Puder

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 20. Okt. 2011 21:20

^^ ja. :D osnovni. podlaga je predvsem za težavno kožo, za težave z rdečico.
zaključni je pa zaključni. :D


jaz imam samo osnovnega. ker itak pol še bronzer potegnem čez cel obraz. (me pa zelo mika ta 5v 1 :D )
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 20. Okt. 2011 21:25

^^okej,hvala. sicer pa sem jim že pisala za nasvet. :D
hmm.. a podlaga je torej za rdečico.. tud to bi mogoče prav prišlo.. :roll:

ja, tudi meni je všeč, samo odtenek še moram ugotovit. :lol:

aja,ker pa nimam pojma o pudrih bi še vprašala; v čem je ''fora'' bronzerja? a je to nujno potrebno, da mam zraven pudra še? :)
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7091
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 20. Okt. 2011 21:32

Jah glej, v ang je foundation osnovni puder, zaključni pa je odvisen od finiša, ki ga želiš-mat, mogoče "svetlikajoč", ali pa želiš z njim samo podaljšati obstojnost podlage, torej pudra.
Bronzer ni nujen, ker je za senčenje obraza-če si med svetlejšimi, ga raje ne uporabljaj na veliko (jaz se vedno poslužim rdečila na ličkih, pa je čisto ok.Ampak ko enkrat padeš not, se poslužiš tudi bronzerja za npr senčenje-oženje nosu, ostalega obraza npr).
Če imaš ful težave z rdečico, predlagam kakšno zeleno podlago, ki jo kupiš prav v ta namen, namažeš jo pa pred pudrom :)
claire, s tekočimi prav naravnimi nimam izkušenj...pri tekočih sem vedno posegla kar po Revlonu, Diorju in je bilo čisto ql, za mojo kožo seveda (zdaj pa so počasi že preteklost, če ne štejem občasnih žurk, ko rabim daljšo obstojnost :P ).
The world is as you are.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 20. Okt. 2011 21:33

ne ni ne. bronezr samo doda barvo obrazu in "definira" poteze. ne vem kako ti razložit. treba je spet pazit da ne zgledaš ko iz solarija. :D in da povdariš prave dele obraza bolj, druge manj.

recimo tole sem izbrskala zdaj na hitro, ker se mi rahlo mudi klik

vidiš, da ima ličnice bolj bronzaste kot npr. čelo.
ne vem ti razložit bolj strokovno.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 20. Okt. 2011 21:40

^^a tako.. hvala.. razumem,kaj misliš ja. :)
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 20. Okt. 2011 21:44

emanuela napisal/-a:Jah glej, v ang je foundation osnovni puder, zaključni pa je odvisen od finiša, ki ga želiš-mat, mogoče "svetlikajoč", ali pa želiš z njim samo podaljšati obstojnost podlage, torej pudra.
Bronzer ni nujen, ker je za senčenje obraza-če si med svetlejšimi, ga raje ne uporabljaj na veliko (jaz se vedno poslužim rdečila na ličkih, pa je čisto ok.Ampak ko enkrat padeš not, se poslužiš tudi bronzerja za npr senčenje-oženje nosu, ostalega obraza npr).
Če imaš ful težave z rdečico, predlagam kakšno zeleno podlago, ki jo kupiš prav v ta namen, namažeš jo pa pred pudrom :)
claire, s tekočimi prav naravnimi nimam izkušenj...pri tekočih sem vedno posegla kar po Revlonu, Diorju in je bilo čisto ql, za mojo kožo seveda (zdaj pa so počasi že preteklost, če ne štejem občasnih žurk, ko rabim daljšo obstojnost :P ).


sem čisto spregledala tvojo razlago. :) hvala.. zdaj mi je približno jasno.. pol verjetno bronzer ni preveč zame, ker mam precej svetlo kožo.. nekaj med svetlo in rahlo rozasto. sicer pa mi je za prvič sploh uspeh, da najdem primeren puder zame, sploh glede odtenka in da mi bo fajn prekril mozoljčke ter kake druge nepravilnosti. :)
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 20. Okt. 2011 22:33

angel99, po slikah na racunalniku je zelo tezko oz. nemogoce zadet pravi odtenek pudra, ker na ekranu vsaka barva izgleda malo drugace kot v zivo. Jaz ti tekocih pudrov ne bi priporocala, ker po mojih izkusnjah na mastno+tezavno ne pasejo najboljse. V navadnih drogerijah ne prodajajo mineralnih. Ce imas moznost narociti preko spleta, bi ti priporocala znamko Lily Lolo, ki je zelo pohvaljena. Imas moznost najprej narociti testercke, tako da lahko pred nakupom sprobas in ne kupis kar nekaj na pamet. Prodajajo tudi copice, primerne za nanos mineralnih pudrov.

Jaz bi ti priporocala naslednje izdelke:
- najprej rabis korektor - glede na to, da imas za prekrit mozoljcke, bi ti jaz priporocala Medium, potem mas pa se moznost Color Corrector za prekrit rdecico in sicer "Blush Away"
- potem bos rabila puder - jih imas od najsvetlejsih do najtemnejsih, pri vsakem ti pa tudi pise, za kaksen podton je (cool - roza in warm - rumena). Pri vsakem odtenku lahko narocis testercek.
- na koncu das cez se zakljucni puder in sicer izberi tistega, ki matira - Matte. To je zelo drobno mlet puder, ki ima funkcijo matiranja in vpijanja mascobe.

Bronzer ni obvezen (sploh shimmrast je bolj za poleti, tisti brez shimmra je pa bolj za oblikovanje obraza), jaz bi raje na licka dala samo malo blusherja in to je to.
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 20. Okt. 2011 22:46

^^oh, hvala. :) super,da majo testerčke.. sam kak to naročit,glede na to da je tujina? nimam nobenih izkušenj z nakupovanjem iz tujine, tak da nič ne vem, kak poteka pa to. :?:
CaliLove*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1011
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a CaliLove* » 20. Okt. 2011 22:59

Sem zdaj malo pogooglala in sem ugotovila, da imajo celo slovensko spletno stran: klik. :)
I can explain it to you. But I can't understand it for you.
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 21. Okt. 2011 8:30

ja! ti testerčki so super. enega boš imela sigurno za več kot mesec dni. ampak seveda pri alima pure se to ne da naročit. orca jih nima, v slo pa ne pošiljajo, češ ker imajo trgovino. ja eno v celi sloveniji. ;)

me kar ima da bi še jaz naročila kak tester. pa taki luškani čopiči so- majhni. oh. :love:
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 21. Okt. 2011 8:47

hvala CaliLove*! :)

bom kar sprobala testerčke, škoda edino da nimajo tistega na zalogi,ki mi je všeč Candy Cane. upam da dobijo. :)
drugače pa prvo naneseš korektor potem podlago, na koncu pa zaključni puder? :D

aja,pa tam piše da lahko naneseš s kabuki čopičem ali z gobico.. kaj je boljše??
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 21. Okt. 2011 9:01

^^ čopič. pol si pa malo poglej kakšne posnetke na youtube kako nanest. :D
vrstni red je tak kot si rekla.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
angel99
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 531
Na forumu od: 2. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a angel99 » 21. Okt. 2011 9:26

^^pa korektor pol naneseš samo na predele,kjer maš kake nepravilnosti - mozoljčke? podlago in zaključni pa po celem obrazu? kaj pa po vratu in dekolteju se tudi maže??

+sem se zdaj registrirala v to trgovino in jo malo prečekirala. majo tudi ful ful lepe senčke. pa bi še vprašala za en nasvet: rada mam senčke, samo se mi velikokrat zgodi, da se mi razmaže oz. se nabere na veki taka črta, tam kjer je pregib al kak naj povem. pa me zanima, če bi morala prej s čim veko namazat? kar se tiče pudrov in senčke sem res čista začetnica. :)
Uporabniški avatar
Ninča
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 578
Na forumu od: 23. 1. 2011
Kraj: Šalovci

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninča » 21. Okt. 2011 12:18

preden sama nenesem senčko, jo premažen z bazo za senčila od Essence
tule je slikca. mislim, da stane nekje 2-3 evrčke.

Slika

Ko to namažem, grem prek še s čopičem, pomočenim v puder v prahu ali puder v kamnu. imam tega od essence v prahu in tega od revlona v kamnu. oba zelo dobra.

Slika


Slika
potem daš gor še senčilo.
skratka, meni to zelo pomaga, da se ne nabere senčka v gube.

upam, da sem pomagala kaj. :D
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 21. Okt. 2011 13:43

angel jaz korektor mažem samo na nepravilnosti, lahko ga pa po celem obrazu.
mineralni puder pa tudi po vratu potegnem, ampak ne tolikokrat kot po obrazu.

za pod senčke pa primer oz. po slovensko baza. jaz imam od urban decay. najbolj kulski primer kar jih je. :D

tole
ampak spet- ga ni v sloveniji.

zapomni si da je bolj pomembna kvalitetna baza kot sama senčka. :D

(pa še to: samo nasvet. glede na to, da se vpeljuješ v ta svet ličenja ti toplo toplo priporočam, da izbereš naravno kozmetiko. da izbereš mineralne produkte. predvsem pudre! da ne nanašaš strupa na obraz. raje imej manj stvari in te kvalitetne kot pa goro ličil, ki vsebujejo nevarne sestavine, alkohole, parabene,..)
Zadnjič spremenil claire, dne 21. Okt. 2011 14:04, skupaj popravljeno 1 krat.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov