Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 17. Nov. 2011 21:40

Tak ki bazira v celoti ali vsaj večinsko na naravnih maslih (shea, kokos, kakavovo maslo), taka so zelo hranilna ponavadi. meni so na primer zelo fajn losjoni 100 pure (ti so malenkost lažji, čeprav hranilni), težji (še hranilnejši in tudi mastnejši) so BB (body buttri) iste znamke ali pa Santucm BB.

Tisti, ki pa imajo tudi sintetiko notri so pa npr. BB od Balee, ima pa tudi Alverde mislim da nekaj, sam ti pa alkohol not tlačijo... :( Sej teh znamk je veliko, malo pogooglaš, samo glej da ima ta masla notri.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 18. Nov. 2011 10:27

UG84 napisal/-a:
claire napisal/-a:UG84!
kaj praviš na tole? je pa to en zaključni puder.
ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYETHYLENE, DISODIUM EDTA, SODIUM DEHYDROACETATE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN.


Am...ne. No, vsaj mene odbije je čist preveč konzervansov in sintetike notri. Tko, precej ceneno zgleda...


ful hvala za tole. kupila sem po sili razmer zadnji moment za enkratno priožnost. glede na ceno mi je bilo takoj jasno, da ni nič dobrega. pa sem vseeno mislila, če bi kdaj dala na fris, pa ne bom. essence zaključni puder. bo kar romal drugam.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
ameba
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 7. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a ameba » 18. Nov. 2011 21:59

UG84 (ali katera druga)...bi lahko prosim komentirala sestavine teh dveh izdelkov? Oba sta čistilna gela Desert Essence, me pa zanima kakšen se ti zdi bolj primeren(če kateri sploh JE primeren) za mešano kožo z rahlo izsušeno povrhnjico?

1.) Desert Essence Thoroughly Clean

Sestavine: Castile Soap, Water (Aqua), Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Tall Oil, Potassium Hydroxide), Glycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Hydrastis Canadensis (Goldenseal) Root Extract, Hedychium Coronarium Root Extract (Awapuhi), Fucus Vesiculosus Extract (Bladderwrack), Cymbopogon Martini Oil (Palmarosa), Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Oil, Calendula Officinalis Flower Oil, Callitris Intratropica Wood Oil (Blue Cypress) *Eco-Harvest®

2.)Desert Essence Organics Pomegranate čistilni gel

Sestavine: Water (Aqua), Punica Granatum Extract (Pomegranate) *, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract*, Macrocystis Pyrifera Extract (Sea Kelp)*, Camellia Sinensis Leaf Extract (Green Tea)*, Glycerin, Sodium Coco-Sulfate (Coconut Derived), Decyl Glucoside (Coconut & Corn Derived), Cellulose Gum, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil*, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Saccarum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Vaccinium Myrtillus (Bilberry) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol (Plant Dervied), Lactic Acid, Salicylic Acid, Chondrus Crispus (Carrageenan) *Certified Organic

Hvala!
m_tejch
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 17. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a m_tejch » 19. Nov. 2011 19:41

Jaz sem zelo zadovoljna z uporabo Santejevega gela za tuširanje Gojipower, ki naj bi bil 100% naraven z različnimi certifikati. Ima zelo lep, svež citrusen vonj, všeč mi je tudi gel z granatnim jabolkom, ki pa diši orientalsko.

Še sestavine: aqua, coco glucoside, lauryl glucoside, sodium coco sulfate, aloe barbadensis leaf juice, glycerin, glyceryl oleate, inulin, sorbitol, citric acid, parfum (essential oils), polyglyceryl 10 laurate, betaine, sodium cocoyl glutamate, disodium cocoyl glutamate, lycium barbarum fruit extract, citrus medica limonum (lemon) peel extract, levulinic acid, p-anisic acid, pca ethyl cocoyl arginate.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 22. Nov. 2011 14:03

Ker za ta mraz vlazilna krema ni ravno najboljs, sem si kupila se hranilno kremo (skoaj k da delam reklamo za Afrodito :lach: ampak mi je njihova vlazila krema res OK) od Afrodite in si je, glede na slabe izkusnje s temi razlicnimi kremami :( ne upam pretirano uporabljati.

Torej, ta krema mi je super (afrodita kamilica, vlazilna):

Slika

(UG jo je ze ocenila)

In me zanima, kaksna pa je tale:
Afrodita kamilica, hranilna.
Slika

v primerjavi z zgornjo, meni izgleda na prvi pogled, kot da so sestavine cisto drugacne? :?
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Kasiopeja
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 99
Na forumu od: 27. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Kasiopeja » 22. Nov. 2011 14:29

Ne vem, kakšen tip kože imaš in kako občutljiva je tvoja koža, ampak je meni krema od Afrodite povzročila izbruh mozoljev po samo enem nanosu. Prej sem pa imela vedno čisto kožo, brez mozoljev in rdečice, le po nosu in ličkah vidne pore, pa še to od zelo blizu.
Od takrat naprej na obraz dam le še izdelke od Orce (od kreme, čistilne pene, pa do mineralnega pudra). :)
Če ti odgovarja trenutna krema od Afrodite, ti bo mogoče tudi ta. No, jaz si ne upam eksperimentirati s kremami, ampak če si jo že kupila, jo probaj. Sestavine pa raje vedno preglej pred nakupom, ker si boš prihranila teh nekaj eur in slabo izkušnjo.
»Pomislite na to, kako težko je spremeniti sebe, in jasno vam bo, kako majhne so vaše možnosti, da spremenite druge.« Jacob M. Braude
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 23. Nov. 2011 0:33

Hvala, ampak mene zanimajo sestavine, kako podobne / razlicne so si. Sicer ne bi rabila pomoci od UG84 :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 23. Nov. 2011 13:05

Probaj kreme kolekcije Green line. Ne bo ti žal. Jaz sem z njimi zelo zadovoljna. Opozarjam te edino, da jih boš težko našla v drogerijah DM če slučajno tam nakupuješ, ker jih sploh nimajo. Ne vem sicer zakaj ampak ko sem spraševala prodajalke zakaj, sem vedno dobivala nasprotujoče si informacije...žalostno!
Marina_N
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 26. 11. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Marina_N » 26. Nov. 2011 13:22

Kakšne se vam pa zdijo sestavine v izdelkih Yves Rocher?
Uporabniški avatar
ricola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 15. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ricola » 05. Dec. 2011 7:33

trenutno imam v moji omarici s kozmetiko te stvari . Bi prosila za pokomentiranje na sestavine in ali je sploph primerno za suho/mešano kožžo in za vsakdanjo uporabo (da ne vsebuje nevarnih kemikalij):

- Alverde Feuchtigkeits-fluid Aloe Vera :

Aqua , Glycerin , vitis vinifera , aloe barbadensis , Glycine soya , alcohol , cera flava, glyceryl stearate citrate , sorbitan stearate ,simmondsia chinenis ,parfum butyrospermum parkii , myrica cerifera , chamomilla recutita , hippophae rhamnoides , prunus armeriaca , jasminum sambac ,pyrus cydonia , sucrose cocoate, xantan gum , sodium lactate , Sodium Hyaluronate , bisabolol , tocopherol , limonene

-Ziaja Orange Butter Creamy Shower Soap :aqua, sodium laureth sulfate, glycerin, cocamidapropyl betaine, coco glucoside, disodium laureth sulfosuccinate, peg-7 glyceryl cocoate, panthenol, prunus amygdalus dulcis oil, citrus aurantium dulcis peel oil, citrus aurantium dulcis peel wax, hydrogenated vegetable oil, styrene/acylates copalymer, sodium chloride, c 12-13 alkyl lactate, sodium linalool, citral, citric acid, ci 15985.

-Balea Cellulite Meersalz Öl-Peeling : Maris Sal, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Caffeine, Tocopherol, Aqua, CI42090, CI77007, Linalol, Hexyl Cinnamal, Limonene


-la roche posay tolerian riche creme protectrice apaisant
: Aqua, Isocetyl Stearate, Cyclopentasiloxane, Squalane, Butyrospermum Parkii, Glycerin, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Pentylene Glycol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Ethylhexyloxyglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer

- Nuxe Bio-Beaute Hydrating Face Oil:
Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Fragrance, Gratissima Persea (Avocado) Oil, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Citrullus Lanatus (Watermelon) Seed Oil, Adansonia Digitata, Seed Oil Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Aloe Ferox Leaf Extract, Linalool

- Nivea Happy Time Body Lotion : Aqua, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Alcohol Denat., Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Glucoside, Dimethicone, Octyldodecanol, Hydrolyzed Milk Protein, Bambusa Vulgaris, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Sodium Carbomer, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Xanthan Gum, Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.

Prosim za nasvet, kaj naj takoj vržem v smeti? :)
Uporabniški avatar
ricola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 15. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ricola » 05. Dec. 2011 7:45

- Nivea Visage Aqua Sensation Day Care: Water, Glycerin, Tapioca Starch, Methylpropanediol, Alcohol Denat, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Tocopheryl Acetate, Ginseng Extract, Cucumber Extract, Magnesium Sulfate, Calcium Pantothenate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Sodium Carbomer, Trimethoxycaprylylsilane, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, Methylparaben, Trisodium EDTA, Ethylhexylglycerin, BHT, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Fragrance, CI 42090/Blue 1.


- VILLAGE VITAMIN E & BUTTERMILK ALL OVER BODY CREAM:
AQUA, PARAFFINUM LIQUIDUM, PETROLATUM, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, BUTRYS LAC, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, PPG-1 TRIDECETH-6, PARFUM, METHYLPARABEN, BENZYL ALCOHOL, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, LINALOOL, CITRONELLOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, HEXYL CINNAMAL

- Alverde Pflegecreme Avocado: Aqua, Persea Gratissima Oil, Lanolin, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cera Alba, Olea Europaea Oil*, Glycerin, Chamomilla Recutita Extract*, Parfum**, Bisabolol, Alcohol, Tocopherol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Silver Citrate, Limonene**, Linalool**, Citral**.

-Nivea Express Hydration Body Lotion :Aqua, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Glucoside, Glyceryl Stearate SE, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Maris Sal, Sodium Carbomer, Sodium Cetearyl Sulfate, Dimethicone, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Linalool, Benzyl Alcohol, Limonene, Citronellol, Parfum.

Šele zdaj vidim, da imam čist preveč kozmetike :o
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 05. Dec. 2011 22:34

Mah, to ni se nic. :D Sicer se ne spoznam prevec na sestavine, ampak Niveine so ze na oko slabe, pa tudi na splosno je Nivea znana po slabih sestavinah, tko da jaz bi to najprej stran vrgla.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 15. Dec. 2011 15:26

Aubrey Organics

Silk powder, copernicia cerifera (carnauba) wax, tapioca starch*, lauroyl lysine, cinnamomum zeylanicum bark powder*, aloe barbadensis leaf*, oryza sativa (rice) starch, tocopherol, iron oxides, silica;

Saj vem, da gre za naravni puder, ampak tudi med naravnimi je treba izbrskati najprimernejšega za določen tip kože. Imam normalno kožo, z nekaj porami, skratka, ne želim, da se razširijo, prav tako ne želim, da se pojavijo kakšni mozolji. Je primeren puder za omenjene stvari?
Uporabniški avatar
kofetarica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 35
Na forumu od: 8. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a kofetarica » 11. Jan. 2012 17:21

Nekje dve leti že uporabljam kozmetiko od Orce (100% Pure), a sem šele pred kratkim zasledila, da nima certificiranih popolnoma vseh sestavin, ampak samo ene par. Kaj pravite na to punce? Glede na cene izdelkov sem kar malce ogorčena, da pa vendarle ni 100% naravno oz. vsaj dokazil ni za vse sestavine. :?
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 12. Jan. 2012 0:29

^^Vsi njihovi izdelki so 100% naravni, nimajo pa vsi certifikatov. Mislim, da so vsi njihovi izdelki vegetarijanski, imajo reciklirno embalažo, nimajo alkoholov, parabenov in ostalega sranja.

Kolikor vem je tako, da se izdelek z manj kot 70% sestavin ne mora predstavljat kot organski, ampak kot naraven. Izdelek, ki ima od 70% do 95% organskih sestavin se predstavlja kot izdelek z organskimi sestavinami. Izdelek, ki vsebuje vsaj 95% organskih sestavin pa se lahko predstavlja kot organski.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov