Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
moj_zlobni_jaz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a moj_zlobni_jaz » 07. Jan. 2007 10:40

ja no saj nisem nic slabega mislila...saj ce mas taka stekla not ko niso prevec draga..se teh 8k kar fajn pozna...sam mam jaz tud tak okvir, da so pac plasticna stekla not, pa ceprav nimam velike dioptrije je eno steklo stalo okrog 12k...s tega vidika pac :) no...pa da nebi kdo narobe razumel...tudi tu se je teh 8k kar fjn poznalo :)
Why be an angel when I can play god?!
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 07. Jan. 2007 10:40

Jst nosim pa lece in nimam pojma kok kej stanejo ocala,mam stara en 3 leta,dioptrijo mam ze isto (tooo,nehalo se mi je slabsat) in je na levo oko -3,25 in na desno -2,50. Ocala nosim le ob vikendih in ob ponedeljkih ko nimam treningov.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 07. Jan. 2007 10:51

Matr, Mimi naslednjič k bom očala kupovala pridem v vaše konce, ker jest res še nikjer nisem zasledila šipc za 17k :D

Moje zadnje šipce so ble (tanjšanje, antirefleks, cilindri) skupaj 32k pol pa še + okvir. Kupovala sem pa v Clarusu prvič in zadnjič :evil:

Zdele pa spet čutim, da se mi je dioptrija poslabšala ( :? ) pa bom šla kr lepo k nekom s to koncesijo pa da tut jest dobim teh 8 jurčkov. Kaj moraš to sploh narest?
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 07. Jan. 2007 10:58

Hehe, MIGRENA, ti sam povej, pa ti zrihtam našega optika! :D
Lej, berem z embalaže:
Opal High Index (organska leča z opalom): Thin & Light, Super antireflex, Hydrophobic, Hard coat (optika Alcom)
Eno oko imam tud cilinder, sam je bla cena kljub temu enotna: 8500 za eno stekelce.

Drgač pa rabiš od svojega zdravnika napotnico za okulista.
Ponavadi ti zdravnik tudi ve svetovati kakšnega, saj mora imeti te informacije, da te kam napoti.

jaz hodim v Lj k dr. Raičevi, sam ne vem, če še sprejema nove paciente. je pa super ženska, res obvlada. :wink:
Uporabniški avatar
moj_zlobni_jaz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a moj_zlobni_jaz » 07. Jan. 2007 11:42

zanimivo...jaz namrec nisem potrebovala napotnice za okulista...sem sla v optiko in se tam narocila na pregled pri njih...je pa res da sem se prej na internetu pozanimala o optiki in so na svoji spletni strani imeli napisano, da pac majo koncesijo in se ti uposteva tistih 8k pri steklih..
Why be an angel when I can play god?!
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 07. Jan. 2007 11:53

A ja, to si pa šla kar direkt h nekomu s koncesijo..
Ker tale moja je dr. oftalmologije in ima prav svojo ordinacijo...

Ne vem, jaz bolj zaupam kot pa nekomu v optiki, čeprav sem letos tud sama šla k emnu takemu,
sam pol, k sm bla, mi je bilo žal, :? ker si ona vzame ful več časa in res potrudi, da določita tisto pravo dioptrijo, tale mi je pa ful na hitr pomeril.
Uporabniški avatar
MoJcHyKa
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 341
Na forumu od: 25. 11. 2006
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a MoJcHyKa » 07. Jan. 2007 14:13

Ah jst imam očala že ful časa in res slabo vidim na daleč, če jih nimam... mi pa gre na živce, ker drugi, če rečem, da ne vidim, se mi smejejo pa rečejo kaj se zajebavam in kako ne vidim :evil: jaoo pač nimamo vsi te sreče, da bi videli kristalno čisto :/
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 07. Jan. 2007 16:08

Mimi_M napisal/-a:Ne vem, jaz bolj zaupam kot pa nekomu v optiki, čeprav sem letos tud sama šla k emnu takemu,
sam pol, k sm bla, mi je bilo žal, :? ker si ona vzame ful več časa in res potrudi, da določita tisto pravo dioptrijo, tale mi je pa ful na hitr pomeril.

Ej samo ja!! :gruebel: Jaz sem bila tudi v eni optiki kar tako, pa se mi tudi zdi, da so mi kar nekaj na hitro pomerili :?
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
Pink Panterka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 7. 1. 2007
Kraj: Logatec

Neprebrana objavaNapisal/-a Pink Panterka » 07. Jan. 2007 16:29

Jst pa racunam,da bom ko bom vecja (ok...starejsa...) da bom sla na operacijo in mi bodo lepo vrnili vid. Ceprav ni glih poceni,ampak vseeno... :snoopy:
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 10. Jan. 2007 22:11

jst tud :wink:

...men se niti ne zdi toook drago, če primerjaš s tem, da morš skoz kupvt leče pa očala itd...
Uporabniški avatar
Ursyna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 28. 10. 2005
Kraj: malo tu malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursyna » 10. Jan. 2007 23:22

moj_zlobni_jaz napisal/-a:zanimivo...jaz namrec nisem potrebovala napotnice za okulista...sem sla v optiko in se tam narocila na pregled pri njih...je pa res da sem se prej na internetu pozanimala o optiki in so na svoji spletni strani imeli napisano, da pac majo koncesijo in se ti uposteva tistih 8k pri steklih..


kera optika to? a maš kšno slikco od očal? :)
Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež.
Uporabniški avatar
Lady Chatterley
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 54
Na forumu od: 30. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady Chatterley » 12. Jan. 2007 0:19

vedno sem sovražla očala in zato nonstop nosla leče, potem pa sem enkrat zaradi posebnih okoliščin mogla it ven (zvečer) z očali. tipi so me kr obletavali, zato mam od takrat očala za zelo dober modni dodatek - če jih znaš nosit :wink: sicer pa jaz itak vlečem vzporednice z očali in lečami ter vložki in tamponi -> če jih mam, uporabljam oboje :lol:
Uporabniški avatar
moj_zlobni_jaz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a moj_zlobni_jaz » 12. Jan. 2007 8:43

Ursyna :)
Optika Auer na glavnem trgu v Mariboru :cool:
trenutno nimam slikce, da bi jo lahko pripopala...sem pozabla digica v mariboru :) bom pa se potrudila da jih poslikam takoj v nedeljo, ko grem nazaj pa ti pol posljem slikco..ok? :)

ja na svoja ocala sem pa res ponosna...zdaj na faxu full fajn vidim :P pa se vsi ko so me ta teden prvic srecali z ocali so me pohvalili, da se mi full fajn pasejo :) me so happy :lol:
Why be an angel when I can play god?!
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 12. Jan. 2007 22:01

||MuCkAa napisal/-a:
Mimi_M napisal/-a:Ne vem, jaz bolj zaupam kot pa nekomu v optiki, čeprav sem letos tud sama šla k emnu takemu,
sam pol, k sm bla, mi je bilo žal, :? ker si ona vzame ful več časa in res potrudi, da določita tisto pravo dioptrijo, tale mi je pa ful na hitr pomeril.

Ej samo ja!! :gruebel: Jaz sem bila tudi v eni optiki kar tako, pa se mi tudi zdi, da so mi kar nekaj na hitro pomerili :?

Jap, se ravnokar ubadam s takim problemom: šla sem k okulistki v ZD in mi je kao neki izmerila, fuuuul na hitro. Pol sem šla pa v optiko in ko sem dala gor nova očala, mi ni bli niiič jasno. :eek: Sem mislila, da se bom navadila, ampak dejansko vidim, da je ta dioptrija kr neki - vse mi ful približa in nekak ukrivi, čist narobe. :( Še dobr, da mam še tastara očala, drugače res ne vem, kaj bi počela. Tko da zdej s tastarimi ful slabo vidim, ta novih pa ne morm nosit, oči me pa bolijo za znoret. :roll: V pondelk sem zmenjena v optiki, da bodo vidl, kaj je narobe. Samo upam, da mi ne bo treba vsega še 1x plačat. :x
now I have you sleeping next to me ... and this is home
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 13. Jan. 2007 9:49

nevem no...kok časa si pa mela tanova očala gor? ...zato, ker men se je pri novi dioptriji en dan tud vse vidlo nekak ukrivljeno... sam mi je rekla v optiki, da je to normaln... pol sm se pa navadla, pa tud tist efekt je zginu... že drugi dan je blo vse ok...

sam ko sm šla pa za leče... mi je pa enkrat narobe pomerla...oz. men ta dioptrija full ni ustrezala...so me oči bolele... pol sm šla pa šenkrat pa mi je spet isto pomerla, pa rekla da nj se neham zmišljevt :evil: ... tko, da ne grem sploh več na očesno v ljubljano v ambulanto za kontaktne leče...k lah tud v kakšni optiki plačam tistih 10 jurjov, pa mi bodo ravn tko zmerl dioptrijo, sam s tem, da mogoče z mal več prijaznosti, pa seveda pravilno... :roll:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov