Puder

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 15. Apr. 2011 14:29

Jaz ti predlagam, da ti dajo pol pol pa boš videla. Meni osebno je mineralni res super puder, bi pa vzela tudi tekočega če bi bil moj odtenek.

Zaključni je bolj za finish, ni pa nujen, sploh ne. Obstojnost pa lesk naj bi največ dal tak lep, zaključen, ni pa nujen. Jaz ga nimam, čeprav včasih si ga zaželim:) Imam samo osnovnega in sicer Neutral, ker imam zelo hladen in pa svetel ten.

Tekoči so malce bolj na topli ten pisani, najbolje res da probaš. POkliči pa se zmeni za ličenje.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 15. Apr. 2011 15:14

NOVO:
Jaz bi prosila za kak nasvet glede nakupa pudra. Moja koža... Imam nekaj rdečih flekcov od mozoljčkov, na ličkah imam bolj suho kožo, rahlo rdečkasto, po čelu in bradi pa bolj mastno. Rabila bi puder, ki je zelo kriten, da nebi rabila s korektorjem prej prekrivat mozoljev (to se pri meni zelo slabo obnese). Ni nujno da naredi mat finiš, samo da je kriten in ne preveč težek. Ima katera kak nasvet ali predlog?
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 15. Apr. 2011 15:34

Js bi na tvojem mestu raje boljši korektor :wink: Ker imeti tako "masko" povsod, tudi kjer jo ne rabiš, zna bit preveč umetno. Mastnost/suhost kože bi pa raje uravnavala s kremo za obraz.


A ima katera kakšne izkušnje z MAC pudri?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
schpeltza
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 28. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a schpeltza » 15. Apr. 2011 15:57

Ravno korektor se mi ne obnese. Sem jih sprobala že ogromno in nekako mi prehitro izgubi obstojnost na mastnem delu kože, na suhem delu se mi pa ne razmaže dobro, tako da ne gre... Rabim tekočo podlago obvezno!
Vichyjev Dermablend mi ugaja zelo, ampak imam probleme z barvo (poleti je ok, sedaj ko sem pa bolj bleda mi pa nobena barva ne ustreza!)
"Nicht die Schönheit entscheidet, wen wir lieben, sondern die Liebe entscheidet, wen wir schön finden." (Sophia Lauren)
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 15. Apr. 2011 17:03

UG84, ker vidim, da veš o čem govoriš: imam zelo občutljivo, suho kožo. A je Maybelline New York Affinitone mineral (for sensitive skin) primeren za mojo kožo? Predvsem kar se sestavin tiče (ker mi je res fajn, da ma visok zaščitni faktor, čeprav me ne hitro opeče).
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 15. Apr. 2011 21:47

Nič ne morem reči brez sestavin, čeprav glede na firmo dvomim da bo brez silikonov in brez sintetike. Napiši, pa bomo videli...
Mala_Teych
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 11. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mala_Teych » 16. Apr. 2011 10:09

UG84. ko boš imela čas bi te prosila za mnenje o tekoči podlagi Sleek. Vidim, da obvladaš ;)) ali moram na podlago še pol kaj nanesti? to so sestavine:
Aqua (Distilled Water)
Cyclomethicone
Kaolin
Glycerine
Propylene Glycol
Tridecyl Trimellitate
Octyl Methoxycinnamate
Jojoba esters
Glyceryl Stearate
Dimethicone
Cetearyl Alcohol
Nylon Powder
Ascorbyl Palmitate
Black Iron Oxide (CI 77499)
Butylated Hydroxyanisole
Carbomer
DMDM Hydantoin
Fragrance
Iodopropynyl Butylcarbamate
MAY CONTAIN:
Methyl 4-hydroxybenzoate
Mica (CI 77019)
Phenoxyethanol
Propylparaben
Red Iron Oxide (CI 77491)
Retinyl Palmitate
Tocopheryl Acetate
Triethanolamine
Yellow Iron Oxide (CI 77492)
Uporabniški avatar
UG84
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 2524
Na forumu od: 18. 2. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a UG84 » 16. Apr. 2011 20:12

Moje mnenje je vedno subjektivno, ker gledam tudi z lastnega vidika - tj kaj jaz ne bi hotela da je notri če kupujem zadeve. Poleg tega sem že v snovi nastrojena proti blagovnim znamkam, ki se testirajo na živalih - to dvoje vzemi vedno v obzir pri mojih ocenah :) Nekdo, ki je pristaš sintetike in mu je vseeno ali je zadeva testirana ali ne, bi lahko isti izdelek drugače komentiral.

Glede na sestavine naj bi ta podlaga imela mat učinek ali vsaj stremela k njemu. utrjevanje s pudrom v prahu/kamnu je opcijsko vedno, jaz bi priporočala kvečjemu manj dajat na obraz kot več. Za občutljivo kožo okrog oči bi znalo tole kaj dražit, saj sta bolj na začetku dve dražeči sestavini, zdaj odvisno kako občutljivo kožo imaš.

Puder ima bolj UVB zaščito, UVA pa šibko. No, vsekakor pa se s pudrom ne boš sončila:) Zaščita je kemična, ni mineralna, meni so bolj všeč slednje.

Silikoni, ne glede na hvale, ki jim jih pišejo nekateri, meni nikoli niso bili všeč v kozmetiki, en razlog za to je, da mene film ki ga na koži ustavrijo ne paše, povzroči mi mozoljčke, še posebej, če je šlo za Dimethicone. Drugi z njimi nimajo težav. Po želji.

Puder bo lepo mazljiv, poudarjena je funkcija vlaženja. Puder je odišavljen, kar ni ok če je koža občutljiva. Sicer pa glede na sestavine ne deluje kot masten.

Zelo zelo velik minus je konservans DMDM Hydantoin, saj izloča formaldehid. Seveda naj bi bilo vse to v nekih mejah jaz ne bi hotela tega dat nase. Formaldehid je toksičen. Zaradi potencialne kancerogenosti izpostavljam tudi antioksidant BHA (Butylated Hydroxyanisole), jaz ga nočem v svojih izdelkih za kožo, ga je že drugje dovolj... Pa tudi nekaj drugih sintetičnih konservansov tukaj me odbija.
hobotnica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 7. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a hobotnica » 16. Apr. 2011 20:55

@schpeltza

Mam podobne probleme in prisegam na San Soucis puder pure matt foundation..pri meni se odlično obnese
Ves čas bodi nasmejan pa bo vse fajn!
Mala_Teych
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 109
Na forumu od: 11. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mala_Teych » 17. Apr. 2011 9:54

waw UG84, ful hvala, sem si premislila glede nakupa ;) kateri mineralni puder pa priporočaš? ali pa mogoče samo kakšno čistilno sredstvo? z kožo nimam nekih velikih težav. problem mi je to, da nimam enakomernega tena in majhne mozoljčke na nosu. moti me še, da nimam "gladkih" lic, ampak nekakžne "pikice", ki niso mozolji, ampak samo izgledajo nekako tako ;)
Uporabniški avatar
Leonessa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 452
Na forumu od: 6. 4. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Leonessa » 17. Apr. 2011 10:21

Mineralni puder je že meni par postov višje oz. na prejšnji strani predlagala. Poglej na strani od Orce (Alima Pure in 100% Pure). :)
"20 years from now you will be more disappointed by the things that you didn`t do than by the ones that you did do."
Mark Twain
Nyree
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 23. 10. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Nyree » 17. Apr. 2011 17:07

Pregledala ogromno strani na internetu pa nikjer ne najdem sestavin od Maybelline New York Affinitone mineral (perfecting&soothing foundation). Če bi upala še katera pogledat, bi bla full hvaležna.

Na steklenički piše samo to:
http://4.bp.blogspot.com/_g5iJ2RZF5QM/TMXDgaF6wpI/AAAAAAAAB8o/iZoN-ioFpGY/s1600/affinitone+mineral.jpg Kao 100% micro-mineral pigments.. Se pa sprašujem kaj to pomeni..
Uporabniški avatar
tiazie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 17. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tiazie » 20. Apr. 2011 8:32

Živjo punce! :razz:
Mam problem s tem da mam ZELOO..ampak res ZELO svetlo kožo. In vsi pudri ktere sem si sprobala so na mojem obrazu izgledal kot bi si nadela masko s 5× temnejšim tonom. sprobala sem jih že kr nekej dokler si nism kupla puder od Diorja, res pa da sem zanj odštela kar lepih 50 €.
Tko da me zanima ktera znamka, ubistvu če ktera ve za kakršnkol pudr(tekoč), ki se da primerjat s tem Diorjem saj mi bo tega kmal zmankal. Pa tko, da bi bla cena kej nižja :)
ker ta puder je res fantastičen, zjutraj ko si ga namažen , cel dan hodim okrog brez da bi se sploh spomnila nanj ker je tko ful lahk, kokr da ga nebi mela. in tut supr se razmaže, ne vidjo se nobene črte še posebej pa je fajn ker se sploh ne porajta glih da mam pudr na seb.Zakrije sam napake na obrazu drugje pa se ga skoraj ne opazi.
In res.. nebi rada spet tok dnarja za pudr dala. tko da..ve ktera za kašnega podobnega temu? :)
če pa nebo šlo drugače..pa kaj čmo..spet po Diorja :/
LP!
Ostani!
Da me čuvaš kada zaspu andjeli... ♥
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 20. Apr. 2011 10:29

Bourjois ima vsaj meni dovolj svetle odtenke.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
tiazie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 84
Na forumu od: 17. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a tiazie » 20. Apr. 2011 13:02

*mala*
si že sprobala?
kako pa je kaj s samim nanosom ? se vidijo kakšne črte, se puder lepo razmaže? :)
Ostani!
Da me čuvaš kada zaspu andjeli... ♥

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov