Odstranjevanje dlak (britje / depilacija / voskanje)

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Na kakšen način si odstranjujete dlake?

Britje.
409
80%
Depilacija.
46
9%
Voskanje.
56
11%
Skupaj glasov : 511

xtina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 8. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a xtina » 28. Avg. 2012 8:21

aja, gre se za IPL odstranjevanje dlak :)
Uporabniški avatar
Quanesha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 21. 8. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Quanesha » 28. Avg. 2012 10:24

Jest mam IPL lasr za domačo uporabo in nrdim tko: najprej se pobrijem potem pa grem z laserjem čez....deluje direktno na korenino dlake (če imaš dalše ne pomaga...tut če maš ful svetle nej nebi pomagou). Ne deluje tut na zlo temni polti. Tko da mislm da je isto pr teh IPL laserjih v salonih. Razlika je sam v tem da je v salonih močnejši in da po večih tretmajih nimaš več dlak (lahko tut do 5let brez dlak). Ta za domačo uporabo pa deluje za kake 3mesece. Upam da sem ti bila v pomoč :)
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 28. Avg. 2012 13:45

xtina, toplo ti svetujem, da še enkrat premisliš o tem IPL tretmaju. če si že pripravljena na investicijo v gladko kožo, ti priporočam, da jo še malo povišaš in se odpraviš v dermatološki center, kjer delajo s pravimi laserji. moja izkušnja je taka, da niti pravi laser ne odstrani vseh dlak, tako da jih IPL še toliko manj. če pa želiš samo vzdrževati daljše stanje brez dlak, se ti pa sigurno bolj splača domači IPL. tudi sama razmišljam o tem nakupu, 1x letno pred poletjem pa bom sigurno še hodila v dermatološki center, ker so rezultati zadovoljivi na temnih dlakah, so se mi močno zredčile. še vedno pa mi gre na živce dosti svetlejših, za katere pa je očitno edina rešitev vzdrževanje z domačim IPL.

glede vprašanja pa tole... dlake si pred postopkom obriješ doma, ali pa ti jih tam (odvisno od salona), nato ti naredijo tretma, ki vpliva na korenine dlak, zato ni potrebno da je dlaka nad kožo, saj jo samo zažge in potem smrdi.
Kampara
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 25. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Kampara » 28. Avg. 2012 14:08

Omg 1 uro s pinceto? :) Dobra si, meni se nebi dalo.
Okoli ritke pomaga, če počepneš in boš lažje dosegla vse dele ter jih pobrila.
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 30. Avg. 2012 9:15

playboyGirL napisal/-a:a se res potem dlake razredčijo? se splača potrpet?


Jaz sem pod pazduho poizkusila in prvič je res AUČ!! Potem pa sproti odstranjuješ tistih nekaj in gre, vendar meni so se začele ful vraščati in bolelo je tako, da sem opustila ta način odstranjevanja dlak. Noge so ok. Bikini si pa ne predstavljam puliti, ufffff.
T3jcha
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a T3jcha » 26. Sep. 2012 10:07

Ma to pred laserskim posegom je res treba upoštevat in se samo brit, nič drugega, niti s pinceto nobene dlake spulit. Vseeno se da tud z navadno depilacijo z voskom velik narest pa kremo za zmanjšanje poraščenosti, da je dalj časa mir.
Radovednost je ubila mačko
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 04. Dec. 2012 16:19

Jaz pa si na bikini predelu skoz odstranjujem dlake z epilatorjem. Me bolj boli na nogah, ki si jih raje brijem, kot tam :D Včasih se mi kaka dlaka vraste ampak ni hudega...
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
rebelgirl
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 20. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a rebelgirl » 05. Dec. 2012 15:36

eh, midva z mami sva hodili na laser, ipl elos mislim da, ta ki naj bi res deloval. v okolici celja ga je lani imela samo ena gospa. jst sem na polovici nehala hodit, ker ni blo učinka, mami je končala tretma. dlake res ne rastejo takrat ko hodiš oz so taka žarišča, kjer dlak ni, ampak pride vse nazaj. mami je tok besna, da bo šla zahtevat denar nazaj, ker ji je ona tam garantirala da bojo dlake izginile. jst sem se tepla po glavi zakaj sem dala 500e, mami je dala nekaj čez 1100 al 1200. obup skratka. pa še boli za popizdit (bikini predel sva meli). groza.

pod pazduho se depiliram s sladkorno pasto. skuham jo sama :) ostalo si pa brijem vsak dan, se mi ne ljubi vsak teden paste vlečt dol., pa noge se mi ful vraščajo..
pasto skuham, pol jo pa z nožem za maslo nanesem na pazduho in z bombažnimi krpicami dol vlečem (rjuha, kuh. krpa). je velik hitreje in enostavnejše kot s prsti, pa nič se ne lepi. sem navdušena!
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 16. Dec. 2012 13:31

ja laser je obup. Ful so obljubljali pa še nisem srečala ženske ko bi bila dejansko brez dlak. Vsem so začele nazaj rasti.

Jz sm še vedno za brazil pri kozmeričarki. Itak ti pol ful počasneje rastejo.
Ostale predele pa uredi moj epilatorček: http://www.mimovrste.com/artikel/346002 ... ette-venus

Mi je ful fajn ker ga lahko pod vodo uporabljam in potem ne boli toliko.
maichu
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 23. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a maichu » 20. Feb. 2013 22:46

heeei.mene neki zanima zdei za rojstni dan bom dobila laserski depilator od remingtona.pa me zanima kako se to sploh briješ recimo brazilsko z laserjem..

drugače sem pa bila 2x na brazilski da mi je kozmetičarka z voskom in ni bilo tako hudo kot sem mislila..bolelo me je še kak dan in potem je blo kull.sam men se ne da čakat da so dlake dovolj douge tko da mam raje britvice zaenkrat dokler ne dobim laserskega =))
Življenje teče kot reka sanj,
ki ponikne, ko so sanje
že skoraj odkrite*
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3413
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 26. Jun. 2013 11:58

NOVO:

Mene pa zanima, ce je katera ze probala egipcansko depilacijo s sladkorno pasto?
Zanima me kar se tice bolecine, rezultata...koliko drugacna je taka depilacija od depilacije z voskom in trakovi?
Uporabniški avatar
Tamara stylish
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 679
Na forumu od: 26. 10. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamara stylish » 26. Jun. 2013 12:12

Jaz sem jo kupila pa je ne znam uporabit... se mi kr vleče in lepi...
I like to see my money ... hanging in my closet.

I saw you get into a cab with a woman wearing come-fuck-me heels!
TKall
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 24. 7. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TKall » 30. Jul. 2013 14:41

Živjo, eno vprašanje bolj na hitro, mogoče mi zna katera pomagat :) Pred kratkim so mi na stegnih grozno vraščale dlake, cele noge sem imela v "pikicah", komaj katera je prišla ven. Preostalo mi ni druga, kot da sem si vzela uro časa in vse "osvobodila", potem pa naredila en dober piling, obrila in stuširala in namazala z kremo..To se je zdaj poleti zmanjšalo, ne vraste mi skoraj nobena več, pa tudi piling pred britjem ful pomaga. Nastal je pa drugi, večji problem. Vraščat so začele na t.i. bikini predelu. Niti na kopališče ne morem, počasi gremo na morje, res nimam poguma taka na plažo :roll: . Začasno sem se rešla z daljšimi kopalnimi hlačami, pa saj jih v tisti vročini ne morem nosit. Kak nasvet, kako se rešit te zlobe?
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 30. Jul. 2013 14:49

če si puliš dlake, nehaj
TKall
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 24. 7. 2013
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a TKall » 30. Jul. 2013 15:44

brijem z britvico.. Da bi si jih pulila mi niti na misel ne pride, še pri obrveh hočem zraven past v nezavest :D

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov