Sestavine kozmetičnih izdelkov

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

CookieMonster
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 15. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a CookieMonster » 23. Jan. 2012 20:57

Prejšnji teden sem bla pri kozmetičarki na negi kože in mi je priporočala pa dala testerje od gela, tonika in kreme. Moram rečti, da mi je po sprobanih testerjih krema kar všeč, ampak preden jo kupim, me zanima če so sestavine tudi vredu ali pa se mi bo na dolgi rok to maščevalo :)

aqua, tribehenin peg-20 esters, isononyl isononanoate, prunus amygdalus dulcis, oil (prunus amygdaulus dulcis (sweet almond oil)), nylon-12, glycerin, isostearly lactate, ethylhexyl methoxycinnamate, cetearyl alcohol, disodium edta, propylene glycol, synthetic beeswax, carnauba (copernicia cerifera) wax, lysine carboxymethyl cysteinate, lysine thiazolidine carboxylate, pyrus malus (apple fruit extract), equisetum arvense extract, polyacrylamide, C13-14 isoparafin, phenoxyethanol, ethylhexyglycerin, peg-100 stearate, peg-20, bis-peg-12, dimethicone, laureth-7, beeswax, sorbitan tristearate, steareth-100, vp/eicosene copolymer, parfum

Upam, da mi kera lahko pomaga, hvala! :)
deja88
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 4. 4. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a deja88 » 04. Apr. 2012 16:10

zanima me kaj menite o pudru Vichy dermablend:
Aqua, Undecane, Dimethicone, Glycerin, tridecane, Polyglyceryl-4 isostearate, Pentylene glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Cellulose Gum, Aluminium Hydroxide, Disodium Stearoyl Glutamate, Tristearine, Acetylated Copolymer, Ethyhexylglycerin, Lahko vsebuje tudi: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 04. Apr. 2012 17:56

^^ silikon na tretjem mestu? uf, grda.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
nogavicka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 4. 7. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a nogavicka » 05. Maj. 2012 14:16

prosila bi za pomoč katere, ki se na tole spozna :) iščem kremo za obraz za aknasto kožo, želim si da bi bila naravna in cruelty free..našla sem par izdelkov pa me zanima kaj je ok.

Aubrey - Blue Green Algae vlažilna krema
AKTIVNA sestavina: aminobenzoic acid -ester. NEAKTIVNE sestavine: kremna baza iz kokosovih maščobnih kislin, aloe vera*, deionizirana voda, shea (karitejevo) maslo*, Aubreyev konzervans (ekstrakt semen citrusov, vitamini A, C in E), ekstrakt bodeče neže, olje Rosa Moskueta®* (olje semen rjastordečega šipka), jojobino olje*, olje svetlina*, sivkina voda, ekstrakt ozkolistnega ciprja, sivkino olje*, modro zelena alga*, ekstrakt grozdnih pešk, olje modre kamilice*
* Iz kontrolirane ekološke pridelave.

GP - Blaga dnevno nočna vlažilna krema brez vonja za obraz
Aqua (spring water), ^*Elaeis guineensis (palm) oil, *Helianthus annuus (sunflower) seed oil, Cetearyl alcohol (emulsifying plant wax), *Cannabis sativa (hemp) oil, Cetearyl glucoside (emulsifying plant wax), *Simmondsia chinensis (jojoba) oil, *Olea europaea (olive) oil, Glyceryl stearate (plant-derived moisturiser), *Oenothera biennis (evening primrose) oil, *Aloe barbadensis (aloe vera) powder, Sodium stearoyl glutamate, *Rosmarinus officinalis (rosemary) extract, Persea gratissima (avocado) oil unsaponifiables, Fucus vesiculosus (bladderwrack) extract, *Althaea officinalis (marshmallow) extract, *Camelia sinensis (green tea) extract, Phenoxyethanol, Benzoic acid and Dehydroacetic acid (preservative system), Citric acid (pH-regulator).

^ Pravična trgovina
* Certificirane sestavine ekološkega porekla (94,12%)

PP - Juniper & Yarrow 24h Moisturiser
SESTAVINE(INCI): Organic LevensESSENTIE Gold™ (cocos nucifera (coconut) water, angelica archangelica,arnica montana, calendula officinalis,matricaria recutita,sambucus nigra,zingiber officinalis,panax quinquefolium,lonicera japonica,humulus lupulus, equeisetum hyemale,juniperus communis,lavendula vera,melissa officinalis,urtica dioica,centella asiatica,menthe piperita,rosemarinus officinalis,salvia officinalis,hypericum perforatum,curcuma longa,hamamelis virginiana,archillea millefolium),titanium dioxide,aloe barbadensis extract,polysaccharides(inulin),bisabolol,biomarine collagen,ananas comosus(bromolain) extract,carica papaya extract,ascorbyl isostearate (vitamin C),sorbic acid,citrus aurantium dulcis essential oil,cananga odorata essential oil,lavender officinalis essential oil,pelargonium graveolens essential oil,hypericum perforantum oil,amigel(natural gel).

racimo da je to zaenkrat to :) če pa kdo pozna še kak drug kul izdelek, kr na plano z njim ;) hvala za odgovore :)
Uporabniški avatar
Norika33
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 71
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Norika33 » 06. Maj. 2012 13:39

Uh vidim, da se moram malo izobraziti o sestavinah ... je pomemmbn kaj dajemo nase/vase :razz:
Ne kupujem v DM-u, ker ignorirajo nekatere slovenske izdelke!
sončnica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 203
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a sončnica » 11. Maj. 2012 10:16

http://www.loccitane.si/izjemni-serum,2 ... ,83227.htm

katera probala že ta izdelek? sicer ne vidim točno vse setavine, vendar vseeno mnenje dobrodošlo :)
Uporabniški avatar
Mikopina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 28. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Mikopina » 22. Maj. 2012 13:29

Punce kaj pa kozmetika Dr Organic. Moja mama je dobila v dar eno kremo pa mi jo je dala, jaz mam tole zadevo prvič v roki. Piše da so ekološki proizvodi sestavljeni iz najboljših naravnih, bioaktivnih in organskih sestavin? Ste že probale, kakšne so izkušnje?
Uporabniški avatar
Mimika55
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 29. 6. 2011
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimika55 » 23. Maj. 2012 15:26

Jaz jo uporabljam, imam tako kreme kot tudi gele za tuširanje. Meni so super, zelo rada jih kupujem, imajo tak poseben vonj ki mi zelo prija. Imaš pa sedaj možnost jih dobiti ugodno v drogerijah Tuš, saj na vse izdelke Dr Organic ponujajo 25% poust, kar pri malo večjem nakupu kar nanese. Jaz mislim, da ti ne bo žal :)
BellaBecky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 4. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a BellaBecky » 04. Avg. 2012 13:21

Punce,
sama prav sovražim dolge sezname sestavin pri kozmetičnih izdelkih. Svoj čas raje namenim čemu bolj koristnemu, kot prebiranju dolgih seznamov sestavin. Sem mnenja, da je za mojo kožo dovolj dobro le to, kar lahko brez tveganja pojem. Svoje telo večkrat namažem kar s kokosovim oljem, ki ga uporabljam v kuhinji. Mislim, da so olja zelo koristna za kožo. In še enostavno vsebujejo samo eno sestavino (100 % olje konoplje ali jojobe ali argana).
Včasih pa eksperimentiram tako, da olju dodam tik pres nanosom kakšno kapljico naravnega eteričnega olja.

Zadnjič sem na mejl dobila eno zanimivo sporočilo na temo ČIM MANJ SESTAVIN in ga z veseljem delim z vami. Kliknite tukaj.

Cenite preprostost!
Fatalna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 290
Na forumu od: 3. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Fatalna » 04. Avg. 2012 16:56

No s kapljico eteričnega olja si boš kvečjemu škodovala. Gre za to, da eterična olja dražijo kožo ob tem se sproščajo prosti radikali, kar pa poškoduje kožo in povzroči hitrejše staranje.
Hladno stiskano olje bo čisto OK, pripročam olivno ali pa grozdnih pešč, mogoče šipkovo, ker ima še antioksidante. Je pa ena stvar, ki jo nzjno potrebuješ, če želiš dolgo mlado kožo- UV filtre, teh pa v olju na žalost ni.
BellaBecky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 4. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a BellaBecky » 04. Avg. 2012 18:08

Fatalna,
eterično olje draži kožo ob neposrednem stiku. V kolikor pa kapljico vmešaš v kremo ali pa olje, ga na ta način razredčiš in ne poškoduje kože. Mogoče se nisem dovolj jasno izrazila. Kapljico eteričnega olja najprej vmešam v olje in nato nanesem na telo.
Jaz uporabljam sivko ali pa limonino travico. Vsekakor ni dobro pretiravati, se strinjam.

Tudi UV filtri so prisotni v naravnih sestavinah.
Naravni UV filtri so prisotni v mangovem maslu.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 05. Avg. 2012 12:05

BellaBecky napisal/-a:V kolikor pa kapljico vmešaš v kremo ali pa olje, ga na ta način razredčiš in ne poškoduje kože.


to enostavno ni res.

BellaBecky napisal/-a:Tudi UV filtri so prisotni v naravnih sestavinah.
Naravni UV filtri so prisotni v mangovem maslu.


no, fatalna je povedala za olja, ne za naravne sestavine na sploh! torej - olja nimajo filtrov, zato jih jaz uporabljam zvečer in kadar nisem izpostavljena soncu.

imaš pa seveda tudi naravno kozmetiko, ki ima čist vse kar koža potrebuje, tudi na morju, smučanju itd... in olja niso med njimi.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 05. Avg. 2012 12:43

Kako nanašamo olja na obraz

Eterična olja so zelo močno koncentrirane snovi, zato jih ne smemo nikoli neposredno nanašati na kožo. Vedno jih moramo zmešati v osnovnem olju, to je rastlinskem olju brez vonja, ki ga uporabljamo kot osnovno sredstvo, kateremu pred uporabo dodamo nekaj kapljic eteričnega olja. Za osnovna olja lahko izberemo različna olja, denimo sončnično, jojobovo, olje makadamije, marelice, lešnika, dvoletnega svetlina, pšeničnih kalčkov ali olje grozdnih pečk. Učinkovito mešanico proti mastni koži dobimo, če zmešamo eno kapljico eteričnega olja brina, eno kapljico eteričnega olja melalevke ter dve kapljici eteričnega olja sladkega pomarančevca. Tej mešanici dodamo 20 mililitrov jojobovega olja in dvajset kapljic šentjanževega olja. S tem pripravkom dvakrat na teden globinsko čistimo obraz.


ne govorit neumnosti, jaz eterična olja uporabljam že leta in leta, enako moja mami, pa je najina koža super. Da ne govorim, da to po svetu izvajajo že ogroooomno let. Aromaterapija, ni še noben slišu?
BellaBecky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 4. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a BellaBecky » 05. Avg. 2012 13:17

Kakorkoli.
Jaz sem še vedno mnenja, da kapljica 100 % naravnega eteričnega olja vmešanega v naravno hladno stiskano olje, koži prej koristi, kot škoduje.
Če pa je eterično olje sintetičnega izvora, potem pa se strinjam, da škoduje.
BellaBecky
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 4. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a BellaBecky » 05. Avg. 2012 13:48

claire,
kakšna je po tvojem mnenju razlika med maslom in oljem?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]