Slovenska kozmetika

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 11. Avg. 2011 14:08

Uporabljam slovenske proizvode (Ilirija, Kozmetika Afrodita), največ pa nakupujem v drogerijah Tuš, mekaj malega tudi v Mullerju in pa Limoniju. Drugje pa ne. Seveda pa sem vedno pozorna na sestavini in kako izdelek ustreza mojim zahtevam.
spice girl
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1624
Na forumu od: 31. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a spice girl » 12. Avg. 2011 9:31

Večinoma uporabljam tujo kozmetiko (trenutno: Suki,Alverde,100%Pure,...), pa ne zato, ker bi podcenjevala slovensko, ampak zato, ker sem bolj za eko in bio, kar pa v slovenskih kozmetičnih družbah žal še ni tako razvito kot v tujih.
Uporabniški avatar
Atonka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 29. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Atonka » 17. Avg. 2011 10:15

Sama uporabljam slovenske izdelke, predvsem na moji polici vedno stojita Greenline in pa Subrina. Me preseneča dejstvo, da zelo malo punc uporablja naše izdelke, pa ne vem kaj je krivo, a so tako slabi al kaj, ali je to samo marketing, s katerim tuje dražje in bolj vplivne kozmetične firme obvladujejo trg? Recimo, jaz ne prestopim praga DM-a, kaj šele da bi uporabljala njihove izdelke, ni pogoja. Po navadi tudi jaz nakupujem ali v Mullerju ali pa kar v drogerijah Tuš, to je kar pogosto, ker redno zahajam v Planet Tuš in potem tam naredim kar vse, nakupim hrano in še skok v drogerijo.
Uporabniški avatar
candy.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 21. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a candy. » 18. Avg. 2011 15:53

Leonessa napisal/-a:Edino, kar imam od slovenske kozmetike, je tonik od Afrodite, pa tudi odstranjevalec laka za nohte mislim, da imam od te znamke. :)


Enako :) Od Afrodite sem imela tudi peno za čiščenje kože in mi je bila super. Sicer pa tudi meni poreklo ni tako važno, če sestavine ustrezajo moji koži, lasem.. Nekaj časa sem imela tudi Subrinine šampone, a mi niso preveč ustrezali, saj so se mi lasje začeli hitro mastiti.
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 18. Avg. 2011 21:07

Obožujem kozmetiko Afrodita. Cenovno ugodna in ustrezna za mojo kožo. Imela sem tud neke kreme od Kancilije (a to sploh je slo??).
Drugače pa večinoma kupujem kozmetiko, ki ni testirana na živalih, take pa pri nas skoraj da ni. Zato raje posežem po Alverde, Oriflame itd...
Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 26. Sep. 2011 14:46

Se čisto strinjam, v DMu zares zapostavljajo določene slovenske izdelke kar po moji oceni ni prav in bi morala država ukrepati. To je tudi razlog da ne nakupujem v DM, pa čeprav velika večina prav tukaj nakupuje. Jaz rajši zavijem v Mullerja ali pa drogerije Tuš. So dosti bolj prijazni in cenovno ugodni z karticami zvestobe.
Uporabniški avatar
positive vibration
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2157
Na forumu od: 19. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a positive vibration » 26. Sep. 2011 20:18

Država zaradi prostega pretoka dobrin in strogega varstva konkurence ne sme ukrepati, vsako najmanjšo dejanje v tej smeri bi davkoplačevalce stalo visokih odškodnin tujim podjetjem...
There once was a note
pure and easy
Playing so free,
like a breath rippling by...
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 07. Okt. 2011 13:56

kupujem sam peeling od afrodite, pa odstranjevalec laka za nohte od afrodite. včasih kaj od kancilije.
Anelise
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1163
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Anelise » 14. Okt. 2011 7:35

Jaz bolj malo.
Včasih gel za tuširanje od Subrine,kako kremo od Green line (ena z jabolkom je kr okej),mela sem kremo za roke od Afrodite (grozdje),ma mi ni dišala lepo,tko da je šla k frendici :P
abavcar
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 26. 1. 2015

Neprebrana objavaNapisal/-a abavcar » 26. Jan. 2015 11:24

Pozdravljene!

Z Vašim znanjem o lasni kozmetiki bi prijazno pripomogle k naši raziskavi, ki bi omogočila še širšo ponudbo in kakovost izdelkov:

https://www.1ka.si/a/54653

Najlepša hvala za Vaš čas :D
jelenna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 24
Na forumu od: 3. 7. 2014

Neprebrana objavaNapisal/-a jelenna » 10. Feb. 2015 13:42

Men so všeč izdelki od dvorec trebnik, prvič sem probala eno kremco na sejmu in je bila zaelo zanimiva.
čuftika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1682
Na forumu od: 13. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a čuftika » 11. Apr. 2015 11:11

Ni mi pomembno ali je kozmetika tuja ali domača, gledam na to da ni parabenov, naftnih derivatov in ostalih sranj, ki vplivajo na hormonsko ravnovesje in so zelo škodljive. Tako, da npr. puder imam od Priorija, od Afrodite sem dolgo uporabljala kremo za obraz, tudi geli za tuširanje in masažna olja od Afrodite so čisto OK, sestavine pač niso popolnoma naravne, tako da se raje tuširam s naravnim milom pa je :)

Večino kozmetike (masla za telo, mazila, labello in ostalo) si sama izdelam doma, homemade varianta, res so naravne sestvine drage, ampak se splača, pa še zabavno je :)

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov