Od kje denar za kozmetiko

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bad_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 992
Na forumu od: 3. 9. 2004
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a bad_girl » 26. Dec. 2005 14:02

Mimi_M napisal/-a:Ne kupujem drage kozmetike, no, pa tud dragih cunj ne, raj si kupim več stvari za tak dnar.


Približno tko je pri men. Kar dobim zaslužim sama prek ŠS in dobivam štipendijo, ki jo porabim za plačilo prevoza, bonov in položnic za Mobitel.

Tko, da ponavadi ne kupujem drage kozmetike, kupim Loreal, Revlon, Maybelline ali Max Factor. Večina osnovne higiene mi itak najbl ustreza otroška, ki se giblje do jurja. Sem pa ke dam mal več za kak parfumček, pa še te mi lubi mal cnej lahk zrihta..Škoda mi je npr. dat 8k za eno maskaro...
_______________________________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring, my summer wine is really made from all these things...
Uporabniški avatar
La*Perla
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 456
Na forumu od: 25. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a La*Perla » 26. Dec. 2005 14:20

Jaz sem se pa končno naučila kupovat s premislekom in tako tudi vse stvari kupujem le take, ki mi res ustrezajo.
Za obraz uporabljam dražjo kozmetiko, čistila so malce cenejša (Avene, Nivea), za telo uporabljam otroške izdelke in za lase otroški šampon ter balzame in maske Gliss kur, ker so mi 1a.

Naučila sem se, da denar prišparam in potem res kupim tisto, kar rabim :D
*Diamonds are forever*
Blondie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 8. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Blondie » 26. Dec. 2005 14:28

La*Perla napisal/-a:...Naučila sem se, da denar prišparam in potem res kupim tisto, kar rabim :D


Tudi pri meni je nekako tako. Ko sem bila še mlajša sem nepremišljeno kupovala in zapravljala denar. Zdaj pa raje pred vsakom nakupom, pa naj bo to kozmetika ali oblačila, raje dvakrat premislim. Ter včasih raje kupim kaj dražjega pa zato bolj kvalitetnega.

In odkar sama delam preko ŠS veliko bolj cenim prisluženi denar in pazim kako ga porabim. :ja:
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 26. Dec. 2005 14:36

delam šparam :) in v šolo hodm
kakšni goody so zaželeni mar ne?
Uporabniški avatar
AnyKa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 29
Na forumu od: 3. 12. 2005
Kraj: mb

Neprebrana objavaNapisal/-a AnyKa » 26. Dec. 2005 14:42

Ne kupujem vrhunske kozmetike. Kupujem večinoma-Loreal, s.he, MaxFactor, Maybelline in podobne.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 26. Dec. 2005 17:24

stipendija, zepnina doma, babice. vsake tok casa kej delam prek ŠS.

vrhunske kozmetike vecinoma ne kupujem. (razn kreme za obraz+tonik), bl "povprecno"
Uporabniški avatar
ines-ka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 17. 2. 2009
Kraj: okolica Lj.

Neprebrana objavaNapisal/-a ines-ka » 18. Feb. 2009 21:09

nimam štipendije, nikoli nisem imela žepnine, zato ves denar zaslužim preko ŠS :)
nekaj od tega gre za kozmetiko, kupim pa ne glede na ceno gledam učinek in kako mi odgovarja tista stvar
You may not be like me, but that's OK,this is me and this is how I stay.
Uporabniški avatar
p!ka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1836
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Šaurini

Neprebrana objavaNapisal/-a p!ka » 18. Feb. 2009 21:15

Kolkr jz kupujem kozmetike je res zanemarljivo, ampak... Keš dobim al iz štipendije al pa kaj dobim doma. Edina res dražja kozmetika je tista, ki jo uporabljam za obraz to je ANNEMARIE BORLIND. Je kr precej draga in trenutno šparam za dnevno in nočno kremco, ker si ne morem prvoščit, da bi si naenkrat kupla komplet. Večinoma pa si kozmetiko, zadnje čase, naročujem prek kataloga Oriflame.
...Voli me iz inata
voli me bez ostatka
voli me bilo gde sam
bas takvu kakva jesam

Voli me kad me nema
voli me pored svega
voli me kad ni jedan
bas razlog za to nemas...
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 19. Feb. 2009 8:39

Kupujem malo kozmetike, to pa premišljeno. Ma srečo, da nisem količinsko zahtevna in je zbirka moje kozmetike zelo osnovna. Pa, da ne morem glih eksperimentirat, ker koža skoraj ničesar ne prenese. :)

Se mi pa zdi, da sploh pri kozmetiki velja rek "si ne morem privoščit kupovat poceni". Primer: Tigijev šampon in balzam uporabljava oba s tipom, si lase pereva 1x,2x do 3x na teden (kakor kdo) in ju mava že eno leto. Tega nisem mogla rečt za noben L'Oreal in podobno sranje.
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
LuvDancin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 16. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LuvDancin » 19. Feb. 2009 9:56

Prvo kot prvo, delam prek ŠS, in s tem pokrivam vse svoje stroške, ne samo kozmetike.
Negovalno kupujem, ko mi vsega zmanjka (več/manj mi vedno vsega naenkrat), torej na vsakih par mesecev en večji nakup. Česar zmanjka prej, kupujem sproti. Ocene vedno preverjam na kozmetometru, prosim za testerje ipd., po premisleku kupim, in se držim tega, kar mi ustreza, torej kupujem ene in iste stvari že par let. ;D Od negovalne kozmetike sem nora na Alverde, mi ful paše na kožo, pa še cenovno ugodna linija je.
Kar se dekorative tiče, vlagam v kvalitetnejše izdelke. Kot študentka si to lahko privoščim, ker ne uporabljam veliko - korektor, maskaro, blusher; redko še puder v prahu, eyeliner in barvico. Pa vsake toliko investiram v kak dober gloss.

Na splošno ne zapravim velik za kozmetiko, mam večji problem s čevlji. :lach:
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 19. Feb. 2009 10:04

Ko sm bla se v soli, sm si z zepnino kupla kar sm si lahko. Seveda je prispevala tut mami, da je blo lazje. Takrat sm uporabljala puder od Vichy-ja, ostalo kozmetiko pa tist srednji razred (L'oreal, Nivea... ). Zdej sm redno zaposlena, tko da ni vec tolk tezko in sm tut presedlala na visji cenovni razred Chanel puder, maskara, barvice,... Sm pa se vedno ostala pri Vichy-ju in Garnier kar se tice tonika, odstranjevalca licil, kreme, ker mi najbolj odgovarjajo.
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 19. Feb. 2009 11:20

Štipendija, ki včasih zgleda zelo majhna za moje nakupe in življenje v Lj med tednom. Včasih še mami prispeva kak evro za "osnovne" stvari. Dajem prednost kvaliteti pred ceno. Najljubša kozmetika mi je Clinique (krema in tonik), ki pa zdržita precej dolgo. Kupujem večinoma preko interneta, saj dobim tudi pol ceneje kot pri nas (za 125 ml kreme sem dala 22 evrov, pri nas je 50 evrov, tonik za 10 evrov, pri nas 20).
Tud dekorativno kupujem kvalitetno (žal kdaj tudi drago). Kupujem kvalitetne maskare višjega razreda, saj imam zelo občutljive oči. Moja slabost so pa lip glossi :?
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
*AnNy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 27. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *AnNy » 19. Feb. 2009 12:53

mam štipendijo+delam prek študenta. nikol ne dam zadn denar za kkšno vrhunsko kozmetiko, rajš si dam keš na stran in ko mam že tolk našparano grem kupt. :)
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 19. Feb. 2009 22:06

Vrhunske kozmetike ne kupujem več, ker nisem opazila nobene razlike, oz. mi odgovarja točno določena kozmetika, ki pa sploh ni vrhunska. Denar zaslužim sama.
Uporabniški avatar
rachka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1755
Na forumu od: 21. 11. 2005
Kraj: hollywood

Neprebrana objavaNapisal/-a rachka_ » 19. Feb. 2009 22:51

jaz tudi ravno ne plavam v kozmetiki. kupim takrat, ko mi česa zmanjka..razen kakšen lak si kupim mal pogosteje, ko se mi zadopade kakšna shiny barva ;)
denar za to zaslužim sama, tako kot tudi za vse drugo.
"And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music." F. W. Nietzsche

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov