Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
pupica20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 13. 5. 2005
Kraj: maribor,postojna,tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a pupica20 » 25. Dec. 2005 12:16

MIGRENA napisal/-a:Jest jih grem v torek iskat, wiiiiii komi čakam :freude:
Sam se bom pa v stroške vrgla --> sam šipce me pridejo 30k :? , poj pa še pregled, delo pa okvirji :pale: ... ampak dober novih očal nisem že ene 3 leta kupovala tko, da nej mi bo :wink:
pa sej č greš v zdravstveni dom ti neki plača država! jst sm za moje dala samo 23tisočakov
Ne moremi storiti velikih dejanj. Le mala z veliko ljubezni.
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 25. Dec. 2005 13:04

pupica20 napisal/-a:
MIGRENA napisal/-a:Jest jih grem v torek iskat, wiiiiii komi čakam :freude:
Sam se bom pa v stroške vrgla --> sam šipce me pridejo 30k :? , poj pa še pregled, delo pa okvirji :pale: ... ampak dober novih očal nisem že ene 3 leta kupovala tko, da nej mi bo :wink:
pa sej č greš v zdravstveni dom ti neki plača država! jst sm za moje dala samo 23tisočakov


Ja sam, da morš čakat pol leta, da sploh na vrsto prideš - dobiš pa 7 bogih jurčkov za kar si tut ene šipce nemorm kupit :? ... aja pa to te seveda pripada samo 1x na 2 leti, če se ti pa vmes vid kej poslabša al pa izboljša pa ko te jeb*...

Oni ti plačajo na podlagi kok velko dioptrijo maš, pa res une čist osnovne steklene šipce :flop:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 25. Dec. 2005 13:27

Hm, jest pa nimam čist nobenih problemov ne s pregledi ne s ceno. Na pregled grem 1x letno z napotnico, čakam kak mesec ali dva, da pridem na vrsto (v Lj. ), pregled ne stane nič.
Zavarovalnica mi krije na dve leti 10k, tok je blo lani, pol sem dodala sama še jurja, ker so ble šipce z dioptrijo -4 in -2.75 s cilindrom okrog 11k.
In me ful zanima, kake šipce to imate, da vas pridejo 30k???
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 25. Dec. 2005 13:47

Teli celindri mi niso čist jasni, kaj je sploh fora s tem?

Jest mam čist navadne plastične šipce - take, da odbijajo svetlobo, ki pa so zaradi velke dioptrije stanjšane - that`s it! Nobenih ekstra zadev in take 2 šipce me prideta 30k.

Zdej mi to res ni več jasno, kok date pa še kej ostali? K midve z Mimi_M sva zgleda ekstrema :wink:
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 25. Dec. 2005 13:55

Ja, imaš prav, hehe...
Cilinder se je pri meni na levem očesu pojavil prvič lani po 8 letih nošenja očal, nekaj v zvezi z zmanjšano ostrino vida, tud jst nevem točno. Jest imam zaradi tega levo šipco na sredini čist stanjšano.
Drgač so pa tud moje plastične, s tistim refleksom proti bleščanju. Pri moji dioptriji -4 neven, če je desna kej posebej tanjšana, mogoče je to odvisno od okvirjev, kaj ti še lahko vstavijo notr in kaj ne, nevem...
Moram pa rečt, da sem zelo zadovoljna tako s svojo zdravnico (oftalmologinjo al kaj to je) v Lj. kot tudi z optikom v mojem kraju, kjer menjujem stekelca in sem tud okvirje kupla.
Uf..tistih 30k za šipce..??
Uporabniški avatar
Lastovica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 859
Na forumu od: 24. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Lastovica » 25. Dec. 2005 14:41

Doma imam ocala, za med ljudi pa lece :)
Uporabniški avatar
pupica20
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 13. 5. 2005
Kraj: maribor,postojna,tržič

Neprebrana objavaNapisal/-a pupica20 » 25. Dec. 2005 16:28

MIGRENA napisal/-a:
pupica20 napisal/-a:
MIGRENA napisal/-a:Jest jih grem v torek iskat, wiiiiii komi čakam :freude:
Sam se bom pa v stroške vrgla --> sam šipce me pridejo 30k :? , poj pa še pregled, delo pa okvirji :pale: ... ampak dober novih očal nisem že ene 3 leta kupovala tko, da nej mi bo :wink:
pa sej č greš v zdravstveni dom ti neki plača država! jst sm za moje dala samo 23tisočakov


Ja sam, da morš čakat pol leta, da sploh na vrsto prideš - dobiš pa 7 bogih jurčkov za kar si tut ene šipce nemorm kupit :? ... aja pa to te seveda pripada samo 1x na 2 leti, če se ti pa vmes vid kej poslabša al pa izboljša pa ko te jeb*...

Oni ti plačajo na podlagi kok velko dioptrijo maš, pa res une čist osnovne steklene šipce :flop:
aja! oh kreteni! kok so smotani! aja valda jest sm mela veze da sm tk hitr pršla pa pocen skoz!
Ne moremi storiti velikih dejanj. Le mala z veliko ljubezni.
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 25. Dec. 2005 17:15

tut sama sem si kupla kak mesec nazaj ocala in res ne vem kaj pri hudicu eni delate oz kam hodite da date 30k za stekla????
jaz mam dioptrijo -2 kar pomei prvo tajnsavo in cilindre, stekla mam pa plasticna z antirefleksom in sem dala 16k za njih (stekla so od seikota ki pa so hitro za carl zeissom in se nekaterimi vodilnimi izdelovalci lec)! + okvirji - 11k kaj da drzava (kolko drzava financira je odvisno tut od dioptrije itd. vem pa da je najamajn 10k )... in res mi ni jasno zakaj pri vragu eni mecete dnar skoz okno!
pa se to.. kolko vem dandanes ze skor vsaka optika organizira preglede, kar pomeni da ma "svojega" dohtarja ki pride recimo 1x - 2x na tedn tja in ti opravi pregled + ce vzames pri tej optiki ocala al pa stekla je pregld zastojn(to je sicer pac odvisno kak kje).. in ne vem zakaj bi 7 mescov mogo cakat na pregled :roll:
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 25. Dec. 2005 17:47

no, kaj pa ostali? Mene tud zanima, kok date za stekelca in kako je s pregledi?
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 25. Dec. 2005 18:01

Evo jst bom kr iz računa prebrala:
za stekolo sem dala 2x5.500 (diptrijo mam 0,5 no zdej mam že verjetn mal več)
za delo (pregled) sm pa dala 3.500 in to je to!
Za pregled pa ne čakam dolgo......recimo v tork se naročim in sem v četrtek že na vrsti (je pa res, da je privat optika to)
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 25. Dec. 2005 18:45

Mimi_M napisal/-a:no, kaj pa ostali? Mene tud zanima, kok date za stekelca in kako je s pregledi?


Hm... Moja stekla so bla okol 12,000 (antirefleksna, plastična). Okvirčki so bli pa ene 22.000.
Pregled sem pa mela za plačat... Pol so mi pa odbil ceno od očal, ker sem jih tam kupla. :)
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 25. Dec. 2005 19:21

Applebitecc napisal/-a:
Mimi_M napisal/-a:no, kaj pa ostali? Mene tud zanima, kok date za stekelca in kako je s pregledi?


Hm... Moja stekla so bla okol 12,000 (antirefleksna, plastična). Okvirčki so bli pa ene 22.000.

Isto, le da pregleda nisem placala.. ker nisem bila na pregledu ze vec kot 2 leti.. zato pa je dioptrija prisla na -5.. :?
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
Mimi_M
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2552
Na forumu od: 24. 11. 2005
Kraj: Primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a Mimi_M » 25. Dec. 2005 19:23

No, sej pr men je tud tko, pa za šipce sem vedno, ne glede na dioptrijo, ki se mi je vsako leto večala, enako plačala, okol 10,11k.
Tko da mi je tistih 30k še vedno ???
Uporabniški avatar
MIGRENA
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1585
Na forumu od: 6. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MIGRENA » 25. Dec. 2005 19:46

Pa date tistih 10, 11k za eno šipco al to mislite obe?

Res nevem kaj je poj fora :?
Jest sm očala v Clarusu vzela in dobr okvirji so 37k (te bi lah tut cenejše najdla, ampak so mi res v oči padl) taki plastični mal debelejši okvir in sem ga poj informativno vprašala za šipce pa je reku približno 15k ena :gruebel: ... se moram v tork prov pozanimat zakaj tok! Jest sm misnla, da pač zaradi tok velke dioptrije pa k morjo tanjšat šipce...
Ljubav je kao šah, uvjek te zajebe neki konj dok osvajaš kralja.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 25. Dec. 2005 19:48

Po moje res zarad tega, veš...
Jaz sem dala tok za obe v Clarusu. :?

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]