Vraščanje dlak

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 02. Avg. 2010 12:19

gel z aloe vero baje pomaga.
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 06. Avg. 2010 10:18

jaz sem imela probleme z vraščanjem dlak na bikiniju odkar se spomnim. ne glede na način odstranjevanja dak, so se mi tko vrastle, da je bilo čist ogabno za pogledat. in pol sem jih valda hotela zbezat ven in se mi je pol še vnel...v glavnem ni bilo za gledat, pomoje bi lepše zgledalo, če se sploh ne bi depilirala in mela goščo ;) pa sem probala vse možne kreme in tonike proti vraščanju, pilinge, aloe vero...v glavnem vse kar se je dalo kupit.

lani mi je pa prekipelo in sem šla na lasersko depilacijo (brazil bikini). postopek malo boli, je precej dolgotrajen (moraš it ene 6x, da zginejo res vse dlake, pa vmes mora bit vsaj 6 tednov) in drag, ampak drži za zmerej. in od drugega tretmaja naprej se mi niti enkrat več ni vrastla dlaka, koža je čist gladka in problemov z depilacijo ni več, predvsem pa ne zgledam več kot minsko polje spodaj ;)

v glavnem...ne glede na precej visoko ceno take depilacije jo 100% priporočam, vredna je vsakega evra, ko se spomnim na moje probleme zadnjih 10 let mi je žal edino, da nisem šla prej na laser.

upam da kateri pomaga...

papa
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3411
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 06. Avg. 2010 10:38

Tudi sama se odlocam za lasersko depilacijo...in vem da bom sla, ko bom imela denar za to.

Zato pa me nekaj zanima glede laserske depilacije:
- rekla si, da si sla na ''brazil bikini''....a obstaja vec vrst????
A to pomeni, da ti odstranijo vse dlake - tako na ''hribcku'':D kot na tistem predelu zraven, ki se vidi ko imas oblecene kopalke ali sp. perilo??

- pravijo, da moras preden gles na lasersko depilacijo pobrit dlake kak dan dva prej....ce se takrat zgodi, da imas vrascene dlake, ti to potem zgine in se ti ne pozna vec nobena rdecica, pikice ipd, ko opravis lasersko depilacijo???

Ker meni se zdaj ko se brijem ali depiliram tam spodaj, vcasih poznajo rdece pikice in ne zgleda lepo sploh!!!! To potem zgine ane?
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 06. Avg. 2010 13:21

Kje pa si to opravljala in koliko stane?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 06. Avg. 2010 14:58

v-e-s-n-a napisal/-a:Tudi sama se odlocam za lasersko depilacijo...in vem da bom sla, ko bom imela denar za to.


joj jaz bi tudi to šla takoj! čeprav nimam nekih problemov, mi grejo dlake tako na živce da brezveze.
evo, v takih primerih sem pa fouš vsem, ki si lahko to privoščijo brez da bi morali šparat za tako zadevo.
oh loto, kdaj me boš zadel? ;)
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 06. Avg. 2010 17:49

v-e-s-n-a ne rabiš se nujno dan do dva prej, lahko tudi isti dan, razen, če imaš po tem zelo razdraženo kožo, pol je bolš, da se mal umiri prej. Nekateri saloni ti ponudijo tudi, da te tam pobrijejo (zdej za bikini nism 100% zihr) oz po parih tretmajih nekje priporočajo, da prideš nepobrita, da vidi kje so dlakce še ostale in se osredotoči na tist del.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
hobotnica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 7. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hobotnica » 10. Avg. 2010 20:45

Kaj pa cena te depilacije? Sicer nimam ravno problemov z vraščanjem dlačic, ker dobro zdrgnem kožo in naredim piling, pa vseeno razmišljam tudi o laserski.

Lahko še probližno ceno izdaš?
Ves čas bodi nasmejan pa bo vse fajn!
vis_maior
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 104
Na forumu od: 20. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a vis_maior » 13. Avg. 2010 10:06

@ vesna: brazilska pomeni, da ti odstranijo dlačice ne samo po "hribčku", ampak tudi spodaj "pri vhodu" ;) jao kakega izraza sem se to spomnila hehe ;) na hribčku lahko tut kej dlačic pustiš (npr. črtica, trikotniček...), če ti je tako bolj všeč, pa je to še vedno brazilska.

kar se tiče britja pred tretmajem je tako, kot je rekla arrow. jaz sem se ene 2x sama pobrila prej, potem sem pa vedno pustila dlačice, da se je videlo, kje mi še vedno rastejo in kje je že prijelo. pa so mi jih potem oni pobrili, sam ni nič hecen občutek, kot pri zdravniku pač.
ampak dlak pa ne smeš pulit vsaj en mesec pred prvim tretmajem, potem pa sploh ne več. samo briješ lahko, dokler pač še imaš kej za brit. pa ne morejo ti delat laserja na porjavelo kožoin tut nekej časa po tretmaju kože, kjer je bil narejen poseg ne smeš izpostavljat soncu. tak da je najbolje začeti jeseni, pa si za drugo poetje zrihtana, ne da bi se ti bilo treba odpovedovat sončenju itd.

vsekršne rdeče pikice, vraščanje, ranice, mozoljčki so pri meni zginili po drugem tretmaju se mi zdi. in se k sreči niso vrnili.

za bikini stane en tretma z laserjem 120 EUR oziroma 150, če je brazilska. cena je tut odvisna od površine, če si boš dala odstranit le dlačice, ki gledajo iz kopalk npr., ti ne bojo tok računal, ta cena je za "na črtico" ;)
ne vem pa, a loh tukej govorim, kje sem si to dala delat? ali bo to tretirano kot reklama? no kokrkoli, če ne bi smela, naj pač ena od administratork zbriše. jaz sem šla v Simed d.o.o. na Zaloški k Ivotu.

upam, da vam je kaj pomagalo.
For I am the answer you seek
the dream in your sleep
you've never wanted to awaken...
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 16. Dec. 2010 21:17

Kok si pa stara? pa kaj te briga kaj si misljo o teb >:/ "Popul kocine bitch pa ne glej tko!" :D
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4998
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Dec. 2010 22:00

^^Men se 16 zdi čist ok no. Ne vem kaj ti majo za težit v salonu. Naj bodo veseli, da bodo dobil dnar :P

Js ne vem zakaj vas je bit tko sram pred fanti z malo dlakcami no. Tipu boš mnde všeč tud z dlakami, pa tud sej mu lahko čist lepo poveš zakaj si jih puščaš, tko da ne vem zakaj te 'neb maral' zarad tega :)
Uporabniški avatar
..Evelyn..
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4757
Na forumu od: 4. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ..Evelyn.. » 16. Dec. 2010 22:02

Mah če boš dolg s tem dečkom bo videl še vse drugo, kot sam par dlakic.. ;)
It was forever..but it didnt last long..
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 16. Dec. 2010 22:07

^^:respekt: itak.
Sam tale je pa "močna", "kaj bo pa fant reku na dlake"..svašta.
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 17. Dec. 2010 10:33

mislim, da je res najbolš če greš na voskanje, ker tam ti odstrani tudi vrhnjo plast kože, in tko je manj vraščanja. pri puljenju z epilatorjem se lahko dlake zlomijo in potem je cel kaos. meni so se od puljenja vneli dlačni mešički, sem brala na netu, da se temu reče folikulitis al neki tazga. in zdaj mam poolno rdečih pikic ki ne zginejo tud s pilingom in vsemi žavbami, pa se ne epiliram že dve leti. zdaj sem šla na laser po celih nogah, in mi je zraven popedenala tudi bikini in me vprašala, kok hočem met, in mi je naredila vse do črtice. sem mislila, da bom to mogla dodatno plačat, ampak mi je štela pod paket za noge. sicer pa je to odvisno od salona do salona, tudi glede britja in nebritja pred laserskimi posegi. jaz sem šla v dermatološki center to delat in sem zadovoljna z rezultati že po prvem posegu. dlake rastejo 2x počasnej in že to mi je luksuz. pol k jih ne bo pa sploh :D
Mateja000
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 24. 3. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mateja000 » 24. Mar. 2011 14:08

jaz uporabljam laserski aparatek, ki sem ga kupila preko spleta (http://depiliraj.se/trajna-depilacija.html) in po njem nimam nobenih problemov :D

Sem pa po britju vedno imela vrašene dlake :mad:
Mateja
Uporabniški avatar
no.name
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 48
Na forumu od: 4. 10. 2010
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a no.name » 05. Maj. 2011 8:20

obujam temo, ker rabim pomoč :)
tudi jst mam probleme z vraščanjem dlak in me zanima kakšne pilinge vi uporabljate? če jih kupite v trgovini - katere; in če jih naredite doma - kako? hvala

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov