Razcepljeni lasje

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*Eliza*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 583
Na forumu od: 28. 11. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a *Eliza* » 14. Jun. 2011 19:35

zares pomaga edino redno striženje, ja.
drugače pa jaz uporabljam še baleino mleko za lase, ki ga nanesem samo na konice, meni pomaga da so lasje videti lepši. pa konic se sušim s fenom, ker jih to fajn uničuje.
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 16. Jun. 2011 10:05

Meni so se lasje nenormalni cepli, strigla sem se na 2 meseca, hotla sem da mi lasje še cca 25 cm zrastejo, ampak enostavno ni bilo možno ker mi je frizerka vedno vse 'morala' odstričt kar je zrastlo. Potem pa mi je bilo dosti. Vsaki (čisto vsaki teden) si na lase kot masko dam konkretno količino olivnega olja in pustim v laseh vsaj pol ure (včasih zmešam avokado + olivno olje + med), na konice si po vsakem pranju dam olje za konice, lase si strižem na 6 mesecev (in ja, frizerko sem menjala), ne kodram oz ravnam si las več kot mogoče 1-2x na leto, poleti si las ne posušim popolnoma, uporabljam ionski fen (zdi se mi da so lasje bolj močni zaradi tega fena, je vredno poskusit), 2-minutna masaža lasišča pred vsakim pranjem in daljša masaža na 2 tedna, uporaba šampona, ki je prav za suhe lase (in ne za razcepljene). Potem pa je seveda treba še jest dosti sadja in zelenjave. Tista ko hoče daljše lase naj je čimveč rib (sploh lososa), to tudi pomaga.

Vem da je dosti stvari, ampak od teh 25 cm mi zdaj manjka še samo slabih 5. Splača se potrudit in bojo rezultati hitro vidni.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 16. Jun. 2011 10:05

(pomotoma 2x poslano)
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
barbyj
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 19. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a barbyj » 23. Sep. 2011 12:26

Zaradi barvanja si redno strižem konice na kakšne 3-4 mesece. Vmes pa po vsakem pranju las uporabljam serum za suhe in razcepljene konice.

Sicer se je pa pametno izogibati likanju las in raznim toplotnim obdelavam oz. lase pri tem zaščitit.

Trajna pa je po lastnih izkušnjah strup za celotne lase. Sem komaj čakala da so mi lasje toliko zrasli da sem lahko vse uničene dala stran.
Uporabniški avatar
punk´s not dead
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 22. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a punk´s not dead » 25. Sep. 2011 23:13

babygirly* napisal/-a:Pomaga redno striženje razcepljenih konic, pa mogoče kakšno kvalitetno olje/kapljice. Jaz uporabljam arganovo olje, ker imam konice suhe, se namreč barvam na blond in lase likam, tako da je težko ohranit vlago v laseh, olje pa kar lepo pomaga.


Kako pa uporabljaš arganovo olje? Si ga naneseš pred pranjem in ga nekaj časa pustiš delovati ali ga naneseš na oprane lase?
Jaz sem si namreč kupila arganovo olje, pa sem par kaplic nanesla na vlažne lase in ti so bili kot slama, ko so se posušili :(
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 28. Sep. 2011 14:06

olivno olje über alles! :flehan: pred pranjem..za vsaj pol urce.. pa po pranju silikon za konice.. thats it.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche
moy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 6. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a moy » 06. Feb. 2012 18:39

hej!

Prodam Joico K-pak protect and shine serum za poškodovane lase/ racepljene konice, nerabljen.

Opis: http://joico.si/si/produkti/5




Lp
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 06. Feb. 2012 18:42

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 11:41, skupaj popravljeno 1 krat.
moy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 6. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a moy » 07. Feb. 2012 12:46

Se opravičujem :)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 14. Feb. 2012 17:52

Mam problem, bol kot se strižem, bol imam razcepljenje konice las. Sem mela dolge lase, pa so bili razcepljeni, zato sem jih postrigla 5cm - čez kakšen teden konice spet razcepljene, zato sem postrigla še 5cm, pa groza, čez par dni že sper čisto uničene, zato sem jih postrigla še 10cm. Zdaj jih mam malo manj kot do ramen, pa se spet cepijo...nevem več kaj naj naredim, ker striženje OČITNO ne pomaga, konice se bodo cepile, tudi če bom imela samo 2cm las.
Uporabljam silikonske kapljice za lase, certificirane naravne šampone ter balzam, ampak moji lasje so za bruhat (sicer samo meni, je treba res bult od blizu da se opazi, ampak vseeno so razcepljeni).
Kakšen nasvet?
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 15. Feb. 2012 1:08

To, da imas v enem tednu razcepljene, je kar malo ekstremno. Koliko jih pa mucis z likanjem, fenanjem itd.?
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4434
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 15. Feb. 2012 9:23

Lady_Cristina napisal/-a:Meni so se lasje nenormalni cepli, strigla sem se na 2 meseca, hotla sem da mi lasje še cca 25 cm zrastejo, ampak enostavno ni bilo možno ker mi je frizerka vedno vse 'morala' odstričt kar je zrastlo. Potem pa mi je bilo dosti. Vsaki (čisto vsaki teden) si na lase kot masko dam konkretno količino olivnega olja in pustim v laseh vsaj pol ure (včasih zmešam avokado + olivno olje + med), na konice si po vsakem pranju dam olje za konice, lase si strižem na 6 mesecev (in ja, frizerko sem menjala), ne kodram oz ravnam si las več kot mogoče 1-2x na leto, poleti si las ne posušim popolnoma, uporabljam ionski fen (zdi se mi da so lasje bolj močni zaradi tega fena, je vredno poskusit), 2-minutna masaža lasišča pred vsakim pranjem in daljša masaža na 2 tedna, uporaba šampona, ki je prav za suhe lase (in ne za razcepljene). Potem pa je seveda treba še jest dosti sadja in zelenjave. Tista ko hoče daljše lase naj je čimveč rib (sploh lososa), to tudi pomaga.

Vem da je dosti stvari, ampak od teh 25 cm mi zdaj manjka še samo slabih 5. Splača se potrudit in bojo rezultati hitro vidni.


Po kolikem času pa so ti zrasli za toliko? :) Pa respect za trud!
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 15. Feb. 2012 10:16

White_Widow zamenjaj frizerja. Če nimaš kvalitetnih in res full ostrih škarij ti te lahko zlo uničjo lase/konice, tko da ena možnost je, da tvoj frizer nima primerne opreme. To, da se ti v enem tednu tok razcepijo, je res nenormalno, kljub vsakodnevnem likanju.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 15. Feb. 2012 18:14

White_Widow napisal/-a:Mam problem, bol kot se strižem, bol imam razcepljenje konice las. Sem mela dolge lase, pa so bili razcepljeni, zato sem jih postrigla 5cm - čez kakšen teden konice spet razcepljene, zato sem postrigla še 5cm, pa groza, čez par dni že sper čisto uničene, zato sem jih postrigla še 10cm. Zdaj jih mam malo manj kot do ramen, pa se spet cepijo...nevem več kaj naj naredim, ker striženje OČITNO ne pomaga, konice se bodo cepile, tudi če bom imela samo 2cm las.
Uporabljam silikonske kapljice za lase, certificirane naravne šampone ter balzam, ampak moji lasje so za bruhat (sicer samo meni, je treba res bult od blizu da se opazi, ampak vseeno so razcepljeni).
Kakšen nasvet?

Pomagam ti morda lahko le glede silikona, ki NI okej za konice. Jaz uporabljam že nekaj let olje od Orofluido in moje konice ne izgledajo prav nič razcepljene, čeprav malo so, glede na to, da se že slabo leto nisem strigla, barvam se vsak mesec (narastek, dolžino pa parkrat letno), lase pa likam recimo enkrat na mesec - odvisno, včasih pogosteje, včasih pa kakšen mesec nič. Sicer ne vem, če olje dejansko pomaga, pomoje samo dobro prikrije uboge konice, a pomaga, če želiš, da ti lasje zrastejo. Je pa res, da če se ti tako hudo cepijo kot praviš, boš tudi, ko ti bodo lasje zrasli do željene dolžine, morala odstriči tistih 15 ali 20 cm, če boš želela imeti lepe in zdrave lase. :? Verjetno imaš temu podvržene lase ali pa imaš smolo s frizerko. Zamenjaj frizerja, se pa dobro pozanimaj kdo dejansko zna striči. Niti ne vem koliko ljudje dejansko poznajo frizerje, ki uporabljajo primerne škarje za striženje, ker se malo kdo zares spozna na te stvari, frizerja pa lahko vprašaš, a ti bo itak vsak rekel, da on obvlada (sploh kakšen z bolj znanim imenom). Čeprav sem ugotovila (na podlagi barvanja), da znan in drag salon ni tudi dejansko dober.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 15. Feb. 2012 21:33

Trenutno se strižem sama, mam zelo dobro opremo, škarje so profesionalne, sem si jih omislila ravno zato, ker sem mislila, da so krivi frizerji (nikoli nisem hodila k istemu frizerju, zmeraj drugje).

Likam si jih res občasno, mogoče 1x na mesec, ali pa še to ne, saj mam ravne lase (kodralnika pa tudi nimam).
Mogoče je problem v fenu, sicer je ionski, ampak lase perem vsak drugi dan, zdaj pozimi jih takrat tudi fenam (sušenju konic se izogibam).

Leonessa kje se pa dobi to olje? Bi poskusila..pa ravno ko sem si kupla zalogo silikonskih kaplic :?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov