Očala

Vse o ličenju in negi kože.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Mju
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 1. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Mju » 30. Dec. 2008 23:49

js sem pred enim mesecom dobila očala in sicer +0,50. ni veliko, je pa ravno toliko, da me moti. sicer očal ne nosim skos (kaj šele kakšne leče!), ampak za branje pa sedenje pred računalnikom pa prav pridejo, da se ne mučim in pa da si še bolj ne kvarim vida :)
Make music, not war
Uporabniški avatar
*ka!a*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 621
Na forumu od: 16. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *ka!a* » 31. Dec. 2008 13:57

Nosim očala ( 4 leta ), več kot leto dni pa tudi leče-po mojem prvotnem govorjenju, da leč pa nikoli in nikdar ne bom imela...sem sedaj popolnoma zadovoljna z njimi
Uporabniški avatar
maLaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 3. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a maLaaa » 03. Jan. 2009 23:56

Očala mam 4 leta..2 leti sm jih redno nosla.pol sm pa leče dobila pa zdej redno nosim leče..sam doma me še vidijo v očalih :)
fun
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1401
Na forumu od: 15. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a fun » 05. Jan. 2009 9:17

Jaz večinoma nosim leče... (že uhhh od osnovne šole...)

Mam ful dioptrije (raje ne pišem kolko da ne bo koga vrglo :( )...

Imam pa tut 3 različna očala trenutno :D .
- Ene freaky z lahkim,udobnim plastičnim oranžno/zelenim okvirjem..
- kalsične, črne hugo boss (kao tajnica look :D )
- pa še sončna očala z dioptrijo


Ampak z očali se me vidi samo v poznih večernih urah, ko sem učim, kadar sem sama, če mam utrujene oke, kadar mi zmanjka leč; ali pa če jih izgubim.
Pa mojmu so ful všeč tiste črne, in mi skos teži da na jih mam gor :D
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 05. Jan. 2009 11:28

jest mam očala oz leče že 9 let, od tega 4 leta očala in zadnje 5 let večinoma leče (očala samo ko me pečejo oči), po zadnjem merjenju pa je moja dioptrija -3,5 (jap, sem kratkovidni osebek :P )... so mi leče velik bl praktične in udobne kt očala :)
Uporabniški avatar
trapa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 973
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: Koper

Neprebrana objavaNapisal/-a trapa » 28. Jan. 2009 9:27

Jaz pa sem učeraj zvečer med gledanjem tvja ugotovila, da škilim. :lach:
Zato je padla odločitev, da bom očala nosla za gledanje tvja. Pa po potrebi, kot do zdej.

Mam pa že... huh... 7 let enak model, pa se ga ne naveličam.
Slika
Imaš, da me vikaš!
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Jan. 2009 10:56

Bom kar tule vprašala, če mi bo katera znala pomagat... :?

Torej, počaaaaaaaasi, ampak res počaaaasi se spravljam na pregled za svoj vid, ker se mi je v zadnjih treh letih zelo poslabšal in sem opazila, da sem postala kratkovidna. To me predvsem moti pri vožnji (ker ne vidim napisov na tablah če se znajdem v kakšnem neznanem kraju, dokler nisem 10m od njih) in na faksu (ker nerada sedim v prvi vrsti, v zadnji nimam pa kaj iskat, ker si lahko samo zamišljam kakšni hieroglifi so v predstavitvi) ter pri gledanju TV-ja (podnapisi, razen v kinu, pri meni odpadejo).

Pa me zdaj zanima ali se lahko sama naročim pri okulistu oziroma optiku ali rabim za to napotnico? In kako je s kritjem stroškov: če dobiš očala, jih plačaš sam ali jih krije zavarovalnica in kakšne so kaj cene? Je pregled tudi samoplačniški ali kako?

Hvala! :)
Uporabniški avatar
pepelčica
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 483
Na forumu od: 10. 7. 2007
Kraj: koper

Neprebrana objavaNapisal/-a pepelčica » 28. Jan. 2009 11:07

Če greš k samoplačniškemu okulistu mislim da ne potrebuješ napotnice, pri tistemu drugemu pa sigurno potrebuješ. In mislim, da ti samo en del krije zavarovalnica. Cela očala sigurno ne.
Uspešen moški je tisti, ki zasluži več kot lahko njegova žena zapravi. Uspešna ženska je tista, ki najde takega moža.
Uporabniški avatar
skuštranka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 90
Na forumu od: 17. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a skuštranka » 28. Jan. 2009 12:45

Jaz sem mela iste probleme kot ti in skoz odlašala z nabavo očal. Sam sem si jih zdaj končno nabavla :D Šla pa sem direkt v optiko in se tam naročila za pregled brez napotnice (pač pride zdravnik v optiko). Pregled je biu zastojn, zavarovalnica pa ti da zraven 30 evrov, ostalo plačaš sama :wink:
Uporabniški avatar
Blair
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 163
Na forumu od: 10. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Blair » 28. Jan. 2009 13:00

Ja ena varjanta je ta, da greš v optiko (npr. Clarus, kjer majo še razn kup ugodnosti zraven, mal pobrskaj po netu), lahko pa greš do osebne zravnice in ji rečeš, da maš težave z vidom - pa ti bo ona dala napotnico, potem se pa pač naročiš v kako ambulanto (spet pobrskaj po netu, jaz hodim na metelkovo - sam tam je za malčke, tko da bodo tud mene počasi skenslal).

Zavarovalnica ti krije 30€ za šipce (kar je blo v mojem primeru minimalno, ker rabim met posebna stanjšana stekla in še astigmatizem mam, tko, da sm za šipce mogla doplačat še okol 100 €). Okvir si plačaš sama.

No, jst nosim očala že 17 let, dioptrija se mi skoz menja, s tem da mam na desnem očesu -0,25 (!!! halo !!!), na levem pa -3! Pa še cilindri, ah ja :D

No to so pa moji špeglčki
Slika Slika
Uporabniški avatar
Tearjerker
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2743
Na forumu od: 12. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Tearjerker » 28. Jan. 2009 14:01

Hvala punce za vaše odgovore :) Bom še malo pobrskala po Internetu o optikah in ambulantah tu v mojem okolišu pa najverjetneje šla pred tem še k osebno zdravnici, da mi pregleda vid in svetuje, da ne bom potem izpadla hipohonder.... :D
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 28. Jan. 2009 14:12

Že več kot 5 let imam leče. Očal nikoli, zdej sem se pa odločila da bi imela za doma očala. Mal me strah kak bom zgledala z njimi, ampak ok. Me čaka še pregled naslednji teden.

A slučajn katera ve, če greš na pregled za leče in očala, kako se to plača? Grem samoplačniško...

Imam pa že idejo kakšna približno očala bi mela:
SlikaSlikaSlikaSlika
SlikaSlika
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Ryu
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 714
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Ryu » 29. Jan. 2009 20:09

no to so pa moji špegli: Slika
jih mam pa sam za kdaj umes, če me pečejo oči zard leč (se prau bl redk)
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 29. Jan. 2009 20:20

Men so pa ta geek chic očala čis huda! :D
SlikaSlika
Slika
Uporabniški avatar
rammsteingirl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1409
Na forumu od: 28. 5. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a rammsteingirl » 29. Jan. 2009 22:00

navijam za močne in masivne okvirje. to je moj stil. :ja:

Vrni se na Lepota

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov