Zobni aparat

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 31. Avg. 2010 23:36

T00Mika napisal/-a:Kako dolgo si pa nosila zvezdice? Pa je bilo stanje res tisto pravo, takoj po tem, ko ti je snel fiksni aparat, glede na to, da se ti zdaj pomikajo nazaj?!


Tri leta in pol. V trenutku, ko je aparat šel dol, so bili zobje popolne oblike. Ampak to je itak utopija, da ti bojo tudi ostali v istem položaju. Iz vseh ljudi, ki jih poznam in so nosili zvezdice, so se men zobje še najmanj premaknili nazaj.
Imam kolegico, ki je 4 leta nosila zvezdice in ma zdaj že 3 leta žičke zadaj, zobje pa so že kakšno leto približno v isti poziciji, kot so bili, preden je začela nosit zvezdice. Na grabljice torej.
Čist odvisno od čeljusti, trdnosti dlesni in stanja zob posameznika.
Because I can.
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 01. Sep. 2010 19:47

No tole se kr malce "hudo" sliši. Kolikor primerov jst poznam, so vsi nosili povprečno fiksni aparat leto pa pol, maximalno dve leti.
Pa tudi pri sebi vidim, sama sem nosila snemljiv aparat, razlika je bila že očitna,vendar so mi začeli rastit modrostni, zaradi katerih je stanje postalo tesno, in so se zobje začeli vračat v prvotno stanje. Vendar ni pa bilo to tak hudo, recimo 2 mm. Pa še to zaradi modrostnih, drugače se to ne bi zgodilo.
Je pa seveda tudi veliko odvisno od ortodonta, samega zdravljenja in celotnega poteka, ne le od čeljusti in zob.
ValeRossi
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 28. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ValeRossi » 11. Sep. 2010 11:43

@Larosa, kaj si uredila v zvezi z aparatom? Tudi meni hočejo dati snemljivi aparat, jaz pa hočem tisto fiksno žičko (po 7 letih nošenja snemljivega aparata ga imam res dovolj!) A si se dogovorila s svojo ortodontkinjo ali si šla drugam? Kam pa ?

lp
_larosa_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 2. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a _larosa_ » 18. Sep. 2010 13:43

helou!
ja, sem se uspela dogovorit z ortodontko, mi ne bo montirala spodnjega aparata in da dobim zgoraj žičke in za ponoči snemni aparat - da bo bolj sigurno :) sicer je rekla, da bom mogla podpisat en list, kjer bo pisal da sama nisem hotla spodnjega aparata in da sem predčasno končala s terapijo (ker zdej k ne bom dobila spodnjega, bom zgornjega tudi samo še par mesecev imela gor) :D . tako da upam da bodo žičke dobro vse zadržale na pravem mestu :)
lp
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 22. Sep. 2010 15:54

Zdravo punce, nova na forumu :)

evo tud jst sm ena tistih k sm se pozno odločila za aparat, in to fiksen... pa me zanima če ima katera kej izkušenj z Inspire ICE zvezdicami, pa po možnosti tud kako fotko (če ne prosm preveč), da si loh predstavlam kako zgledajo (ja na netu so fotke, ampak dvomm da ima kater res tako bele zobe :razz: )...
mal me je groza vsega tega, itak novosti, pa leta hehehe, pa rabm mal vzpodbudnih besed k jih predvsem zdej rabim ko se pripravljam tud na puljenje odvečnih (zdravih!) zob :(

Lep pozdravček vsem!
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 22. Sep. 2010 16:07

...
Zadnjič spremenil Feist., dne 09. Jun. 2013 9:26, skupaj popravljeno 1 krat.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
eclipse.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a eclipse. » 22. Sep. 2010 16:46

Minerva napisal/-a:Zdravo punce, nova na forumu :)

mal me je groza vsega tega, itak novosti, pa leta hehehe, pa rabm mal vzpodbudnih besed k jih predvsem zdej rabim ko se pripravljam tud na puljenje odvečnih (zdravih!) zob :(


Glede puljenje zdravih zob ti priporočam (če še nisi), da se res posvetuješ z zobozdravnikom, ortodontom, preučiš vse možnosti, če je to res potrebno.
Sama imam zelo ozko čeljust, zato mi je ortodont naročil, da si pri 15h spulim popolnoma zdrav zob. Potem se mi je ortodont zamenjal in mene nahrulil, češ kaj sem pulila zob.Ponovno se je zamenjal ortodont in me tudi ta "nazijau". Nato so hoteli, da pulim še 1 zdrav zob na desni strani, da jih bo na obeh enako, vendar sem rekla, da ne bom več pulila zdravih zob.
Rada bi te le opozorila, nočem nič pametovati :)
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 22. Sep. 2010 16:47

Hjah, gre za to da sem že dobrih pet let nosila snemljiv aparat... sej delno se je izgled izboljšal, ugriz pa je obup! Sem pa to zvedla šele zdaj, ko je prišla nova ortodontka... Tko da se sprašujem kje je mel prejšn glavo ko je to štimal?!

In zdej, ne glede na to da sm že krepko čez dvajset ( :razz: ) mi pač še vedno pripada zastonj delo, "ICE-ice" si bom pa sama naročila za dobrih 400€ in mi jih v zd-ju namontirajo...

Mnjah, sej najbrž kompliciram, pa se folk sploh ne obremenjuje s tem, kdo nos aparat in kdo ne, na koncu maš itak ti najlepši nasmeh :razz: to me motivira :)

Kaj pa glede šihta? A je imela kera že problem zarad tega? Jst ga namreč ravno iščem pa me mal skrbi :roll:


p.s. eclipse: ja vem kako je to, ko sm začela s terapijo, so mi zgori spulil dva popolnoma zdrava zoba, zdej jih je pa premal in jih morjo še spodaj, spet zdrava! tko da zdej samo stare napake prejšnjega ortodonta popravljam :? upam, da bo čez dve let vse kul...
Uporabniški avatar
SchneeEule
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 12. 8. 2009
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a SchneeEule » 22. Sep. 2010 16:54

katere zobe ste pulile? vas ni kirurg nič opozoril pred puljenjem? :?
There are always a few people doing it in a way weird enough to grab my attention.
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 22. Sep. 2010 17:03

ne, ker je bil vedno "utemeljen" razlog za puljenje :? kao...
sicer pa moj primer: pred leti zgornje štirice vn, zdej pa spodnje...
Kittycat88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kittycat88 » 23. Sep. 2010 10:02

jaz mam zgoraj bele keramične ploščice, pa tudi približno isto izgledajo kot te ice... sem spraševala v zdravstvenem domu po teh inspire ice, samo so rekli, da oni tega nimajo, majo pa keramične, bele, pa sem se potem za te odločila... najbolše da si malo prebereš o tem oz. povprašaš ortodonta kakšna je sploh razlika med ice pa keramičnimi... kaj boš pa naredila če ti pade dol kak bracket? znova naročila?

imam torej bele, keramične ploščice, samo zgoraj, za njih pa sem odštela 300€, žico imam navadno, sivo, če bi hotela belo bi morala še odšteti 100€ (ampak to so pri nas začeli šele zdaj delat, ko sem jaz že imela sivo)... ni mi žal, da sem za keramične doplačala :)

za sliko pa ne vem če bi se opogumila, mogoče čez par mesecev, ko bom mela lepše zobe :P
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 23. Sep. 2010 18:06

ah men so v zd-ju ponudil samo kovinske, pa ne vem no, se mi zdi da zdej tik pred diplomo pa iskanjem službe, ne bi blo ravno najbolj estetsko :oops:

in sm čist izven zd-ja naročila ice-ce, pa tm tud povprašala kako je če dol pade kakšna, so rekl da se da zment z drugim ortodontom... sam ker še nism dejansko kupila, se tud nism fuuul zanimala kako je s tem... bom pa itak hotla "zazihr" odgovor...
Kittycat88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 15. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kittycat88 » 24. Sep. 2010 18:08

aja, sem misla da hočeš ice kljub ponujenim keramičnim :) malo nenavadno da nimajo keramičnih, no ne vem...

...drugače te pa čisto razumem, tudi jaz bom po vsej verjetnosti pričakala diplomo z zobnim aparatom :) imave pa čisto podobno "zgodbo" - tudi moj star ortodont je menil, da je bolj ali manj vse ok kot je, ko ga je zamenjal novi pa je ta takoj rekel, da dobim fiksni aparat pa konec igračkanja :)

...v glavnem, naj te ni nič groza, tudi jaz sem stara že 22 pa sem šele pred dvema mesecema dobila aparat, pa nas poznam kar nekaj takih :) jaz sem že komaj čakala, da ga dobim in si končno to zrihtam kot je treba :) pa če boš mela bele/prozorne zvezdice veliko ljudi sploh ne opazi, da maš aparat :)
Uporabniški avatar
Minerva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 9. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Minerva » 29. Sep. 2010 8:59

no kittycat hvala za te vzpodbudne odgovore ;)

jah predvidevam da majo zato samo kovinske, ker je šele nova ortodontinja sploh začela z zvezdicami, prej (torej cca 1leto nazaj) so pa delal samo snemne aparate...

ja kar se pa let tiče, še mal preštej pa bova na mojih :lach:
ampak zdej je postopek že v teku, zvezdice naročene, naslednji teden prvi zobek vn... tak da ni več izmikanja :buhu:

šiht se bo pa valda tud najdu...

p.s. slikco loh pa tud na zs - sej veš za vzpodbudo, če ti ni reees bed ;)
T00Mika
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 416
Na forumu od: 26. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a T00Mika » 18. Okt. 2010 18:06

Minerva, tudi sama dobim kovinske zvezdice. Ponudili so mi obe varianti, ampak sem se odločila za te, ker naj bi bile malce bolj kvalitetne.

Glede same diplomske naloge pa iskanja službe, pa nima smisla panike zganjat, tudi sama sem v podobni situaciji, a se na to, da bi "malce čudno" to izgledalo sploh ne obremenjujem, ker vem, da bo vse skupaj v roku leta, leta pa pol veliko boljše izgledalo.

Če povem po pravici, komaj čakam da dobim aparat pa si to uredim, kot tudi komaj čakam, da dobim službo :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov