Splošna vprašanja o nakupu kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Sep. 2021 15:41

Pa z mojimi omejenimi izkušnjami z barvanjem las, bi rekla da je (če že imaš lepo barvo , podobno tvoji naravni in bi jo hotela samo vzdrževati malo ceneje kot v salonu) popolnoma dovolj dobra kakršna koli barva (tudi trgovinske za par eur), če znaš poiskati prav odtenek in si barvo natančno in enakomerno naneseš.

Pogosto sem barvala teto in mamo in je bil končni izdelek ponavadi odvisen več ali manj samo od potrpežljivosti pri nanašanju barve :)
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 07. Sep. 2021 15:42

Aja pa še to - če si kano uspeš sama lepo nanesti na glavo, bo barva mala malica :D
...But because I saw you. Someone like me. Someone so scared that the only way you know how to handle things is by worrying your way through them. That's what you and I are. Worriers.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 07. Feb. 2022 6:33

Se kdo kaj bolj spozna koliko časa ima veljavnost krema z zaščitnim faktorjem proti soncu?
Pa še nekaj, imam eno afrodito proti soncu za obraz in je gor nek datum 2020, pa mi zdaj ni jasno, ali je to datum izdelave ali datum preteka? Se ne spomnim, da bi sicer kdaj videla datum veljavnosti na kremah za sončenje.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 07. Feb. 2022 13:54

Načeloma ima kozmetika gor znakec z odprto kremo in napisane mesece (3,6,12,...). Tako da ce je zraven recimo napisano 6 pomeni, da je uporabna 6 mesecev odkar izdelek odpres.
The world is as you are.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 08. Feb. 2022 19:43

Hvala za informacijo. Sem še enkrat preverila, tukaj očitno piše kar datum 01 2020. Sem več kot 1x že kupila to Afroditino kremo za obraz z zaščitnim faktorjem in zdaj prav ne vem, ali je pri tej bil to rok nastanka ali preteka in kdaj sem jo kupila.. Bom očitno kupila eno novo za vsak slučaj.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Feb. 2022 3:26

Sem pogledala na eno svojo Afroditino kremo in piše 'datum uporabe odtisnjen na embalaži'. In je gor na embalaži odtisnjen datum.
Tko, da jaz bi rekla, da je v tvojem primeru 01 2020 rok preteka.
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Feb. 2022 15:05

*površnost*

Če je minimalni rok manj kot 30 mesecev, je tako kot navaja haley.
Če je več kot 30 pa je označeno na embalaži s piktogramom (tisto kar navaja emanuela).

- Sicer pri kremi za sončenje naj bi bilo bolje, da se za vsako sezono kupi frišno, ker s časom (dlje odprta) izgublja na učinkovitosti (sami pogoji shranjevanja tudi niso najboljši, ker je večkrat na toplem).
Zadnjič spremenil Ananhas, dne 09. Feb. 2022 18:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Feb. 2022 15:27

Ma ja se šteje, da naj bi zdržala odprta 3 leta. Sem to prebrala na spletni strani Mayo klinike in na The Food and Drug Administration. Kdaj sem jo točno odprla, ne vem. Sem pa kupila že novo, je veljavna do 2023. Je pa mišljena za vsakodnevno uporabo oz. dneve, ko nisem samo doma, ne samo za sezono.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Feb. 2022 16:18

Odvisno od označb na embalaži (vplivajo sestavine v posameznih kremah) in shranjevanja. Mislim na splošno, ljudje čez poletje nemalokrat pustijo kremo ležat na vročini, taka gotovo ne bo par let enako uporabna.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Feb. 2022 16:26

Mah verjamem, da običajne kreme za sončenje bi morale biti ene 3 leta veljavne, lahko pa da so res v teh kremah za sončenje za obraz kakšni posebni dodatki za vlaženje kože in podobno, ker je obraz bolj občutljiv, ki so stabilni manj časa od klasičnih sestavin krem za sončenje za telo.

Drugače pa ravno ugotavljam, da ima ta Afroditina krema Octocrylene, ki je odsvetovan, ponekod piše, posebi še za noseče. In baje je bila ta sestavina tudi že identificirana v 'breastmilk'. Mogoče malo pretiravam, verjetno je v zelo majhnih količinah noter, ma vseeno..
Bom pogledala, če ima Nivea to noter tudi, čene bom kupila še Niveo ali kakšno drugo.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Feb. 2022 18:24

Ja, vsekakor dobro preverit :top:
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Feb. 2022 18:35

Jah so različna mnenja, ponekod, da je škodljiv, ponekod poslušala o tem, da je v tako majhnih količinah, da ni.. vzame preveč časa za vse to raziskovat. Uradno je dovoljen pod koncentracijo 10%. V Nivejini kremi za obraz s spf 50 ga ni in najbrž v tudi ostalih Nivejinih ne.
Je Nivea drugače bolj mednarodna firma.
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 09. Feb. 2022 18:58

Hm, sem imela nekje eno zelo fajn gradivo o teh stvareh, samo zdajle nimam časa, mi tamala ves čas tu okrog skače, z drugim ušesom pa mojega poslušam, tako da ne vem več kaj berem in iščem. :D Bom malo pobrskala kasneje, verjetno bi marsikateri prav prišlo.
Uporabniški avatar
hayley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7526
Na forumu od: 31. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a hayley » 09. Feb. 2022 19:06

Mah ja, verjetno prav posebno škodljivo ni, če je notri in so ga odobrili. Mogoče je pa boljši izdelek, če te snovi ni. Je že res tudi vsak članek ali prispevek, raziskavo potrebno kritično ovrednotiti.

Jaz sem gledala en yt, kjer neka dermatologinja s skoraj 1,5 miljona sledilcev, zagovarja, da ta sestavina ni škodljiva. Kdo je ta ženska pa več kot toliko nisem raziskovala... https://www.youtube.com/watch?v=YDWLBT3lNt8&t=721s
Would you like an adventure now, or would like to have your tea first?
Ananhas
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1972
Na forumu od: 20. 1. 2013

Neprebrana objavaNapisal/-a Ananhas » 12. Feb. 2022 19:30

Ja, vedno je treba preverit več virov.
Za določene stvari si pa niti stroka ni vedno enotna.

Tistega nisem našla, pozabila prenest na zunanji disk. Škoda, ker je bilo res lepo vse na enem mestu napisano po sestavinah.
Sama imam sicer že preizkušene produkte, od krem za sončenje do ostalih negovalnih izdelkov, ki sem jih uporabljala v nosečnosti in med dojenjem in so sestavinsko dobri in varni. Najbrž je pa to trenutno večini forumašic offtopic.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron