Trajna

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 28. Sep. 2006 14:33

Ja odvisno kak figaro boš kupla, velikega al malega, torej za velike ali male kodre... Pomoje se da delat lepe frizurce z tem, nisem še sicer probala kr mam naravne kodrčke, ampak kolegica si vedno lepo nardi :)
Uporabniški avatar
lei
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 9. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lei » 01. Maj. 2007 23:22

cau

o tem je blo ze mal debate pa vseeno... Hm, vem sicer kaj hoces, ampak to, da ti rastejo lasje 'narazen' je odvisno tut od dolzine. Bolj ti bojo rasle narazen ce mas tolk dolge kot punca na 1.slikci. Ce mas pa tok dolge kot punca na 2.slikci pol je pa najprej zelo vazno, da ti jih frizer primerno pristrize, razredci. Da pa dobis svaljkast ucinek in ne samo frfotajoce kodre pa probaj mojo metodo. Tut js mam tko skodrane lase kot punca na slikci 1, samo mi ne strli tok laskov vn :)
Da bi dobila svaljkaste kodre, locene en od drugega je pomembno dajat na svoje lase cim manj in jih naravno susit (ker si naravno skodrana) da obdrzijo vlago in se ne susijo (zarad sampona in fena) kot je to vidt pr prvi punci. Ce nimas prhljaja je dobra varjanta ta, da uporabis pri pranju samo malo sampona (in se to blagega a-la old school kopriva/ kamilica) in en balzam (sama uporabljam od Lush-a). Z brisaco si jih ne ravnaj in jih samo ozemi enkrat, vrzi glavo nazaj in pusti da ti padejo mokri kodri dol. Js si pol sicer pospricam z 'limonado', da mi jih se bolj sprime, ceprav to ni tako pomembno (disi pa, pa se poleti ti sonce posvetli)

Skratka, cim bolj blag sampon (in cim cim manj!), dober balsam, naravno susenje in nekaj, da ti jih malo zlepi. Mogoce bo trajalo in prvi parkrat ne bos zadovoljna, ampak js sm z vsakim pranjem vidla boljsi izid.

Upam da pomaga :zustimm:
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 02. Maj. 2007 10:58

sofia83 napisal/-a:Še eno vprašanje o kodrih:

Imam naravno čist skodrane lase, neki tazga, zdej me pa zanima, če obstaja kak preparat al pa posebna metoda pranja/sušenja las, da bi lasje zgledal nekak takole. Skratka, moti me, da mi tko "v širino" rastejo, da mam res košato čupo, namest da bi mi se lepo "v dolžino", navzdol kodral. Any ideas?
Očitno mava iste lase :D
Ja prva stvar je da je odvisno od dolžine in frizure. Če maš lase postrižene postopoma (ene maš do brade in pol vedno daljše) pol bojo avtomatsko šli v širino. Pol druga stvar je da ma punca na drugi sliki narjene kodre in niso naravni :) Jaz dosežem takšne lase, če jih naravno sušim. Dolge mam do sredine hrbta, mela sem še daljše. Če pa si posušim z difuzorjem, pa mam pač big hair :D
Tko da za frizuro št. 2 bi jaz rekla da probaj naravno posušit, brez difuzorja, ne jih preveč česat, ko bojo mokri, pusti jih da so sprijeti, razčeši samo z prsti, pa daj nekaj gor (sperj za kodre, nekaj lahkega, ne kakšne ful težke kreme).
Good luck :wink:
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 02. Maj. 2007 16:02

Zofi vse k mamo kodraste lase imamo neke probleme. Ti ne maraš imet tok volumna, jst pa sam o tem sanjam :lach: Jst mam čist en drug predlog, ki bi te rešu tega - redčenje las ;)
Sicer pa tud jst priporočam brez sušenja, torej naravno sušenje. Kaj drugač uporabljaš za lase po pranju? Jst imam super kremo za kodre od Tigi - Curls rock, fajn zadevca, lepo definira. Sem pa zdej pred kratkim odkrila eno še boljšo od te. Sem bila nazadnje pri novem frizerju in mi je dal gor Scwarzcopf Osis loopy curl cream, ki nardi bolj take kodrčke kot so na drugi sliki. Malo bolj wet look na nek način, pa lepi kodri. Sam se je zgleda ne da nikjer kupit, razen pri frizerjih. Moram si jo kupit naslednjič.
Mislim, da je dost odvisno tud kako si jih po pranju razčešeš, kolk jih sfrotiraš itd. Sicer pa če hočeš, da so lasje bolj dol moraš na njih nekaj definitivno dat, da so težki.
Tisoč enih opcij, madona mamo mi probleme haha.
Uporabniški avatar
Anxious
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 183
Na forumu od: 1. 2. 2007
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anxious » 02. Maj. 2007 20:08

Ej js mam točno take lase (dobr no druge barve so) in ne vem več kaj nej nardim. Ker jih je enostavno preveč :lol: . Sem rekla pri frizerju če mi lahko razredči sam mi jih ni kej dost pa se ni nič poznal. Poleg tega so pa še ful suhi. ne glede na to kaj dam gor, če dam pa preveč pa zgledajo mastni. waaaa hate my hair
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 03. Maj. 2007 13:06

Meni pa se zdi škoda redčit kodrčke, jaz sem vesela, da mam goste lase :)
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
Anxious
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 183
Na forumu od: 1. 2. 2007
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anxious » 03. Maj. 2007 19:23

Men je tut všeč da so gosti sam se mi zdi da so mal preveč in kokr je rekla Sofia grejo navzven namest navzdol :P .

Js si jih pol mal sama tko zavijem da se mal bol sprimejo v večje kodre. Sušim jih pa valda na zraku ker če se sfenam sm ko kura k jo je elektrika stresla (z difuzorjem al pa brez). Bom pa probala "Curls rock" da vidm če bo fajn. A to se sam pr frizerju da kupit ane?
Marilyn 777
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 14. 10. 2005
Kraj: povsod malo...

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilyn 777 » 03. Maj. 2007 19:58

Anxious napisal/-a:ker če se sfenam sm ko kura k jo je elektrika stresla (z difuzorjem al pa brez).



:rofl:

saj z mojimi lasmi je isto.... ah, ti kodrčki... ampak vseeno jih ne bi zamenjala za ravne :wink:
...if it hurts, it's probably worth it...
Uporabniški avatar
Lizzyka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 7. 2006
Kraj: *dreams*

Neprebrana objavaNapisal/-a Lizzyka* » 04. Maj. 2007 8:36

jst sm mela tut take probleme da sm mela preveč las u širino...pol sm se pa kr precej na resice postrigla...in zdj mam lepo po dolžini razporejene...mi je bl ušeč :D
I Just Like Being Imperfect!!
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 04. Maj. 2007 10:10

Anxious napisal/-a:Bom pa probala "Curls rock" da vidm če bo fajn. A to se sam pr frizerju da kupit ane?


Ja mislim, da samo pri frizerju. Jst sm zmeri tm kupvala. Je pa kr vredu, ker maš za dolg tisto dozico.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 04. Maj. 2007 10:44

Jst priporočam še tist k sm rekla od Schwarzkopfa, je mogoče še mal bolj od Tigija, ker so mi kodri ful dlje držal.
Pr Tigi Curls rock je fajn če maš še en sprej na koncu k se čez pošpricaš res dlje drži, sam to morš pol vse nabavt, poceni pa tud ni za moje pojme. Jst mam sicer še šampon in balzam od Curls rock, pa še nek balzam k daš tko v lase potem, da se ne spere. Sam mi nič od tega ni ne vem kako blazno všeč.

Voski, spreji - hell no. Vsaj pri meni to sploh ne pride v poštev. Če že kaj drugega, potem kakšna pena recimo od Welle za kodre tudi ni slaba.

Čist preveč enih proizvodov je na trgu da si ja totalka zmešan, jst mam tok enih flašk tle doma, pa z nobeno nisem 100% zadovoljna. Enkrat se mi zdi ful vredu, drugič pa čist povprečno.

Najboljše dozdej torej Tigi in Schwarzkopf profesionalna linija za kodre.
Aja pa še to, če boš kupla kremo Curls rock, moraš bit ful pazljiva kolk jo daš gor na lase. Če jo boš dala samo pikico preveč, boš zgledala, kot da si nisi 2 tedna las umila :lach: Jst samo enkrat stisnem in nič več.
Uporabniški avatar
choco.cat
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1119
Na forumu od: 14. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a choco.cat » 04. Maj. 2007 14:50

Angel girl napisal/-a:Pr Tigi Curls rock je fajn če maš še en sprej na koncu k se čez pošpricaš res dlje drži, sam to morš pol vse nabavt, poceni pa tud ni za moje pojme.

Voski, spreji - hell no. Vsaj pri meni to sploh ne pride v poštev. Če že kaj drugega, potem kakšna pena recimo od Welle za kodre tudi ni slaba.

Čist preveč enih proizvodov je na trgu da si ja totalka zmešan, jst mam tok enih flašk tle doma, pa z nobeno nisem 100% zadovoljna. Enkrat se mi zdi ful vredu, drugič pa čist povprečno.
Ja pri Curls rock jaz dam tudi sprej čez, ampak ne Tigi, ampak od Sephore en ful fajn sprejček za kodrčke. Sem izkoristla, ko sem bla v tujini in kupla šampon, balzam in sprej za kodre :hearts:
Glede voskov navadnih pa gelov se strinjam, da raje ne. To nardi za moje pojme "suhe tanke" kodre, ki meni osebno niso lepi. Jaz dam včasih malo laka za lase od Nivee (ki nardi mehke lase, res!), drugače pa sem proti lakom, penam, gelom in podobnim stvarem.
Ja na trgu je res miljon enih stvari, jaz sem jih tudi že ful preizkusla, mam celo polico za kodre pa še eno za likanje las :rofl: Ženske pač.
Meni je tudi odvisno od dneva kako se mi kodri postavijo, včasih super, včasih pa tako, da bi si najraje dala kapo na glavo :D
I laugh at gilded butterflies.
Uporabniški avatar
Anxious
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 183
Na forumu od: 1. 2. 2007
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Anxious » 04. Maj. 2007 16:44

choco.cat napisal/-a:Meni je tudi odvisno od dneva kako se mi kodri postavijo, včasih super, včasih pa tako, da bi si najraje dala kapo na glavo :D


Ja pri meni tudi. Lih takrat k rabm lepe laske mi najbl čudni kodri ratajo. To mi gre pa res na živce ker nikol ne vem kako bo ratal. :(
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 05. Maj. 2007 12:58

Kakšne mate pa lase, kadar je vlaga oz deževno vreme če ste zunaj? Men se še bolj nakodrajo, ponavadi kar dobro izgleda.
Uporabniški avatar
Lizzyka*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 15. 7. 2006
Kraj: *dreams*

Neprebrana objavaNapisal/-a Lizzyka* » 05. Maj. 2007 13:06

men se ko je vlažno vreme tut še bolj nakodrajo..sam da mi ni ušeč..ker pol mi posamezni laski kr vn štrlijo :roll:
I Just Like Being Imperfect!!

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov