Tattoo

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 29. Dec. 2010 10:51

Dioniz napisal/-a:Ponavljam: nič nimam proti malim tatujem. Jezi pa me, ko mi eni rečejo, da ga/je ni bolel tatu. Mene tud prvi piki kake pol ure niso boleli. Je pa že začelo pošteno žgat zadnjo uro, ko je senčil.

Saj ni to blo dobeni tu namenjeno.

Pa lep tatu maš kužapazi.


Mene so vsi boleli za crknit. Zato zenekaj let zbiram pogum za nove podvige :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 29. Dec. 2010 11:48

Dita- napisal/-a:sej ravno to, če bi se poznaimala, bi vedela, da kako barva prime/zbledi je odvisno od posameznika do posameznika in ne od tetovatorja :wink:


glej, variacije so itak vedno tu, tako pri pirsih, tatujih, sončnih opeklinah,... ker se mi ne da več dajat s tabo, ti samo citiram:
"zelo pomembna je pravilna globina tetovaže. celice usnjice so praviloma med tistimi celicami, ki so stalne, stabilne in dolgo ostanejo nespremenjene. če je tetovaža narejena pravilno (in po tem se profesionalni tetovator loči od neizkušenega), bo tatu ostal enak do konca življenja."

to, in še več, najdeš na strani: http://users.volja.net/slo-tattoo/

žal je zame še vedno tatu, ki bledi po 2 letih, slabo narejen. pa ni pomembno, ali je tetovator slab, ali barve, ali oprema. pač slabo je. jst se stalno po soncu (ukvarjam se s konji, preskakovanje ovir, in sem res ogromno časa na soncu), svetlopolta blondinka, ki jotakoj opeče, pa je moja tetovaža po 6 letih super, še tetovatorka je rekla, da ona ne bi nič popravljala. tako da jst zaključujem to debato, ker nima smisla
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 29. Dec. 2010 14:35

_Dakota_ kje si ga pa nardila? Pa sorry, če si že kje napisala :wink:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Temptress
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 199
Na forumu od: 18. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Temptress » 29. Dec. 2010 18:59

*frisko* napisal/-a:Temptress


o moj bog

raje ne! a si predstavljas otroka, ki mu pol k**** ne bo jasno, kaj ma mami to na roki ...


:lol: Če bi mi bilo kaj mar za otroke, seveda...
Otroci niso nikjer v življenskem planu pri meni. :)
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 29. Dec. 2010 19:15

pa tudi, če si kdaj premisliš glede otrok, ne vidim problema v tem, da si greš nardim takšen tattoo.

Kaj ima mama na roki? ja slikico z netopirčki.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
_Dakota_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 12. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a _Dakota_ » 29. Dec. 2010 19:34

arrow napisal/-a:_Dakota_ kje si ga pa nardila? Pa sorry, če si že kje napisala :wink:


pri Tamari v Izoli, Ink Deluxe studio :D
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 29. Dec. 2010 19:42

_Dakota_ napisal/-a:glej, variacije so itak vedno tu, tako pri pirsih, tatujih, sončnih opeklinah,... ker se mi ne da več dajat s tabo, ti samo citiram:
"zelo pomembna je pravilna globina tetovaže. celice usnjice so praviloma med tistimi celicami, ki so stalne, stabilne in dolgo ostanejo nespremenjene. če je tetovaža narejena pravilno (in po tem se profesionalni tetovator loči od neizkušenega), bo tatu ostal enak do konca življenja."

to, in še več, najdeš na strani: http://users.volja.net/slo-tattoo/

žal je zame še vedno tatu, ki bledi po 2 letih, slabo narejen. pa ni pomembno, ali je tetovator slab, ali barve, ali oprema. pač slabo je. jst se stalno po soncu (ukvarjam se s konji, preskakovanje ovir, in sem res ogromno časa na soncu), svetlopolta blondinka, ki jotakoj opeče, pa je moja tetovaža po 6 letih super, še tetovatorka je rekla, da ona ne bi nič popravljala. tako da jst zaključujem to debato, ker nima smisla


Si pa citirala najbolj kredibilen vir na celem netu :lol:

Tetovaža NE more ostati enaka do konca življenja, pa če se na glavo postaviš. Razen, če imaš čudežno kožo, ki se nič ne stara in vedno ostane ista. Tako da že s tega vidika je tale citirana izjava malo za lase privlečena.

Če je tvoja tetovaža po 6 letih super, pa nič ne paziš na njo, potem dobro zate (bi ti pa vseeno priporočila, da se mažeš s kremo že zaradi nevarnosti kožnega raka). Ampak smešno mi je, kako si prepričana, da mora biti pa zdaj pri vseh isto - hkrati pa pridigaš Dionizu o subjektivnosti bolečine. Tako kot občutljivost za bolečino se tudi koža sama od posameznika do posameznika razlikuje. Nekaterim se koža obnavlja hitreje, drugim počasneje, in posledično tudi tattooji nekaterim prej, drugim pa pozneje zbledijo. Tudi tvoja vilinka ne bo ostala vedno ista - prej ali slej bo tvoja koža izgubila elastičnost ali se bodo pa leta sonca začela poznati na njej.

Seveda so za zbledele tetovaže krive tudi slabe barve in slabi tattoo mojstri, ampak ne pa čisto vedno.
Pa še to, o neodgovornosti, ker ne uporabljajo najboljšega:
1. kot je že Dita- rekla, najboljše je zelo drago in verjetno tudi težko dostopno
2. močno dvomim, da ima tvoja cenjena tetoverka najboljše materiale na svetu, tako da je malo smešno, da drugim pridigaš o tem
3. a se pri zobarju tudi buniš, ko ti da najcenejše materiale v usta :lol:
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
KiLLyKa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 735
Na forumu od: 23. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KiLLyKa » 30. Dec. 2010 20:11

Dioniz napisal/-a:kaj sem edini, ki ima velik tatu? Pol pa ni čudno, da vse govorite kak vas nič ni bolelo, če si pa take male pikice delate. :D
saj ne rečem, da to ni lepo samo jezi me, ko se delate pametne kak vas nič ni bolelo, ko ste pa konec v pol ure :D men je trajalo 4 ure pa pol.
Rad bi slišal od nekoga z velikim tatujem, da ga nič ni bolelo pa da seveda ne laže kot pes teče :D


Itak da boli :wink: Samo odvisno a te boli manj al te boli bolj. Kar je seveda logično, saj ti špika iglo v kožo. Tisti, ki res nima samo 1 pikice alpa 3 pikic vtetoviranih in je bil v 15min že izven studia, lahko govori, da ga ni bolel. Definitivno pa ne verjamem nikomur ki je sedel 1 uro alpa 2,3 da ga ni bolelo. Mene bolj kot boli začne mal pečt po kake 20min. Senčenje na koncu mi pa ne paše lih nevemkaj. Meni je sicer zvok mašince in občutek pač pleasure, zato grem vedno z veseljem po tattoo :D


@Temptress huda ideja!


"če je tetovaža narejena pravilno[/b] (in po tem se profesionalni tetovator loči od neizkušenega), [b]bo tatu ostal enak do konca življenja."


Če se ne mažeš z visokim zaščitnim faktorjem, bo tud barva obledela. Če je tatu barven bodo najprej zledele barve kot so rumena rdeča. Enim lahko čez 30 let enim pa čez 10 let, to je odvisno od kože, kot je že pred mano napisala SunFlower.
If you don't like me there's nothing I can do - NEWS FLASH BITCH, I don't live to please you.
Uporabniški avatar
jozica1
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 409
Na forumu od: 29. 4. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jozica1 » 02. Jan. 2011 1:01

Dioniz napisal/-a:kaj sem edini, ki ima velik tatu? Pol pa ni čudno, da vse govorite kak vas nič ni bolelo, če si pa take male pikice delate. :D
saj ne rečem, da to ni lepo samo jezi me, ko se delate pametne kak vas nič ni bolelo, ko ste pa konec v pol ure :D men je trajalo 4 ure pa pol.
Rad bi slišal od nekoga z velikim tatujem, da ga nič ni bolelo pa da seveda ne laže kot pes teče :D


4 ure in pol dela, vsega skupaj sem bila 6 ur tam.. Za moje pojme kar dolgo, se mi zdi da bi lahko prej opravil, glede na to da je bil "samo" tribal. Odvisno je kje ti ga dela in kaj dela...

Pri meni je bolelo prvih 15 min, potem sem se navadila.. Delal mi ga je na lopatici. Verjamem, da bi kje drugje precej bolj bolelo.. da o narti ne govorim..
Velika ljubezen in velik uspeh sta povezana z velikimi tveganji!
Uporabniški avatar
GreenGreenerMostGreener
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 29. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a GreenGreenerMostGreener » 15. Jan. 2011 13:31

Je bil že kdo pri Hariju v Mariboru?
I'm so happy because today I've found my friends..
they're in my head.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 22. Jan. 2011 15:42

Še kakšne izkušnje z Dalanom, razen KiLLyKe?

Pa še neki, a mi lahko kdo razloži, kako so lahko take razlike v navodilu kaj po tetoviranju (kopirano s strani 2 znanih tattoo studiev)

1:Tetovator vam je "obdelani" del kože pokril s posebno sterilno folijo, ki skrbi za to, da je rana na mestu tetoviranja, prvih nekaj kritičnih ur varna pred umazanijo in posledično okužbami in zapleti. Čez nekaj ur to folijo odstrani in mesto tatuja umij z mlačno vodo in nevtralnim milom. Po umivanju (prvem in vsakem naslednjem, tatu na tanko, a temeljito in enakomerno namaži z mazilom Bepanthen, ki kožo navlaži in ščiti pred mikroorganizmi. Koža se najbolje celi na zraku, kjer lahko nemoteno diha, zato previdno pri izbiri oblačil, ki prekrivajo tatu. Še najbolje je, da je prvih nekaj dni kar povsem odkrita.

2:Takšno folijo, kot jo dobiš po končanem tetoviranju, moraš uporabljati 5 dni (podnevi in ponoči), s tem da 2x na dan (zjutraj in zvečer) tatu dobro umiješz milom, popivnaš z brisačo (ne drgneš), natanko namažeš s kremo Bepanthen Plus in tatu spet pokriješ z novo folijo. Če si doma in miruješ,je lahko tatu odkrit 3 ure dnevno.Ko mine teh 5 dni, se tatu umiva in maže večkrat dnevno. Z nego nadaljuješ dokler ne mine 4 teden.Prvih 10 do 14 dni se ne sončiš, kopaš v bazenih, morju, rekah. Prvi teden pa ne pritiravaš s fizično aktivnostjo. Tuširaš pa se ves čas kot običajno.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 22. Jan. 2011 21:12

Vsak tetovator ima drugačne nasvete, kar se tiče celjenja. Običajno vsak uporablja to, kar se njemu zdi, da najbolj deluje.
Problem pri naših tetovatorjih je to, da so tako lokalni, da jim sama ne zaupam preveč, kar se teh nasvetov tiče ... Po svetu so nasveti za 'aftercare' običajno taki:
-folija za prve 2-3 ure in nasploh taka navodila, kot so v tem prvem navodilu, ki si ga dala. Ta način je najbolj razširjen, najbolj splošno priznan in tudi jaz sem za svoj tattoo skrbela na tak način.
-tattoo na debelo namazat z vazelinom in obvit s folijo, ki se menja enkrat na dan. To je bolj 'old school' način, ki se zdaj načeloma ne priporoča več oz. je tretiran kot zastarel.
-določeni tetoverji imajo čisto svoje fore, kar se tega tiče. Zdaj nekateri jih upoštevajo, nekateri jih ne; to je dostikrat odvisno od tega, kdo je tetover (če je že par desetletij v poslu in je znan kot zelo dober, ljudje običajno njegove nasvete kar spoštujejo).

Meni osebno kmečka logika govori, da se bo rana na zraku lepše celila kot pa če ne more dihati. Hkrati sem se tudi ogromno pozanimala, preden sem si dala delati tattoo, in tako nekako 90% svetovnih studiev priporoča prvi način celjenja. Sama bi bila tako zelo skeptična, da mi tetover reče, da moram imeti folijo na sebi več kot prvih nekaj ur (oz. do zjutraj, če se tetoviranje konča ravno pred spanjem). Nekateri verjamejo, da tetover vedno ve, kaj je najbolje zate, jaz pa ne (več), glede na to, kaj vse sem videla pri nas.

Sem pa tudi skoraj prepričana, da vem, kdo je avtor teh drugih navodil (ker sem šla k njemu pogledat studio, ko sem se odločala, kje si bom dala tattoo, in sem sklenila, da se tja nikoli ne grem tetovirat). Jaz mu ne bi zaupala. :?
Every rose has its thorn
Uporabniški avatar
nanamiša
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 28. 12. 2009
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a nanamiša » 22. Jan. 2011 21:14

GreenGreenerMostGreener napisal/-a:Je bil že kdo pri Hariju v Mariboru?


Hari je menda zadnje čase izredno površen. Sem tudi videla nekaj njegovih tatujev, ki so imeli prekinjene črte, bili so krivi..
Zadnje čase gre samo še navzdol menda.
Fantje ne pozabite, ženske so nemočne le tako dolgo, dokler se jim ne posuši lak za nohte. ;)
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 26. Jan. 2011 10:49

Jaz se že dolgo časa odločam za tattoo, ampak hočem izbrat dobrega tetovatorja. Baje je pri nas v Sloveniji najboljši John, ampak sem tudi za Peroja v Mb slišala priporočila. Sicer so mi rekli, da pri njem cena ne pomeni nekvalitete, vendar sem še vedno skeptična... Si je kdo delal tattoo pri njem?
Perchy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 12. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Perchy » 26. Jan. 2011 11:23

za Jonha vem, da ne tetovira čisto vsake stvari....še posebej pa ni navdušen nad majhnimi tatuji, raje dela kaj velikega...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]