Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 18. Dec. 2005 9:42

MIGRENA napisal/-a:
Mimi_M napisal/-a:Vsaki dve leti ti pripada okol 10k, to je ravno za nova stekelca.


10k za šipce? :eek:
To mi je pa ful čudno k jest dam za šipce sigurno vsaj tm od 20-30k, mam pa sicer kr velko dioptrijo --> -4,00... in ja na tako dioptrijo me vsake 2 leti pripada 7.000 :? ... ful mi pa to pomaga glede na dejanske stroške :evil:

To pa zej men ni jasno, kako daš tok za šipce?? :?:
Ko jih jst menjam (dioptrija je zdej -4 in -2.75), dam lih okol 10,11k in to za plastične s tistim antirefleksom, da se ne blešči. Tko da se lih pokrije s tistim dnarom od zavarovalnice, če pa jih vsak let zamenjam, pa valda sama plačam. Razn če maš kake ful spešl..
Aja, jest tud žuram kar z očali, :lol: Men so moje ful zakon, mi pravjo, da sm bolš z očali, kot pa brez, da tko lepo pašejo na moj obraz.. Pa da bi jest pr moji dioptriji hodila okol BREZ očal.. prvič se takoj z avtom zaletim kam, pa valda nobenga več neb spoznala..
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 18. Dec. 2005 14:07

Js mam tut ocala, sam jih ful ne maram, k se mi zdi, da mi ne pasejo. Tm u optiki sm probala miljon okvirjev pa so se mi zdel eni bl grozni k ta drugi. Na konc sm se odlocala med enimi od D&G k majo sam na vrh tak kovinski rob, drgac pa nimajo okvirja, pa enimi od Replay k so mel rdec okvir. No po pou ure premisleka sm uzela D&G k so kao mn opazni.
Ful bi pa mela take navadne pravokotne s crnim okvirjem... Taki so mi najlepsi.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 18. Dec. 2005 14:33

Mimi_M napisal/-a:To pa zej men ni jasno, kako daš tok za šipce?? :?:
Ko jih jst menjam (dioptrija je zdej -4 in -2.75), dam lih okol 10,11k in to za plastične s tistim antirefleksom, da se ne blešči. Tko da se lih pokrije s tistim dnarom od zavarovalnice, če pa jih vsak let zamenjam, pa valda sama plačam. Razn če maš kake ful spešl..
Aja, jest tud žuram kar z očali, :lol: Men so moje ful zakon, mi pravjo, da sm bolš z očali, kot pa brez, da tko lepo pašejo na moj obraz.. Pa da bi jest pr moji dioptriji hodila okol BREZ očal.. prvič se takoj z avtom zaletim kam, pa valda nobenga več neb spoznala..


Jest mam tut plastične šipce poj mi jih more pri tej dioptriji že mal stanjšat pa tist antifleks al kaj je, da se ne blešči pa kuj nanese okol 20k. Menjam pa dioptrijo skor vsak let al pa na dve k se mi res dost slabša :?

Sofi, a ti poj hočeš rečt, da pri tej dipotriji, ki jo maš greš kdaj vn brez leč al pa očal? :eek:
Jest bi se pomoje po 1 metru nekam zabila k sm slepa k kura, drgač oboje furam in leče in očala, me pa leče med žuranjem nč ne motjo tut, če je vse zakajeno --> drgač mam pa za take primere ko začnejo učke pečt kapljce skoz pr seb pa je kul :wink:

Jest grem lih jutr vrjetn gledat za kšn hud okvirček, jeeeeeej :freude:

Aja men grejo pa očala sam kdaj na živce, zato k poj nemorem met kšnih mal večjih uhanov k sama seb zgledam preveč nakičena, pa k se ful težko namažem --> mam zlo dolge trepalnce, ki se mi poj v šipce zaletavajo :?
Še kšna s takim problemom?
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
legally blonde
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 956
Na forumu od: 2. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a legally blonde » 18. Dec. 2005 14:47

MIGRENA napisal/-a:...pa k se ful težko namažem --> mam zlo dolge trepalnce, ki se mi poj v šipce zaletavajo :?
Še kšna s takim problemom?


Ja, sam se nism najdla resitve.. pac skos pucam spegle pa mau je motece. Sam se dobr, da mi ni treba ocalc skos nost.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 18. Dec. 2005 15:01

Ja, tole z uhani sm tud jest že tuhtala, če je možno, da zarad očal zgleda včasih malo čudno? Očitno je res.
Jst sm jih tok navajena, da sm se parkrat že čist spozabla in šla pod tuš z njimi...
Na živce mi grejo edino poleti, ker se hitro začnem potiti tudi po obrazu in pol so mi odveč. Leč pa nimam..nekak mi ni, da bi si jest tisto not pa ven dajala..
Uporabniški avatar
Zvezdica16
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 26. 6. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvezdica16 » 18. Dec. 2005 15:10

Js očala res redko nosm, samo doma; z lečami grem pa povsod, sploh si ne morm predstavlat, da jih ne bi mela. Tud k grem žurat, je pa res, da ne smeš z njimi spat, tko da na to je res treba pazt. Drgač če te pa dražijo al pa maš občutek, da so se ti kr prileple na oko, ker maš suhe oči, pa si kupi kaplce za učke. Zdj prodajajo tud take, k si jih loh daš not, če maš leče.
Najlepših stvari se ne da videti, čutiti jih moramo s srcem Lupčka vsem! ***
Uporabniški avatar
Sarcyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 22. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarcyka » 18. Dec. 2005 18:54

js sm dubila očala u prvem letniku ss, sam bi jih pomoje mogla dubit ze mau prej, ni vazn. Pred kratkim sm dubla nove, kr sm bla že took slepa na prejšnje da je blo kritično :) Teli okvirji se mi zdi, da mi pa ful sedejo(no tud drugi tko pravjo), prejšnjih sploh nism hotla nost drgje k u šoli, doma al pa u kinu-možno da se mi je zato poslabšala dioptrija :) zdej jih pa skos furam, razn k grem plesat...drgač pa komi čakam da dobim leče-pol tud u diskaču nam več slepa ;), sam morm počakat na januar :cry: kr una optika k ma sam 5000sit pregled pa zaston leče(al neki tazga) začne šele tkt naročat :x js bom tm 3.januarja!!! :razz:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 18. Dec. 2005 19:10

Tole o teh zastonj lečah se le dobro prepričaj prej, ker je zelo različno. Eni ti jih dajo, kao na probo, ampak so kratkotrajne, za 14 dni ali 1 mesec, potem si jih moraš pa seveda kupit. In niso lih poceni, sama si raje za ta denar, ki bi ga v enem letu dala za leče, kupin nove okvirje.
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 18. Dec. 2005 21:22

ja jest sm isto mela pregled pa kao lece zastonj...
sam to je blo tko, da si dobu lece za 1 mesec... kao une k mi jih je dala na probi gor, sm lahk obdržala... itak sm ze kuj vedla, da jih bom kupla... tko da sm vzela tiste testne + mesecne za pol leta :) sam mi ni tezko blo dat tega dnarja...
pa kar se tice stroskov... ja lece so k draga zadeva... ce racunas da dam 16.000 na pol leta (torej neki cez 32.000 SIT na leto), pol mors pa kupvat se tekocino na cca. 3 mesece (od zacetka na 2, ker jo porabis mal vec), pa ta stane recimo 3.200... torej vse skup na leto znese med 45.000 in 50.000 SIT.... recimo... ampak jest sm se sprjaznla...
sm si kupla ocala tud, tak da jih mam samo za doma, za ocke pocivat... drugac pa itak nikamor brez lec... mislm, pa da tud obstaja ena tema o lecah ze :)
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 19. Dec. 2005 12:43

Jst tui nosm leče, čeprov me ma dab si kupu očala, sam zaenkrat še nism najdu takih ki bi mi ustrezala. Glede na moj obraz. Kr enih si pa nočem kupt...
Uporabniški avatar
Sarcyka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 22. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarcyka » 19. Dec. 2005 18:57

Mimi_M napisal/-a:Tole o teh zastonj lečah se le dobro prepričaj prej, ker je zelo različno.


ja sej vem, to so sam probne leče, drgač morš pr njih pol kupt leče, da maš zaston pregled oz. zaston probne leče..., da ne bom preveč zašla s teme(ja sm opazla da je še ena tema z lečami :) ) dons sm opazla, da glede na to, da mam ta nova komi en mesec, majo kr neki prask(jao sm štor :? )
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 20. Dec. 2005 9:07

ej kaj pa nardis, da jih ne bi mela :) k jest jih mam TAKOJ... pomoje se kr same od sebe pojavjo :eek: it's a kind of magic :)
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 20. Dec. 2005 11:19

Jest sm bla včeri v Clarusu in majo RES HUDE okvirje za očala... sm mogla kr ožji izbor narest :wink: , čeprov ene so mi ble pa sploh :love: ... tko, da grem jutr še z mami pogledat (da dobim še njen blagoslov :wink: ) in poj bom vrjetn za neki časa spet postala očalarka :P leče pa mal na stran.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 24. Dec. 2005 8:25

Moja so pa tem podobna:
Slika

Sam da je sprednji del okvirčkov moder in zadnji vijolčen, ročke so pa modre, ampak ker so not kovinske v zlati barvi blazno pašejo h moji rdečkasti barvi las, ko se to z modro zmeša. :wink:
So pa Vogue. Vidla sem pa ene še bolj hude v črno-flurestnčno modri barvi, sam za moja prva očala so ble mal pretemne, sem si bla cela čudna. :D
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 25. Dec. 2005 11:12

Jest jih grem v torek iskat, wiiiiii komi čakam :freude:
Sam se bom pa v stroške vrgla --> sam šipce me pridejo 30k :? , poj pa še pregled, delo pa okvirji :pale: ... ampak dober novih očal nisem že ene 3 leta kupovala tko, da nej mi bo :wink:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov