Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
jokica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 298
Na forumu od: 9. 12. 2004
Kraj: za 9 gorami

Neprebrana objavaNapisal/-a jokica » 10. Jan. 2006 17:23

ma ne vem...
jest sm dala nazadnje za okvirje + sipce 45.000 ... sam sm kupla ene dost pocen okvirje, k mam drugac lece... :D
pa ja tud jest sm sla sprasvt tja c Citypark... pa sm mu povedala, da iscem okvirje, k bodo do max 25.000 pa mi je ponudu Chanelove, pa Dior... halo... tip me res ni zanal poslusat... sm jih takoj odpikala :D
Zakaj moški ne vrjamejo ženskam?
Kdo bi vrjel človeku, ki krvavi vsak mesec pa ne umre
Hanči banči
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 30. 12. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Hanči banči » 12. Jan. 2006 10:40

jest pa nosm očala odkar sm šla delat izpit za avto :) tko da jih nosim sam za vožjo al pa za gledanje tv pa kadar sm pred računalnikam :)
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 18. Jan. 2006 9:54

tudi jaz si bom moral omisliti očala, ceprav si niti slucajno ne predstavljam, kaksna ocala mi bodo najbolj pasala... :?

me pa zanima naslednje: kaj pravijo modne zapovedi, se mora barva okvirja ujemati npr. z barvo čevljev ali pasa ali je vse to prosto po presernu?

hvala za odgovore, ce si pa katera (od tistih, ki so me videle) predstavlja kaksna ocala na meni, pa naj prilepi kaksno sliko.

(za tiste, ki me ne poznajo...ko je sestricnina hci, ki ima 3 leta, videla jerneja sugmana pri NMK, je rekla: glej jochia! :D :D :D )
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 18. Jan. 2006 10:01

Ej Jochie, to se lahko mi ful pametne delamo, pol boš pa dal taka očala gor, pa boš grozen. :D
Najbolš je, da greš nekam, kjer majo ful očal in sam sprobavaš, oz. tam une ženske itak že sam ko te pogledajo vejo prbližno, kaj ti bo dobro stalno. Jest k mam ful ozek obraz bi lahko vsa klinčeva očala sprobala tam v štacuni, pa bi mi redka lepo stala, pa mi je ona lepo pokazala ene 30 očal in so mi vsa lepo stala, k točno ve po obliki obraza, kaj bo najbolš. :wink:
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 18. Jan. 2006 10:06

Ja, mora bit dober optik, da ti zna svetovat.
Ko sm jst svoja še v Lj. iskala, se mi ni noben kej dost posvečal..imam ful slabe izkušnje. :?

Ko sm pa šla doma v eno in edino optiko, kjer imajo pomoje kar dobro izbiro, si je tip vzel res čas zame, tud če so druge stranke čakale na ta račun in mi točno povedal, zakaj ne smem imet takih in takih (čeprav so bile MENI všeč) in katere oblike mi pašejo glede na obraz. :razz:

Na koncu sem se skoraj pol ure med dvojimi okvirji odločala in izbrala plastične namesto kovinskih.
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 18. Jan. 2006 10:09

japka, to itak, da bo potrebno sprobati! :D prav gotovo bom svoje dekle tudi s sabo vzel ali pa morda kaksno prijateljico, mogoce bom celo kaksno cosmopolitanko prosil! :D

po drugi strani pa sem tudi razmisljal, da bi sel k optiku v italijo, tam so namrec cisto drugi modeli kot pri nas. samo vprasanje je, ce bi tam nasel okvir zase in ga prinesel k optiku v slovenijo, ce bi mi hotel vstaviti stekla... :?
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 18. Jan. 2006 10:11

Aja... No, Jochie, ol pa pejt tja kjer sem bla jest, tam obvladajo. Pa mal nazaj pobrskej, kje to je. :D :D
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 18. Jan. 2006 10:12

mimi, tudi jaz sem razmisljal, ce bi sel k optiku v ljubljano, kjer imajo verjetno vecjo izbiro kot pri nas, vendar je vprasanje, koliko bi se mi posvetili, ali pa bi sel k optiku v KK, kjer poznam lastnika, vendar nimam pojma, kaksno izbiro imajo... :?
Uporabniški avatar
lisička
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 249
Na forumu od: 27. 7. 2004
Kraj: malo tuki malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a lisička » 18. Jan. 2006 18:37

Jih nosim in jih niti nočem zamenjat za leče, ker sem si tako bolj všeč :cool:
sonček=)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 28. 1. 2006
Kraj: pekel, ker je dobro ogrevanje, v nebesih bi zmrznla...

Neprebrana objavaNapisal/-a sonček=) » 17. Feb. 2006 18:29

moje frende no vse glih niso frende, jih nosjo sam za pouk pa še to samo kadar je treba kej brat al pa pisat. mislm men so očala prov kjut, in bi jih jest tut mela, sam mam čisz dobr vid. najgrše so mi pa take k jih je na bitki talentov lansk let mel anžej dežan. ma mi je zgladal ko zebra. prov grozno. všeč so mi pa take k jih ima pupica20, une iz linkom.
nekdo mi je rekel da sonček nadomesti vse kletvice, zato sem jaz sonček
tmalaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 18. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmalaa » 28. Feb. 2006 8:50

sej kšnim full stojijo očala ;)
ena moja frendica ma taka čis navadna očala.. pač steklca in brez okvirja in ji full dobr stojijo ;)
Don't get so caught up in your destination, that you forget to appreciate the journey..
Uporabniški avatar
u_k_i
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 340
Na forumu od: 31. 8. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a u_k_i » 28. Feb. 2006 8:56

Jochie napisal/-a:mimi, tudi jaz sem razmisljal, ce bi sel k optiku v ljubljano, kjer imajo verjetno vecjo izbiro kot pri nas, vendar je vprasanje, koliko bi se mi posvetili, ali pa bi sel k optiku v KK, kjer poznam lastnika, vendar nimam pojma, kaksno izbiro imajo... :?


jaz hodim v eno optiko v lj, ma sicer izbiro včasih boljše, včasih slabše, mi pa tudi naroči če hočem... isto poznam lastnika. tko da jaz ti svetujem da greš kar k njemu najprej pogledat..sploh ker ti lahko lepo zniža ceno s teh groznih cen,ki jih nabijejo :evil:
sanjaj svoje življenje,
a živi svoje sanje
krfjolca
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 810
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a krfjolca » 28. Feb. 2006 10:08

Ja no, to mi je malo čudno, ker ravno leče največ stanejo. Jaz sem si prejšnji teden kupila okvir za 13.000, vse skupaj pa me je prišlo 30.000. Najbolj osnovna leča stane okoli 5.000, če pa vzameš še antirefleks in še kak filter, je pa še dražja.
Če imaš pa okvirje brez okvirjev - tiste, ki so prišraufani na šipco, je pa cena glomazna. Ker mora bit posebno steklo, da lahko naredijo luknjico skozi. Taka šipa bi prišla okoli 25.000 - ena.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 28. Feb. 2006 10:31

Bageera napisal/-a:Jzt mam pa nove špegle :cool: :D a je res, da naj v Optiki Clarus ne bi zaračunavali nič za izdelavo leč?? Se pravi, če so okvirji 3o.ooo sit, je to potem zadnja cena?? Ker jzt sem v mestni optiki dala za okvirje 21.ooo potem pa še za izdelavo tko da je na koncu prišlo 53.ooo..... zdej pa ponekod slišim, da naj bi bla v Clarusu cena okvirjev zadnja cena se pravi, da daš na koncu tam okol 30.ooosit kar mi je pa FUL čudno!! A kdo kej ve o tem?


Evo končno ena k je tut dala za šipce 30k... evo točn to jest skoz govorim... k mi še dons ni jasno kje eni dobite tok pocen šipce :? ! Drugače je pa v Clarusu tako, da če greš k njim na pregled in potem tam vzameš očala ti pregleda ne računajo (al je tut to bla sam ena akcija?!)... izdelavo leč in leče same ti pa valda zaračunajo - it would be to good to be true Slika
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 28. Feb. 2006 11:54

Ja sej jest sm tut slepa brez očal al pa leč :? mam dioptrijo - 4,25 pa mi jih morajo tut stanjšat pa un antirefleks dajo gor, zdej mam pa še cilindre (za bolj oster vid) tko, da vse to skupaj itak več pride kokr pa nekomu, ki ima ful manjšo dioptrijo.

Jest mam očala že ene 10 let pa nikol nisem poceni skoz prišla --> zmer je vse skupaj zneslo tam okoli 50k (minimalno) :?

Bageera kakšen okvirček si pa zbrala? Jest sm se nazadnje (v decembru) odločla za mal bl masivnega plastičnega... sj sm enkrat že limala, evo ga (sam mal slabš se vidi): http://img133.imageshack.us/img133/5069/img0163qc.jpg
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov