Delitev stroškov

Zadovolj(e)n/a v postelji.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Dec. 2015 17:06

marijanana, to pa zato, ker ti vedno popolnoma napačno razumeš point mojega vsakega posta in noter mešaš neke svoje zgrešene predstave o meni (in vsiljuješ noter neke verske sekte vedno) :D

še enkrat preberi, kaj sem napisal. in ne se vcepljat v detajle, ker sem jih dal kot primer za lažje razumevanje načina razmišljanja, življenjskega stila, ne pa da se to dejansko meri in deli na pol.

ananhas, kaj bi si ti mislila o nekomu, ki porabi ves wc papir, ne gre kupit novega (čeprav ima trgovino par korakov stran) in raje porabi še vse robčke in papirnate brisačke iz kuhinje? to se mi je dejansko zgodilo. a bi ti živela s takim človekom? :D pa sploh nima veze tist drobiž. gre se za odnos.
hej norci :)
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Dec. 2015 17:58

^^ Morda pa ti prebereš še enkrat, kaj si napisal? Dejansko se bere točno tako, kot sem jaz brala in tudi vsi ostali so brali enako. ;) Sicer pa še vedno lahko ponovno pojasniš, kje si bil narobe razumljen. O verskih sektah nisem nič pisala ... morda je to še en znak, da nisem jaz tista, ki izkazuje nerazumevanje tu objavljenih besedil?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Dec. 2015 18:05

to pa zato, ker ste ti in ostali obsedeni s stalnim kontriranjem vsakemu mojemu postju kjer je karkoli o zvezi. vaše razumevanje mojih postov je subjektivno in izkrivljeno. ponovno sem pojasnil v 2. odstavku :) preberi.

če bi nadaljevala debato, bi se prej al slej tudi vere dotaknila :D (kot v skoraj vsaki najini debati do zdaj). zato je nesmiselno.
hej norci :)
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Dec. 2015 18:09

^^ Me lahko, prosim, spomniš, kdaj sva midva že kaj na dolgo debatirala?

Sicer pa ... za avtorico: mnoge reči se da gledat skozi denar (kot je prikazal Slovenec), kar pa ni vselej najbolj smiselno, ker so druge perspektive kakšne reči bolj bistvene in je v skupnem življenju marsikaj precej bolj smiseln in večji izziv kot delitev stroškov. Stroške pa delita od oka na pol in poskusita zgradit občutek za ''vajino'' ne ''njegovo'' in ''tvoje''.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 29. Dec. 2015 18:28

Slovenc, ja wc papir je res kompleksna zadeva. Jaz to rešujem tako, da odrolam wc rolico, natančno preštejem koliko lističev vsebuje, nato pa je pravilo: za malo potrebo en listič, za veliko 2. Vse nad tem se zaračuna 10 centov.

Mimogrede, prej sem se hecala. :D Je pa res, da je pomemben odnos do stvari, v smislu potratnosti, samo to naj ne bi bil problem, če si z neko zrelo odraslo osebo s katero hočeš živet skup. Drugače pa pač sledi resen pogovor.

Da ne bom samo trol v tej temi, avtorica, kot rečeno, okvirno se izračuna mesečne stroške porabe in hrano, potem se to deli na pol. Za osebne kaprice in priboljške, alkohol itd. pa imata vsak svoj denar. Drugače pa ja, sta tim, sta skupnost in pri tem se ne gleda koliko več krompirja je nekdo pojedel, ali praška porabil.
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Dec. 2015 18:37

Ananhas napisal/-a:Je pa res, da je pomemben odnos do stvari, v smislu potratnosti, samo to naj ne bi bil problem, če si z neko zrelo odraslo osebo s katero hočeš živet skup. Drugače pa pač sledi resen pogovor.


no sej to :P jasno da ni problem, če je oseba vsaj približno zrela :) ampak včasih ni tako, in s tem imam izkušnje.. in bolje je na to pomislit prej, kot pa se potem spraševat kaj se dogaja :)

marijanana, če si ti taprava abby, mava midva že ene 500 let kreganja za sabo :)
hej norci :)
MarijaNana
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 489
Na forumu od: 27. 6. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a MarijaNana » 29. Dec. 2015 18:47

^^ Evo, pa te imamo. :) Ti bi v naprej premišljal in se dejansko pogovarjal o raznih bizarnostih kot je npr. poraba WC papirja, robčkov in brisač ... in to po mojem, v nekem zrelem odnosu, ni niti smiselno, niti potrebno. Če so potrebni takšni pogovori, potem je dejstvo, da odnos niti slučajno ne bo deloval. Zelo lep primer je tisti tvoj, kjer navajaš, da nekdo porabi ves WC papir, pa ga ne gre kupit, ampak raje porabi še robčke. V skupnosti se planira tudi skupne nakupe, se hodi v trgovine, nabavlja se skupaj, načrtuje se nakupe in tako dalje in do takih situacij niti ne prihaja.

Ne vem, če sem res prava. :wink:
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Dec. 2015 19:02

spet čist po svoje obračaš.. govorim o odnosu. odnos nezrelega človeka s katerim ne moreš živeti skupi sem pa opisal s primerom :)

se pravi po tvoje morata oba nujno hoditi skupaj v trgovino, če ne to ni skupno življenje? :D in če npr. zmanjka wc papirja, se morata nujno oba dobit in skupaj it v trgovino po novega?

(takole bi ti obrnila, če bi jaz napisal tako kot si ti zdajle ;) )
hej norci :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 29. Dec. 2015 19:29

jz bi pričakovala, da če se tip preseli k meni, da plačuje stroške, glede na to da ne bi plačal najemnine. Stroške za hrano in čistila si deliva na pol brez odvečnega kompliciranja.
Uporabniški avatar
exterminate
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a exterminate » 29. Dec. 2015 21:00

emanuela napisal/-a:Midva imava lastne prihodke in je to skupen denar, ki ga porabljava najprej za položnice, potem za hrano in ves ostali luksuz, nekaj ga pa dava mesečno na stran. In se ne sprašujeva kdo bo kaj dal, ker je tako skupen denar. Da bi pa si zdaj gledala na to, kdo porabi več elektrike ali vode, mi je pa tako mimo. Ker en več poje, drug pa lahko mogoče umaže več oblačil in porabi več za pranje. Zato mi je strogo deljenje en velik bullshit, ker je partner moj partner in ne moj cimer.
Če pa se tako zelo bojiš, pa enostavno daj položnice na kup, jih razdeli na pol, daj pri plači nekaj sto € na stran za hrano (spet vsak pol), tanka vsak svoj avto, v glavnem stroga polovica.
Glede mame se pa raje ne vtikuj, on že ve zakaj se je tako odločil, sploh pa ni otrok dolžan preživljati svojih staršev-drugo je pomoč pri kakšni krizi, ne pa redno odnašanje riti in podpiranje lenobe.
slovenc, khm. Se ti zdi, da če skupaj živiš, da vsak pere svoje perilo itd? Saj sta pa skupaj in ena izmed "the perks" je ta, da si deliš vse in dobro in slabo (stroške), kompromisi pa so tako ali tako en velik pokazatelj kvalitetne veze.


Hvalabogu, sem se že bala da ne bo nobenega pametnega komentarja v celi temi :D

Ananhas in wasd - jaz pa mislim da pri 200 g in 400 g potrebi št 2 ni bistvene razlike v porabi vode in wc papirja. Rit je vedno enako umazana in potegnit je enako treba. Opazovat je treba tehniko - ali nekdo kaka tako, da gre direkt v vodo, ali pomaže tudi školjko? V drugem primeru je ponavadi potrebno 2x splaknjevat + obraba wc metlice (amortizacija pri nakupu nove?). Edino kar me pri količini skrbi je neekonomičnost - npr če 2 osebi pojesta enako količini hrane, morata tudi (teoretično!) izločiti enako količino fecesa. Zdaj pa še eden izloča samo po 200g je to čisto preseravanje, bi bilo boljše da še malo potrpi in izloči 400 ali celo 600 g in tako prihrani na wc papirju in vodi. Upoštevati bi pa morali tudi faktor poraščenosti okolice anusa (večja poraščenost - več težav pri čiščenju področja - večja poraba wc papirja). Lahko pa gremo v manjše detajle in gledamo še čas izočanja - kdo presedi več na wcju ob prižgani luči, upoštevajoč da je elektrika ob večernih urah in vikendih cenejša!!
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 29. Dec. 2015 21:12

Jaz sem malo jokala od smeha :D hvala.
Uporabniški avatar
exterminate
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 11. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a exterminate » 29. Dec. 2015 21:21

Best tema ever btw.
:D
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 29. Dec. 2015 21:26

:lach:

midva sva po različnih variantah jaz brez prihodkov/ on brez prihodkov/ oba s prihodnki ugotovila, da je najlažje, če imava skupen denar. o večjih izdatkih se pomeniva, nekih bajnih izdatkov kot posameznika do sedaj še nisva imela. vsak gre tudi kdaj kam sam in pri tem pač porablja skupen denar. zaenkrat zadeva odlično funkcionira in upam, da bo tako tudi v prihodnje.

kaj se zgodi v primeru, da dva živita skupaj dlje časa in en ostane brez prihodkov? se v tem primeru odseli nazaj k staršem, ker ni zmožen plačevati položnic? gleda drugega kako je za mizo, on pa strada, ker ni prispeval polovice za hrano? mu partgner v tem primeru posodi in si nato denar vračata? kaj se zgodi, če je en na tesnem z denarjem (kar v današnji ekonomiji z obilico služb, ki čakajo na mlade, sploh ni težko), drugi pa dobro služi? si samo privošči kino, počitnice, nove stvari, drugi pa doma čepi?

kako imate tisti, ki si stroške delite 50/50 to urejeno?
Uporabniški avatar
slovenc79
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4261
Na forumu od: 22. 7. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a slovenc79 » 29. Dec. 2015 21:52

exterminate, sploh ni res, ker se določena količina hrane spremeni v energijo, ki jo telo uporablja. kaj pa količina vode v hrani, ki se izloča z urinom? kaj pa način držanja paprija, ko se brišeš? in prepogibanje?
kaj pa analni seks v zvezi, ki tudi vpliva na izločanje (geji so dokazano bolj nesrečni v zvezah, ker več porabijo za wc papir)

tok bistvenih stvari si pozabila, s tabo že ne mislim živet.
hej norci :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 29. Dec. 2015 22:34

Nikoli nisem imel problema z deljenjem stroškov, ker če sva bila oba broke as fuck, je potem vse lažje.

Lepo pa vidim če sem šel z kom na potovanje ali počitnice, lepo se deli na dele, od kakšnega procenta razlike pa še nisem umrl, itak se na dolgi rok kompenzira.

Edina stvar pri kateri si ne bi delil stroškov, je moja lastna nepremičnina...v smislu, vlaganja in popravljanja. In tudi to je edina stvar za katero bi shranjeval račune, ker na to se da obesiti ob raznih ločitvah in razhodih.
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.

Vrni se na Ljubezen in seks

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov