Odstranjevanje dlak (britje / depilacija / voskanje)

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Na kakšen način si odstranjujete dlake?

Britje.
409
80%
Depilacija.
46
9%
Voskanje.
56
11%
Skupaj glasov : 511

Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 21. Dec. 2011 22:14

pri kozmetičarki je najboljš, sama sem hodila na brazil in nisem imela nikoli vnete kože. Zdej imam pa vodoodporen epilator in je super tudi za to področje, sploh zdej ko so dlake zaradi brazilske ful mehkejše in niso tolk močne.
Uporabniški avatar
ricola
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 46
Na forumu od: 15. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a ricola » 05. Jan. 2012 7:50

Jaz imam pa problem: ko sem si brila bikini predel sem na vsaki strani vsakič morala bolj ven se začeti briti, saj kot veste ko se začneš na nekekm področju briti (tudi če so dlake prej bele) začnejo dlake potemniti. Vendar zdaj če se bom tako naprej brila bo ta predel s temnimi dlakami še bolj ven rinil - zdaj je že 2 cm na vsaki strani. Mora se ga pa pobriti ker kako bi pa drugače izgledalo iz hlačk :?
Kakšna ideja kaj naj zdaj naredim? Naj si jih pobelim? Ali kakšna druga metoda? (nisem brala celotne teme, zato ne vem kaj ste največkrat priporoile)?
Uporabniški avatar
jozica1
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 409
Na forumu od: 29. 4. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a jozica1 » 05. Jan. 2012 10:26

Živjo!

Mene pa zanima kje delajo dobro in relativno ugodno brazilsko depilacijo? Kranj ali Ljubljana..

P.S.: Koliko dni puščanja dlak je dovolj?
Velika ljubezen in velik uspeh sta povezana z velikimi tveganji!
Uporabniški avatar
v-e-s-n-a
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3409
Na forumu od: 10. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a v-e-s-n-a » 05. Jan. 2012 10:36

Meni se zdi v Lj zelo ugoden kozmetični salon Berni.
Jaz sem bila tam na navadni depilaciji in je res vredu, potrudijo se, pa prijazne so tudi full. Za študente imajo popuste...

:D
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 06. Jan. 2012 13:42

Tudi jaz hodim v ljubljani v Berni in mi je super. punce so res prijazne in zmeniš se lahko pa čist skoraj kadarkoli :)

glede kranja pa mi jekolegica priporočila Dermofit... da je menda brazilka tam zelo kvalitetna :)
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 06. Jan. 2012 15:19

Meni tele saloni ne dišijo, mogoče ve katera za kakšno dobro depilacijsko kremo za tam dol?
Uporabniški avatar
claire
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3646
Na forumu od: 19. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a claire » 06. Jan. 2012 22:14

jozica1 napisal/-a: P.S.: Koliko dni puščanja dlak je dovolj?


ja to zna bit problem. vsaj 5 bi ti jaz predlagala. če zdržiš. ker drugač ni pravega učinka. (edino res grozna plat depilacije :) ). zato se je sama tako redko poslužujem. depilator je boljša varjanta kar se tega tiče. pa cenejša. če si seveda lahko sama to pošlihtaš, ker ene preveč boli.

White_Widow jaz bi ti iskreno odpriporočala kakršnoliko depilacijsko kremo na tem predelu. razen, če res misliš depilirat samo bikini.
sAv€ ENErgy, plaY in The D@rk.
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 06. Jan. 2012 23:20

ja itak, sam bikini predel bi rabla depilirat, drugje je britvica meni čist super, ampak na bikini predelu se mi se mi delajo mozolčki
joly
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 8. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a joly » 21. Jan. 2012 12:19

Mozoljcki so navadne vrascene dlakice imenovane tudi pseudofolikulitis (pri moskih foliculitis barbae) Toel se enostavno resi z medicinskim diodnim laserjem valovne dolzine 800 nm . Kje to opravljajo. Kolikor vem pri prof. dr Bartenjevu v Ljubljani, dr. metki Adamic v DCP in Mozetic Polona v http://www.beautycenter-sp.si/ Novi Gorici. Mogoce se kje ampak tole sem nasla na spletnih straneh... Je pa terpaija primrna tudi za isti problem v pazdusnem predelu, pa na nogah pri moskih na obrazu....
Uporabniški avatar
White_Widow
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1122
Na forumu od: 8. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a White_Widow » 21. Jan. 2012 17:12

dej ne reklameri v vsaki temi..in to ful očitno
Uporabniški avatar
Punica granatum
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 392
Na forumu od: 4. 1. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Punica granatum » 21. Jan. 2012 18:04

White_widow men od depilacijskih krem zelo odgovarja od Afrodite krema, tista s kamilico. Še prijetno diši pa lepo naredi tko da jo priporočam :)
Uporabniški avatar
Jess°
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 189
Na forumu od: 20. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jess° » 27. Feb. 2012 17:20

Helou!

Mene pa zanima, tiste punce ki uporabljate trakove z voskom, kateri vam se zdijo najboljši?
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 27. Feb. 2012 19:15

Meni nobeni. Katastrofa so, samo pocanje oz. jaz imam zelo slabe izkušnje z njimi. Raje se epilatorja držim, mi vsaj spuli vse ven. Kar se voska tiče bom pa raje šla k kozmetičarki kot se sama ukvarjala s tem, no vsaj s trakovi tile ko imajo že vosek gor... z vročim voskom pa nvm kako je, nisem še probala.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 29. Feb. 2012 14:51

punce, spet je vn neka nova metoda odstranjevanja dlak, in sicer z ultrazvokom. a katera kaj ve o tem?
Uporabniški avatar
arrow
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 800
Na forumu od: 5. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a arrow » 01. Mar. 2012 13:19

V kolikem času po brazilski depilaciji se koža čist pomiri in je normalna? Glede na to, da grem prvič in mam občutljivo kožo, bo verjetno "pomirjanje" trajalo kaj dlje?
I fear to keep an open mind, for there are those who would use it as a door to my soul.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov