Odstranjevanje dlak (britje / depilacija / voskanje)

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Na kakšen način si odstranjujete dlake?

Britje.
409
80%
Depilacija.
46
9%
Voskanje.
56
11%
Skupaj glasov : 511

Uporabniški avatar
Peterca18
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 432
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Peterca18 » 01. Mar. 2012 16:30

Ponavadi ti v salonih po depilaciji namažejo kožo s hladilnim gelom, da se prej pomiri. Jaz si delam brazilko doma in tudi namažem z enim gelom z aloe vero, pa je pol še kakšno uro malo rdečkasta koža, pol je pa v redu.
Ko bom velika, bom Lara Croft.
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 02. Mar. 2012 21:03

Se je katera že kdaj voskala po rokah? Kakšne so bile potem dlake? Sej vem, da bi naj bile tanjse/krajše, samo me vseeno zanimajo kake izkušnje.Do kod se voska, do komolca? Verjetno bi čudno zgledalo, če bi si s voskom, glede na to, da imam par teh temnejših in daljših dlak še nad komolcem.
Zadnjič spremenil Feist., dne 02. Mar. 2012 21:15, skupaj popravljeno 1 krat.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 02. Mar. 2012 21:12

Jaz uporabljam vosek al pa depilator na rokah (podlahti) in so dlake malo tanjse pa precej bolj redke. Si jih pa depiliram ze vsaj pet let.
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 03. Mar. 2012 13:13

...
Zadnjič spremenil Feist., dne 09. Jun. 2013 9:15, skupaj popravljeno 1 krat.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
Stina3
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 9. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Stina3 » 03. Mar. 2012 13:36

Ne, nad komolci mam skoraj nevidne dlake, zato jih kar pustim. Ce pa imas le nekaj mocnejsih, temnejsih dlak, jih lahko populis s pinceto. Jaz si roke voskam priblizno enkrat na mesec, saj dlacice, ki rastejo, niso tako zelo opazne, kot so bile, ko sem uporabljala depilacijsko kremo. Na podlahteh mi je kul tudi depilator, ker me skoraj ne boli in se potem ne rabim ukvarjat z ostanki voska.
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 03. Mar. 2012 19:25

Se je še kera odločila za laser zdaj, ko je na teh raznih straneh s kuponi toliko popustov tudi za to zadevo?
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 03. Mar. 2012 22:57

Feist. napisal/-a:Se je katera že kdaj voskala po rokah? Kakšne so bile potem dlake? Sej vem, da bi naj bile tanjse/krajše, samo me vseeno zanimajo kake izkušnje.Do kod se voska, do komolca? Verjetno bi čudno zgledalo, če bi si s voskom, glede na to, da imam par teh temnejših in daljših dlak še nad komolcem.


Če se boš povoskala, prosim javi rezultate. Jaz tudi že nekaj časa razmišljam o tem, ampak še zbiram pogum. :) Pa tudi ne vem ali naj se sama ali naj grem raje h kozmetičarki...
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 04. Mar. 2012 10:22

Feist. samo pazi, da ti naredi lep prehod, ena moja kolegica si voska roke tko do ene 3/4, ker ma zgori sam un puh ampak predvsem na soncu full čudno izpade, ko ma tko ene 5, 10 cm unga puha, pol pa čist gladko. So se ji pa baje dlakce precej razredčle, ampak ona si voska že par let.
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 04. Mar. 2012 17:52

...
Zadnjič spremenil Feist., dne 09. Jun. 2013 9:15, skupaj popravljeno 1 krat.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 05. Mar. 2012 17:31

jest se voskam po rokah-sama, z depilacijskimi trakovi. Prvič me je sicer povoskala kolegice, od takrat naprej se sama in mi gre čist v redu. Na zgornjem delu roke mam sicer ful mal dlak, ampak se tud tam povoskam, ne vem zakaj se ne bi če si že spodnji del?
glede brazilske je pa pri meni tko, da mam prvi dan sam mal rdečo kožo, drugi dan je že ok. Je pa res da ne delajo vse kozmetičarke enako.
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 05. Mar. 2012 21:51

...
Zadnjič spremenil Feist., dne 09. Jun. 2013 9:14, skupaj popravljeno 1 krat.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 11. Mar. 2012 20:26

kakšnega masakra? če se ne boš lih enakomerno, itak sedaj ni panike ko še ni sezona kratkih rokav
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
Feist.
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Feist. » 12. Mar. 2012 22:49

...
Zadnjič spremenil Feist., dne 09. Jun. 2013 9:12, skupaj popravljeno 1 krat.

And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night, but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
unnamed
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 22. 2. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a unnamed » 31. Maj. 2012 14:20

mene pa zanima, če je katera že probala ta veet gel wax? kako se obnese? ali pobere čisto vse dlačice?

Tole:
http://www.veet.co.nz/veet-delicious-gel-wax.php
Uporabniški avatar
LaPetitPrincesse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 6. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a LaPetitPrincesse » 07. Jun. 2012 14:00

Kmalu nameravam prvič na brazilsko depilacijo... Na depilaciji nog in bikinija sem že bila, in me je že to kar dosti bolelo, ampak zdaj poleti se mi ne da ubadat z britjem tam spodaj, zato želim celotno depilacijo. In me zanima, ali bi lahko pred tem vzela kakšno tableto proti bolečinam (in katero)? Ali se to ne sme oz. ne pomaga in bo treba kar potrpet?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov