Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 18. Jul. 2007 0:36

Men so sicer očala čist ql za videt, kakšni lepi okvirji prav fajn zgledajo, ampak js jih ne bi več nosla za nč na svetu (vsaj tak skoz ne) - mam že ful dolg leče in bi mi bla prav muka zdle očala met, bi me ful motlo. Sploh ni primerjave med očali in lečami. :) Bi jih pa mogoč kdaj dala gor čist tak, mal za imidž, haha. :D Sam si morm najprej nove kupit, ker te ko mam zdej so ful stare in že čist out. :D
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
Jagodkaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Jagodkaa » 18. Jul. 2007 12:06

očala imam že od tretjega leta tko da so mi nekaj čisto normalnega. leč ne smem nosit ker mam preveč občutljive oči, zato imam tudi na očalih stekla ki se zatemnijo. včasih sem imela skoz občutek da sem z njimi grozna, ampak zdaj pa se glede tega ne obremenjujem več, ker so zame pač nujno potrebna. večina ljudi tudi pravi da sem lepša z njimi kot pa brez tko da se nimam kj za sekirat :)
Uporabniški avatar
margarita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 19. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a margarita » 21. Jul. 2007 16:38

Očala imam že od 11. leta (torej šest let :wink: ), nosila pa sem jih samo eno leto - redno. Zdaj jih nosim samo pred spanjem doma, ko gledam tv, pa še to skoraj nič, ker leče pozabim dati ven in gledam tv z lečami. Leče nosim že od 13. leta in sem tako navajena nanje, pa tudi očala se mi sploh ne pašejo, zato sem dosti bolj zadovoljna z lečami. Za očalmi se mi zdi, da se barva oči ne opazi tako zelo oz. ni izpostavljena, ker vsak prej pogleda okvir očal in obliko le teh. Če pa nimaš očal, barva oči pride dosti bolj do izraza. To pa vem zato (vsaj pri meni je bilo tako), ker so mi po tistem enem letu šele ko sem začela leče nosit vsi oz. dosti jih je začelo s komplimenti kakšne lepe modre oči imam. In sem postala bolj pozorna na njih, predvsem pa ponosna. :) No, pred spanjem pa itak dam leče ven, da se oči spočijejo. Hm, očala se mi zdijo super modni dodatek, ampak le, če človek izbere obliko očal in barvo okvirja, ki je primerna za njegov obraz. Nekateri so z očali dosti bolj simpatični kot brez. En tip, ki mi je všeč že zelo dolgo, je 100x boljši z očali. :love:
Diamonds are a girl`s best friend.
Uporabniški avatar
moj_zlobni_jaz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a moj_zlobni_jaz » 02. Avg. 2007 15:00

Eno vprašanje za vse, ki nosite očala/leče :) na koliko casa priblizno pa hodite na preglede k okulistu? :)
Why be an angel when I can play god?!
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 02. Avg. 2007 17:35

^^ Na preglede naj bi bilo potrebno hodit 1x na leto do 18. leta, potem pa 1x na 2 leti. Tako so meni rekli v očesni ambulanti na Metelkovi. :)
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 02. Avg. 2007 17:56

Jst hodm na dve leti, da mi da pač recept za nova očala. Če se mi pa prej poslabša, pa pač prej, kdaj tud kasnej. Pa če rabim za vozniški izpit, grem seveda izredno na pregled.
*tinkica*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 89
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *tinkica* » 02. Avg. 2007 21:39

js sm si bla vedno grozna z očali, zato sm si kupovala pol leče, lani pa sm si kupla nova očala in opustila leče. teh očal sm se tolk navadla da sm si prov všeč z njimi pa še drugi mi rečejo da mi pašejo :) prejšni model očal mi očitno res ni pasal in sm se sama seb zdele grozna, ti novejši modeli so pa zgleda že bolj zame :razz:
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 26. Avg. 2007 19:55

jst sm pa ravno v 5ek nova očala izbrala, zdaj jih grem pa u3 iskat... komi čakam, k so full luškana :)

znamke so pa morgan

Slika
Šušuu.x3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 23. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Šušuu.x3 » 27. Avg. 2007 9:18

hiiih mam skoraj enaka očala. samo mislim, da je okvir mal bolj debelejši. drugače so pa take ;) :razz: mi jih je prau fajn nosit in se ne počutim nič kaj piflarsko. Na preglede hodim na vsake 2 leti, nosim jih pa dokaj redno pa čeprav mam čist minimalno dioptrijo.
Uporabniški avatar
×Honey <3
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 20. 8. 2007
Kraj: .Ljubljana.

Neprebrana objavaNapisal/-a ×Honey <3 » 27. Avg. 2007 14:34

Jst mam pa očala brez okvirjev čeprav nosim leče.
In se skor ne vidjo :D in mi je ful fajn,da so taka skor nevidna. Mislm neopazna. Res fajn =)
Uporabniški avatar
Mayflower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 549
Na forumu od: 10. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mayflower* » 27. Avg. 2007 19:26

jz mam pa že kakšne 5let očala, pa nikol nism pomisnla, da bi mela leče, ne vem, nimam potrebe :) trenutno imam očala od Vogue in sem z njimi zelo zadovoljna ...
Uporabniški avatar
*kristinca*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 1. 4. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *kristinca* » 27. Avg. 2007 19:50

Tud jst mam očala od 3. leta pa še astigmatizem mam tko da mi je okulistka odsvetovala leče... sam se sploh ne pritožujem, ker majo zdej tok različnih modelov okvirjev, eni so res prov hudi... komi čakam da grem po nove :D
Tell me why I can't be there where you are;
there's something missing in my heart.
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 03. Sep. 2007 17:35

nosim očala non-stop, razen ko spim, ker nočem, da bi se mi vid polabšal... pa še enepar komplimentov sem dobila zanje... :oops: :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 04. Sep. 2007 0:29

že kr precej let jih nosim, baje da so lepa in da mi pašejo :)
so moja stalnica v življenju, imam jih za vsepovsod in trenuten par je preživel že stvašta pretresov in avantur. edina zares slaba stvar je, da ne morem lepo ležat z njimi pred televizjo in zaspat, ker me žulijo ročke in me je strah da jih bom zlomla.brez njih pa itak nič ne vidim.

prehodno sem mela tudi leče (mogoče se vrnem k njim, ko se teh špeglov naveličam), ampak so očala vseeno hitreje nataknjena.

drugače pa je treba res kupit špegle ki ti pašejo, da se z njimi dobro počutiš. in ziher se pri vsej tej izbiri eni najdejo. raje odštet malo več denarja, se splača.

lp, floribunda in njeni špegli
Uporabniški avatar
B@bsy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 367
Na forumu od: 24. 2. 2006
Kraj: KK

Neprebrana objavaNapisal/-a B@bsy » 04. Sep. 2007 10:10

floribunda se strinjam s tabo :) bolje odštet več denarja pa imaš vsaj tisto kar si želiš in kar ti paše...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov