Kako povedati tipu za spb

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

zaljubljenaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 29. 8. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a zaljubljenaaa » 29. Avg. 2016 11:09

naslov teme pove vse :)
cooldown
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 25. 7. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a cooldown » 29. Avg. 2016 11:45

Izbrisano.
Zadnjič spremenil cooldown, dne 30. Sep. 2016 20:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 29. Avg. 2016 18:16

Tema... To pa je problem.

Bolje da mu poveš preden seksata in da se sam odloči. Če boš povedala kasneje bo pissed off verjetno.
cooldown
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 25. 7. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a cooldown » 29. Avg. 2016 19:07

Izbrisano.
Zadnjič spremenil cooldown, dne 30. Sep. 2016 20:14, skupaj popravljeno 3 krat.
cooldown
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 25. 7. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a cooldown » 29. Avg. 2016 19:08

Izbrisano.
Zadnjič spremenil cooldown, dne 30. Sep. 2016 20:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 29. Avg. 2016 20:00

Kako? Znajdi se. Kdaj? Definitivno pred 1. seksom.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
littlebird_18
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 219
Na forumu od: 7. 6. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a littlebird_18 » 09. Nov. 2016 1:20

Pa sta že imela kaj? Nujno moraš povedat, ker je (vsaj po mojem mnenju) to kar resna zadeva, če je ozdravljivo se pojdi čimprej zdravit!!!
And in the end we're all just humans drunk on the idea that love only love could heal our brokenness
Uporabniški avatar
suzanne windlow
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 18. 10. 2013
Kraj: Simulator

Neprebrana objavaNapisal/-a suzanne windlow » 09. Nov. 2016 7:29

Koliko je v Sloveniji oseb z SPB?
yes, I am avatar
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Nov. 2016 10:42

http://www.zurnal24.si/spolno-prenosljivih-bolezni-je-veliko-vec-kot-si-mislimo-clanek-245955
..Ena prvih strani k mi jo google vrže

BDW je katera tukaj cepljena proti HPV? Jaz nisem pa mi je ginekologinja nazadnje nekaj reklamirala to..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Nov. 2016 10:42

2x
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Firestorm
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 511
Na forumu od: 24. 4. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Firestorm » 09. Nov. 2016 10:53

Hej, jaz sem cepljena :)
Imamo v družini zdravnika, pa je tudi zelo zelo priporočil (ampak najbolj smiselno je seveda, če nisi imel velikega števila spolnih partnerjev) in ker zaupam mnenju domačih, sem se šla cepit. Čeprav je pa res kar drago, ker si moraš vse sam plačat.
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 09. Nov. 2016 10:59

Ah s HPVjem je tko, da se prenaša tudi preko dotika. Torej tudi, če se te fant dotika "tam dol", se lahko prenese. Je pa tako, da je večina okužn harmless, ni ogroženo zdravje, in se človek v večini primerov sploh ne zaveda, da je "okužen".
Je pa zanimivo to, da pri ženskah lahko določene vrste HPV-ja v končni fazi povroči raka na materičnem vratu. poudarek V KONČNI FAZI. zato je tako pomembno, da vsaka ženska redno hodi na ginekološke preglede in na PAP-teste, da se vzame bris materičnega vratu, s čimer se preverja, če je prišlo do kakšnih sprememb. Da se pa razvije rak, pa traja leta...
Jaz sem imela to leto problem, da sem šla na bris, in da test ni bil ok, sem morala iti še enkrat, test spet ni bil ok. šla na odščip. vse ok. še testirana za hpv - vse ok. je pa blo kr creepy, ker se mi sanjalo ni, kaj se dogaja z menoj, je pa v resnici tko harmless zadeva... smo lahko srečni, ker imamo v sloveniji, kar se tega tiče res lepo porihtano. redni pregledi, pošiljajo ti na dom vabila, ni da ni.
S cepljenjem pa se cepiš proti štiri najbolj pogostim genotipom HPVja. Dva, ki najbolj pogosto povzročata raka na materičnem vratu, in dva, ki povzročata genitalne bradavice.
Zdej - a se cepit al ne, je pa stvar vsakega posameznika. Vem, da zdaj mnde cepijo in fantke in punčke v osnovni šoli?
Aja pa fun fact - HPV se dejansko sploh ne da testirt pr tipih, in sploh ne vejo d ga majo. edino, če se jim kaže v obliki genitalnih bradavic.
Aja- zakaj vem toliko o tem? Ker sem se čist napsihirala, k moj prvi pap test ni bil ok, in sn valda obrnala cel internet, zasliševala ginekologinjo, ni da ni. Hipohonder at its finest.
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Nov. 2016 11:01

Aha,meni je tudi ginekologinja kar priporočala,čeprav je rekla, da naj bi bilo sedaj še v procesu testiranja eno novo cepivo,ki naj bi pokrivalo še večje število tipov hpvjev. Mislim, da je celo brezplačno za določeno starostno skupino,ampak nisem sigurna,če spadam noter, sicer pa naj bi bila potrebna 3 cepljenja, vsako po 50e,če se prav spomnim..

Exit: Saj mene pa najbolj psihira ravno to,da največkrat ni znakov okužbe in je tako možno,da sploh ne veš,da to stvar imaš, če izvzamemo pap testiranja.
Meni je prijateljica pred enim mesecom naredila celo paniko kako je to nevarno,da se je ona šla cepit in kako,da še nisem bila nikoli pri ginekologu in na pap testiranju,ker večina kolegic je že bila dvakat..
Sicer naj bi bile okužbe vseh tipov,sploh 'tanenevrnih' zelo pogoste.
Zadnjič spremenil hayley, dne 09. Nov. 2016 11:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
Exit
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1640
Na forumu od: 25. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Exit » 09. Nov. 2016 11:06

Za nas je že plačljivo, pride te pa vse skupaj okoli 250e... se je kolegica šla cepit, pa zato vem.
js tut cincam, če bi se šla cepit, sam dejansko nimam toliko denarja za to :s
“I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am.”
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Nov. 2016 11:14

Aja, no meni je pa ginekologinja pred kakšnim mesecem rekla da so 3 cepljenja,ki so skupaj 150. Glede brezplačnega pa nisem sigurna ker je bolj nekaj na hitro omenila,naj bi bila neka meja 25 let za vsa 3,zdaj pa ne vem točno kolikšni so presledki med posameznimi cepljenji..
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov