Pro ana strani - anoreksija

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 22. Jan. 2007 12:27

silent forse bravo ker si priznala prvo sebi in zdaj tukaj vsem. Si na dobri poti da se pozdraviš in upam da se tudi boš!
Lahko pa še kaj napišeš kakšno izkušnjo sem gor za nekatere punce, ki se ubadajo s tem problemom in sigurno berejo tole temo ;)
žblj
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 27. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a žblj » 22. Jan. 2007 18:38

smotkA napisal/-a:Anoreksija pa, sej to vse vemo, ni samo problem hranjenja ampak je tudi psihična bolezen. In zgražat se nad tem in dajat neke komentarje, kako so ti ljudje zabiti, se zdi totalno neprimerno.


Že res, sam men osebno gre pa ta politična korektnost že mal na živce. V dobi takšne informiranosti se mi zdi močno pretirano uporabljat izgovor, da gre za bolezen in da se tle nč ne more. Kar se pa tiče cenzure internetnih strani, smo mel pa že celo razpravo na to temo. Jaz sem proti.
×Sweety×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 270
Na forumu od: 14. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Sweety× » 22. Jan. 2007 18:42

silent forse velik sreče pr okrevanju =)
silent forse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 22. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a silent forse » 22. Jan. 2007 19:44

Hvala! kisses! :)
IJO
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 227
Na forumu od: 10. 12. 2006
Kraj: Dreams

Neprebrana objavaNapisal/-a IJO » 22. Jan. 2007 19:59

tko suh res ni treba bit...debel pa tui ne...ker tui ni zdravo si mors pač sam uravnat težo
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 22. Jan. 2007 20:26

sofia83 napisal/-a:Že res, sam men osebno gre pa ta politična korektnost že mal na živce. V dobi takšne informiranosti se mi zdi močno pretirano uporabljat izgovor, da gre za bolezen in da se tle nč ne more. Kar se pa tiče cenzure internetnih strani, smo mel pa že celo razpravo na to temo. Jaz sem proti.


To se strinjam s tabo, po drugi strani pa če pogledaš samo odziv tuki na forumu - kako so vsa ta dekleta čudna, neumna in še marsikaj zravn. To je pa tud zadnja stvar, ki se reče ob takem problemu. In glede na to informiranost, ki jo ti omenjaš, do takih izjav sploh ne bi smelo več prihajat. :)
Kar se pa cenzure tiče sem tud absolutno proti.

Je pa men tud žalostno gledat mlade, lušne punce, ki imajo anoreksijo in ''stran mečejo mladost''. :? Recimo, moj tamal je star 12 let in zadnjič mi je mami rekla, da ima ena izmed njegovih sošolk motnje hranjenja ... Tuki se je pa že za vprašat, al res mediji tolk zelo vplivajo na 12-letno punčko, al kaj bi bil lahko vzrok temu (odnosi v družini najbrž)

To je pač taka stvar, da dokler se ne zgodi komu od tvojih bližnjih ali celo tebi, sicer veš, da obstaja, vendar se z njo ne ukvarjaš kej preveč ...
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Pikic@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 18. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Pikic@ » 23. Jan. 2007 21:44

tok se zgražate nad to stranjo, pa imate tu na forumu eno, ki se ji zdi kul, da se hvali s tem, kako vse "pridno izbruha" in v to vleče še mlade punce.
silent forse, upam da ti bo uspelo in se boš pobrala :bussi:
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 24. Jan. 2007 0:19

smotkA napisal/-a:
sofia83 napisal/-a:Že res, sam men osebno gre pa ta politična korektnost že mal na živce. V dobi takšne informiranosti se mi zdi močno pretirano uporabljat izgovor, da gre za bolezen in da se tle nč ne more. Kar se pa tiče cenzure internetnih strani, smo mel pa že celo razpravo na to temo. Jaz sem proti.


To se strinjam s tabo, po drugi strani pa če pogledaš samo odziv tuki na forumu - kako so vsa ta dekleta čudna, neumna in še marsikaj zravn. To je pa tud zadnja stvar, ki se reče ob takem problemu. In glede na to informiranost, ki jo ti omenjaš, do takih izjav sploh ne bi smelo več prihajat. :)
Kar se pa cenzure tiče sem tud absolutno proti.

Je pa men tud žalostno gledat mlade, lušne punce, ki imajo anoreksijo in ''stran mečejo mladost''. :? Recimo, moj tamal je star 12 let in zadnjič mi je mami rekla, da ima ena izmed njegovih sošolk motnje hranjenja ... Tuki se je pa že za vprašat, al res mediji tolk zelo vplivajo na 12-letno punčko, al kaj bi bil lahko vzrok temu (odnosi v družini najbrž)

To je pač taka stvar, da dokler se ne zgodi komu od tvojih bližnjih ali celo tebi, sicer veš, da obstaja, vendar se z njo ne ukvarjaš kej preveč ...


Na dvanajstletno punčko vpliva marsikaj.
Mogoče kje obstaja taka 12-letna punca.
Mogoče.
In definitivno potrebuje razumevanje, ne zgražanja.
First to Know

Tres tres chic.
Uporabniški avatar
Chica Guapa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 285
Na forumu od: 17. 1. 2005
Kraj: skoraj Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chica Guapa » 24. Jan. 2007 9:55

Ravno včeraj je bil po TV en film (resnična zgodba), ki je govoril o anoreksiji. Punca je bila na psihiatriji na zdravljenju in čez nekaj časa je lahko šla domov, ker naj bi se njeno stanje izboljšalo... Toda kmalu je potem naredila samomor... Njena sestra pa je med njenimi stvarmi našla naslove teh spletnih strani, ki so omenjene v tej temi. Res grozno! V filmu so tudi rekli, da te strani zapirajo, samo se vedno pojavljajo nove, zato jim niti ne posvečajo ne vem koliko pozornosti...
HASTA LUEGO
chocolate
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 4. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a chocolate » 24. Jan. 2007 10:51

ja js sm tut gledala... fuuul je biu grozn film :?
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 24. Jan. 2007 22:22

ta filem je bil grozen ja ... a na teh straneh propagirajo anoreksijo al se mini to samo zdi?
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
~puncka~
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 22. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ~puncka~ » 25. Jan. 2007 0:17

Namen teh Pro-Ana strani je narediti motnje hranjena družbeno sprejemljive. No, če smo odkriti se že družbeno splošno sprejete, če si pogledamo samo pogledamo gospo Backham.. So pa tudi neka vrsta skupnosti, v katerih se ta dekleta med seboj razumejo in si na nek način tudi pomagajo.

silent forse - moja dobra prijateljica ima bulimijo, hodila je na terapije, nato pa se je odločija za zdravljnje v bolnišnici. Odkar o poznam je bila grozno suha, tudi med terapijami, ki so sicer pomagale, ampak komaj ko je prišla v bolnišnco in se ločila od okolja v katerem so se ji dogajale vse te stvari se je zredila (sedaj je prava bunkica :P ), in to po samo 7mih mesecih. Sedaj pravi, da je bila odločitev da je odšla v bolišnico najtežja ampak udi najpravilnejša obločitev njenega življenja. Približno vem kako težka in dolga pot te še čaka ter ti na njej želim vso srečo in res upam da se boš rešila.

LP, Punčka
And I realized quickly when I knew I should, that the world was made up of this brotherhood of man - for whatever that means...
bimba
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 142
Na forumu od: 23. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a bimba » 25. Jan. 2007 10:28

živijo puce,

uf me je razpizdilo :motz: to ko sem prebrala na teletekstu da je gisele bundchen izjavila da so za anoreksijo krivi starši in ne modni ustvarjalci...
halooo... začela sem nekaj let nazaj tudi sama z anoreksijo in ni bilo zaradi tega ker so straši me podpirali in mi govorili da sm bucika (čeprav nikoli nisme bila, skoz sme imela 55kg, največ 60 na višino 175 cm) temveč me je porinilo to ker na vseh revijah, televiziji ipd... reklamirajo in predstvaljajo samo punce v suhi luči. modni ustvarjalci (od moje sestre mož je ex model za armanija in mi je povedal) ustvarjajo obleke od številke 32 do 38 maximum, potem pa vržejo na tržišče mogoče dve obleke v veličini št 40-42 in to je to. Tud Moja prijateljica je manekenka v Milanu in pravi da jih redno tehtajo, če se zredijo (ker so podpisale pogodbo )morjo takoj na shujševalno. Mislim kako lahko nekdo reče da so za to krivi straši? mati te nebo nikoli silila v to da bruhaš ali da ne ješ temveč v to da jej in več migaj :wink:

joooj sem zdej jezna nad takimi izjavami :fight:
Uporabniški avatar
polly-polly
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1109
Na forumu od: 31. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a polly-polly » 25. Jan. 2007 14:53

Men so pa najhujše hollywoodske igralke; ene so res ful suhe; in poj to njihovo suho telo promovirajo kot ``very beautiful´´ pa govorijo kako lepe se počutijo v tem telesu, in kako zdravo jejo vsak dan in jasn, da sploh deklice to koj posnemajo: Pa tle ne mislim navadno suhih ampak tiste ekstreme: Teri Hatcher, Kate Bosworth,....
tjaska
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 585
Na forumu od: 12. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaska » 25. Jan. 2007 17:54

bimba napisal/-a:živijo puce,

uf me je razpizdilo :motz: to ko sem prebrala na teletekstu da je gisele bundchen izjavila da so za anoreksijo krivi starši in ne modni ustvarjalci...
halooo... začela sem nekaj let nazaj tudi sama z anoreksijo in ni bilo zaradi tega ker so straši me podpirali in mi govorili da sm bucika (čeprav nikoli nisme bila, skoz sme imela 55kg, največ 60 na višino 175 cm) temveč me je porinilo to ker na vseh revijah, televiziji ipd... reklamirajo in predstvaljajo samo punce v suhi luči. modni ustvarjalci (od moje sestre mož je ex model za armanija in mi je povedal) ustvarjajo obleke od številke 32 do 38 maximum, potem pa vržejo na tržišče mogoče dve obleke v veličini št 40-42 in to je to. Tud Moja prijateljica je manekenka v Milanu in pravi da jih redno tehtajo, če se zredijo (ker so podpisale pogodbo )morjo takoj na shujševalno. Mislim kako lahko nekdo reče da so za to krivi straši? mati te nebo nikoli silila v to da bruhaš ali da ne ješ temveč v to da jej in več migaj :wink:

joooj sem zdej jezna nad takimi izjavami :fight:


To je popolnoma res.
Popolnoma!!!
Če je doma vse v redu, če ne iščeš pozornosti, če si ZDRAV in se v redu razumeš s starši, NE MOREŠ PASTI V ANOREKSIJO.
NE MOREŠ.
Ker si ZDRAV in veš, kaj je V REDU in kaj NI.

To je dejstvo.
Če si zdrav (s tem ne mislim fizičnega zdravja), te lahko zaklenejo med Vogue in okostnjake, pa ne boš imela problemov z motnjami hranjenja.
First to Know

Tres tres chic.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov