Pro ana strani - anoreksija

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 09. Sep. 2007 15:25

Nu$k@ napisal/-a:moja bivša sošolka je sedaj v bolnici priklopljena na infuzijo in par drugih strojčkov zaradi anoreksije. Moram priznati, da je bila v osnovni šoli res debeluška. Vedno smo se ji smejali ko je v šoli morala stopiti na tehtnico in jih je imela 60, ostale punce pa smo jih imele 40.


Ja, res se je za čudit, kk to, da je postala boga punca vsa anoreksična ane :roll:
Sj je res smešn, če ma nekdo več kil kot drug ane. Pejmo se takim smejat, da bodo potem se mal zamisll in začel hujšat, noro hujšat in pol se jim ne bomo več smejal, ampak se nam bodo smilili taki ljudje, k bodo pristal po bolnicah.

Škoda, res škoda, k vedno več mladih punc in tud fantov zboli za anoreksijo. Po večini je en izmed glavnih razlogov tud ta, da maš take ljudi okol sebe. Žalostno.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 09. Sep. 2007 15:29

kako so lahko prfoksi dopustili takšno norčevanje med skupinskim tehtanjem?
Uporabniški avatar
MissBitch
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 610
Na forumu od: 4. 7. 2004
Kraj: *med zemljo in zrakom*

Neprebrana objavaNapisal/-a MissBitch » 09. Sep. 2007 16:56

ja pri nas so se tud vedno zajebavali z nas močnejših pa učžitelji niso nikol ničž rekli...
...when it comes to the love, even the devil himself has a soul...
Uporabniški avatar
bouhica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 933
Na forumu od: 30. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bouhica » 10. Sep. 2007 9:20

jullia_ napisal/-a:kako so lahko prfoksi dopustili takšno norčevanje med skupinskim tehtanjem?


To je blo zmer tko. Paglavci so se zezal iz malo bolj okroglih, iz tistih, ki so iz vasi in ne mesta, iz tistih, ki majo doma kmetijo, ki niso bajno bogati, ki niso obleceni po zadnji modi, iz tistih, ki necesa ne vedo (oni sami pa slucajno)... :roll:

Mislim da se to od mojih casov ni nc spremenilo. Ucitli se pa tud bolj bojijo ucenceu, kot da bi kakor kol posredovali :roll:
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 10. Sep. 2007 10:52

MissBitch napisal/-a:ja pri nas so se tud vedno zajebavali z nas močnejših pa učžitelji niso nikol ničž rekli...


pri nas pa ni nikoli nihče direktno zajebaval. šlo je bolj za prikrito hinavsko zbadanje.

se mi pa zdi, da je to velik problem v šoli. punčka, ki ima veliko kožno gubo, bo zasovražila telovadbo zaradi skupinskega testiranja. nekdo, ki mu gre računanje bolj počasi, bo do konca lajfa prepričan, da je porazen v matematiki zato, ker se pred tablo vedno zmede.

(offtopic, ampak sem hotela nekje povedat, da res nisem pristaš javnih preverjanj in testiranj. tehtanje pa sploh. zakaj je treba celi skupini povedat, da ima ana 52 kil? lepo naj jo prfoksa zvaga in zapiše v tist glup karton)
Uporabniški avatar
Kaychee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kaychee » 10. Sep. 2007 11:37

Sej ne vem, mogoče sm res čudna, sam ... vsi problemi se morjo reševat na ravni družbe - k da svojih problemov nimam dovolj v lajfu. Pol mamo pa tle narkomane, anoreksijo, rakave bolnike, invalide...

Čeprav pol k berem poste, ki izhajajo neposredno od vira, se mal zamislm in si rečem, najbrž je res težko. Sam kaj - tud jz se sekiram, ker mam preveč kil, moja frendica je depresivna, ker ni srečno zaljubljena, ene ženske grozijo tipom, da si bojo žile prerezale, če bo šel ven zvečer pa take fore. A to pa ni problem?? Je. Sam vsega tega je tolk, da mormo sami mal nase pomerkat in z možgani začet razmišljat. Ker ko ti npr. lasje resno začnejo izpadat - a si mar ne rečeš - nekej je resno narobe z mano?! In ukrepaš?

Enostavno ne štekam tega, kako si lahko cele dneve lačen in se slabo počutš pa vseeno delaš isto :?

Pa tud tko je ane - sm mela sošolko v srednji šoli, za katero se je govorilo, da ma probleme s tem ja. Ampak men je bla tko grda, da punce - tiste, ki imate te probleme - sm velikokrat doživela, da so tipi rajš pogledal in se pogovarjal pa "osvajal" ženske z "oblinami" - ker so ble vedno dobre volje, ker so mele energijo ... Ne znam boljš razložit, pa tud jz včasih tega mamic nism verjela k mi je to dopovedovala (ker sm bla nesrečna zarad kil), ampak po času dojameš, da je res. Sej ni treba, da ste debele, da bi ble zdrave!!!!

LP
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 12. Sep. 2007 12:36

No najprej preberte tole:

http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/ekspres/20070912_3105395.php

In zakaj tole navajam? Mislim dajte no, mediji glupi, pod sliko ne preveč suhe, a niti slučajno ne debele ženske piše, da je očitno, da je imela v preteklosti težave s kilogrami!!!!
Ok, da je bla kao debeluška piše zato, ker so jo baje tako klicali. Ampak da pa avtor tega članka na podlagi te slike napiše, da je imela OČITNO probleme s težo. Pa a so normalni?
Zelo dobro zgledajoča bejba, potem pa tole?
Ni čudno, da se dekleta zatekajo v anoreksijo in bulimijo!
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 12. Sep. 2007 13:51

:eek: O groza. Kk pa taki ženski sploh kdo reče, da je "debelušna"??? res ni nč čudnga, da je šla pol v skrajnosti.

Očitno more met ženska pr recmo 175 cm okol 40 kg, ker drugač pač ni "normalna".
Uporabniški avatar
Kala*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 26. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kala* » 12. Sep. 2007 15:07

bouhica napisal/-a:
jullia_ napisal/-a:kako so lahko prfoksi dopustili takšno norčevanje med skupinskim tehtanjem?


To je blo zmer tko. Paglavci so se zezal iz malo bolj okroglih, iz tistih, ki so iz vasi in ne mesta, iz tistih, ki majo doma kmetijo, ki niso bajno bogati, ki niso obleceni po zadnji modi, iz tistih, ki necesa ne vedo (oni sami pa slucajno)... :roll:

Mislim da se to od mojih casov ni nc spremenilo. Ucitli se pa tud bolj bojijo ucenceu, kot da bi kakor kol posredovali :roll:


Evo, strinjam se s tem postom. Točno to se je dogajalo ko sem jaz še hodila v osnovno šolo (je sicer že kar nekaj let). V srednji je bilo sicer nekoliko bolje, predvsem ker se nekako ljudje ne menijo za slabo mnenje s strani drugih (ali pa se je samo meni tako zdelo?).
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 12. Sep. 2007 15:37

Sam tole zbadanje v šoli pa res.. js se spomnm kako me je bolel ko so sošolke zblebetale sošolcem kok sm mela kil (nism bla suha, še zdej nism) in pol so me sprašval če jih mam res tok z namenom da bi me prizadel.
Če bi kdo mojga otroka zajebavu bi ga js skloftala pol nej se pa starši z mano ukvarjajo.
Kar se pa mene tiče pa še dobr da se me ni prjel to iz oš in nism zapadla v kašne skrajnosti. mam preveč sebe rada pa nism tok neumna da bom zapadla v ta začaran krog anoreksije/bulimije.
chocolate
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 4. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a chocolate » 12. Sep. 2007 15:55

urszika napisal/-a: mam preveč sebe rada pa nism tok neumna da bom zapadla v ta začaran krog anoreksije/bulimije.


halooooo???
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 12. Sep. 2007 15:58

Mislim, da ste ene zgrešile point PRO ana. To se pri zavesti odločiš, da "zboliš", da ti je "ana" kot lifestyle.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 12. Sep. 2007 16:00

ja sej.. zato se mi zdi čisto v redu izraz, da eni pač nismo tok neumni, da bi pri zavesti se šli "ana" lifestyle..
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 12. Sep. 2007 19:50

Ja, sej. Mislim da je govora blo v prvem postu o ljudeh ki zavestno zapadejo v to ker se jim zdi 'kul'. Torej?
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 19. Sep. 2007 0:00

Hja, poznam te strani... Večinoma so res pretirane oz. lahko škodljivo vplivajo še posebej na mlada dekleta... Priznam, da včasih pogledam kakšen Thinspiration, ampak seveda tiste v mejah normale, ne pa takih drastičnih 'okostnjakov', kot so npr. na linkih v tej temi :eek: ... Tole se mi zdi pa res grozno... Res pa je, da pri sebi rada vidim, da sem čim bolj vitka (NI pa mi všeč bolezenska shiranost, da se razumemo)... Tako se pač najbolje počutim... Ne vem, na nek način so (tiste manj fanatične in propagandno naravnane) strani lahko celo koristne, vsaj v tistem delu, kjer si osebe pomagajo med seboj oz. najdejo zaveznike med sabo... Niso vse strani enake...

Sama sem bila že od nekdaj suha (OK, pri desetih sem bila malce bolj okrogla, a sem bila pač otrok :D), še posebej v srednji šoli, in sicer brez kakršnegakoli truda... Sem pač vitkost podedovala po mami, pa tudi pretirano velikega apetita nisem imela (pa še izbirčna sem)... V bistvu se nikoli nisem preveč obremenjevala s svojo težo oz. postavo, ker mi je bila pač čisto všeč... Zanimivo pa je, da so me takrat razni znanci / sošolci in celo razredničarka želeli 'prepričati', da imam motnje hranjenja, ki pa jih niti slučajno nisem imela :rofl: ... Sem pa imela anoreksično sošolko, a sploh nisem opazila oz. sem za to izvedela, ko je težave že premagala...

Čisto proti koncu gimnazije sem se pa zapičila v svoja malo širša & ne dovolj utrjena stegna (no, pri 45kg niti niso mogla biti tako katastrofalna) in se začela sekirati zaradi tega... Tako da sem takrat začela dobivati popadke o hujšanju, občasno sem izpuščala obroke, cele dneve tuhtala le o tem, kaj si bom izbrala za kakšen obrok, hrano povezovala s čustvi... Danes vem, da bi morala takrat npr. samo pravilno telovaditi, pa bi si oblikovala telo...

Skupaj z maturo, faksom, selitvijo na svoje in nekakšno obsedenostjo s popolnostjo je prišlo še več stresa, kar me je pripeljalo do še bolj nezdravega odnosa do hrane :motz: ... Sploh se ne spomnim, kdaj sem imela nazadnje res vse 'pošlihtano' glede prehranjevanja... Tako da sem zdaj, ko sem bolj ali manj opravila študijske obveznosti ( :cool: ), odločena, da spravim v red ta del življenja... Ampak se zavedam, da zadeve ne bo mogoče rešiti kar čez noč... Par korakcev naprej in kakšnega manj nazaj, pa bo...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov