotreben in pravi, da sem mu bolj všeč brez (ličenju pravi ''packanje'' v smislu, da si svoj *bojda lepi* obrazek zapackam z nepotrebnimi barvami), od parfumov ima pa pogoste glavobole ... :mrgreen: (Ne, to ne pomeni, da se nikoli ne ličim in dišavim, to pomeni, da kadar to počnem, počnem zase in to ni za doma, ko delam npr.)

Kar pa zadeva tvojo teorijo o pomanjkanju testosterona, čuftika: to je redko razlog. Zelo redko. Skoraj nikoli. Večkrat je problem v neravnovesju kortizola, dopamina, seratonina ... skratka: kemikalij, ki uravnavajo psihično počutje. ;) Na vse naštete zelo vpliva stres. Posledica je lahko tudi upadel libido.

A je res treba ločevat na ''moške'' in ''ženske''?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 24. Jul. 2015 21:59

Ne, ni treba, ker smo vsi duše :)

Ampak ker je moški z žensko (no, vsaj ponavadi), razen če je kdo istospolno usmerjen, potem se pač potencira tisto "Oni" = "Drugi" = Drugačni, drug spol...

Seveda vpliva tudi stres na poželenje. Pri ženska najbrž tudi hormoni, če sodim po sebi.
1. dan M mi ni do sexa, pa mi lahk ne vem kaj obljubiš, me sploh ne zanima. Sicer pa nimam problemov z libidom.

Vsi smo mi iz moškega in ženskega dela telesa, le da prevladuje en del. Ponavadi ženska z veliko moških hormonov pritegne moškega z veliko ženskih hormonov, iskanje ravnovesja pač. Mislim da je bistvena KVALITETA sexa in ne tolko kvantiteta. Lahko je tut samo 1x na teden, če je noro fajn, če pa je podpovprečno ali slabo, potem je še to preveč :D Slaba kvaliteta je pomoje tudi dokaj pogost pojav, no, včasih ženske/moški niti ne razmišljajo da jim ni tako kot bi lahko blo, pač pa se sprijaznijo da "ni slabo". Slaba kvaliteta izhaja iz nepoznavanja partnerja in partnerjevih želja in potreb, saj ni niti zanimanja za partnerja, gre bolj za egocentrične potrebe posameznika, saj je bolj luštno v paru...

Če je kvalilteta odlična, potem tudi kvantiteta ne bo problem, če ti je nekaj super, potem to rad ponavljaš, kljub stresnem delavniku. Npr. če se moj partner dobro poljublja in če mi je z njim prijetno, potem sm lahko na pol mrtvo utrujena in na pol speča, pa se bom vseeno ljubčkala, ker mi to prinaša ugodje... Sm že zaspala naga na svojem prvem partnerju med cartanjem in se zbudila ponoči in me samo kipne dol, sicer samo 1x se mi je to zgodilo, pa vendar...
tenisac
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 20. 7. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a tenisac » 24. Jul. 2015 23:02

Čuftika: kaj pomeni: in me samo kipne dol?
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 25. Jul. 2015 19:16

Me nežno dol da iz sebe, na posteljo zraven njega :)
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 23. Avg. 2015 9:40

Iz prebranega se mi zdi, da si ga ti bolj želiš kot on tebe.

In s pritiskanjem boš dosegla ravno kontra, samo zaprl se bo vase. Ko pa seks enkrat postane obveza nekomu, pa je itak konec. .. Seks bi moral bit spontan, ne stvar urnika. Pa čeprav ni tako pogost.

A ti želiš seksat z njim vsak dan, ker uživaš v tem in si želiš ali bolj zato, potrditev da se počutiš privlačno? Ker če to drugo, imaš resne probleme s samopodobo in dojemanjem sebe kot ženske.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Avg. 2015 10:02

^^ Daj, če že pišeš odgovore morda preberi celo temo - a bi šlo? Je že precej podrobno analizirana celotna situacija.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 23. Avg. 2015 10:09

Sem prebrala. In še vedno mislim isto, ti si pa očitno želela samo točno določene odgovore slišat.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Avg. 2015 10:14

^^ Jaz pa mislim, da teme vendarle nisi prebrala - ne vseh štirih strani. O moji samopodobi je bilo že precej napisanega, pa o tem, kako sem izvajala pritisk nad fantom tudi. In celo zakaj sem to počela, kako se glede tega počutim in tako dalje. :wink: Tako da v bistvu mislim, da je ta tvoj odgovor samo nekakšna provokacija in ne kaj drugega in nimam pojma, kaj naj ''počnem'' z njim.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 23. Avg. 2015 10:22

Ne vem meni bi se zdelo izpod časti lastnega fanta prosit za seks al pa mu težit glede tega (na splošno pišem zdaj).

Je pa tudi res, da vam noben fant ne bo priznal, da ga res ne privlačite več toliko - torej ta opcija realno gledano vedno obstaja.
Pač razmišljam, seveda ti tak odgovor ne bo všeč (nobeni nebi bil), samo ni namen provokacija.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Avg. 2015 10:49

Glej, preberi temo, je dovolj nadrobno vse razloženo (npr. tudi to, da imam ta problem že od začetka zveze, čeprav sva takrat seksala vsak dan ali večkrat na dan), problem je pa do te mere, kot je lahko rešen preko foruma, že itak rešen in nasvetov več ne potrebujem, hvala.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 23. Avg. 2015 11:00

Ok, samo želela sem povedat, da vse prevečkrat stvari preveč analiziramo, psihoanaliziramo in filozofiramo, medtem, ko so dejstva zadaj velikokrat lahko čisto preprosta.

Sicer pa ti že veš.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Avg. 2015 11:09

In kakšno je po tvojem preprosto ''dejstvo'' v primeru para, ki seksa cca. 6-9x na teden in v primeru, da en dan ne seksata, en od partnerjev neutolažljivo joče, obtožuje partnerja, da ga ne privlači, se počuti povsem na tleh ... ?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 23. Avg. 2015 11:18

MarijaNana napisal/-a:in v primeru, da en dan ne seksata, en od partnerjev neutolažljivo joče, obtožuje partnerja, da ga ne privlači, se počuti povsem na tleh ... ?


1. Da ima oseba resne psihične težave in je nezrela.
Resno, to ni normalno.

ali
2. Da partnerja preprosto fizično ne privlači toliko kot on njo, dejstvo.

ali
3. Da imata partnerja preprosto različen libido, dejstvo.


To pod prvo točko obvelja, ne glede na ostala dejstva. In blazno nerodno mi je za žensko v njenem imenu, če dejansko dela take scene.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 23. Avg. 2015 11:56

^^ Glej, v redu je. Kot sem že napisala; ja, imam močno frustracijo, ki zelo verjetno izhaja iz psihičnih in spolnih zlorab, ki sem jih v preteklosti doživljala. In hvala, ampak ne hvala, več kot je v tej situaciji prispevala Lani s svojimi odgovori, je nemogoče prispevat, za to sem ji zelo hvaležna, dodatnih ''dobronamernih nasvetov'' pa ne potrebujem, tako da je zame ta tema zaključena.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]