Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 01. Sep. 2006 8:04

Jaz tud mislim da so lahko očala ful seksi. Pač odvisno no...
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 01. Sep. 2006 8:04

Jaz sem za svoja prejšnja očala dala 55.000.
So me nategnili do konca. Vzela sem okvirje "brez okvirjev", pri katerih je treba vrtat luknje v šipce. Okvir je bil samo 12.000, ostalo pa za šipce.
Nikoli več ne dam tolk za špegle, ki se jih naveličaš v pol leta. Zdaj imam nove, ful lepše, pa sem dala 30k. Jih pa ne nosim veliko, ker imam zraven še leče. Aja, dioptrije nimam visoke - na obeh -1.
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 01. Sep. 2006 8:56

Bageera, zakaj pa ne probaš leč če misliš da ti očala ne pašejo?
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 01. Sep. 2006 9:01

Ja, to pa razumem. :razz: Kr za v javnost mam jaz tud leče, doma pa skoz očala nosim.:) Sam ko sem mela še samo očala, jih nisem tolko nosla in se mi je dioptrija ful slabšala. Odkar mam pa še leče pa jih mam skoz not je pa ful boljše.
Uporabniški avatar
jeanitte
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 120
Na forumu od: 1. 1. 2006
Kraj: koroška

Neprebrana objavaNapisal/-a jeanitte » 01. Sep. 2006 10:28

Bageera napisal/-a:Ja sej za ven mam leče :D za not pa očala :) sam če bi mi očala pasala, bi mela tut za ven očala :P


Tut js tako delam. sam ne zato, ker mi očala ne bi pasala, ampak zato, ker sploh lahk nosim leče. Mam namreč tako deoptrijo, da sm jih lahk dobla šele pred par leti in sm bla tako vesela :tanz: , ker mam očala že odkar sm bla stara 2,5 leti :( in mi je zakon, da mi jih ni treba met več skoz gor. Čeprav mi pa leče tut ne pašejo skoz, tk da mi je zvečer, ko jih dam ven, prav super filing bit v očalih, ker se mi oči nekak spočijejo.
...if there are roses, they will blossom...
Uporabniški avatar
LiL*PrinceSS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: ¤[MaRiBoR]¤

Neprebrana objavaNapisal/-a LiL*PrinceSS » 06. Sep. 2006 12:54

buffy-ann napisal/-a:Lil princess, jaz ko sem še nosla očala, sem v eni optiki v mb dala za njih tud okoli 25k... odvisno mogoče od okvirja, druga ti ne vem rečt. Redkokdaj pa res slišim da bi kdo dal tolko za očala, razen res eni starejši, ko majo ne vem kaka stekla... od mojih sošolcev, znancev pa nihče ni dal nad 30k.

v kteri optiki pa si jih kupla?

no jaz sem za prejšna očala dala 40.000 pa so od tega bli okvirji 30.000 ostalo pa stekla, ta nova so pa bla 45.000 pa je bil okvir samo 20.000, tak da sploh ni bil dragi, stekla pa so bla eno po 12500, pa nevem če se je to v 2 letih tak podražlo al kak... :roll: :roll:

glavno da so mi, pa jih rajši nosim ko tastare, to pa je edino važno :)
To see a world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower,
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.
Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 12. Sep. 2006 9:48

Jst mam raje leče, ker me očala motijo, sam si bom morala očala tudi nabavit. Drugače pa je tok dobrih okvirjev, da očala pašejo čist vsem, enim res ful dobr, jih čist spremenijo.
Nič ni tako dragoceno, kot tisti del tebe, ki je v drugih in tisti del drugih, ki je v tebi.
TaNora
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 36
Na forumu od: 24. 8. 2006
Kraj: My World

Neprebrana objavaNapisal/-a TaNora » 19. Sep. 2006 14:00

LiL*PrinceSS napisal/-a:
buffy-ann napisal/-a:Lil princess, jaz ko sem še nosla očala, sem v eni optiki v mb dala za njih tud okoli 25k... odvisno mogoče od okvirja, druga ti ne vem rečt. Redkokdaj pa res slišim da bi kdo dal tolko za očala, razen res eni starejši, ko majo ne vem kaka stekla... od mojih sošolcev, znancev pa nihče ni dal nad 30k.

v kteri optiki pa si jih kupla?

no jaz sem za prejšna očala dala 40.000 pa so od tega bli okvirji 30.000 ostalo pa stekla, ta nova so pa bla 45.000 pa je bil okvir samo 20.000, tak da sploh ni bil dragi, stekla pa so bla eno po 12500, pa nevem če se je to v 2 letih tak podražlo al kak... :roll: :roll:

glavno da so mi, pa jih rajši nosim ko tastare, to pa je edino važno :)


ja, jaz sem tudi za te očala ki jih mam zdaj dala 40 000 tisoč, okvir je bil
30 000. Sam se mi zdi da sem brezveze tolk dnarja dala ker jih itak zdaj skoraj nič ne nosim. Drugič ko bom spet dala tolk dnarja za očale bom 100% premislila ali ni škoda tolk dnarja če jih itak spet ne bom nič nosila :roll: :wink: :oops:
Uporabniški avatar
pikica83
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 25. 11. 2004
Kraj: Celje

Neprebrana objavaNapisal/-a pikica83 » 19. Sep. 2006 14:08

TaNora napisal/-a:ja, jaz sem tudi za te očala ki jih mam zdaj dala 40 000 tisoč, okvir je bil
30 000.

V Celju pa sem že v dveh optikih vprašala pa so steklca ful draga, eno je 10000 minimalno.
Nič ni tako dragoceno, kot tisti del tebe, ki je v drugih in tisti del drugih, ki je v tebi.
fatima
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 2. 8. 2006
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a fatima » 19. Sep. 2006 16:07

Jaz nosim očala in ni šans da bi si leče zrihtala. Ful ne prenesem občutka da mam neki v očeh.
Pa tut k sva se 1x z bratrancom pogovarjala sva preračunala da te leče v enem letu pridejo za dvoja očala (če jih zamenjaš na 2 leti). To sva bolj na približno zračunala.
limoncaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 25. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a limoncaa » 19. Sep. 2006 16:18

Jaz imam leče, ker se na očala sploh ne morem navadit, pa sem jih 3 zamenjala. Vidim se grda in pika. Drugi pa pravijo naj jih nosim, da se mi podajo. Jaz pa že 5 let trmarim po svoje. :oops:
Drugače me pa leče nikoli niso motile, ko sem jih vnašala. Hvala bogu da obstajajo!
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 19. Sep. 2006 16:33

Tud jaz mam raje leče kot očala, jih vsaj nosim pa se mi ne slabša vid tak ful. Ker ko sem mela očala, jih nisem redno nosla in se mi je dioptrija konstantno slabšala. Zdaj pa se nekak umirja, prav fajn vidim.:)
Uporabniški avatar
cukr8
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 945
Na forumu od: 7. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cukr8 » 19. Sep. 2006 18:40

buffy-ann napisal/-a:Kr za v javnost mam jaz tud leče, doma pa skoz očala nosim.:) .


Jaz sem tudi pred leti to počela, zdaj sem se pa očal že tako odvadila, da jih ne morem nositi niti za doma... Čudno se počutim z njimi, omejeno in nesproščeno, pa še vidim slabše z njimi kot z lečami, ker oči niso navajene :? ...
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 21. Sep. 2006 5:56

mene pa zanima nekaj pa bom prašala kar v tej temi ker ima itak veze z očali..zanima me če katera ve, kako poteka tista stvar, da ti pripadsjo na 2 leti ena očala zastonj preko socialnega - če si zavarovan ali tako nekako...kam se moraš obrnit? po napotnico k splošnemu zdravniku ali kako? baje da ti določen znesek povrnejo...na dve leti...ima kdo kaj izkušenj stem?
Uporabniški avatar
mimi.k
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 394
Na forumu od: 13. 5. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mimi.k » 21. Sep. 2006 6:59

na vsake dve leti se upravicen do nekega 'povračila' v obliki popusta za okrog 7000sit, ce imas dioptrijo nad 5 pa je znesek nad 10.000sit...
skratka moras iti k okulistu (ampak to ne kr k enmu), takemu ki je v zdravstvenih domovih ali na ocesni kliniki... ta ti bo napisal recept in potem kjer si bos dala ocala delat bodo to uposteval...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov