Odstranjevanje dlak (britje / depilacija / voskanje)

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Na kakšen način si odstranjujete dlake?

Britje.
409
80%
Depilacija.
46
9%
Voskanje.
56
11%
Skupaj glasov : 511

Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 26. Avg. 2011 8:17

^^ joj jaz bi isto vedno hodila na bazilsko ampak kaj ko mi je grozno čakat da zrastejo dlake do primerne dolžine. nazadnje ko sem šla se mi je zdelo da mam ok pa je rekla da bi blo fajn še par dni počakat. :? že to sem komaj zdržala. tista bolečina mi je nič proti temu čakanju.

pazduhe pa tudi jaz kar z depilatorjem. :D ni sile.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 29. Avg. 2011 10:38

spice girl napisal/-a:
LuvDancin napisal/-a:Jz sm tuki nabavla grelc, vosek in trakove, tko da si veliko večino sama zrihtam (noge in bikini komplet, edin pod pazduho mi mora en pomagat, da mi trak dol potegne). Sem kr nekej €€€ prišparala letos s tem. Pa tud bolj mi paše, da si sama trak dol potegnem, kokr kozmetičarka.


Kolk te je pa kaj stalo vse skupaj? Pa še to, kateri grelec imaš? Ta velikega za brazilsko al tistega za mazanje s trakovi?

Dala sem okoli 40-50€ (se ne spomnim več točno), ampak z zalogo voskov in trakov vred. Grelc mam pa tist na valjček, v katerga vstaviš vosek, in potem samo z valjčkom povlečeš po koži.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 16. Sep. 2011 18:21

Zdaj sem ponosna lastnica novega epilatorja in sem najbolj možno zadovoljna z učinkom po nogah in na bikini predelu. Tudi z vraščanjem ni problema, ker vsak drugi dan naredim ornk piling, vsak dan pa mažem z oljem za telo.
Me je pa šokiralo, kako zelo boli pod pazduhami. Pa sem zelo vzdžljiva glede bolečine, na nogah me recimo prijetno piklja. Pa me zanima, če imate kakšne posebne taktike glede pazduh. Nategovanje, hlajenje ali pa še kaj? Ker to prav zareže čez telo telo, ko dve dlaki spuli. Imam pa wet&dry epilator, pod vodo na nogah skoraj nič več ne čutim. Ampak pazduhe...
Because I can.
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 16. Sep. 2011 19:30

Ful se navadiš, pa tut dlake ratajo redkejše in mehkejše (ravno na pazduhah se zelo zelo opazi razlika med britvico in epilatorjem)... Govorim iz lastnih izkušenj, ker na začetku ni blo za zdržat (pa mam tut res visok prag bolečine pomoje), zdej mi je pa easy breezy :D res je top, men se lih pod pazduhah najbolj fajn učinek zdi...
Aja, tebe drugač tolk zlo bolj boli kot pa npr. na bikini predelu? Meni je namreč bikini hujši (še vedno :oops: )
Edino kar ti še lohk svetujem je hlajenje po epilaciji, da rdečina in občutljivost hitreje mineta.
Pa pazi, da je koža res povsem suha, da se ne spraviš tega počet po tuširanju ali kaj podobnega. Meni najbolj odgovarja takoj zjutraj oz. dopoldne, me najmanj boli.
Uporabniški avatar
Dizzy.girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 62
Na forumu od: 20. 10. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Dizzy.girl » 16. Sep. 2011 19:31

ops, dvojni post
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 16. Sep. 2011 20:17

tananda jaz drugega pametnega nasveta kot je "potrpi" nimam. res poskušaj in potrpi tisti prvič. vsa nadaljnja puljenja so veliko manj boleča.

če te kaj tolaži, jaz ko sem si prvič pazduhe odločila depilirat mi je frendica kožo napenjala. bolelo me je kot svinja. itak sem si pa samo levo pazduho zdepilirala. da sem na desni bok lahko spala. bolela me je cela roka.
ampak mi ni žal, niti malo. ne morem rečt, da več nič ne boli, ampak je postopek brzinski. ne vem če mi vzame kaj več časa kot britje. ker nikoli ne zrastejo več vse dlake naenkrat. jaz ki sem na dlake alergična, sem se prej brila vsak drug dan sigurno. zdaj mi pa po enem tednu še ni neke sile, tudi če grem na bazen. :D
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 16. Sep. 2011 21:53

Dizzy.girl, mam tistega za med tuširanjem in je celo manj boleče, če je s šamponom namiljeno in mokro. (sicer sem pa med tistimi bolj švicastimi in NIKOLI nimam suhih pazduh, tko da ni fore)
Na bikini predelu pa se js še v življenju nisem pobrila, vedno vosek + pinceta, tako da me tam niti malo ne boli. Tko, cukne kot na nogi.

claire, fakin šit, dala sem si 5 uhanov naenkrat v hrustanec, tetovirala sem se, ampak več kot dveh dlak naenkrat pod pazduho si ne morem spulit. O.o
Prav kolegico bom prosila, da mi pomaga. Bom js nategovala, ona pa strojček vlekla.
Because I can.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Sep. 2011 22:19

Tananda jaz ti tudi svetujem da potrpi. Jaz imam drugače zelo nizek prag bolečine in me dejansko vsaka stvar hitro zaboli, ampak sem preživela še vsako puljenje dlak pod pazduho z epilatorjem. Če sem jaz zdržala, boš zagotovo tudi ti :)
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 16. Sep. 2011 23:18

Madona ste pogumne. Jaz mam tud dokaj visok prag bolečine ampak pod pazduho sploh ne upam epilatorja približat, če me že na bikini predelu boli ko vrag ampak mogoče probam drugič tud pod pazduho... sam zdaj me je še bolj strah glede na to kar je Tananda napisala.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 17. Sep. 2011 0:02

^^Ej res te ne rabi bit strah. Kot pravim mam js zelo nizek prag bolečine, res skoraj praktično vsaka stvar me boli, ampak mi depiliranje pod pazduho ni tako zelo hudo. Mogoče prvič pa drugič res boli, ampak sem čisto komot zdržala. Tako, da boste res vse punce, ki niste take 'bolečke' kot jaz tudi to preživele. :)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 17. Sep. 2011 0:42

ena kolegica si s pinceto pazduhe.. mogoče bi vam blo lažje če začnete s pinceto in ko dlake niso več tok močne, nadaljujete z epilatorjem
Uporabniški avatar
GnilaLimona
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 526
Na forumu od: 28. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a GnilaLimona » 17. Sep. 2011 9:29

Pena + britvica. Z Veetom sem dobila alergično reakcijo. Sem pa vesela da sem se z njim namazala samo po nogah. :D
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 17. Sep. 2011 9:30

Sem probala pa je dost neudobno te dlake s pinceto lovit. Bom js lepo pustila, da zrastejo (kok dolge morajo bit btw?) pa zobe stisnila.
Because I can.
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 17. Sep. 2011 16:16

^^ Pa ne da se pod pazduho sama depileraš? Ne ne, to ne gre, ker sam z dvigom roke ne nategneš dovolj kože, zato te pa tok boli. Naj ti gre nekdo čez z epilatorjem, medtem ko boš ti z drugo roko še dodatno nategnila kožo. Sem 100% da bo bolečin nična proti zdejšnji. :wink:
Uporabniški avatar
Tananda
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 619
Na forumu od: 29. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Tananda » 19. Sep. 2011 13:16

Danes ima 1nadan.si v ponudbi 62% popusta na tri tretmaje z Green flashom za pazduhe. Mogoče bo katero zanimalo. :)
Because I can.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron