Zobni aparat

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

teddy_ursa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 13. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a teddy_ursa » 18. Okt. 2010 18:44

...
Zadnjič spremenil teddy_ursa, dne 01. Avg. 2011 14:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 23. Okt. 2010 10:12

T00Mika: mah glede kakovosti... mogoče so ble prej res ostale slabše, sam baje da so zdej to izboljšal - men je ortodontinja rekla da so Inspire ICE dobra zadeva, tko da kaj bo pa dejansko, pa kasnej poročam :wink:

no sej glede službe ni neki panika ampak me je zanimalo če je imela katera kakšne težave, izkušnje pač - dobre ali slabe :wink: res pa je da je moj poklic možno prepleten s strankami zato malo negotovosti...

teddy_ursa: aaa no končno vem, kaj me čaka dva dni pred namestitvijo, nikoli mi ni dobro razložila kaj so te gumice... pa se kej vidjo oziroma so kakorkoli moteče (razen pri hrani)?

no sicer pa (odvečna) zobka zunaj - ponosna nase da sem to naredila, čeprov je zdej hudo, bo čas pokazal da je bila odločitev pravilna :razz:

p.s. teddy_ursa --> sm vidla da je že nekaj dni star post, kako se zdaj počutš z zvezdicami?
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 25. Okt. 2010 0:35

Minerva napisal/-a:ah men so v zd-ju ponudil samo kovinske, pa ne vem no, se mi zdi da zdej tik pred diplomo pa iskanjem službe, ne bi blo ravno najbolj estetsko :oops:

in sm čist izven zd-ja naročila ice-ce, pa tm tud povprašala kako je če dol pade kakšna, so rekl da se da zment z drugim ortodontom... sam ker še nism dejansko kupila, se tud nism fuuul zanimala kako je s tem... bom pa itak hotla "zazihr" odgovor...


Keramika ni priporočljiva, ker obstaja pri odstranjevanju zvezdic precej velika verjetnost poškodbe sklenine. Tega pri kovinskih ni. Veliko ortodontov na to ne opozori, ker je seveda keramika dražja, več denarja v njihov žep.

Sem pa tudi jaz nosil fiksnega, dobra tri leta nazaj so mi ga odstranili. :) So mi pa izpulili tudi štiri zobe.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 25. Okt. 2010 10:16

ne ne, men bo zvezdice namestila ortodontinja v zdravstvenem domu, ne bo imela nič zraven s tem komu dam jst denar, ker sem jih naročila čisto izven njenega dela...
sicer pa ICE-ice (kot jst razumm) niso iz keramike pač pa so safirni kamenčki... In ji kar zaupam da bi mi povedala če bi bila možnost poškodbe zob, enico imam že tako mal okrušeno...
teddy_ursa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 13. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a teddy_ursa » 25. Okt. 2010 17:54

...
Zadnjič spremenil teddy_ursa, dne 01. Avg. 2011 14:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 26. Okt. 2010 10:27

teddy_ursa napisal/-a:
jaz sem imela gumice modre barve. mislila sem da se bodo zelo videle ampak niti niso tako zelo opazne. gumice so me motile le pri žvečenju hrane. no, pa na vsake toliko so me boleli zgornji zobje (to je menda kar pogosto)



hmm nisem prepričana če sva pri isti stvari... torej, če te prav razumem so ti par dni pred namestitvijo dali med zobe neke gumice za razmak zob (za obročke)... za to me je zanimalo če se vidjo pa če motijo...
pa še to: najbrž nimajo nič skupnega z unimi ki kasneje pridejo okoli posamezne zvezdice?
teddy_ursa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 13. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a teddy_ursa » 26. Okt. 2010 11:37

...
Zadnjič spremenil teddy_ursa, dne 01. Avg. 2011 14:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 26. Okt. 2010 19:32

hmm hmm no ja ne morm si ravno predstavlat, ampak sej... naslednjo sredo bom sama to doživela, in potem v petek še zvezdice namestijo, potem pa bom lahko še jaz modrovala :) šala mala :)

zdej morm sam pozitivno mislt :)
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 26. Okt. 2010 19:39

Pripravi se na juhice oz. zelo mehko hrano v prvem tednu nošenja aparata. :P Oz. pri meni je trajalo še dlje, sploh pa v tistih dneh, ko mi je "privila" žičke.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 27. Okt. 2010 10:04

hehe ja sej to bo že nekak šlo, sej so mi v teh dneh obe spodnji petici vn uzel, in je enostavno NEMOGOČE kakšno hrano dejansko zgrizt :S

bedarija ti zobje... ampak sej to je smisel terapije - da bo ugriz pol tak kot more bit :)
teddy_ursa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 13. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a teddy_ursa » 27. Okt. 2010 10:15

...
Zadnjič spremenil teddy_ursa, dne 01. Avg. 2011 14:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 27. Okt. 2010 10:39

jap imam že dolgo zgodbo :wink:

ubistvu se že pet let ukvarjam s svojimi zobmi, ker sem imela trojke mal naprej zraščene, in so se že takrat odločil da mi bodo zgoraj štirice vn uzel in poravnal ostale zobe, samo zgornje, spodnji so bili super... no in sm "veselo" nosila snemljiv aparat in so se zobje lepo dali v linijo...

lani pa je prišla nova ortodontinja v zd, in je ugotovila, da ubistvu imam ugriz pa čisto "mimo", čeprav zdaj nasmeh zgleda dokaj uredu... in ja, zdej so pobral še spodnje petice ter zvezdice spodaj in zgoraj :?

ampak za lepoto, in predvsem zdravje, bom tudi pri teh letih skušala čimbolj pozitivno potrpet zvezdice :? sicer pa sux tale zadeva...
teddy_ursa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 13. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a teddy_ursa » 27. Okt. 2010 15:36

...
Zadnjič spremenil teddy_ursa, dne 01. Avg. 2011 14:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Mr. Nobody
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 266
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Mr. Nobody » 27. Okt. 2010 16:31

Če začneš s terapijo pred 18. letom, dobiš aparat preko zavarovalnice oz. zastonj. Plačaš ga samo v primeru, da vmes prekineš zdravljenje (če se prav spomnim, za dve leti; pri meni je bila takšna situacija, bil sem samoplačnik) in ga kasneje, po 18. letu nadaljuješ. Če si pa že na začetku zdravljenja polnoleten, si pa avtomatsko samoplačnik.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 27. Okt. 2010 20:34

teddy_ursa: hmm to je pa res čudn da kao primankuje denarja za aparate... halo!? ne, žou se ne bo nč samo poravnal :( sicer pa jst sm že krepko čez 19, ampak ker je moja terapija tko dolga, mi ni treba plačat... no zdej sm za ice zvezdice, ker sm se zanje odločila zaradi estetike... sicer mi pa ne bi bilo treba... pa glede na to kok me je moja ortontinja prepričevala naj se odločim za zvezdice, da bo pol res dobr.. ne vem, zgleda tuki ni panike glede materiala...

Mr. Nobody: meja je baje pri 19.letu za doplačat... oziroma če te pol leta ni naspregled pri dohtarju...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov