Puder

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 21. Okt. 2011 13:56

^^tenx. saj, zdravje je itak na prvem mestu! :)
drugače pa sem že napolnila košarico v tej spletni trgovini.. se je nabralo kar za 41€ :o (mam vsaj poštnino zastonj :P )
sem pa kupla kar 3 testerčke, ker se nikakor ne morem odločit med enim/dvema. :? pa še večjo možnost mam da bo kateri ok, če pa noben posamezno ne bo ok, pa bom malo po 2 premešala. nekaj že bo. :) pa pol sem še nabavla korektor in tester zaklj. puder ter čopič za puder,korektorni in za senčke.

+nujno še 2 vprašanji:
*a je pred korektorjem,podlago, zakl. pudrom potrebno še obraz namazat s kako kremo ali direktno nanesem korektor itd.? sploh zame,ki mam precej mastno kožo. :?:
*pa čopič http://www.lilylolo.si/copici/smudge-copic-za-oci.html je mišljeno, ko recimo pod očesom hočeš zabrisat črno črto oz. ustvarit tudi smokey eyes? pa kaj a moram potem meti kako senčko to,da zabrišem pod očesom črto al zabrišem s tem čopičem črto od svinčnika za oči? upam da je razumljivo.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 21. Okt. 2011 14:26

ok. jaz namažem obraz s kremo če vem, da imam še vsaj 10-15 min časa preden se začnem ličiti, da se mi krema lepo vpije. imam to od sanctuma in to od ikove. pa malo kombiniram, kakor se mi zazdi. če nimam časa pa kar začnem nanašat. sigurno je pa boljše da prej naneseš kremo (kakšno za mastno kožo).

še drugo vprašanje. zdaj če prav razumem tebe zanima če je ta čopič primeren za zabrisanje črte pod spodnjo trepalnico? ja je, ampak če boš črto narisala rečmo z bravico, boš potem "na suho" težko kaj zabrisala. jaz kar črno senčko nanesem, ne uporabljam barvice tam. nič ni narobe. najboljšše da se igraš in poskušaš, potem boš tudi videla kaj ti je bolj všeč.
prav smokey eyes čopič to ni, to je ta "klasika" čopič. se pa da z njim zabrisat kakšne linije. tak vsesplošno uporaben je. ta čopič ima gobice, ne ščetin. smokey eyes čopiči so ščetinasti in "praviloma" zaobljeni.
še kar zadovoljiva zadeva od essence (po moji presoji!)- klik

in pa: vaja dela mojstra. :) (če mojster dela vajo. ne obupat če ti ne bo šlo).
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 21. Okt. 2011 15:11

^^predvidevam,da je potem za smokey eyes čopič za blendiranje? za senčke pa je potem spet posebej. :o
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 21. Okt. 2011 15:25

http://www.planet-lepote.com/makeup_in_ ... za_licenje

tale članek ti da super vpogled v "svet čopičev"- boš videla da je na več straneh.

ne potrebuješ vseh. (npr. čopiča za tekoči puder že ne), jih boš sčasoma imela vedno več. jaz sem na začetku svoje "kariere ličenja" imela samo tamale gobice za nanašanje, ki so se dobile kar zraven ličil (saj se še). danes imam pa štiri dekorativne kozarčke kamor dajem čopiče že premalo.

ne kupuj kar vsega zdaj. kupi tsto, kar se ti zdi najnujnejše, potem boš pa hitro videla kaj bi ti še prišlo prav. pa spremljaj kakšne akcije. pred kratkim je imela bb natura recimo ful znižane Bella Pierre čopiče in sem takrat kupila tistega pahljačastega, ki sem si ga želela že ful časa. :D
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 21. Okt. 2011 15:38

okej:) ja,saj zdaj sem kupla sam za korektor in puder, to mi je nujno potrebno (če sem že kupla puder itd. :D ) pa nekaj sem ven iz košarice dala, da mi pride nakup pod 38€ in hkrati nad 25€, da potem dobim še tisti smudge čopič - ki sem ga omenjala - kot darilo. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 21. Okt. 2011 16:15

Zakaj se pa za korektor rabi čopič? Kakšen korektor pa je potem to?
Js imam enega za puder (v prahu- MAC 136) in osnovnega za oči (MAC 239). Rabim nujno še enega za crease, verjetno bo kar tale MAC 219:
Slika
Večina ostalih se mi zdi nepotrebnih. Raje dobre, pa malo, kot pa da se prah nabira
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 21. Okt. 2011 16:40

claire napisal/-a:za pod senčke pa primer oz. po slovensko baza. jaz imam od urban decay. najbolj kulski primer kar jih je. :D
zapomni si da je bolj pomembna kvalitetna baza kot sama senčka. :D


:ja: jst mam unga v tubici, pr men je naredu čudež

Glede pudrov in čopičev pa kot so ti punce že rekle, kvaliteta in ne kvantiteta. Zadeve se da vedno lahko dokupit, se pa zagotovo splača malo bolj investirat v te stvari
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 21. Okt. 2011 21:49

*mala* mineralni korektor. in res rabi korekturni čopič, razen če bi s kabukijem nanašala korektor na cel obraz.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 21. Okt. 2011 22:02

*mala* napisal/-a:Zakaj se pa za korektor rabi čopič? Kakšen korektor pa je potem to?


Seveda se za korektor rabi copic. Tile mineralni korektorji so v prahu, drugace pa se tudi kremni korektor lazje in lepse nanasa in zablenda s pravim copicem.

Ce si jaz delam komplet makeup, rabim za to kaksnih 12 copicev. Oci ni sans, da bi lahko zasencla samo z enim copicem, ne gre, razen ce pustis ostre nezablendane robobe (kar je grdo).
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 21. Okt. 2011 22:10

^^jaz pa sem se skoraj že ''ustrašla'' da sem za brezveze kupla ta čopič. :D
v pondeljek oz. torek najbrž dobim, pa bomo vidli. :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 21. Okt. 2011 22:25

Ne ne, nisi, brez copica ne bo slo korektorja nanasat. Porocaj, ko dobis! :)
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 22. Okt. 2011 11:29

^^takoj kak sprobam,sporočim! :P
mam pa še eno butasto vprašanje. :D pač,jaz mam frufru, pa potem na čelu tudi normalno nanesem puder, čeprav se ne vidi? :roll:
dot
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2076
Na forumu od: 27. 4. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a dot » 22. Okt. 2011 13:23

^^ Jaz bi nanesla, seveda, da ne bo kot kakšna maska za pol obraza izpadlo :)


CaliLove* napisal/-a: Ce si jaz delam komplet makeup, rabim za to kaksnih 12 copicev.


Kva, a resno, sej to je potem še huje kot kakšen slikar :D Huh, očitno veliko prišparam (ne samo denarja, tudi časa), se sploh ne spoznam na vse te zadeve :) A pa to si vsak dan gor dajete ali bolj za posebne priložnosti?

Saj se zanimivo sliši, sam ne vem no, meni se ne bi dalo pogosto tega pacat gor, sej ste mlade punce :) (pa se jaz tudi rada ličim, ampak priznam, vseh teh maž in plasti pa ne prakticiram in ne poznam pa čopičev tud nimam :oops: ).. Mi je pa všeč od Loreala tekoči puder True match, ki se res lepo zlije s poltjo (pa še težko najdem tak svetel lep odtenek, da mi paše, ta je res kul), da ne bom OT :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 22. Okt. 2011 22:43

Ce uporabim 12 copicev za nanos, to ne pomeni, da imam gor namalanih 5 plasti pudra pa tolko sencil in maskar, da komaj gledam. Govorim o takem looku recimo. Je dalec od maske ali pustne seme (al kaj si vi predstavljate, da nastane, ko si nekdo vzame cas za makeup?) ampak ga pac ne mores narest z dvema copicema. Nic ne nanasam s prsti oziroma direkt iz embalaze (ok, razen smink in glosev ne nanasam s copicem, pa linerjev, ki so v svincniku), ker mi je to nehigiensko pa se mnogo lepse se vse nanese in zablenda s copici.

Mi je pac makeup v uzitek, tako kot je komu kaj drugega. :) Delam tudi na tem, da se bom profesionalno ukvarjala z njim. Ni mi problem vzet si eno uro, ce imam cas, pa naredit res perfect makeup. In dobim tudi mnogo pohval. Kdaj pa se bom s tem ukvarjala, ce ne zdaj, ko sem mlada? Pri 45 se mi sigurno ne bo dalo vec tako licit kot se zdaj.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 22. Okt. 2011 22:54

^^maš prav. :) meni je tudi make up si naredit v užitek.. samo nažalost bolj malo vem.. kar se tiče pudrov in tega.. upam da meni uspe vsaj pol tak lepo,kot je na tej slikci,ki si jo prilepla. :D
btw:kje pa si se naučila lepo delat make up oz. toliko veš o tem;če lahko vprašam? jaz bi tudi rada malo več znala pa si naredla make up v nulo,ampak mi nekako ne uspeva najbolje. :?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov