Solarij

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 05. Feb. 2011 19:08

Jaz ne hodim v solarij. Ko sem mela 18 let sem šla 2x pred maturanskim plesom, ker so me pač sošolke prepričale da naj grem z njimi. Ampak več kot dva krat pa res nisem zdržala. Men je blo grozno, ker sem se počutla kot v krsti. Nikol več nisem šla, ker sem komaj zdržala not. :D

Drgač mi full ni všeč, če punce (mogoče tudi kdo od fantov) pretirava in pol majo posledično kožo oranžne barve kot pomaranča... bljak. Se mi pa ne zdi nič narobe, če katera gre zato da dobi podlago pred poletjem, da jih kao pol sonce ne opeče ali da so pol lepše zagorele, ko se sončijo. Sem pač slilšala za par takih, ki kao hodijo zarad tega. Ampak pretiravanje pa itak ni zdravo tak solarij ne, kot tudi sonce.
Yada, yada, yada...
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 05. Feb. 2011 20:39

purple_rain napisal/-a:
*mala* napisal/-a:^^ Kje je pa pol sploh fora škodo delat koži, če se nič ne pozna? :D
Tole sem vse čas čakala, da se pojavi kakšna z izjavo "pa sej se komaj kaj pozna" ..ehm. :D


... hja, ne sam napou brat postov pa bos vidla, kje je fora ;) alergijo na soncek mam sicer polet. In ja, tut men se zdi butast, kao gres u solarij in pol cudezno nimas alergije, but it works :D in ocitno tut nism edina.
Live. Love. Surf.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 05. Feb. 2011 20:50

^^hvala za skrb, sem prebrala..pa še vedno mi je nenavadno, is all.
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 06. Feb. 2011 14:45

Najbrž imate pol bolj hudo obliko alergije kot js. Men je dost če na morju samo mal bolj pazm da se držim v senci pa da se vedno namažem z visokim faktorjem ko se grem kopat, roke pa noge pa že itak mal prej posončim ko paradiram po LJ, pa mi je to zadostna podlaga :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Feb. 2011 14:51

Mislim da nimajo ravno hude alergije, ker je precej punc z alergijo, ki se jim sproži tudi v solariju (kar mi je povsem logično).
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 06. Feb. 2011 16:23

Smo pač različne in kokr ista krema ne paše vsem občutljivim kožam, tko očitno solarij ne pomaga oz ne povzroči vsem alergije. Jst vem, da men pomaga in zato mi tiste 7x al pa 8x letno ne greni skrbi za zdravje/kožo. Itak se mi zdi čist brezveze tle zagovarjat solarij al pa ga "napadat", sej se na koncu vsaka odloči zase in nosi posledice :wink:
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 06. Feb. 2011 16:41

Itak, da je tako kot drugje tudi tukaj odvisno od posameznika, kako njegova koža prenaša solarij, in res ne vem, zakaj se je potrebno toliko ukvarjati s tem, zakaj nekdo hodi v solarij in kako da mu ne povzroči alergije. Razen če delate podrobno raziskavo o uporabi solarija. ;D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Feb. 2011 16:54

Pač preprosto ne razumem (isto UV, kaj ima sonce, kar solarij nima, da na soncu alergija, v solariju pa ne). Bi rada kakšno pametnejšo razlago, kot "tako pač je" :D
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Feb. 2011 16:54

---dvojna objava----
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
[vanessa]
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1427
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: In your worst nightmare near hell :)

Neprebrana objavaNapisal/-a [vanessa] » 06. Feb. 2011 17:43

Meni je zdravnica večkrat rekla, da naj grem najprej v solarij (kot neke vrste predpriprava), ker je manj možnosti, da mi bo udarla vn alergije (sm rajš vzela tablete na recept, k jih moreš začet jemat ene 10 dni pred odhodom na morje).
V solarij nism še nikoli šla, ker mi je itak nenaravno met pozimi tisti oranžen videz (dvomim da bi ga sploh dobila, ker ne bi pretiravala (nism pristaš zagorele polti 365 dni na leto), tko da pol je pa sploh brezveze dajat denar za neki kar ne bi blo niti videt). Spomladi (kot predpriprava) al pa jeseni (za podaljšat barvo) pa se mi tudi ne da. Preprosto me ne mika.
Rajš si kupim kremo z visoki zaščitnim faktorjem pa mam mir pred alergijo. Čeprou mi je udarla vn tudi pr 50+ zaščiti. :?
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 06. Feb. 2011 19:13

[vanessa] napisal/-a:Rajš si kupim kremo z visoki zaščitnim faktorjem pa mam mir pred alergijo. Čeprou mi je udarla vn tudi pr 50+ zaščiti. :?


Tole je pa mal kontradiktorno :D
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 06. Feb. 2011 19:22

po logiki tegale članka bi se mogoč dale kake vzporednice s solarijem potegnt pri preprečevanju alergije klik
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Savannah
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 255
Na forumu od: 17. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Savannah » 10. Feb. 2011 11:36

Mene pa zanima, če je nujno potrebna uporaba tistih pokrival za oči, sploh če nosim leče? Med obiskom solarija si namreč leč ne morem odstranjevat, čeprav piše, da bi jih morali, ker ni umivalnika, da bi si sploh lahko umila roke, z nečistimi rokami pa si jih ne mislim odstranjevat. :? Kolegica je v solariju vedno zaščitila oči s temi "pokrovčki" (saj ne vem kako se temu sploh reče!? :D), pa je imela potem veke čisto svetle, kar je izgledalo precej neestetsko. No, ampak če dejansko zaščiti oči, sploh pri lečah, potem jih bom sama tudi uporabila.

Pa prosim, če se spet vzdržite vseh drugih komentarjev, ker ponavadi vse drugo preberem, samo konkretnega odgovora ne. :wink:
Uporabniški avatar
lol_iika
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 27. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a lol_iika » 10. Feb. 2011 18:03

solarija se branim, ker imam zelo občutljivo kožo, sicer pa kar je naravno je NAJLEPŠE :P
How to spell ignorance... Y-O-U
Uporabniški avatar
¤*sunshine*¤
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 13. 2. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤*sunshine*¤ » 13. Feb. 2011 19:25

hej hej! ja solarij res ni zdrav če z njim pretiravaš..js hodim 1x na teden po 10min. pač da mam usaj malo barve ker sem pozimi pepelnato siva u faco :lol: tko no čudna barva nč kej privlačna:D drugače sm pa delala v solariju in so tko več al mn cene od 1€ do 20€ pač maš na ceniku minutke in ceno napisano zravn :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]