Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 26. Dec. 2008 12:21

Verjemi, da ne bodo mislili, da si zmišljuješ. Najboljše, da čimprej zrihtaš. Res je, da tudi računalnik vpliva na vid, žal ima vedno več ljudi slabši vid. Jaz sem tudi med njimi. In nosim leče in očala.
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 26. Dec. 2008 12:24

Poison Girl napisal/-a:Men se zdi, da zadnje čase ful slabo vidim, predvsem na daleč. :? Al pa recimo v šoli se moram kdaj prav potrdudit, da vidim kej na tablo.
Samo mi je kar mal brezveze it na pregled, ker ponavadi na teh sistematskih vse normalno vidim in pol bi zgledal k da si zmišljujem.
Pa računalnik vem, da zelo vpliva na vid, a se da mogoče dobit očala, ki bi bila za neko preventivo, da si še bolj ne skvariš oči? Al je to čis smešno in nesmiselno? :oops:


Ne upoštevaj sistematskih! Idi v eno optiko in se tam naroči za pregled, kjer vse opravijo strokovnjaki :wink: Tudi jaz vidim na tistih tablah, ki so drugače na običnih pregledih vse normalno, pa imam drugače očala.. Tisto za moje pojme ne pokaže čisto nič realno :wink:
Drugače pa, za računalnik vem, da se dajo dobiti očala, brez dioptrije, samo kot zaščita, ker jih ima moj brat.
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
sweet(xy)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 1. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet(xy) » 26. Dec. 2008 12:29

Če imaš občutek, da slabše vidiš, le pojdi na pregled. Če bodo ugotovili da je s tvojim vidom vse uredu, toliko bolje zate (mislim da ti nihče ne bo rekel: zakaj si sploh prišla sem, saj je vse uredu s tabo in si nehaj izmišljevati! :wink: ).
Drugače pa, ko si spraševala za preventivo...Priporočam ti,da si izposodiš (kupiš) knjigo: Christopher Markert: Boljše življenje brez očal - Vaje za izboljšanje vida po metodi dr. Batesa . Notri imaš vaje, ki naj bi izboljšale vid. Znanec je delal vaje po tej knjigi in dejansko se mu je vid izboljšal. Je pa res, da to zahteva obilo vztrajnosti in potrpežljivosti. Pa preden me kdo napade, da govorim neumnosti - ne rečem da je to neka čudežna knjiga, ampak samo predlagam,da naj poskusi če želi :D
Seveda pa očala niso nič groznega in slabega...ampak vsi vemo,da je še vedno najboljše, če ti jih ni potrebno nosit ;D
life is like a movie..and in the end-make sure that it is worth watching!
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 26. Dec. 2008 12:38

Ok, hvala vsem, bom res šla na pregled. Pa špegli so mi ful všeč, bi jih takoj mela. :D
Uporabniški avatar
enaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a enaa » 27. Dec. 2008 22:38

Priporočam knjigo "Vaje za izboljšanje vida po metodi dr. Batesa" in vaje za oči iz te knjige!

Sama nimam leč oz. očal, so mi pa ful všeč očala pri tipih, kterim pašejo
:twisted:
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 27. Dec. 2008 22:43

Js nosim očala že uf.. 15 let? Se mi pa vid kar slabša in slabša, sploh pa ker nimam več pregledou na 1 leto, ker sem že starejša od 18. :roll: Letos sem opazila, da v vodi itak nič ne vidim in mora bit skos en zraven mene, ker če nekoga 1x zgubim, ga brez očal ne bom več našla. :stupid: Leče bi imela lahko samo trde, ker imam (baje) previsok cilinder.
Uporabniški avatar
mucamaca5
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 147
Na forumu od: 12. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mucamaca5 » 27. Dec. 2008 23:39

Js mam zdej eno leto očala k jih nosm sam za na tablo v šoli in sm opazla da se mi je vid mčkan poslabšu. No me pa zanima iz vaših izkušn a bi blo bolš zame, da bi nosila očala al pa leče ceu čas ne sam v šoli za na tablo/TV, ker ne vem če je bolš jih skos nosit, k eni pol pravjo, da ko se ti enkrat oči navadijo se ti vid sam slabša čš, da se ti oči razvadjo..
Uporabniški avatar
Tamarra*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1549
Na forumu od: 7. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamarra* » 28. Dec. 2008 8:40

^^ Sem čisto na istem kot ti. Sem v optiki vprašala, ali naj redno nosim in so mi povedali, da SAMO takrat, ko česar ne vidim, se pravi npr. v šoli, pol pred TV in računalnikom, ker tam se vid že drugače slabša in pa v avtu.. To vse skupaj pa pomeni, da moraš čimmanj nosit, tako se ti bo vid še najmanj slabšal..
We can judge the heart of a man by his treatment of animals." Immanual Kant
Uporabniški avatar
Ninč.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 28. 12. 2008
Kraj: Poljanska dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninč. » 28. Dec. 2008 8:43

Mam očala od 1. razreda, sem tv preveč blizu gledala, sicer razmišljam o lečah. Sam nevem, zdravnica mi jih še ne priporoča.
Take a little time to smile.
Uporabniški avatar
sweet(xy)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 1. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet(xy) » 28. Dec. 2008 11:57

Ninč. napisal/-a:Mam očala od 1. razreda, sem tv preveč blizu gledala, sicer razmišljam o lečah. Sam nevem, zdravnica mi jih še ne priporoča.


Sicer ne vem kolk si stara, ampak, ko sem js spraševala okulista glede leč, je reku da ni problema, če si jih želim seveda, kr pač to zahteva malce dela. Gre se pač za to,da če maš leče moreš skrbet za čistočo leč, pa to da jih nimaš predolgo notri, Spanje z lečami ni ravno priporočljivo itd.
Ker če pač ne skrbiš dost za to (al pa če maš recimo mesečne leče, pa jih nosiš dva meseca - ja..dejansko ljudje to počnejo :roll: ) si lahko zelo zelo zelo škodiš :? .
life is like a movie..and in the end-make sure that it is worth watching!
Uporabniški avatar
Ninč.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 28. 12. 2008
Kraj: Poljanska dolina

Neprebrana objavaNapisal/-a Ninč. » 28. Dec. 2008 14:36

sweet(xy) napisal/-a:
Ninč. napisal/-a:Mam očala od 1. razreda, sem tv preveč blizu gledala, sicer razmišljam o lečah. Sam nevem, zdravnica mi jih še ne priporoča.


Sicer ne vem kolk si stara, ampak, ko sem js spraševala okulista glede leč, je reku da ni problema, če si jih želim seveda, kr pač to zahteva malce dela. Gre se pač za to,da če maš leče moreš skrbet za čistočo leč, pa to da jih nimaš predolgo notri, Spanje z lečami ni ravno priporočljivo itd.
Ker če pač ne skrbiš dost za to (al pa če maš recimo mesečne leče, pa jih nosiš dva meseca - ja..dejansko ljudje to počnejo :roll: ) si lahko zelo zelo zelo škodiš :? .


Meni je rekla zdravnica da prej kot pri 17 bolše da ne, sicer nevem zakaj, ampak bom upoštevala njen nasvet in ji takrat spet kaj omenila.
Take a little time to smile.
Uporabniški avatar
sweet(xy)
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 45
Na forumu od: 1. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet(xy) » 28. Dec. 2008 16:23

Ninč. napisal/-a:
sweet(xy) napisal/-a:
Ninč. napisal/-a:Mam očala od 1. razreda, sem tv preveč blizu gledala, sicer razmišljam o lečah. Sam nevem, zdravnica mi jih še ne priporoča.


Sicer ne vem kolk si stara, ampak, ko sem js spraševala okulista glede leč, je reku da ni problema, če si jih želim seveda, kr pač to zahteva malce dela. Gre se pač za to,da če maš leče moreš skrbet za čistočo leč, pa to da jih nimaš predolgo notri, Spanje z lečami ni ravno priporočljivo itd.
Ker če pač ne skrbiš dost za to (al pa če maš recimo mesečne leče, pa jih nosiš dva meseca - ja..dejansko ljudje to počnejo :roll: ) si lahko zelo zelo zelo škodiš :? .


Meni je rekla zdravnica da prej kot pri 17 bolše da ne, sicer nevem zakaj, ampak bom upoštevala njen nasvet in ji takrat spet kaj omenila.


Seveda, saj tvoja zdravnica te bolj poznam kot npr. jaz (v prejšnjem postu sem govorila bolj na splošno). Je pa meni moj zdravnik rekel, da bi mi dal že prej (js sem jih začela nosit pri približno 16ih letih).Rekel je tudi da recimo fantom pri teh letih navadno odsvetuje uporabo leč, ker se smatra da so fantje bolj neresni kot punce pri isti starosti. Seveda se pa to razlikuje od posameznika do posameznika. V glavnem... ti le poslušaj svojo zdravnico ;D
life is like a movie..and in the end-make sure that it is worth watching!
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 30. Dec. 2008 17:33

Tamarra* napisal/-a:^^ Sem čisto na istem kot ti. Sem v optiki vprašala, ali naj redno nosim in so mi povedali, da SAMO takrat, ko česar ne vidim, se pravi npr. v šoli, pol pred TV in računalnikom, ker tam se vid že drugače slabša in pa v avtu.. To vse skupaj pa pomeni, da moraš čimmanj nosit, tako se ti bo vid še najmanj slabšal..


res je. učk baje ne smeš razvadit, mišice morejo delat. ampak, po drugi strani se je meni v enem letu zaradi 'samokoje nujno' nošenja očal dioptrija poslabšala za eno piko. tako da vseeno pazi. je pa tista knjiga, ki je zgoraj omenjena polna učinkovitih metod za vaje učk. mogoče bi blo fajn, da skombiniraš oboje, mogoče se ti pa dioptrija čisto popravi, če nimaš tako visoke.

eh, s špegli zna bit križ, posebej, ko jih zvečer nekje pustim, zjutraj pa ne vem kje so. in morem pol vse pretipat pa ko en čudak na 10cm vse pregledam.
Uporabniški avatar
merisima
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 662
Na forumu od: 18. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a merisima » 30. Dec. 2008 19:41

Jaz mam tud očala za vožnjo.na zdravniškem pregledu za izpit je pokazalo,da ne vidim dobro na deleč,sam je tu problem,me tud na blizu zafrkava.mam na vsako oko -0,50.sam glih tulk da neki je.
sej me je htelo,da ma leče,sam sm pol na očala pristala.z lečah preveč posla zame :razz:
Piramida krije tajnu zemlje
tajnu svemira
piramida nosi grijehe
ovog naseg vremena
piramida skrivena.
(Divlje jagode:Piramida)
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 30. Dec. 2008 19:51

0,5 je tako minimalna dioptrija, da je zaradi nje leče nosit čisto brezveze. Še očala jaz nosim samo po potrebi. Lih 1x na dva mesca. :)
Imaš, da me vikaš!

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov