Splošna vprašanja o nakupu kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

peppermint
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 24. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a peppermint » 09. Nov. 2010 18:33

mogoče ne spada za v to temo, ampak morem:D

sem bila pred parimi dnevi v mullerju in malo pač nakupovala, gledala ličila, lakce itd. in morem rečt, da mi je šlo tak na živce, ko sta se dva varnostnika neprestano motala tam okrog mene. res, mislim, da ne zgledam kot človek, ki bo pol trgovine s sabo odneso in mislim, da je zato tudi "tista piskajoča stvar" pred izhodom, a ne?:D mislim, sej ne rečem, vredu je, da je varnost (in me ne motijo varnostniki, če so vsaj nekoliko diskretni), ampak... tisto je pa blo RES nadležno.:D prav sem mislila it do nje, pa ji rečt, naj neha buljit v mene, pa mi naj ob izhodu pol torbo pregleda, če si res tak želi, ampak naj me pusti v miru nakupovat D

potem pa konec, pa sem še hotla it malo v drugo nadstropje pogledat, pa je prišla do mene, pa mi je rekla, da z stvarmi iz te etaže ne smem v drugo in da naj grem tu na blagajno, če pa si bom gori še kaj kupla, pa da naj še grem tam na blagajno. noro :D
Uporabniški avatar
Alyssa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 9. 11. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Alyssa* » 09. Nov. 2010 18:58

peppermint napisal/-a:mogoče ne spada za v to temo, ampak morem:D

sem bila pred parimi dnevi v mullerju in malo pač nakupovala, gledala ličila, lakce itd. in morem rečt, da mi je šlo tak na živce, ko sta se dva varnostnika neprestano motala tam okrog mene. res, mislim, da ne zgledam kot človek, ki bo pol trgovine s sabo odneso in mislim, da je zato tudi "tista piskajoča stvar" pred izhodom, a ne?:D mislim, sej ne rečem, vredu je, da je varnost (in me ne motijo varnostniki, če so vsaj nekoliko diskretni), ampak... tisto je pa blo RES nadležno.:D prav sem mislila it do nje, pa ji rečt, naj neha buljit v mene, pa mi naj ob izhodu pol torbo pregleda, če si res tak želi, ampak naj me pusti v miru nakupovat D

potem pa konec, pa sem še hotla it malo v drugo nadstropje pogledat, pa je prišla do mene, pa mi je rekla, da z stvarmi iz te etaže ne smem v drugo in da naj grem tu na blagajno, če pa si bom gori še kaj kupla, pa da naj še grem tam na blagajno. noro :D


Jaz sem bila včeraj, in se mi je zgodilo isto :eek:. Kako naj človek v miru pogleda tisoč in en izdelek ki je tam na prodaj, prebere podatke na embalaži in vse to, če te nekdo ''zasleduje'' ves čas? :D To me res tako znervira, da se potem ponavadi odpravim ven s pol manj stvari kot sem jih nameravala kupiti . :(

Zdaj pa nazaj k temi :) Imam dokaj normalno kožo, masti se mi samo na T-predelu. Iščem dobro čistilno mleko, in kremo ki bi nekako ublažila ''masten'' videz. Ima katera kakšen predlog? :)
LP
Alyssa
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 09. Nov. 2010 19:33

Feist. napisal/-a:...Vesna, zakaj se pa uporablja to?


Slika

KREMA ZA VEČJI VOLUMEN, ELASTIČNOST IN MEHKOBO LAS. IDEALNA ZA OBLIKOVANJE SKODRANIH IN RAZGIBANIH LAS.NAVLAŽI SUHE IN SKREPANE LASE. UPORABA: NANESEMO NA UMITE IN SFROTIRANE LASE. ENAKOMERNO RAZČESEMO PO DOLŽINI LAS, DA SE KREMA ASORBIRA. LASE POSUŠIMO IN OBLIKUJEMO PO ŽELJI.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 10. Nov. 2010 8:58

peppermint napisal/-a:potem pa konec, pa sem še hotla it malo v drugo nadstropje pogledat, pa je prišla do mene, pa mi je rekla, da z stvarmi iz te etaže ne smem v drugo in da naj grem tu na blagajno, če pa si bom gori še kaj kupla, pa da naj še grem tam na blagajno. noro :D


to se pa meni še ni zgodilo :eek: če mi mislijo kdaj kej takega rečt, bom tej ženski v naročje stresla celo košarico in šla ven. mislim, zakaj pa imajo trgovino v 5-ih nadstropjih? zato da lahko 5x na blagajni čakam al kaj???
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 11. Nov. 2010 16:59

NUJNO bi rabla pomoč :)
Danes sva s sestro dobile po pošti pošiljko krem in tonikov od Orce. Problem je nastal, ko so meni zamenjali eno kremo (to so predhodno sporočili po mejlu in sem se strinjala), ker moje kreme Sanctum niso imeli na zalogi in sem si rekla, da bom preizkusila predlagano - 100% Pure (purity facial cleanser - acne care). Na kremi ne piše nič o uporabi, na spletni strani od Orce pa ni videt te kreme. :? Malce sem zmedena, ker ne vem, če gre za kremo, kot sem naročila, ali je to neke vrste gel? Gela namreč ne rabim, kremo pa, ker sem trenutno brez in rabim tudi kot podlago za puder.
Se mogoče kateri kaj svita, kakšen izdelek je to? :oops:
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3414
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 11. Nov. 2010 17:27

Sicer tega izdelka ne poznam, ampak na prvi uc in kolikor sem prebrala, je to proti aknam???? :roll:
Taka zadeva vprasanje, ce je dobra kot podlaga za puder...
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 11. Nov. 2010 17:29

Ja, za akne je, ker bi jih rada do neke mere odpravila, ampak mi ni jasno, kaj to sploh je, ker ne bi rada napačno uporabljala. Če ni krema, potem bom vrnila, ampak ne vem če bodo sploh sprejeli, četudi izdelka nisem še nič uporabljala. Na internetu ne najdem nič o tem izdelku, razen tisto, kar že piše na izdelku - žal nič o tem KAJ to sploh je. :?
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 11. Nov. 2010 17:44

To je facial cleaner, saj že ime pove - torej zadeva za čiščenje obraza, ki jo moraš sprat z vodo. Ne gre za kremo.
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 11. Nov. 2010 17:51

No, saj nekaj takega se mi je zdelo da je, ampak izgleda kot krema. Torej so napačno poslali. Juhu, še en teden brez kreme. :D No, hvala vseeno. :wink:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 11. Nov. 2010 21:23

^^evo sem ga našla na njihovi spletni strani:

http://www.or-ca.si/index.php?page=shop ... Itemid=124
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 11. Nov. 2010 21:54

O hvala! Jaz sem verjetno ravno te tonike in čistilne pene izpustila in zato nisem našla. :D
sharonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 12. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a sharonka » 12. Nov. 2010 16:20

joj peppermint, meni se je prejšnji teden čist isto zgodilo v millerju. Čist obsedeni so ti varnostniki, skoz neki oblegajo okoli, si ne moreš niti pogledat stvari prej ko bi kaj kupil. Pol sm kar zložila stvari nazaj na polico, čeprav sem mislila kar neki denarja zapravit, ker mi je ravno pošla kremca za obraz in mleko za čiščenje. Ne bom jim dala keša za tako obnašanje.
Pol grem naprej do lekarne na prešercu, kjer se je lekarnarca res lepo potrudla in mi predstavla naravno kozmetiko Delarom (francozi vedo kako:)) in sm bla čist presenečena nad dejstvom, da ne vsebuje teh parabenov pa silikonov in podobnega sranja kar vse vemo da je karcinogeno in toksično na tisoč in en način. Sm kupla eno kremco, sam tko za probat, pa sm full navdušena. Tko da, tiste ki se zavedate da ni vsega kar tko za dajat na kožo, pejte raje v lekarno in se vam bodo bl posvetili in noben vam nebo težil kot varnostniki v milerju.
papa
Lilah
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 402
Na forumu od: 14. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lilah » 12. Nov. 2010 18:40

Ja, ampak tudi v lekarnah imajo po domače povedano "sranje" za kožo, recimo Vichy, ki ga potem zaposlene v lekarni svetujejo kot izjemno kvalitetno linijo izdelkov za kožo. My ass! Tako da, določene stvari znajo bit ok, določene pa ne, zato je tudi v lekarno pametno priti z listkom, da točno veš kaj boš kupil, če ne pa pač nasedeš prodajanju buč. :wink:
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Nov. 2010 21:24

^^se strinjam!
sharonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 12. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a sharonka » 12. Nov. 2010 22:28

se strinjam, ampak v lekarnah rabijo izdelki ustrezne certifikate da pridejo na police. Zato tam ne dobiš essence naprimer..
Sicer sem od vichy uporabljala eno kremico, ki mi je bila kar v redu in en pregrešno drag antiperspirant, za katerga pa vem, da sem samo ime plačala.
Ta kremica oziroma balzam ki sem ga kupla v lekarni pa vsebuje eterična olja grozdnih pečk, brina, kamilice, ki pomagajo pomaga da vsi vitaminčki iz kreme pripotujejo v 3 sloj kože, saj bi drugače šli v nič. Eterična olja so topna v maščobah in lažje prodrejo skozi kožo, ki je itak sama maščoba. Zaenkrat čist navdušena nad Delaromom, ker mam drugače ful suho kožo in občutno vidim razliko.
Me pa zanima kakšne peelinge kej uporabljate? Jaz sem enga ful močno dišečega dobila za darilo, pa mi sploh ne gre da bi ga še kdaj dala nase...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov