koliko se videvate s partnerjem?

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 17. Okt. 2015 23:00

To debato je začel Mataio s svojim specifičnim primerom, kjer trdi, da za eno leto v naprej ne ve, kje bo in kaj bo počel in da v tem trenutku ni predvideno, da bi se njegova zveza na daljavo kakorkoli spremenila v kaj drugega.
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 17. Okt. 2015 23:15

V tem primeru pa to ni problem zveze na daljavo, ampak problem resne zveze na sploh. Ker to pač ni :D
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Mataio_1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 8. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Mataio_1 » 22. Okt. 2015 11:25

Ewyx napisal/-a:V tem primeru pa to ni problem zveze na daljavo, ampak problem resne zveze na sploh. Ker to pač ni :D

Kaj ni?
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 22. Okt. 2015 12:46

^^ Ja očitno je Exyx želela povedat, da po njenem mnenju zveza na daljavo, za katero ni predvideno, da bi se spremenila v kaj drugega, pač ni resna zveza.
Mataio_1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 8. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Mataio_1 » 22. Okt. 2015 12:54

To je Exyx-jin pogled, mnenje. Seveda jaz in moja ne moreva vedeti, kje bova čez 1 leto. Toda če bi vsi razmišljali kot Exyx, koliko manj parov bi potem bilo.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 22. Okt. 2015 14:35

Ja ne vem ... jaz tudi nimam pojma, kje bom čez eno leto, ampak vem, da bom, če bom še živa, zagotovo tam, kjer bom, skupaj s svojim partnerjem. In on ve isto. In verjamem, da lahko podobno reče še milijon drugih parov po svetu in se mi ne zdi, da je to kaj nenavadnega ali redkega.
Mataio_1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 8. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Mataio_1 » 22. Okt. 2015 14:59

Ampak Exyx pravi, da s svojo punco nisva v resni zvezi. A naj punci rečem, da nisva v zvezi, čeprav sva?
Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 22. Okt. 2015 15:05

A potem to tud ni resna zveza? http://www.vox.de/cms/goodbye-deutschland-christian-blankenhorn-ist-verliebt-in-eine-indianerin-vom-amazonas-2247262.html
On je Nemec in dela v Nemčiji, zaljubljen je v žensko, ki živi v Amazonskem gozdu. V letu se vidita vse skup 3 mesece, imata 2 otroka. Ona se ne želi selit v Nemčijo, on pa se zarad dela trenutno še ne more selit k njej. In jima to zdaj laufa že več kot 5 let...

Toliko kot je ljudi, toliko je zvez in po mojem mnenju nekdo izven zveze ne more govorit kaka je zveza, koliko je resna, kolikokrat se moreš videt, itd. Vsakemu paše nekaj drugega....
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 22. Okt. 2015 16:40

^^ Če se to Ewyx zdi resna zveza, lahko presodi ona sama, kar se pa mene tiče in mojega osebnega dojemanja pojma ''resna zveza'' pa ne - to zame ni resna zveza. In nekomu drugemu to pač je resna zveza ... če njima dejansko laufa je v resnici vseeno, če je zveza v očeh koga drugega taka ali drugačna.

Je pa res, da nimam pojma, kaj bi rada s to zgodbo povedala in kaj hudiča so tu merila ''resnosti''? Da sta naštepala dva froca? :mrgreen: Sicer pa ... starši mojega fanta imajo takšenle ''resen zakon'', v katerem sta ujeta že 25 let, vidita se pa tam ene 1-3 mesece/leto. Nista srečna, njun odnos je ena totalna iluzija in resen je samo v toliko, kolikor je ''resno''' zgrešen ...

Mataio: Očitno imaš sam s seboj in svojim odnosom res neke težave, če te tako moti mnenje drugih ljudi. To, kaj si jaz mislim o tvoji zvezi na podlagi tega, kar si ti povedal ali kaj si misli Ewyx v resnici nima nobenega vpliva na tvojo zvezo. Pač ... moje mnenje je tako kot je, sem razložila zakaj, če je pa tvoje drugačno, pa tako super ... se pač strinjamo, da se ne strinjamo in kaj zdaj? :wink:
Mataio_1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 8. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Mataio_1 » 22. Okt. 2015 17:12

Nimam nobenih težav z odnosom. Ti si se obesila name in posiljuješ s "pravili". Z Eyxy malodane skušata druge prepričat, kdaj nekaj je in kdaj ni. Da velja samo tisto, kar ti (vidve) misliš/ta.
Meni je čisto jasno, kaj je Vessy želela povedat s to zgodbo. Ti pa mogoče zato ne razumeš, ker si prepričana v svoj prav in ne dopuščaš drugih plati.
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 22. Okt. 2015 17:41

:lol:

Večkrat sem napisala, da je to moje mnenje in moje razumevanje in da če kdo misli drugače in čuti drugače in opredeljuje drugače, je to čisto okej.
Lolita85
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 10
Na forumu od: 4. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Lolita85 » 23. Okt. 2015 23:55

A je sploh važno definirati nekaj kot resno oz. neresno zvezo?! Ostre meje po mojem niti ni. Važno pa je, da laufa, in da se imaš s partnerjem lepo, v kakršnikoli obliki že. Če pa trpiš, je pa, kot so eni že rekli, v vsakem primeru RESNO ZGREŠENO - ne glede na to, ali gre za skupno življenje ali videvanje nekajkrat letno ...
Uporabniški avatar
Ewyx
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 197
Na forumu od: 15. 12. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ewyx » 25. Okt. 2015 10:35

Hjoj, kako ste se razpisali o tem, kaj si domnevno mislim :D

MarijaNana je kar zadela bistvo. Meni se zdi ključno za zvezo, da se v prihodnosti vidiš skupaj s partnerjem; ne glede na to kje, kdaj in kako. Če ne veš za eno leto vnaprej a bosta sploh še skupaj ali ne (oziroma dvomiš v to), si to pri meni ne zasluži naziva ''resna zveza''. Ravno tako si ne znam predstavljat zveze na daljavo, ki ne bi imela vsaj potenciala, želje, da nekoč partnerja skupaj zaživita.

Je pa daleč od tega, da vsiljujem komu svoje mnenje; kakor pač komu paše.
See I'm so far off the map the sun is shining... :fluffy:
Mataio_1
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 180
Na forumu od: 8. 10. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a Mataio_1 » 25. Okt. 2015 19:53

Nisem rekel, da se čez eno leto ne vidim skupaj z njo. Je pa dejstvo, da ne veš kaj bo prinesel jutrišnji dan. Lahko te že čez 5 minut povozi avto. Pa ne boš verjela, dogaja se da se pari razhajajo ravno takrat, ko grejo živeti skupaj (ker si mnenja, da je to zagotovilo da se bo zveza obnesla).
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 25. Okt. 2015 22:34

^^ No, osebno mi je ''point'' resne zveze, da to veš. Ne v smislu, da veš, da te ne bo povozil avto/zadela kap/ti ne bo padel meteor na glavo/te ne bodo ugrabili vesoljci, ampak veš, da boš s tem človekom tudi čez eno leto, dve, pet, deset, ker si se tako odločil in ker veš, da se to ne bo spremenilo in si drugače niti nočeš predstavljat. (V osnovi pač reči, ki si jih pari navadno izrazijo ob poroki, ampak se vsi pač ne poročamo ...)

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov