Pro ana strani - anoreksija

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
sixty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 339
Na forumu od: 15. 11. 2006
Kraj: Bled

Neprebrana objavaNapisal/-a sixty » 27. Jan. 2007 17:24

joj bad :?
res ne vem, kko lohk nardijo takšne starni.. zdej sm pa sama čist vesela d mam takšno postavo, kot jo pač mam..
samo smo pa res enkrat s frndicami nardile eno kao anketo, ki je spraševala če bi bil raje debel(kot tisti američani) al anoreksičen..
in čisto vs so odgovorili da bi bili anoreksični... :?
čudno, a ne??
ne razumem zakaj ljudje ne morejo biti zadovoljni sami s sabo takšni kot so??!!
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 27. Jan. 2007 20:50

kr.ena napisal/-a:^^
Če pa niso geji, so pedofili. Estetika telesa 12-letne predpubertetne deklice ... :wink:


ma to mi tud ni jasno ... kako lahko modo za ženske predstavljajo punčke, ki so stare 12,13 let :?
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 27. Jan. 2007 21:00

^^pretiravat pa ni treba, no :roll: ne vem če je na pisti katera, ki je mlajša od 15ih let. agencije že vzamejo te punčke, samo jih "trenirajo" in učijo do neke starosti, preden grejo lahko na runway.
Uporabniški avatar
puma
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1108
Na forumu od: 21. 8. 2004
Kraj: na drugi strani ... morskega travnika, kjer se preliva Ljubezen ... skrita v kapljici Vesolja...

Neprebrana objavaNapisal/-a puma » 27. Jan. 2007 21:20

mislim, da so v fr. uredili z zakonom, da ne smejo biti mlajše od 18 let (to ti že pove nekaj ;) ).
v milanu ... je zaželjeno (beri: pogoj) da so 13. In teh 13-letnic ne trenirajo npr 7 let. Pa vendar kljub vsemu so to otroci.
In telo otroka (kljub vsem treningom kako hoditi, pozirati itd) je vseeno telo otroka ... in ne telo odrasle ženske.
In če nek kreatr dela modo za ženske, zakaj potem ne vidim na modnih pistah 35 letnih ali 40 letnih žensk? ... a one niso ženske? a ima ženska rok trajanja do 23-tega leta ali kako?
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 27. Jan. 2007 21:48

Jaz sem hotela bolj reči, da manekenke zgledajo, kot da so stare 12 let. Tudi če so starejše. Vitko telo, brez poudarjenih bokov in prsi, suhljate noge, ... nasploh je na pohodu ta estetika (vključno s totalno depilacijo, ampak to je že druga tema).

In mislim, da ima pri marsikateri anoreksija tudi ta vzrok: zanikanje ženskosti, želja po tem, da ohraniš otroško postavo in nasploh otroštvo.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
*TIHANA*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 10. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *TIHANA* » 30. Jan. 2007 18:36

V novi Evi je tud članek o tem... :?
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 30. Jan. 2007 19:36

kr.ena napisal/-a:In mislim, da ima pri marsikateri anoreksija tudi ta vzrok: zanikanje ženskosti, želja po tem, da ohraniš otroško postavo in nasploh otroštvo.


Oprosti, ampak nikakor se ne strinjam.
Če že kej, pol punce hočjo danes hitrejš odrast. Pa ne verjamem, da je prav dost primerkov žensk, ki bi hotle zgledat kot otrok. Rade pa bi mogoče zgledale elegantne kot punce na pisti.
Men je to itak butasto. Kar ti je narava dala, ti je dala. En človek z normalno konstitucijo bo zgledal pri kilaži 15 let starih punc oz. nas, ki smo take že po genetski zasnovi, totalen okostnjak. Če je komu važno, da piše na tehtnici čim manj in se lahko stlači v 34 in ne vidi v špeglu, da zgleda ogabno, pol je po moje resno psihično bolan. Anoreksija je pač bolezen. Če se nekdo pogleda v ogledalo in se ma za nagnusno debelega pri eni ful majhni kilaži, je bolan.
Razumem mogoče, da en totalno pretirava s kakšno dieto in se odvadi hrane, pa pol ne more več normalno jest. Ampak če je človek v glavi poštiman, se bo tega zavedel in nekaj ukrenil valda.
Kdo je za to kriv, ne vem. Nikakor pa niso za to krive samo manekenke, ker so igralke/pevke itd. v podobnem ekstremu. Pa po moje majo še starši prste vmes in družba, v kateri se ta človek giba. In tako dalje.
Ne, ni možno vse krivde zvalit samo na druge. :wink:
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 30. Jan. 2007 20:40

kr.ena napisal/-a:In mislim, da ima pri marsikateri anoreksija tudi ta vzrok: zanikanje ženskosti, želja po tem, da ohraniš otroško postavo in nasploh otroštvo.

To je res. Pri najstnicah, ki se začnejo razvijati in dobivajo žensko postavo se velikokrat pokaže odpor do te 'nove' postave. Nočejo postati ženske in sprejeti ženskega telesa. In zato hujšajo da bi ohranile telo v katerem se dobro počutijo oz. ga nočejo zapustiti.
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
bimba
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bimba » 30. Jan. 2007 21:08

punce razlogov da pride so anoreksije je veliko, ni pa veliko razlogov da punce ozdravijo :( vsaka od nas bo našla po milijonov razlogov zakaj nobena od nas pa nebo našla razloga da se tem puncam dopove v kaj se spuščajo , da grejo v smrt (tako kot sta umrle te dve manekenke). vsaj zdaj bi se lahko malo stilisti in mediji obrnili in pomagali na milijone puncam po svetu.

ni razlog kako pride do tega ker vsaka ima drugačen problem (nasilje v družini, družinske razmere, šport, ljubezen, debelost...) dejstvo je da od tega umrejo.
bimba
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bimba » 30. Jan. 2007 21:09

in lahko umrejo :(
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 30. Jan. 2007 21:38

Anoreksija in bulimija sta klic na pomoč.
Bolj kot skrivaš, bolj hočeš, da OPAZIJO, da nekaj ni v redu.
Da te vprašajo, kaj je narobe.
Da ti povejo, DA BO VSE V REDU in da nisi vsega naredila narobe.
In včasih je pač nemogoče biti popoln in ustrezati vsem merilom.

In potem misliš, da če boš imela dovolj čevljev, bodo zapolnili praznino. In če boš spila dovolj martinija, bo bolje. In če ne boš jedla in boš postala prozorna, te ne bo nihče opazil in kritiziral in zahteval nemogoče.
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 30. Jan. 2007 22:06

V Evi, so predatvili zdej te strani in, ko sem brala kaj ene punce pišejo gor, me je pr malo spreletelo
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 30. Jan. 2007 22:14

Dokler te samo spreletava, je v redu.
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 30. Jan. 2007 23:08

Ne, da bi jz tudi kj tazga imela, srh me je spreletev
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 31. Jan. 2007 12:40

Men se pa ne zdi v redu, da te strani objavljajo v revijah.
Pa ne zarad zdravih ljudi, ampak zaradi tistih "bolnih". Kakršne strani sem jaz zadnjič vidla v enmu filmu, samo združujejo te punce in jim dajejo še dodatno moč, da se še malo bolj potrudjo in še malo več shujšajo. :roll:
Drugač pa ja... Se strinjam, sem prehitro reagirala. Mogoče se res kakšne mlade punce ustrašjo razvoja. Ampak to je navadno zelo kratko obdobje, ko so npr. prve, ki jih začnejo sošolci šlatat, ipd. :wink:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov