Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 28. Feb. 2006 12:05

Jaz imam pa smo -1.25 na obeh očesih. Ni veliko, samo ravno tako ne morem brez očal, preveč oči napenjam pa me pol bolijo.
Sem pa prejšnji teden začela uporabljat kontaktne leče, pa mi je ful dabest in ne vem, zakaj se tega nisem že prej odločila. Sem vzela mesečne lečke, pa sem za 6 parov dala 15.000 - to je zaloga za pol leta, oziroma še kaka dva meseca več.
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 28. Feb. 2006 13:09

Bageera napisal/-a: Jzt mam -5.25

Jaz mam isto dioptrijo in brez ocal ne vidim prakticno nic :?
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
sanaya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 4. 1. 2006
Kraj: od norveške do venezuele

Neprebrana objavaNapisal/-a sanaya » 28. Feb. 2006 14:42

jz pa skoz slabš videm brez očal
za vozet jih morem nujno met
leče pa niso zame
i love love
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 28. Feb. 2006 17:39

js sm bla lih dons na pregledu pa morm tut zamenat očala....moslm šipce pa tut okvir ke rsm tega že toooook naveličana....

in me že kr skrbi kašna bo cena pa d si bom res dobr okvir zbrala.... :cry:
sanaya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 4. 1. 2006
Kraj: od norveške do venezuele

Neprebrana objavaNapisal/-a sanaya » 28. Feb. 2006 17:52

men se zdijo okvirji očal mal predragi
i love love
Uporabniški avatar
Latte
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 29. 11. 2005
Kraj: New York

Neprebrana objavaNapisal/-a Latte » 28. Feb. 2006 22:00

Jst tut nosm očala pa leče in brez njih bi bilo moje življenje prazno :) :D
How blind can you get and still have eyes?
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 01. Mar. 2006 9:11

Bageera napisal/-a:Kok maš pa dioptrijo Migrena? Če sem jzt prov razumela, pride ful velik tanjšanje šipc... Jzt mam -5.25 pa če mi nebi tanjšali, naj bi imela ful debele šipce... Tko da če maš večjo dioptrijo, potem več pride in manj, če maš manjšo...


Ma pomoje vi sam v Ljubljani tako drago plačate tele zadevce..

Evo, sm šla gledat izvid zdej, moja dioptrija je -4,5 in -2.75 (cilinder) pa sm dala za izdelavo in menjavo obeh šipc v novembru lani 11ooo sit.
Imajo antirefleks, so plastične, na eni je še cilinder.
Tko da sem poleg tistega recepta, ki pokrije nekje 10k, dodala samo še jurja.
Pa šipcam nič ne manjka.
Za okvirje sem pa pred enimi 5 leti dala 25k (Vogue) :D
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 01. Mar. 2006 9:12

Ful poceni očala so tudi na Golniku pri enem privatniku (pozabla ime ...). Moja mami je kupila kar dvoje očal in je dala 15.000. Tip kao sam dela okvirje ...
Uporabniški avatar
rebel*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: :)

Neprebrana objavaNapisal/-a rebel* » 01. Mar. 2006 13:45

Bageera napisal/-a:Jzt mam pa nove špegle :cool: :D a je res, da naj v Optiki Clarus ne bi zaračunavali nič za izdelavo leč?? Se pravi, če so okvirji 3o.ooo sit, je to potem zadnja cena?? Ker jzt sem v mestni optiki dala za okvirje 21.ooo potem pa še za izdelavo tko da je na koncu prišlo 53.ooo..... zdej pa ponekod slišim, da naj bi bla v Clarusu cena okvirjev zadnja cena se pravi, da daš na koncu tam okol 30.ooosit kar mi je pa FUL čudno!! A kdo kej ve o tem?


a-a, pr clarusu vse lepo zaračunajo :D sam nimajo nekih divjih cen... kr js sm bla prej nekje drgje, pa sm dala 50k za očala k sm jih po enem zgubila tko da sm z njimi skočla na glavo u morje :lol: se zgodi... zato mam pa zdej leče :D očala nosim doma, zvečer (kr mam 12urne leče) in mam notr mal unga filtrčka pa plastične okvirje in je blo vse skp okol 30k...res pa je da so bli okvirji mal mannj ko 15k...
...ljubiti...
......biti....
........iti...
.........ti...
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 01. Mar. 2006 15:59

jst jst za moja očala dala 3o.ooo lan polet in so mi ful dobre, tanjšanje stekelc je blo pa 2.5oo, kar je dokej pocen glede na mojo dioptrijo
žblj
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 27. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a žblj » 01. Mar. 2006 16:09

Jooooj, kok sm pa jst mal prej v Mestni optiki vidl luškana očalca - majo nek bolj prozoren svetlo roza okvir in so glih prav ozki oz. široki za mojo faco, prav pašejo mi (kar je redko, ne maram očal). So pa D&G in majo to ob strani z nekimi kristalčki na velko napisan (bruh bruh), sam okvirji stanejo pa 60.000. :?
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 01. Mar. 2006 17:15

krfjolca napisal/-a:Ful poceni očala so tudi na Golniku pri enem privatniku (pozabla ime ...). Moja mami je kupila kar dvoje očal in je dala 15.000. Tip kao sam dela okvirje ...


ja sm že slišala...sam kašna je pa kj kvaliteta??

k sm tut drugač bliz tega konca pa se še ful nism odločla kam nj grem pogledat....
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 01. Mar. 2006 18:25

**SiMoN@** napisal/-a:jst jst za moja očala dala 3o.ooo lan polet in so mi ful dobre, tanjšanje stekelc je blo pa 2.5oo, kar je dokej pocen glede na mojo dioptrijo


Ja sej toll je tanjšanje in menjava stekelc tudi pri nas,
sama stekelca pa so od 8000 - 19000, sem se danes šla na lice mesta pozanimat, ampak tiste za 19k so že v iber stanjšane, za res kake čist švohcene okvirje.
Drugače so pa moje pol stanjšane (čist obične, v plastičnih okvirjih), dam pa zanje kot sem že 100x napisala 11-12 jurjev, z delom vred.
Uporabniški avatar
cukrck
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 634
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a cukrck » 02. Mar. 2006 13:37

krfjolca napisal/-a:Ful poceni očala so tudi na Golniku pri enem privatniku (pozabla ime ...). Moja mami je kupila kar dvoje očal in je dala 15.000. Tip kao sam dela okvirje ...


A je to optika Oke?
Vsakršna oblika sreče je zasebna. Naši največji trenutki so osebni, imajo svoj razlog, so nedotakljivi. Stvari, ki so nam svete in dragocene, so stvari, ki jih črpamo iz skupnih doživetij. (Ayn Rand)
Uporabniški avatar
Vermilion
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 609
Na forumu od: 16. 3. 2005
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a Vermilion » 02. Mar. 2006 15:50

cukrck napisal/-a:
krfjolca napisal/-a:Ful poceni očala so tudi na Golniku pri enem privatniku (pozabla ime ...). Moja mami je kupila kar dvoje očal in je dala 15.000. Tip kao sam dela okvirje ...


A je to optika Oke?


jp, če se prov spomnem.... moja babi jih ma od tam...

drgač grem pa jst zmer v optiko Aleš v Kranju, k mi ženska res full dobr svetuje...res obvlada, k sm bla že v parih drugih, pa so mi sam okvirje nametal na mizo zj pa zbiri... ona ti pa zmer pove, ta ti sede ta ti ne itd... pa še kwaliteta je tud ql, pa cene tud niso tok visoke...

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov