Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Kaychee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kaychee » 11. Sep. 2007 13:50

Hmm, zanimivo. Zdej sm že pozabla kaj je ena punca sprašvala glede leč k so me teli posti ful presenetl..
Nism vedla, da tolk folka uživa k nos očala. :cool:

Jz nosm oboje - leče in očala. Med vikendom in kadar sm skoz za računalnikom v službi, dam kr dostkrat očala, sam na splošno so mi pa lečke zakon. Lahko ležiš pa te nič ne moti, lahko mam sončna očala (mi je škoda denarja za sončna očala z dioptrijo) pa tud zdi se mi, da mi na spuščene lase velik bolj pašejo leče.
Če pa grem ven, so pa vedno lečke, ja.

Aja nosm pa od Johnsons&Johnsons-a 14 dnevne lečke mislm da Oasys al neki tacga in so mi super, ker nimam občutka suhih oči (če katero glede tega kej zanima). Prej sm mela mesečne, pa mi niso ustrezale.

Mnenja so pa deljena; par tipov mi je rekl, da sm ful huda s spegli (mam nežno-rdeče pastične okvirje), velik jih pa misl, da sm boljša brez pa da mi barva oči bolj do izraza pride. Pa še bolj se svetjo očke.

LP
Uporabniški avatar
PuZa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 37
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: s0mewheRe 0ver The RainB0w..

Neprebrana objavaNapisal/-a PuZa » 11. Sep. 2007 14:28

..BaBy Anwh0w I`ll Get An0thEr T0y..
Uporabniški avatar
Tami
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 188
Na forumu od: 28. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tami » 11. Sep. 2007 14:35

Jst sem očala dobila pri 6/7ih letih. Dioptrijo sem mela +4 in še nekej. Seveda sem bila pridna pri nošenju in se mi je ful zbolšalo. Tko, da zdej že ene 5let sam še včasih nosm očala (za tv, računalnik), ker mam dioptrijo +0,25.

Leče sem hotla tut probat pa sem sam eno zmer spraula not. Groza :(
Uporabniški avatar
Kaychee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kaychee » 12. Sep. 2007 11:27

Ja, no to, kolk časa sm pa rabla, da sm prvič spravla obe leči notr, je pa tud rekord pomoje. 4 dni. Pa še dons ne morm gledat, kako si jih nekdo drug not al pa ven daje, čeprov sm se jz pr seb navadla.

Odvisn kolk nujn je to zate. Vse se da, če se hoče... (Bojda :D )

LP
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 12. Sep. 2007 21:15

kr alergična postanem na izjave, ko eni jamrate ko mate čist mal dioptrije pa da bi hodili na operacijo, lepo vas prosim!!

js mam ful dioptrije, dedno, 7 in 8, pa zdej se mi je spet poslabšal...ja je grozn, sam se navadiš, pa očala ti tut čist kul zrihtajo, ne zgledajo nobene toplarce, ker ti lepo stanjšajo stekla...
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Sep. 2007 7:26

amapk se operacija res splača. moja sorodnica je mela res fuuuul dioptrije (okoli 20) zdej pa ma 0.25 al neki takega.

tko da....ziher grem ko naberem dovolj dnarja.
Uporabniški avatar
Kaychee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 15. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kaychee » 13. Sep. 2007 8:57

Ja, jz si tud želim, da bi bla lahko brez komplikacij na morju (dostkrat hodm v eno džunglo, kjer smo brez vode in elektrike), da mi ne bi blo treba skoz lečk pucat, da bi šla kdaj lahko brez te procedure spat in da mi mela normaln lahko dolge nohte :? .

A kera ve, kolk so povprečno cene te operacije? Mam -3 na obeh...

LP
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 13. Sep. 2007 9:48

floribunda napisal/-a:amapk se operacija res splača. moja sorodnica je mela res fuuuul dioptrije (okoli 20) zdej pa ma 0.25 al neki takega.


res je mela tok dioptrije pa je zdej skor čist kul?? a poveš še kaj o tem, prosim.

drugače pa mislim da se cene gibljejo okoli 1000 evrov na oko, nisem pa zihr. če pomisliš, da gre za tvoje zdravje, to sploh ni drago.
Uporabniški avatar
*lilica*
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1046
Na forumu od: 30. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lilica* » 13. Sep. 2007 16:15

Cena za operacijo oči naj bi bila 2400 evrou. (To je za obe očesi. :))
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Sep. 2007 17:10

pa pazit moreš fuuuul pol neki časa na učke, sončne špegle skozi nosit, da niso oči izpostavljene premočni svetlobi. drugače je pa baje dokaj nekomplicirana operacija. z laserjem ti malček steklovine dol poberejo (odvisno od dioptrije pač)

http://www.morelaokulisti.si/vsebina.asp?idpm=29


na zgornjem linku eni ponujajo to storitev, ziher več vejo kot jaz :)
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 13. Sep. 2007 17:13

rammsteingirl napisal/-a:
floribunda napisal/-a:amapk se operacija res splača. moja sorodnica je mela res fuuuul dioptrije (okoli 20) zdej pa ma 0.25 al neki takega.


drugače pa mislim da se cene gibljejo okoli 1000 evrov na oko, nisem pa zihr. če pomisliš, da gre za tvoje zdravje, to sploh ni drago.


Mem se ne zdi lih, da gre tuki za zdravje v pravem pomenu besede, ker to napako - kratkovidnost - lahko čisto lepo korigiramo z očali ali lečami, operacija se mi zdi bolj kot ne stvar osebne odločitve, principa, ker določeni kao ne marajo očal :wink:
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 13. Sep. 2007 17:36

pa ni glih tako....že ko greš iz leč na očala se ti odpre cel nov svet....večje vidno polje maš pa vse....

nevem....če bi spet vidla tko kot je treba bi bla res presrečna. pa tolko keša kot zabiješ v življenju za očala, leče, tekočince, čakaš na preglede, moreš vozniško novo delat vsake pet let pa si zdravniškega plačat....bla bla bla...
nevem...pomojem je res vredno.pa sej je v bistvu zdravje.....to da dobro vidiš....sicer je banalen primer ampak recimo da je reprezentativen....ni isto al maš bergle za se naokoli premikat al pa lahko hodiš brez njih....sej hodiš lahko v obeh primerih...ampak ni to res. isto je z dioptrijo.

js bi enkrat rada spet vidla stvari zjutraj ko vstanem brez da je vse megleno dokler špeglov ne najdem. pa da bi na avtobus zjutraj pozimi stopla pa se mi ne bi špegli zameglili tako, da ne najdem zica niti...

zakaj človek ne bi dobro videl, če je pa ta možnost...nevem, meni se to res zdi dobro porabljen dnar.

pa ma ful rada svoje špegle :D zakon so...ampak brez njih bi blo pa še bolj zakon!
Uporabniški avatar
T@r@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 91
Na forumu od: 27. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a T@r@ » 13. Sep. 2007 18:06

Meni se pa dioptrija vedno slabša :cry: Pa nosim VEDNO leče, doma pa očala. Za nič na svetu ne bi šla v javnost z očali :) Ker sem enostavno grozna :D
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 13. Sep. 2007 18:37

zakaj misliš, da si grozna z očali?? zdaj imaš na voljo tooooooook izbire, toliko modelov, ki pristajajo prav vsakemu!
očala so dejansko postala modni dodatek.

svetujem ti, da greš kam, kjer ti bodo znali dobr svetovati, če si iz okolice kranja, ti predlagam Optiko Aleš, kjer dela ena ful vredu gospa in res zna svetovat.
Uporabniški avatar
Lady*Bird
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 15
Na forumu od: 5. 9. 2007
Kraj: ¤Space¤

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady*Bird » 22. Sep. 2007 21:31

jst nosim ocala ja.. od mojga tipa starci pa on so mi jih kupl enkt :)

zelo vesela.. plus zlo rada jih nosm.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov