Redki lasje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Monita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 14. 2. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Monita » 20. Sep. 2016 23:47

Pozdravljeni,
stara sem 20 in imam ogromno težavo z lasmi in sicer sem začela v zadnjem času opažati, da mi lasje pretirano izpadajo in zdaj je že tako hudo da imam zelo redke in tanke lase. Trenutno je situacija taka, da brez tega da bi imela spete lase ne grem iz hiše saj me je preveč sram. Mislim, da je vso to norijo povzročil šampon head and shoulders, ki sem ga nedavno redno uporabljala. Zanima me ali imate kaki nasvet kako čimprej do gostejših in bolj zdravih las? Ima mogoče kdo izkušnje z fitovalom? Nekaj sem brala in iskala na raznih forumih vendar na vsakem pišejo drugače enim naj bi pomagal drugim ne tako da nevem kaj naj pričakujem.
Že vnaprej se zahvaljujem za vsakršen nasvet.
Lp
poletnodekle
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 6. 7. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a poletnodekle » 22. Sep. 2016 10:42

Ne vem, koliko ti bo moj odgovor pomagal, saj sama nisem imela težav z izpadanjem las, morda pa ti vseeno lahko kako pomagam...
Že od majhnega sem imela izjemno redke in švoh lase, zato je frizerka mami svetovala, naj me ves čas striže na kratko. Do 12. leta sem tako bila ostrižena na fantka, in izboljšav še ni bilo videti.. V najstniških letih pa sem si rekla, da imam tega dovolj, in tudi, če imam redke, bom imela dolge. Sicer zaradi slabe strukture las nikoli nisem mogla imeti zelo dolgih, ampak le do ramen, a vendar... pri 16.-17. kar naenkrat moji lasje (kljub barvanju) okrepili in zdaj imam že vrsto let močne, zdrave in goste lase. Kako, ne vem. druge možnosti kot to, da mi je pomagal frizerkin nasvet, ne vidim. morda se ti splača počakati s kemijo in stisniti zobe ter jih ostriči, morda bodo tako postali bolj zdravi. po mojem je najbolje, če se pozanimaš pri osebni frizerki. pa veliko sreče :)
Monita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 14. 2. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a Monita » 23. Sep. 2016 22:44

Hvala za nasvet, zanimiv predlog bom razmislila o tem, sicer bo potrebno veliko poguma ker mam že od 10 leta dolge lase pa dobro saj malo spremembe nebi škodlo :) še enkrat hvala. :D
Lp
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 25. Sep. 2016 9:04

Kako dolgo pa se ti to ze dogaja? Lahko, da je samo obdobje, hormoni ali kaj takega.
Sama sem imela podoben problem. Lasje so mi tako izpadali, da mi je vsakic, ko sem sla z roko skozi lase, v roki ostal sop las. Pomagala mi je neka zadeva iz kokosovega olja, ki se je v Sloveniji sicer najbrz ne da dobit, ampak kaj podobnega bi bilo mogoce vredno poiskusiti. Meni je pomagalo s prvim nanosom. Sedaj je stanje ze veliko boljse, lasje mi izdpadajo popolnoma normalno :)
Moj bivsi je uporabljal olivno olje in je rekel, da je tudi zelo pomagalo.
younggunner
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 2. 10. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a younggunner » 02. Okt. 2016 10:12

_patchouli_ napisal/-a:Kako dolgo pa se ti to ze dogaja? Lahko, da je samo obdobje, hormoni ali kaj takega.
Sama sem imela podoben problem. Lasje so mi tako izpadali, da mi je vsakic, ko sem sla z roko skozi lase, v roki ostal sop las. Pomagala mi je neka zadeva iz kokosovega olja, ki se je v Sloveniji sicer najbrz ne da dobit, ampak kaj podobnega bi bilo mogoce vredno poiskusiti. Meni je pomagalo s prvim nanosom. Sedaj je stanje ze veliko boljse, lasje mi izdpadajo popolnoma normalno :)
Moj bivsi je uporabljal olivno olje in je rekel, da je tudi zelo pomagalo.


Smem vprašati kako se reče tej zadevi iz kokosovega olja? Tudi sama imam namreč velike probleme z redkimi lasmi. :help:
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 02. Okt. 2016 11:17

baje da je Vichy proti izpadanju dober.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2437
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Okt. 2016 13:01

Vatika:

Slika

Pojma nimam, če se dobi kje tu, ker je indijska zadeva. Vsebuje pa poleg kokosovega olja še kano, limono in amlo (ne vem slovenskega imena za slednje), tako da mogoče najdeš kaj podobnega. Lahko enkrat drugo leto spomladi prinesem, če ne boš že plešasta do takrat :D
Drugače pa če se da dobiti pravo kokosovo olje, ne predelano v kozmetične preparate... Ženske v Južni Aziji si ga redno dajejo na lase in imajo vse po vrsti čudovite svetleče lase.
Uporabniški avatar
disketa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 11. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a disketa » 02. Okt. 2016 15:57

To olje imaš na Ebayu za cca 5€, brezplačna poštnina.
zoya26
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 14. 11. 2016

Neprebrana objavaNapisal/-a zoya26 » 14. Nov. 2016 0:23

Monita napisal/-a:Pozdravljeni,
stara sem 20 in imam ogromno težavo z lasmi in sicer sem začela v zadnjem času opažati, da mi lasje pretirano izpadajo in zdaj je že tako hudo da imam zelo redke in tanke lase. Trenutno je situacija taka, da brez tega da bi imela spete lase ne grem iz hiše saj me je preveč sram. Mislim, da je vso to norijo povzročil šampon head and shoulders, ki sem ga nedavno redno uporabljala. Zanima me ali imate kaki nasvet kako čimprej do gostejših in bolj zdravih las? Ima mogoče kdo izkušnje z fitovalom? Nekaj sem brala in iskala na raznih forumih vendar na vsakem pišejo drugače enim naj bi pomagal drugim ne tako da nevem kaj naj pričakujem.
Že vnaprej se zahvaljujem za vsakršen nasvet.
Lp


Si razmišljala, da bi poskusila z Igličnim Rolerjem ? Sem pravkar gledala za strije, je pa tudi za rast las - http://roler.si/16-rast-las

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]