Svetel puder

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 24. Jul. 2012 12:17

Strinjam se predvsem z dot....

Glede silikonov pa, ne vam kaj vas tok moti? So super za boljše razmazovanje pudra, odlično zadržujejo vlago v koži itd. Je to spet kakšna fora, da so iz nafte (kot, da nafta ni naravna?). Problematični so le za tiste, ki jim mašijo pore. Če se le da kupujem naravne izdelke, ampak ni pa vse res kar trdijo+ težko je najdt dobre (alkohol in eterična olja) + pri ličilih so daaaaaleč za ostalimi "ne naravnimi" znamkami.

Je pa res, da parabeni niso OK. Zelo se strinjam glede alkohola-stran od alkohola in pa pazi na eterična olja in parfume- identične posledice na koži kot alkohol, še slabše ubistvu.

Glede mineralnih pudrov... Imam suho in občutljivo kožo, uporabljam primerne izdelke (in na to lahko rečem, da se spoznam) in ne glede na to kaj dam pod mineralni puder pa naj bo vlažilna krema, mastna krema, olje, silikoni, skratka karkoli, me koža srbi in zateguje. Preizkusila pa sem lilylolo, everyday minerals (vse formule) in bare minerals. Vsi so več ali manj isti, le da je bare mineral daleč najbolj izsušil mojo kožo.

Ne rečem, da so mineralni pudri slabi- odlično so! Samo ne za vse.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 24. Jul. 2012 13:07

^^ silikon je naftni derivat. in četudi se nahaja v naravi, je strupen. tudi mušnica je naravna. ;)

sicer se strinjam, da je vsaka koža "pesem" zase in da vse naravne kreme tudi niso dobre, ampak noben malo boljši certifikat naravne kozmetike ne dovoljuje silikonov. torej?
roko na srce- nafta je poceni. in smo prišli "problemu" do dna.

kdo, ljudje božji, vam bo svetoval negovati kožo z nafto? velike koorporacije, ki potrebujejo cenene sestavine da lahko več vložijo v reklamiranje- že vejo kaj se prime. (nivea je ena najslabših kozmetičnih znamk, v skupini z lorealom, revlonom...)

strupe vnašamo tudi "from outside in".
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 24. Jul. 2012 15:51

claire napisal/-a:roko na srce- nafta je poceni.


roko na srce, imaš prav, poln tank, s katerim naredim 600km, me v sloveniji stane le 80 evrov, v italiji pa malo več...120€. ta denar zaslužim v pol ure!

:respekt:
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 24. Jul. 2012 18:31

roko na srce - kaj pa delaš ti v tej temi? ;)

zaj pa zračunaj klko krem bi dobil iz 60ih litrov nafte. :) majkemi pa če krema stane 5 € je draga za to svino. :P
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 25. Jul. 2012 9:55

No kot sem že rekla imam rada naravne izdelke v kolikor so dobri, ampak velikokrat se ne strinjam s celotno "filozofijo" naravne kozmetike, važno mi je kaj je dobro za kožo in kaj je resnica in če so silikoni dobri mi je čisto vseeno, če so iz nafte.

Glede silikonov sem naredila mini raziskavo samo glede las, kjer sem prišla do mešanih odzivov torej so dobri za lase, ker lase ščitijo in vlažijo, vendar se jih težko izpira (obložijo las in vanj ne pridejo snovi, ki jih potrebuje), za to so potrebni pa SLS in SLES, ki lase in kožo izsušita in sem se potem odločila, da jim v lasni kozmetiki izogibam. Narest moram edin preizkus z jabolčnim kisim, ker naj bi prav tako odstranjeval silikone, torej je problem rešen.

Glede kože pa priznam, da še nisem delala raziskave. Zato me zanima, kako vpliva na kožo- kaj naj bi bilo slabega za kožo v silikonih? Ne zanima me to, da je iz nafte, ampak kašen je učinek na kožo?

Vem, da naravna kozmetika ne dovoljuje minaralnih olj in silikonov, ker so derivati nafte ampak iz ust velike poznavalke kozmetike, ki ji zelo zaupam, sem slišala, da sta ravno te dve sestavini odlični za suho kožo in nikakor ne nevarani.

Ne želim se kregat, želim resnico, kaj je dobro in kaj ne, ter zakaj. Btw je to sploh še ustrezna tema?
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Jul. 2012 10:05

^^ Mene tudi to zanima, ja, saj podobno temo so že odprli glede škodljivih sestavin, ampak ni zaživela :) : http://www.cosmopolitan.si/forum/viewtopic.php?t=31111

Samo mogoče bi lahko vseeno tam nadaljevale debato :)

Ampak, saj veš, me tukaj bolj težko kakšne objektivne resnice pogruntamo, tudi raziskav ne moremo same delat, zgolj poiščemo lahko že opravljene in objavljene študije znanstvenikov... te so pa, kot že znano, največkrat precej pristranske in financirane s strani velikih korporacij, ki izdelujejo in tržijo kozmetiko :wink: Tako da tudi temu ni čisto za zaupat, ena raziskava bo govorila v prid enemu izdelku, druga pa drugemu, odvisno od ozadja :?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 25. Jul. 2012 11:08

Fatalna napisal/-a: Glede kože pa priznam, da še nisem delala raziskave. Zato me zanima, kako vpliva na kožo- kaj naj bi bilo slabega za kožo v silikonih? Ne zanima me to, da je iz nafte, ampak kašen je učinek na kožo?


jaz nisem baš nek ultra strokovnjak, pozanimam se za sestavine tistih krem, pudrov, tonikov, ... ki jih uporabljam.
po moji lainčni presoji, so silikoni en "drek" zato, ker večino sestavin spustimo v krvni obtok. (sem brala, da povprečna ženska, ki ne pazi, v svoje telo letno vnese 2kg umazanije s kozmetiko - ne spomnim se kje sem to brala). to je praktično isto, kot če bi fizično "popil" nafto npr. not good. lej, na kožo ima lahko pozitivne učinke - toda ne dolgoročno + tega me zanima tudi učinek na moje krasno telo. ;) . enako je z alkoholom. fora alkohola v kremah je le ta, da se koža navadi na določen proizvod. ljudje naivno mislijo, da ko jim zmanjka določene kreme in se jim koža poslabša, da je to zaradi kreme, češ da je krema dobra. alkohol izsuši kožo- kaj ima torej za delat v kremah za obraz, katerih ena izmed glavnih funkcij je vlaženje? ni ti treba biti ravno kozmetični tehnik, da uganeš, kakšna je resnica. v resnici koža postane dobesedno odvisna od alkohola.

"iz ust poznavalke" sem tudi jaz slišala, da silikoni enostavno v kozmetiki nimajo kaj delati (kakor tudi parabeni, mineralna olja, parfumi, alkohol, umetna barvila, aluminij, itd.)

tudi meni se ne da kregat okrog tega. vsakemu svoje. moje mnenje je pač takšno - moj obraz je predragocen, da bi ga zavestno uničevala in še plačala za to.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Jul. 2012 11:28

claire napisal/-a: (sem brala, da povprečna ženska, ki ne pazi, v svoje telo letno vnese 2kg umazanije s kozmetiko - ne spomnim se kje sem to brala). .


To sem tudi jaz že večkrat brala, ja :? Čeprav se mi zdi izraz 'umazanija' preblag za tele umetne dodatke in škodljive spojine, heh :tot: ... sploh je škodljivo, da jih je večina hormonskih motilcev in tako zlasti pri ženskah povečujejo možnost za nastanek raka, še posebej na dojki... :? :? Se pravi, vplivajo tudi in predvsem na celoten organizem in njegovo delovanje, ni samo obraz tisti, ki bi nas moral skrbet, brrr.

@claire, ko si že ravno v tej temi :D : a kaj veš, na kaj je treba bit pa pri kremah za okoli oči pozoren? Navadne kreme so baje preagresivne, tiste specialne za oči so pogosto močne in že prav za proti gubam za starejše... a misliš, da to kaj škoduje tanki koži pod očmi, če si gor tlačiš, še preden so vidni znaki staranja? Me skrbi, da se ne bi koža navadila kreme oz. začela celo gubat... Al je bolje kar kakšno naravno olje za ta predel? :/
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 25. Jul. 2012 11:46

^^ moram rečt, da ne vem na kaj točno je treba bit pozoren (predvsem zato, ker imam že par let 2 kremici za okrog oči od l'occitane), vem pa, da vsaka krema za obraz ni primerna tudi za okrog oči. :D sicer pa jaz ne uporabljam vsak dan isto.

tole vsekakor priporočam (in jih kar ne zmanjka, vredno vsakega evra):
klik

klik
aja, še jojobino olje vem da je ok (tudi za trepalnice in obrvi).

jaz kombiniram- jojobino olje (tudi priporočam- zavira prve znake staranja itd. in je sploh primerno, če bi rajši olje) in teli 2 kremici, včasih nič, čist odvisno.

proti gubam ko jih še ni pa tudi ne vem... čeprav imam nekje v glavi, da ni nič narobe (razen, če so kake res hard anti-age).
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 25. Jul. 2012 12:27

Aha, tnx, bom pogledala :) Izgleda fino, sicer sem nekaj podobnega od Melvite gledala zadnjič, ampak so mi rekli, da naj bi bila tista linija kar močna oz. šele za po 30. letu, tako da potem nisem upala vzet, da me ne bi postaralo :D
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 25. Jul. 2012 13:12

Hehe očitno debata poteka, kar tukaj. Glede silikonov se mi zdi, da ne morejo prodret v kožo, ker ravno silikoni ustvarijo plast na koži, ki preprečuje izhlapevanje vode (zato naj bi vlažili kožo), podobno kot kolagen, ki nima učinkov na kožo kot kolagen, ker so molekule prevelike, da bi prodrle v kožo, jih ima pa kot vlažilec kože.

Glede oči je pa tako, da ni dobro, da krema vsebuje alkohol ali pa eterično olje (no pa sej to za nobeno kremo ni dobro- ampak za oči pa še toliko boljni priporočljivo), pa ponavadi malo bolj pazijo, da res ni kaj preveč dražečega notri in pa, da so stabilne (mikrobi pa to).

Mislim, da ni nič takega, česar mlada koža ne bi smela uporabljat. Edina razlika, ki je med kremami za mlado in starejšo kožo je, da so tiste za starejšo kožo bolj mastne (neumnost! Tudi ženske nad 40 imajo lahko mastno, nečisto kožo) in pa da vsebujejo več antioksidantov, ki pa jih potrebujemo vsi! vedno! (Kot da bi rekli, da sadje in zelenjava nista primerna za osebe do 30 leta, ker vsebujejo preveč vitaminov- torej antioksidantov).

Kakorkoli že, če te vse to skrbi je olje, sploh jojobino, šipkovo, marelično, olivno, olje groznih pešk, odlična izbira!
wolfsflower
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 19
Na forumu od: 16. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a wolfsflower » 28. Jul. 2012 9:43

...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov