mama&spolni odnosi

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

arose
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 3. 1. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a arose » 03. Jan. 2018 16:57

Pozdravljeni!
Stara sem 19 let in imam fanta (23) s katerim sva skupaj že skoraj eno leto. Ni veliko, je pa dovolj časa, da sem pridobila zaupanje ter z njim preživela kar nekaj lepih trenutkov brez kakršnih koli prepirov. Edini problem med nama pa je moja mati. Že od začetka imam postavljen pogoj, da ne bova spala drug pri drugem pri čimer nisem protestirala, ker tudi sama ne želim, da bi postala kot t.i. zakonca, je pa problem to, da mi postavlja pogoje pri katerih letih imam lahko spolne odnose. Za to novo leto mi je komaj pustila iti za 2 dni na praznovanje prav iz tega razloga, ker bi verjetno prišlo do seksa in tudi je. Nisem ji želela povedati, ker vem da bi me obsojala lastna mati, čeprav nisem naredila ničesar narobe, ker sem bila psihično pripravljena, mu zaupam, zaščita je bila itd. No, ko sem prišla domov mi je vzela telefon češ, da samo visim na njemu in se med počitnicami nisem nič učila, ko pa sem prišla naključno v sobo pa sem jo dobila med branjem sms sporočil s fantom, čeprav sem imela na tel.kodo in tako je zvedela za tisto kar jo je najbolj skrbelo-da sva seksala. Res ne vem kaj naj storim pa še žal mi je da ne morem lastni mami povedati za najbolj naravno stvar. Kaj menite vi o vsem tem in kaj bi storili? hvala za odg.:)
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jan. 2018 17:31

A ima tvoja mama kakšen poseben razlog, da ti ne pusti spati pri fantu? Ali jo na splošno moti, da imaš spolne odnose ali samo, da jih imaš ravno s tem fantom? Si še v srednji šoli ali na faxu?
Meni se sicer to zdi čisto napačno ravnanje, da ti tako bere osebna sporočila, vdira v zasebnost..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
arose
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 3. 1. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a arose » 03. Jan. 2018 17:49

ne pusti mi spat pri njemu, ker se ji zdi to skrajno nespodobno, tud za seks je enako, ker je ona mela prvič pri 20ih in zdaj še men teži, da se pred faksom to ne dela pa tale. Sem pa 4.letnik gimnazije, se prav tik pred faksom
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4432
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 03. Jan. 2018 21:14

O jezus. A sta se o tem kdaj dejansko poglobljeno pogovorili, torej zakaj jo to moti oz. zakaj se ji to zdi nespodobno? So zadaj mogoce verski razlogi ali kaj cisto tretjega? Ce imas moznost (oz. ce sta obe pripravljeni mirno poslusat) se poskusita normalno pogovoriti, brez kreganja in trme in si probajta pojasniti, kako razmisljata. Ti drugace zaupa ali si ji kdaj dala razlog, da ti ne? Tu si moras iskreno odgovoriti.

Ne vem, malo je 'tako' tole.. njej je verjetno skrajno neprijetna misel na to, da bi njena hci v sobi imela nekega tipa - kaj so razlogi za to, ne vem. Ce se s pogovorom ne bo dalo nic spremeniti, bos pac morala spostovati, da so v njeni hisi tudi njena pravila. Saj bo kmalu faks ;) Pa tudi ni vrag, da se ne bosta kako drugace znasla.. komur se seksa bo nekako seksal.

Da ti pri 19ih zapleni telefon in po njem brska mi je pa ze kar zelo mimo.. si odrasla oseba, telefon je (najbrz) tvoja lastnina in to je za moje pojme velik vdor v zasebnost. Zageslaj ga kot se spodobi in ji naslednjic pojasni, da je prekoracila mejo.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 03. Jan. 2018 22:18

Mogoče je pa tvoji mami ravno to z učenjem problem, pa še matura.. in jo skrbi, da se ne boš dovolj posvečala šoli zaradi fanta. No kakorkoli, v najslabšem primeru moraš potrpet še teh nekaj mesecev, potem pa počitnice, fax in svoboda..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 04. Jan. 2018 10:16

Ravno včeraj sem pogledala drugi del četrte sezone Arkangel, pa me je kr stisnal k sn to brala :O
če pride od strani starša do pretiranega nadziranja, lahko pride do kontraefekta. To da ti mama pri teh letih ukazuje kaj lahko počneš s svojim telesom, in da ti brska po telefonu... lahko ti je mama storkat, pa ti nima pravice tega delat. usedi se z njo in pogovori, in ji pojasni, da je to totalno nesprejemljivo, in da samo indicira, da nima niti malo zaupanja vate.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 04. Jan. 2018 10:31

Slika

Kakorkoli, ja moraš nekako postavit meje, ki bodo sprejemljive obojim (vsaj dokler še živiš s svojimi starši, bo obojim lažje) .

Predlagam, da poskusiš najprej ugotoviti, kakšni so njeni vzgibi in razlogi za tak "nadzor", in potem ravnat v skladu s tem.
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 04. Jan. 2018 10:35

Mogoče zadnji stavek ni najbolj razumljiv - če ima ona težave konkretno z npr seksom (ker je njena teta v drugem kolenu od mrzle svakinje zanosila kot najstnica in si zasrala vse možnosti za kariero ali kaj podobnega), pač ti malo popusti pri tej točki in si na drugih področjih izbori boljše stanje :). Diplomacija :).

(ker se mi glede na tvoj celoten sestavek zdi, da imaš tudi drugače težave s starši, ne smo seks in telefon)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3441
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 04. Jan. 2018 10:38

In pa ja, tole prepričanje starejše generacije, da seks je nekaj, kar se lahko zgodi samo ponoči, in še to samo če nekje prespiš skupaj z osebo nasprotnega spola me nikoli ne neha zabavat :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7502
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 04. Jan. 2018 13:29

Meni se zdi, da je to tudi mozno, da ene starse res skrbi glede zanositve, na zascito se pa ocitno ne zanesejo. Ena prijateljica je tudi imela malo podobnih problemov z mamo pri 18/19, najprej, ko je jemala kontracepcijske zaradi problemov s kozo, je blo vse kul, potem ko je mogla prenehat, se ji je mama isto zacela nekaj vmesavat..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
arose
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 3. 1. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a arose » 04. Jan. 2018 20:14

hvala vsem za odg.!
se strinjam, žal bo treba potrpet pa vztrajat druge ni. On pa, če je "ta prav" bo že razumel vse skup pa stisnu z mano vsaj do faksa, ko bo mogoče vsaj mal miru al bom pa šla v študenca, če se zadeve ne umirijo. :) je pa tko da moja mami ne bo nikol zadovoljna in ne bo nikol nič dovolj dobr, kaj šele fant pa ni važn kdo je/bo...
Oblomov
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 63
Na forumu od: 10. 9. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a Oblomov » 11. Jan. 2018 17:19

O svoji seksualnosti moraš (ne le 'smeš') odločati sama. Polnoletna si, najdi službo (npr. v gostinstvu) in si najemi sobo/garsonjero (odvisno od tega, v katerem kraju živiš) in se osamosvoji. Vem, da si 4. letnik gimnazije, pa vseeno - oktobra boš najbrž šla študirat in študentje neredko živijo od svojih prihodkov ... sama sem tudi delala ves čas faksa in od staršev sem zelo hitro nehala prejemat denar. Tovrstno nadziranje je skrajno nezdravo in očitno vpliva tudi nate: o seksualnosti govoriš precej konservativno in zadržano, kot da je to nekakšna posebna posvečena dejavnost, ki jo je sramotno opravljat z več osebami/podnevi/brez globokega odnosa ... edino, kar je pomembno je, kaj ti želiš in da si primerno zaščitena (kondom proti spolno prenosljivim boleznim).
klemchy35t
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 4. 8. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a klemchy35t » 15. Avg. 2018 0:52

Problem bo rešen takoj, ko boš naredila TI tisto, kar tvoja mati očitno ne bo nikoli zmogla.... "PREREŽI POPKOVINO" s katero te mati očitno želi vezat nase še dokler bo živa pa bo mir. postavi se zase, pokaži zrelost in se osamosvoji.... Mami pa daj jasno vedet, da te ne rabi več dojit....
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 15. Avg. 2018 11:16

Tema je od januarja :lach:
The world is as you are.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov