Svetel puder

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 21. Jul. 2012 9:45

Žijvo,

mene pa zanima sledeče: a ste kje zasledile zelo svetel puder? Imam zelo bledo polt, pod očmi pa zelo vidne žilice. Vse od Max Factorja, L'Oreala in podobnih odpade, ker so njihovi najsvetlejši pudri zame vsaj kakšne 4 odtenke pretemni. Pred časom mi je znanka svetovala Shiseido, pa je tudi pretemen, z raznimi Diorji in podobnim vred. Skratka: ne najdem pudra, ki se bi povsem ujemal z mojo poltjo, sovražim tisto, ko je obraz videti kot maska in se tako grozno vidi, da ni enake barve kot vrat.

Puder mora biti tudi dobro prekriven, ker, kot pravim, mora prekriti tudi modro-zelene črte žil pod očmi. Kožo imam sicer precej čudno, ne najdem niti pravega tipa ... večkrat imam čisto suho kožo, predvsem po čelu, nosu in bradi, na ličkih se mi pa naredi kakšen mozolj ... torej ravno obratno kot pri klasičnem mešanem tipu.

V bistvu bi potrebovala tudi korektor. Imate kakšno idejo, predlog?

Hvala! :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 21. Jul. 2012 9:54

Probaj vprašati v lekarni. Kolegica ima isto ultra svetlo polt in uporablja Avene.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 22. Jul. 2012 10:09

Od cenejših znamk imata definitivno zelo svetle barve Bourjois in pa Revlon.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 22. Jul. 2012 10:25

Hvala! :) Enega Revlonovega sem že sprobala, malo me moti, da sem takrat dobila samo takega za mastno kožo, ampak sem včeraj potem v Müllerju v BTCju našla še neke druge njihove, tudi svetle!!!! :razz:

Ampak bi pa povprašala zdaj, ko vidim, da nekaj izbire vendarle je: kakšne so v Revlonovih pudrih kaj sestavine? Oziroma; na kaj moram bit pozorna, da vem, da je neko ličilo okej? Pojma nimam o tem, ker sem že z iskanjem odtenka norela in bila prisiljena vzet celo puder za totalno drug tip kože, kot ga imam sama. :? Mi zna kakšna punca preprosto povedat, kaj je dobro dajat na kožo in kaj ne?
Uporabniški avatar
rokerca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1037
Na forumu od: 20. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a rokerca » 22. Jul. 2012 10:45

Meni je tudi Bourjois pretemen.
Ljudi cenimo bolj na osnovi tega, kako uporabni so za nas, kot pa na osnovi tega, kar so.
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 22. Jul. 2012 13:29

Men je super od Alverde, vse sem našla od pudra v prahu, tekočega in korektorja. Pa so mi drugače vsi najsvetlejši odtenki pudrov različnih znamk bili pretemni (ko se prav vidi pol rob na vratu, katastrofa, ko vampir ko gre glavo v solarij tišat ....), od Alverde odtenek 01 mi pa ustreza.
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 22. Jul. 2012 21:16

Hmmm... sestavine pri ličilih... težko je rečt. Odvisno od tega kaj želiš od pudra. Načeloma je pomembno, da nima alkohola pa mogoče ne preveč dišav, če imaš občutljivo kožo.
Potem pa, da ne vsebuje več kot 4% titanijevega dioksida, če se ti mašijo pore, pa če imaš mastno kožo, da ne vsebuje drugih komedogenih sestavin npr. kakšnih olj.
Če pa imaš suho kožo je pa fajn, da vsebuje kšne vlažilce in pa silikone, da se lepše razmaže.

Če nimaš pretiranih problemov, sestavine ličil niso življenskega pomena
:wink:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 22. Jul. 2012 21:21

^^ Hja, kar precej kancerogenih sestavin je v marsikaterih ličilih in kozmetičnih izdelkih :) Tako da če imaš možnost izbrat take kose, ki jih nimajo oz. jih imajo čim manj, je to vsekakor boljša izbira. Sama sicer ne zasledujem preveč tega področja, ampak se mi zdi, da so punce že večkrat pisale, da naj bi bili najboljša izbira mineralni pudri, če se ne motim. Ampak tudi tisti baje niso vsi naravni, nekateri vseeno vsebujejo parabene, smukec (talc) itd.
*Abby**
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2046
Na forumu od: 2. 9. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *Abby** » 22. Jul. 2012 22:13

Kaj torej priporočate? Googlanje vseh sestavin? :?
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 22. Jul. 2012 22:23

Odvisno kaj ti je pomembno? mislim, da ni take panike... Razen, če te res skrbi, ampak potem rajši prvo vrži proč pol krem,šamponov, shower gelov itd. da ne govorim o kavni, cigaretni, alkoholni, transmaščobni in sladkorni abstinenci itd. potem se pa lahko še za puder začneš sekirat in naročiš LilyLolo mineralni puder in upaš, da ti ne izsuši kože :)
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 23. Jul. 2012 14:30

Ah, pretiravat ni treba, sej ne obstajata samo dve skrajnosti :) Že če se pri kakšnem delu bolj popazi, je vsekakor bolje, kot če pri nobenem. Je pa res, da je pri pudrih verjetno bolj težko, jaz predvsem pri kakšnih lotionih za telo, kremah in deodorantih pogledam, ker se tisto še posebej vpije v kožo in gre v krvni obtok (vsaj glede kakšnih parabenov, ki vplivajo na hormone, čeprav tudi ti niso vsi nevarni baje, PEG in BHT spojine itd.), pri dekorativni kozmetiki je pa pač treba vseeno gledat na preference glede barve, strukture izdelka itd. :)
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 23. Jul. 2012 17:52

vglavnem- silikoni niso dobri za kožo (ne vem katera je rekla češ da ja).

kakorkoli obrnem(o)- sestavine SO pomembne. absolutno najboljša odločitev so mineralni pudri (NE ala nivea, ampak tapravi mineralni pudri).

če je komu vseeno kaj maže na obraz, to še ne pomeni, da "to ni nč kej tazga".

minerlani puder v kombinaciji z dobro kremo, ne izsuši kože. večje sranje koži narediš z lorealovim alkoholnim pudrom recimo...
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Lavriksa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 12. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Lavriksa » 24. Jul. 2012 10:54

Ej kaj pa v dmu uni pudri od manhatna (turkizna embalaža) - cca 5€ pride v prahu. Men se zdijo super.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7034
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 24. Jul. 2012 11:19

Ali pa si naročiš preko neta. Na ličila.si si lahko naročiš testerje Everyday minerals (meni ustreza odtenek Linen, pa sem med res belimi, medtem ko mi je bil en presvetel, lahko pa jim pišeš za nasvet oz da ti vsaj povedo, kateri odtenki so svetli).
Zagotovo je boljše, da nekaj € riskiraš za testerje, ker lahko najdeš puder, ki ti res ustreza. Meni so na žalost pudri v drogerijah pretemni ali pa imajo rumen podton (kar tudi ful šteje, če si med rozastimi).
The world is as you are.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 24. Jul. 2012 11:26

Za puder od Manhattna: :nein:

no, jaz sem na hitro pogledala sestavine (sicer nisem 100% da za ravno ta isti puder, je pa ista znamka, torej so sestavine podobne).
na začetku so sestavine solidne, čeprav ne vem procentualno koliko je česa, vendar je na šestem mestu silikon. :? (trimethylsiloxysilicate).
da ne omenjam en kup parabenov (methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben). me kar strese...
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov