Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 27. Sep. 2006 13:51

Men je pa najbol, da mal menjavam čeprav 80% nosim leče sploh poleti zaradi sonca, ker se mi res nebi dalo skoz menjavat med korekcijskimi in sončnimi korekcijskimi :? , brez sm pa tko slepa. Pa ful me moti, če mam kšne mal večje uhane na očala... prov ne morem k se pol počutim k ciganka.
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 28. Sep. 2006 8:46

Pišuka, men tud to ni - da imam kakšne bolj izrazite uhane k očalom...res mi čudn zgleda :?
Mogoče zato, k so očala plastična z bolj močnim okvirjem.
No, zdej ko bom pa plačo imela, si bom verjetno še kakšn drugačen okvir kupila. :P
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 28. Sep. 2006 18:39

^^ Ja sej jest mam tut plastične in mal bolj izrazite in mi res obupno zgledajo uhani zraven :?
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 28. Sep. 2006 19:16

I have a question... :)

Moj lubi je bil na pregledu za oči in so ugotovil, da ful slabo vid in da ma dost zakomplicirano dioptrijo. Rekla mu je tud, da nej si gre obvezno mert očesni prtisk...a kera ve kej več o tem? Pa še to me zanima, če načeloma lahko vsak nosi leče, pa kakšne izkušnje mate vi, kere leče priporočate...ugl. rabva kšn nasvet.
Uporabniški avatar
mimi.k
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 13. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mimi.k » 28. Sep. 2006 20:06

verjetno sumi na glavkom;glavkóm -a m bolezen očesa s

povečanim intraokularnim tlakom, ki

povzroča patološke spremembe na

očesnem ozadju, tipičnim izpadom vida

in močnimi bolečinami; sin. glaucoma,

zelena mrena:

(http://www.vid.si/glavkom.htm), ki se ga da 'zdravit' s xalatanom oz. xalacomom... naj gre na kaksno ocesno kliniko in mu se enkrat testirajo... se mi zdi pa, da gre bolj ali manj za to, da se oko prevec napreza...
na ocesni kliniki v lj, sem imela enkrat za pregled zelo ok zdravnika okulista (bolj mlad), ki je bolj seznanjen z vsemi novitetami (mag. Matej Beltam)...

za leče je pa cisto odvisno katere se bodo njegovemu ocesu najbolj prilagajale oz. mu bodo odgovarjale...
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 05. Jan. 2007 15:12

nisem šla vsega skozi čekirat, vendar me nekaj zanima. A ma kera tu gor očala zgloj kot modni dodatek, se pravi brez dioptrije??
v oš so bila očala moja velika ljubezen in želela sem jih imeti ampak (na srečo) vidim odlično. potem me je ta ''obsedenost'' minila, zdaj pa me zopet ''napada''. kar nekaj sošolk in prijateljic/znank ima očala in čist wooow mi zgleda. če jih pomerim, ponavadi dobim samo pozitivne kritike, češ da mi pristojijo.
Ali so očala za vas preklestvo ali ponos? In koliko približno ste odštele zanje? (glede na to, da jaz dioptrije ne bi plačala, sigurno pa bi imela očala od Benettona!)
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 05. Jan. 2007 16:49

men so očala res gadna...ampak zato, ker jih morm nosit...sam sj zdj mam itaq še leče tud...

...drugač pa okvirji stanejo tm okrog 20000sit pa recimo 40000....jst mam tom taylorjeve pa so ble pomoje okrog 30000...tko, da je pomoje benetton tud kr tm nek... pol pa še stekla... če nimaš dioptrije pomoje niso drage...

btw...kaj je zdaj sploh moderno pri očalih....še zmer veliki plastični okvirji... :?:
Uporabniški avatar
Ursyna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 28. 10. 2005
Kraj: malo tu malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursyna » 05. Jan. 2007 18:19

a niso stekla "kao" na recept? da ti zdravnik napiše... seveda so samo določeni modeli saj tko se mi zdi... :nixweiss:
Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 05. Jan. 2007 18:31

Stekla z dioptrijo, pa še malo stanjšana in plastična, so kar draga.. :?
če jih v celoti sam plačaš, so od 12k naprej, jst sm zdej dala 17, ker jih je mogu kar dost stanjšat zarad dioptrije -4.75. (pa neki popusta)

Če pa dobiš recept, imaš stem pokritih slabih 10k, ali tam nekje okrog 8, natančneje, ne vem.
Ampak za recept dobit, moraš it na pregled k nekomu s koncesijo, v ZD ali ordinacijo, ne pa v vsako optiko v mestu.
Samo stekla za očala kot modni dodatek so pomoje lih tok, kot tista z minimalno dioptrijo, ne vem...

Okvirji pa ja, od 15k naprej, navzgor pa neomejeno :lol:
Uporabniški avatar
jemina
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3807
Na forumu od: 14. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jemina » 05. Jan. 2007 18:32

Jz sovražim očala
Dame mas quiero mas
De esa bendita forma en que me miras
Solo tu, solo yo
Caricias que me roben la razon
Uporabniški avatar
Ursyna
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 210
Na forumu od: 28. 10. 2005
Kraj: malo tu malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a Ursyna » 05. Jan. 2007 22:52

jz sm jih zgubla :oops: pogrešam jih že pol leta, sicer mam mejhno dioptrijo -0.75 ampak za vozt jih pa morm met,
zdej pa nosm ene friky ta prve k sm jih mela, sm skor k john lenon! :D (mam jih samo za vozt) na faksu sm pa skor vedno bl spredi...

bo treba nove nabavt.... pol k jih bom pa kupla se bodo pa kr znajdle nekje... :( :?
Če bi bil človek vedež, ne bi bil revež.
Uporabniški avatar
gaby_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1318
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a gaby_ » 06. Jan. 2007 15:25

Nekaj takega bi imela jaz (benetton):
Slika Slika Slika Slika

sicer pa so to zaenkrat samo še sanje.
“Fashion does not only exists in dresses;
fashion is in the air, it is brought in by the wind,
one feels it coming, breathes it in,
it is in the sky and on the pavement,
it depends on ideas, customs, and happenings” - Coco Chanel
*loNely soul*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 4. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *loNely soul* » 06. Jan. 2007 15:57

jaz jih dobim zdaj ta teden. mam dioptrijo -0,5 pa na desnem očesi mam neki cilindre.
sem si pa izbrala od miss sixty okvir ful lep in mi res fajn paše. čiz nežno roza barve<3
Uporabniški avatar
moj_zlobni_jaz
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 28. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a moj_zlobni_jaz » 07. Jan. 2007 9:25

ja na recept..."kao"...jaz sem si sla po ocala ravno 2 tedna nazaj...in recept ti pokrije 8k pri steklih.... no saj ne recem...tud 8k je nekaj sam ta dnar ti niti eno steklo ne pokrije...no saj vseeno...

jaz mam okvir od exte in je stal tam nekje okrog 40.000 in je res najlepsi :) je pa takse nezno roza barve :) in mi je full fajn :P pa kar hitro sem se navadila ocala nosit...sem pa tud cel cas misla, da se mi ocala sploh ne pasejo..sam ta okvir...mmmmm :) tak da nic bat...dandanes je ze tako velika izbira okvirjev...da res vsak nekaj najde zase...
Why be an angel when I can play god?!
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 07. Jan. 2007 9:56

moj_zlobni_jaz napisal/-a:ja na recept..."kao"...jaz sem si sla po ocala ravno 2 tedna nazaj...in recept ti pokrije 8k pri steklih....:) no saj ne recem...tud 8k je nekaj :) sam ta dnar ti niti eno steklo ne pokrije...no saj vseeno...


Jst se pa ne bi lih strinjala..
jaz sem do letos, ko imam večjo dioptrijo, vedno dobila šipce - obe - za okol 10k in mi je tistih 8k blo čist kul. Tok pocen so ble pa zato, ker mi jih niso nič tanjšali, ker sem imela tak okvir, plastičen, da jih ni blo treba, ke rso pasale notr.
zdej pa imam tako dioptrijo, da so že mal debelejše šipce in pol jih je mogu stanjšat, tko da sm dala za stanjšane, plastične z antirefleksom 17k. :wink:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron