Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 02. Mar. 2006 17:04

ja jest pa hodm k Monoklu v Kranj, pa sm bla tud zadovoljna. K sm enkrat obrnla vse optike v Lj in jih spljuvala, so me poslala u Kranj, pa sm se tm obletala pol opitk... pa sm bla pr Monoklu najbl zadovoljna.. ne zamenam :)
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
limoncaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 25. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a limoncaa » 02. Mar. 2006 17:49

Jaz imam očala ene 5 let, samo jih ne nosim. Se počutim ful grdo v njim, imam leče že od začetka. Mi pravijo da mi očala pašejo, sam jaz jih ne morem nosit za ven, razen za doma. Drugač pa nisem mela še nobenega vnetja zaradi leč.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 02. Mar. 2006 17:50

Vermilion napisal/-a: ženska res full dobr svetuje...res obvlada, k sm bla že v parih drugih, pa so mi sam okvirje nametal na mizo zj pa zbiri... ona ti pa zmer pove, ta ti sede ta ti ne itd... pa še kwaliteta je tud ql, pa cene tud niso tok visoke...


Ja, jest sm to dioživela v vseh optikah v Lj. in sm jih nekam poslala, če mi ne zna povedat, kakšni okvirji so za moj obraz!!

Pol sm pa šla v našo lokalno optiko in se je tip ful z mano ukvarjal, mi povedal, da imam ful ozek nosni koren im mi je zato veliko okvrijev preširokih na korenu, pa mi je pol v skladu s tem svetoval pravo izbiro. :)
glamBABY
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 704
Na forumu od: 1. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a glamBABY » 02. Mar. 2006 18:25

No js sm se pa odločila za nove okvirje: Dior
SkY-MaN
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 67
Na forumu od: 30. 12. 2005
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a SkY-MaN » 06. Mar. 2006 10:02

Mimi_M napisal/-a:
Vermilion napisal/-a: ženska res full dobr svetuje...res obvlada, k sm bla že v parih drugih, pa so mi sam okvirje nametal na mizo zj pa zbiri... ona ti pa zmer pove, ta ti sede ta ti ne itd... pa še kwaliteta je tud ql, pa cene tud niso tok visoke...


Ja, jest sm to dioživela v vseh optikah v Lj. in sm jih nekam poslala, če mi ne zna povedat, kakšni okvirji so za moj obraz!!

Pol sm pa šla v našo lokalno optiko in se je tip ful z mano ukvarjal, mi povedal, da imam ful ozek nosni koren im mi je zato veliko okvrijev preširokih na korenu, pa mi je pol v skladu s tem svetoval pravo izbiro. :)
u keri optiki pa si bila a v gorici
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 06. Mar. 2006 10:20

Ne, v Idriji.
Uporabniški avatar
Maychy
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 30. 6. 2004
Kraj: Se selim...

Neprebrana objavaNapisal/-a Maychy » 31. Avg. 2006 11:14

Js imam po novem tudi očala... :D Hehe...

No, imam jih samo za gledanje računalnika, TVja in podobnih zadev in pa za -0,5 dioptrije. Torej za po potrebi. Sicer sem se očal včasih prov bala, ker sem bila prepričana, da mi nobena ne pašejo, ampak sem s temi, ki jih imam zelo zadovoljna.

Kar se cen tiče sem pa za vse skupaj (okvirji + šipce) dala okoli 22.000. Pregled je bil na napotnico, se pravi zastonj, 7.000 je krila pa zavarovalnica.

Zanima me pa če katera ve zakaj oz. do kdaj se dioptrija slabša. Moji sestrični so namreč rekli, da nekje do 21ga leta, pa me zanima, če je to res.
--- Evil Is Just A Point Of View ---

--- Don't tell me the sky is the limit, there are footprints on the moon! ---
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 31. Avg. 2006 11:25

Pomoje ne morjo tko rečt na splošno za vse...
jst sm dobila očala pr 18 letih, na sistematskem v 3. letniku in sm imela najprej dioptrijo sam na enmu uču -0.50 al tko neki malga, no,
zdej, po 9 letih imam pa na enem očesu -4, na drugem pa -2.75, tko da se mi kr stalno slabša. lani se mi sicer ni, letos pa se mi zdi, da bo treba spet zamenjat šipce.
Ti sam poskrbi, da boš redno vsako leto šla na pregled, pa te bojo že porihtal, hehe.. :P
Meni ni nobene panike nosit očača, ker mi tud baje pašejo, pa čist sm s ejih navadla. Brez se zdim sama seb čudna, kot bi mi neki manjkalo. :)
Uporabniški avatar
Sp3lca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 510
Na forumu od: 15. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Sp3lca » 31. Avg. 2006 13:30

Očal ne nosim.. mam pa ustavljeno lečo, ker ne prenašam niti mehkih kontaktnih leč. Sm neki časa mela očala, ampak samo za branje. Zdej jih pa ne nosim.
And if your head explodes with dark forebodings too
I'll see you on the dark side of the moon.
Uporabniški avatar
LiL*PrinceSS
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 105
Na forumu od: 3. 1. 2006
Kraj: ¤[MaRiBoR]¤

Neprebrana objavaNapisal/-a LiL*PrinceSS » 31. Avg. 2006 17:24

jaz sem si tudi zdaj nabavla nova očala ker so se mi stara zlomla in sem za vse skupaj (okvir + leče) dala 50000, pa sem vzela enega izmed cenejših okvirjev.
Nevem kak vam rata najt očala za 20-25.000?! :eek: jaz sem bla vsepovsod, v skoraj vseh optikah v mb pa nisem našla tak poceni očal. :roll: :roll:
nevem, mogoče pa so moja tolko dražja zaradi večje dioptrije pa je blo zato treba tanjšat stekla vam pa te to ni treba... nevem..

no, glavno da so mi všeč in da se jaz zdaj vredu počutim :D
To see a world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower,
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.
Uporabniški avatar
swinga
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 68
Na forumu od: 9. 8. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a swinga » 31. Avg. 2006 17:46

LiL*PrinceSS napisal/-a:jaz sem si tudi zdaj nabavla nova očala ker so se mi stara zlomla in sem za vse skupaj (okvir + leče) dala 50000, pa sem vzela enega izmed cenejših okvirjev.
Nevem kak vam rata najt očala za 20-25.000?! :eek: jaz sem bla vsepovsod, v skoraj vseh optikah v mb pa nisem našla tak poceni očal. :roll: :roll:
nevem, mogoče pa so moja tolko dražja zaradi večje dioptrije pa je blo zato treba tanjšat stekla vam pa te to ni treba... nevem..

no, glavno da so mi všeč in da se jaz zdaj vredu počutim :D

js sm za svoj okvir pa stekla plača 40.000 :D ampk to se mi zdi vseen zmerna cena zard tega ker mam astigmatizem in rabm posebna stekla k so mal dražja pa še debelejša sicer je pa res da mam mal bl priznan okvir sam si nism mogla pomagat k mi je bil tok všeč :oops: :D
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 31. Avg. 2006 18:01

Lil princess, jaz ko sem še nosla očala, sem v eni optiki v mb dala za njih tud okoli 25k... odvisno mogoče od okvirja, druga ti ne vem rečt. Redkokdaj pa res slišim da bi kdo dal tolko za očala, razen res eni starejši, ko majo ne vem kaka stekla... od mojih sošolcev, znancev pa nihče ni dal nad 30k.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 31. Avg. 2006 18:10

swinga napisal/-a:js sm za svoj okvir pa stekla plača 40.000 :D ampk to se mi zdi vseen zmerna cena zard tega ker mam astigmatizem in rabm posebna stekla k so mal dražja pa še debelejša sicer je pa res da mam mal bl priznan okvir sam si nism mogla pomagat k mi je bil tok všeč :oops: :D


40.000 ni glih zmerna cena, jaz imam tut astigmatizem, pa sem vseeno dobila ta tanka stekla, pa je bilo ene 20.000 (samo stekla). Mogoče maš ful močan (velik, visok??) astigmatizem. Kok si pa dala za okvirje?? Zihr več k polovico? :)
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 31. Avg. 2006 18:36

Moji Vogue okvirji so bli pred nekaj leti 23.000 sit, zrven so ble še šipce 10.000.
In tud če bi zdaj kupovala nove okvirje, sem skor zihr, da bi dobila take od 30k, ker sem še lani bila z mamo in s tipom, ki sta si jih izbirala in se začnejo okvirji tam od 10k dalje.
Za 20k lahko pomoje dobiš že čist kulskega.
Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 01. Sep. 2006 7:54

joj ne vem jaz sem dala za okir 15.000, ker ma drugače leče...
samo sem pri šipcah ful dala... pa se ne spomnim točno koliko mislim, da je blo 10.000 na steklo... ali še nekoliko več... ampak je pa res, da sem dala potem tudi v stare okvirje novo deoptrijo, da imam te pri fantu, za vsak slučaj...
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov